Maliye

Daha büyük bir araba için tasarruf için 6 adım

Kariyerinizde ilerledikçe ve daha fazla para kazanmaya başladığınızda, daha büyük bir ev, fantezi elektronikler ve elbette garajınızda yepyeni bir araba için çamura bakmak doğaldır.

Daha fazla kazanmaya başladığınızda, düşünmeye başlamak kolaydır. ne satın alabilirsinne kadar ileri gidebilirsin.

Yaşamboyu enflasyon, eğer kontrol edilmezse, mallarınızda mutlak hasara yol açabilir.

Bu yüzden her zaman “istekleriniz” ve “ihtiyaçlarınız” konusunda gerçek olmayı öneriyorum. Arkadaşlarınızın sahip olabileceği bir şey isteyebilirsiniz, ancak buna ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez.

Zamanla, bu terimlerle düşünmek, dürtü alımlarından kaçınmanızı ve gerçekten de zenginliğinizi artırmanızı sağlar.

Yine de, aile otomobili alabileceğiniz bir alan. aslında ihtiyacım var Hayatınızda belirli bir noktada yükseltmek için. Altı kişilik bir aileye küçük bir sedan takmaya çalış ve tam olarak ne demek istediğimi göreceksin. Bir avuç çocuk ve her çeşit “çocuk dişi” bulunduğunda, ekstra odanın ihtiyaç duyduğu noktaya gelebilirsiniz.

İşte şu: Yeni arabalar büyük bir yatırımdır.

Experian'ın otomotiv pazarında yaptığı yeni bir araştırmaya göre, 2016 yılının ilk çeyreğinde satın alınan yeni otomobillerin ortalama kredisi 30.032 $ iken, tüm kullanılmış otomobillerde ortalama kredi 20,723 $ 'a çıktı. Buna ek olarak, ortalama yeni araba ödemesi yeni otomobiller için 503 ABD doları ve kullanılmış olanlar için 406 ABD dolarıydı.

Onu nasıl kestiğiniz önemli değil, bu herhangi bir aile için büyük bir miktar paradır - özellikle de yeni bebeklerle veya daha fazla çocukla büyüyen bir aile. Hazırlanmak isterseniz, tasarruf etmeye ve bu harcamaya mümkün olduğunca çabuk hazırlanmaya başlamak akıllıca olacaktır.

Daha Büyük Bir Araba için Maliyelerinizi Hazırlamanın 5 Adımı

Birçok insanın bildiği gibi, eşim ve kısa bir süre önce evlat edindiğimiz kızı Filipinler'den eve getirdik. Şimdi her zamankinden daha çok planlandığımıza ve aslında altı kişilik bir aileye sahip daha büyük bir araba satın aldığımıza sevindim!

Bir aile üyesi ya da korku eklemeyi planlıyorsanız önümüzdeki birkaç yıl içinde daha büyük bir araca ihtiyacınız olacak, şu anda atılması gereken altı adım:

Adım 1: ne kadar paranızın karşılığını alın.

Endişe ediyorsanız, büyüyen aileniz için daha büyük bir arabaya geçebilirsiniz, gerçekten neye mal olabileceğiniz hakkında erken düşünmeye başlamak akıllıca olacaktır.

Şimdi bir araç ödemesi yapıyorsanız, bunu satın alınabilirlik için temel olarak kullanabilirsiniz. Arabanıza ayda 300 dolar ödüyorsunuz diyelim. Yepyeni bir yolculukta ortalama 503 dolarlık ödemeye ulaşmak için ayda 200 dolar fazla paranız olabilir mi?

Cevabınız hayır ise, bugün fizibilite edebileceğin şeyler açısından düşünmeye başlamalı ve gelecekte neyi karşılayabileceğini düşünmelisin.

Belki de şimdi büyük bir peşinat için tasarruf yapmaya başlayabilirsiniz, bu da yeni aracınızın maliyetinin sadece bir kısmını finanse etmenizi mümkün kılar.

Ya da belki de satın almak istediğinizde maliyetleri minimumda tutuyorsunuz. Bir otomatik kredi hesaplayıcısı, aylık ödemenizin ne kadar harcamanıza bağlı olabileceğini anlamanıza yardımcı olabilir.

