Maliye

Bir Cosigner Olmadan Öğrenci Kredileri Rehberi

Öğrenci kredileri, öğrencilerin daha yüksek eğitim düzeylerine ulaşmalarına yardımcı olmak içindir.

Birçok kişi için, öğrenci kredileri bir kozmopolit olmadan almak zordur, çünkü bankalar, ödeyemediği takdirde, krediyi garanti eden kişinin bunu ödeyebileceği konusunda güvence ister.

Tüketici Mali Koruma Bürosu'na (CFPB) göre, öğrenci kredileri ülkenin en büyük ikinci tüketici borç piyasasıdır. Bu pazar, 1.3 trilyondan fazla borcu olan 40 milyondan fazla borçluyu içeriyor ve bu rakam her saniye binlerce dolar büyüyor.

Bu borç alanların büyük çoğunluğu federal hükümet tarafından desteklenen ve garanti altına alınan federal kredileri çıkardı. Ancak, küçük bir borçlular segmenti, federal kredi limitlerinin izin verdiğinden daha fazla borç alması gereken öğrencilere yönelik özel kredilere de sahiptir.

Eğer kolej için eğitim alıyorsanız ve bir kondisyon sahibi değilseniz, hangi seçeneklerin sizin için var olduğunu bilmek ve anlamak önemlidir.

Bu kılavuz, her bir seçeneğinizi açıklamak için oluşturulmuş ve yanınızda bir koziyer olmadan ihtiyaç duyduğunuz bir krediyi nasıl alacağınızı öğrenmenize yardımcı olur.

Federal Krediler Kepçesi

Bir öğrenci olmadan öğrenci kredileri almaya hak kazanmayı umuyorsanız, Federal hükümet size geri döndü. Öğrenci kredilerini yöneten ve bireysel borç alanlarının haklarını koruyan kurallar ve düzenlemeler sayesinde, hükümet size özel haklar sunar:

  • Federal öğrenci kredilerine hak kazanmak için kredi kontrolüne ihtiyacınız yok
  • Federal öğrenci kredileri almaya hak kazanmak için bir kozmana ihtiyacınız yok
  • Kolejden ayrılıncaya veya part-time'a bırakılıncaya kadar kredilerinizi geri ödemenize gerek yoktur.
  • Mali ihtiyacı gösterebilirseniz, okul okulu bitirirken kredilerin faizini ödeyebilir
  • Özel kredi bağışlama programları için hak kazanabilirsiniz

Bir kozmistin yardımı olmadan okul için borç para almak istiyorsanız, federal krediler almak muhtemelen en akıllı hamle olacaktır. Sadece federal krediler kalifiye olmakla kalmaz, aynı zamanda özel krediler de dahil olmak üzere diğer finansman yöntemlerine kıyasla en düşük faiz oranlarını sunma eğilimindedir.

Bununla birlikte, federal öğrenci kredileri arasında bile, dikkate alınması gereken çeşitli türler vardır. Kısa liste şunları içerir:

  • Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler - finansal ihtiyacı gösteren uygun lisans öğrencilerine verilen krediler
  • Doğrudan Teminatsız Krediler - Finansal ihtiyaç gösterilmeden uygun lisans, yüksek lisans ve profesyonel öğrencilere verilen krediler
  • Doğrudan PLUS Kredileri - Lisansüstü veya profesyonel öğrencilere ve bağımlı lisans öğrencilerinin velilerine, başka bir yerde bulunmayan üniversite masrafları için ödeme yapmaya yardımcı olacak krediler
  • Doğrudan Konsolidasyon Kredileri - Tüm uygun federal öğrenci kredilerinizi tek bir ödemeyle tek bir krediyle birleştirmenize izin verin
  • Federal Perkins Kredi Programı - istisnai maddi ihtiyacı olan lisans öğrencileri ve lisans öğrencileri için okul tabanlı kredi programı

SoFi gibi bir şirket kullanmak, kredileri birleştirmenize yardımcı olabilir, ancak belirli kısıtlamalar vardır. Uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlarken, ikisi arasındaki farkı anladığınızdan emin olun; Ödemeyi ertelemek gibi bir şey yaygın olarak farklıdır.

Bu federal öğrenci kredilerinden herhangi biri için uygunluğunuzu belirlemek için ilk adımınız Federal Öğrenci Yardımı veya FAFSA formu için Ücretsiz Başvuru doldurmak olmalıdır. Bu uzun ve sıkıcı formu doldurmak için zaman ayırmak, ne kadar federal yardım alabileceğinizi ve gelirinizin sübvansiyonlu kredilerden yararlanmaya yetecek kadar düşük olduğunu öğrenmenin tek yoludur.

Federal hükümetin, her bir kredi türünü kullanarak her yıl ödünç alabileceğiniz para miktarını sınırlar koyduğunu belirtmek de önemlidir. Örneğin, lisans öğrencileri Perkins Kredileri'nde yılda 5.500 $ 'a, Doğrudan Sübvansiyonlu Krediler ve Doğrudan Teminatsız Krediler'de ise yıllık 5.500 dolardan 12.500 dolara kadar borç alabilirler. Federal kredi limitlerine ek olarak, ödünç alabileceğiniz miktar, gelirinize ve sizin için mevcut olabilecek diğer mali yardımlara bağlıdır.

Öte yandan yüksek lisans öğrencileri, her yıl finanse edilen ihtiyaç ve diğer maddi yardımlara bağlı olarak Perkins Kredileri'nde 8.000 $ 'a kadar, artı Doğrudan Borçlandırılmamış Krediler'de her yıl 20.500 $' a kadar borç alabilirler.

Bu kolej için çok para gibi gelse de, pahalı bir okula giderken veya yüksek lisans derecesi kazanıyorsanız hızlıca yanmak kolay. Ve federal kredi limitlerini vurduktan sonra, tek gerçek seçeneğiniz, özel bir borç verenden okul için en iyi kişisel kredilerden birini almak ya da ödediğiniz şekilde ödeme yapmaktır.

Cosigner olmadan Özel Öğrenci Kredileri Çıkarma

Federal öğrenci kredileri bir kozmopolit olmadan mevcut olduğu için, üniversite için para temin etme söz konusu olduğunda gitmek için tercihiniz olmalıdır. Ancak, özel bir borç verenden borç almanız gerekiyorsa, o kadar kolay kurtulmayacaksınız.

Özel öğrenci kredileri özel bir banka tarafından onaylanması gerektiğinden, okuldayken özel öğrenci kredisi almaya hak kazanmak zor olabilir. Sadece öğrenci kredilerinizi ödeyebilme yeteneğini gösterebilmeniz için değil, aynı zamanda iyi veya iyi bir krediye sahip olmanız ve hak kazanmak için bir ABD vatandaşı olmanız gerekir.

Özel kreditörlerin çoğu aynı zamanda yeni borçlular için 25.000 dolar veya daha yüksek bir gelir aramaktadır. Bu da, hâlâ okuldayken özel kredilere hak kazanmanızı zorlaştırabilir.

Bir öğrenci olmadan özel öğrenci kredileri almaya hak kazanırsanız, bu adımlar şansınızı artırabilir.

Aşama 1: Bir gelir elde etmeye başlayın. Özel öğrenci kredilerine hak kazanmak için 25.000 $ 'lık standart bir temel gelirle, biraz para kazanmanın bir yolunu bulmanız gerekecektir.Bir yazlık iş bulmak, okuldayken gelir elde etmenize yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir, ancak tüm yıl boyunca yarı zamanlı çalışmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Adım 2: Kredinizi oluşturun. Kredi profilinizi oluşturmak için zamanınız yoksa, şimdi başlamanın zamanı geldi. Çoğu büyük banka, okul için para ödünç almanız, bir aracı finanse etmeniz ve hatta ilk evinizi satın almanız için gereken krediyi oluşturmanıza yardımcı olabilecek öğrenci kredi kartları sunmaktadır. Keşfet onu® Öğrenciler için kredi kartı, aynı zamanda ödüller kazanırken sağlam bir kredi geçmişi oluşturmak isteyen herkes için harika bir seçenektir. Keşfet hakkında daha fazla bilgi edinin® Öğrenciler için burada.

3. Adım: Kredi işleminizi izleyin. Kredi oluşturmaya ek olarak, sahip olduğunuz kredi geçmişini beslemek için yolunuza çıkmak istersiniz. Çoğu insan için bu, tüm faturalarını zamanında ödemek, borç seviyelerini mümkün olduğunca düşük tutmak ve varsayılan olarak eski borçları çözmek anlamına gelir. Keşfet onu® Öğrenciler için de bu konuda yardımcı olur çünkü aylık beyannızda ücretsiz bir FICO kredi puanı ve yıllık ücret olmadan.