Daha da iyisi, nakit para biriktirmek ve yeni veya kullanılmış bir araba için para ödemek istediğinizi varsayalım. Rakamlarınız bu noktada tam olarak olmasa da, her ay temel matematik yaparak ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğine dair iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Örneğin, üç yıl içinde kullanılmış bir arabaya 20.000 $ harcamayı planlıyorsanız, 20.000 ABD Doları'nı 36 ay ile 555 $ 'a ayırırsınız - gelecek üç yıl için her ay tasarruf etmeniz gereken para miktarı.

Adım 2: Sigorta, plakalar ve bakım masraflarını düşünün.

Nerede oturduğunuza bağlı olarak, plakalar yeni otomobiller için aşırı derecede pahalı olabilir. Ve yeni bir aracın sigortalanması söz konusu olduğunda da aynı şey söylenebilir çünkü oranlarınız yeni arabanızın değişim maliyetine dayanmaktadır.

Kapak tarafında, yeni otomobiller, tamponların tamponlanması için bir tampon ile birlikte gelir. Bu nedenle, ilk beş yıl veya daha uzun bir süre için tamir ve bakım konusunda neredeyse hiçbir şey harcamazsınız. İlk birkaç yıl içinde bir sürü “sürpriz fatura” dan kaçınmak istiyorsanız, yeni bir araba satın almak çok anlamlı olabilir.

Kullanılmış bir araba satın almak elbette paranızı önünüzden kurtarır, ancak daha fazla onarım için ödeme yapmanız gerekebilir. Günün sonunda, araba alımınızın neye benzeyebileceğine, ne kadar paranızın alacağına ve yeni veya kullanılmış mı satın almak istediğinize karar verdiğinizde, bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

3. Adım: Kredinizi kontrol edin ve iyileştirmenin yollarını arayın.

İtiraf: Eşimin kredi notu benimkinden biraz daha iyi. Doh!

İkimizin de mükemmel bir kredisi var ama son arabamızı satın aldıktan sonra onun ondan 10 puan daha yüksek olduğunu öğrendik. Ve ikimiz de rekabetçi olduğumuz için yüzümde ovuşturmak hızlıydı. J

Arabanızı finanse etmeyi planlıyorsanız, kredinizi ipucu haline getirmeniz çok önemlidir. En iyi faiz oranları ve kredi koşulları, iyi veya mükemmel aralıkta kredi puanları olanlara gitmektedir, ki bu genellikle 720'den fazla puan olarak kabul edilir.

Nerede durduğunuzu merak ediyorsanız, Capital One'dan CreditWise gibi çeşitli ücretsiz araçlarla kredi puanınıza dair bir fikir edinebilirsiniz. Sağladıkları puan haftalık olarak güncellenir ve kredinizin iyi olup olmadığını ya da biraz iş gerektirip gerektirmediğini anlamanıza yardımcı olabilir.

Kredi puanınız istenecek kadar çok olursa, zaman içinde puanınızı arttırmanın birçok yolu vardır.

En önemlisi, kredi kullanımınızı azaltmak, tüm faturalarınızı zamanında ödemek ve kesinlikle gerekli olmadıkça yeni kredi hesapları açmaktan kaçınmak için borç ödemeye odaklanmalısınız. {Related: Kredi Puanınızı 110 Puan veya Daha Fazla 5 Ay İçinde Nasıl Arttırılır}

4. Adım: Hedeflenmiş bir tasarruf hesabı başlatın.

Artık kredi puanınız ve yeni veya kullanılmış bir arabada ne kadar harcama yapabileceğiniz hakkında genel bir fikre sahip olduğunuza göre, tasarruf etmeye başlama zamanı. Aracınızı finanse etmeyi planlıyor olsanız bile, peşinat, yeni plakalar ve otomotiv sigortası için paraya ihtiyacınız olacaktır.

Hedeflenen bir tasarruf hesabının başlatılması, otomobil satın almanız için gereken kaynakları oluşturmaya geldiğinde akıllı bir ilk harekettir. Araç fonunuzu diğer hesaplarınızdan ayrı tutarak, hesabınızı başka bir şeye harcamak için cazip hale gelmeden büyümeye odaklanabilirsiniz.

Çevrimiçi bir tasarruf hesabı seçerek, en iyi faiz oranlarını elde edebilir ve her gün ilerlemenizi izlemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Yeni bir hesap açtıktan sonra, hedefinize ulaşmak için her ay ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini anlayın ve yolunuza iyi geçin.