Bunların hepsi de üniversiteden mezun olduğunuzda ve öğrenci kredilerinizi geri ödemeye başladığınızda çok önemlidir. İyi bir krediniz varsa, öğrenci kredilerinizi iyileştirebilir ve daha düşük ücretler alabilirsiniz. Bu, geri ödeme sürelerinizi kesebilir.

Daha Az Borçlanma Stratejileri

Bir kozmopolit olmayan federal kredileri alırken genellikle bir esinti, özel bir borç verenden para ödünç almak için ek çemberler atlamak gerekir. Ama parayı geri ödemek zorunda kalacak olursan, her iki şekilde de borç alırsın, yapabileceğin en akıllı şey Kaçabileceğin kadar az borç al.

İşte borç yükünüzü azaltabilecek ve hayatınızı kolaylaştıracak birkaç strateji:

Burslar ve hibeler için başvur. Burslar ve hibeler için hak kazanmak, okul için ödünç almanız gereken para miktarını azaltmanın en iyi yoludur. Federal hükümet, StudentAid.gov'da burs ve bilgi verir. Bununla birlikte, devlet ve kurum temelli yardım da mevcut olabilir.

Kredilerinizi en aza indirmek için gittiğinizde öde. Kolejdeyken iş yapmak, mezun olduğunuzda daha az krediye sahip olmanın en iyi yoludur. Eğer okula devam ederken çalışabilirseniz, gittiğinizde üniversite giderlerinden bazılarını ödeyebilirsiniz.

Yaşam tarzınızı iyileştirmek için öğrenci kredi fonlarını kullanmayın. Kredilerinizi en aza indirmenin en iyi yolu sadece ihtiyacın olanı ödünç al. Okul için kesinlikle gerekli olanın üzerinde ve ötesinde olan fonlardan yararlanmayın. Ve eğer bir şekilde ekstra kolej parasıyla sonuçlanırsanız, o parayı hemen kredi bakiyeniz için ödemeniz gerekir.

Alt çizgi

Bir kozmopolit olmayan kolej için borç almak kesinlikle bir seçenektir, ancak federal kredi limitlerini aştığınızda ve özel bir borç verene geçtiğinizde ihtiyacınız olan parayı almak daha da zorlaşır. Her iki durumda da, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, ödünç almak için ihtiyaç duyduğunuz para miktarını en aza indirir ve kredileriniz ve mali durumunuz hakkında kendinizi olabildiğince eğitmenizdir.

Bir üniversite diplomasının yüksek maliyeti, çoğu öğrenci için borç paraya bir kaçınılmazlık sağlamıştır, ancak bu, kredilerinizin kontrolden çıktığı anlamına gelmez. Bazı dikkatli planlama ve hazırlık ile, gerçekten ödeyebileceğinizden öğrenci kredisi borç ile üniversite (umarım) kaçabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl
Maliye

Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Ben on yıldan uzun bir süredir teknoloji sektöründe yer alan uhet Teknolojileri'nin bir kıdemli lise ve kolej hocası ve kurucusu / CEO'su Jesse Clark'ım. Kuruluşlara ve küçük işletmelere çevrimiçi varlıklarını artırmalarına yardımcı olma konusunda bir tutku buldum ve müşterilerim için en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için yalnızca en iyi profesyonelleri işe alıyorum.
Devamını Oku
GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar
Maliye

GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_098_6_Steps_Before_Retirement.mp3 Emeklilik nadiren kaza ile olur. Çoğu insan için, nihayetinde iyilik için işten ayrılmak, yavaş bir tırmanmanın sonucudur - finansal kaynakların yeterli olmasını sağlamak için belirli hareketlerin yapıldığı bir tırmanış - ve güvenli bir yerde saklanmaktır.
Devamını Oku
7 Kolay Adımda 50'de Nasıl Emekli
Maliye

7 Kolay Adımda 50'de Nasıl Emekli

Erken emeklilik popüler bir finansal hedef haline geldi. Ve iyi olmalı. Erken emekli olmamanız bile, sadece senin özgürleştirebileceğini bilmek! Ve hayatınızda daha da büyük meydan okumalar yapmak için sizi özgürleştiren strateji olabilir. Artık yaşamak için artık çalışmak zorunda kalmayacağınız noktaya gelebilirsiniz.
Devamını Oku