İlgili:

  • Top 8 En İyi Online Tasarruf Hesabı Bankalar - Bugün Faiz Yapmaya Başlayın!

Adım 5: BuyPower Card gibi bir kart düşünün® Başkent'ten.

En iyi otomatik kredi oranlarını almak ve bakım maliyetlerinden kaçınmak için yeni bir araba satın almayı planlıyorsanız, Capital One'dan BuyPower Card'a da başvurmak isteyebilirsiniz. Bu kartla, yeni bir Chevrolet, Buick, GMC veya Cadillac aracının satın alınmasına veya kiralanmasına kadar kullanabileceğiniz her satın alımda Kazanç alırsınız.

Onaylanırsa, her yıl harcadığınız ilk 5.000 Dolar'da Kazançlarda yüzde 5, bundan sonra Kazançlarda yüzde 2 sınırsız kazanç elde edeceksiniz. Ayrıca, ulustaki tüm GM bayileri katılıyor.

Ek bir bonus olarak, daha fazla tasarruf için Kazançları en güncel GM teklifleriyle birleştirebilirsiniz. Örneğin, birikmiş Kazançlarınızı Peşinat Ödemenizin bir parçası olarak BuyPower Card'dan kullanabilir, aynı zamanda bireysel bayilerinde özel finansman tekliflerinden ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Hak kazanırsanız, bu kart için kaydolmak, yeni aracınız için kullanabileceğiniz bir tasarruf yastığı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sadece unutmayın, kredi kartı faizinden kaçınmak istiyorsanız, bakiyenizi tam olarak ödeme alışkanlığı kazanmanız çok önemlidir. Ayrıca, yeni otomobil satın alma işleminizden yıllar önce bile, kazançlarınızı erken oluşturmaya başlamanızın önemli olduğunu unutmayın. Oluşturduğunuz daha fazla Kazanç, daha iyi olacaksınız.

Capital One'dan BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

6. Adım: Yeni bir araç için alışverişe başlayın önce Yeni aile üyeni eve getir.

Yeni veya kullanılmış bir araba için tasarruf etmeye başladığınızda, belirli bir rahatlık seviyesi yaşayacaksınız. Ailenizin büyüdüğü bir zamanda bu kadar pahalı olan bir şeyi sağlamayı hayal etmek zor, ama sonunda para biriktirdiğini bilmek için çok yardımcı oluyor.

Yine de, aileniz için doğru arabayı bulmak için bebeğinizi eve getirene kadar beklemek istemezsiniz. Ne olursa olsun, alışverişe başlamak çok önemlidir. önce o gün gelir. İşlemi hızlandırırsanız, bir itki satın alma veya planladığınızdan daha fazla harcama yapma olasılığınız çok yüksektir.

Yaşadığınız ev dışında, arabanız muhtemelen sahip olduğunuz en pahalı şey. Ailenizde gördüğünüz ilk arabayı almak için acele etmeden ailenizin istediği her şeyi araştırmak için zaman ayırın. Şansınız, yaptığınız için çok sevineceksiniz.

Alt çizgi

Ailenize yeni bir üye eklemek masraflı olabilir, ancak sevinç bebekler ve çocuklar hayatınıza katkıda bulunurlar gerçekten paha biçilemez. Unutmayın, büyüyen ailenizin yıllar boyunca ihtiyaç duyacağı eşyaları saklamak ve planlamaya başlamak için her zaman daha iyi olacaksınız.

Ve daha erken kaydetmeye başlarsınız, daha iyi olacaksınız.

Bu yazıya sponsor olduğunuz için Capital One'a teşekkür ederiz! Bu ücretli bir onaydır. Tüm görüşlerim benimdir ve Capital One tarafından yönetilmemiştir.Click İşte Capital One'dan BuyPower Card hakkında daha önemli bilgiler için.

Videoyu izle: ÇIPLAK UYUMAYI YEDİ HERKESİN BİLMESİ GEREKEN 12 ŞEY

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Henüz Emekli Olabilir miyim?
Maliye

Henüz Emekli Olabilir miyim?

Bebek borsası emeklilik yaşına doğru ilerlerken giderek daha fazla insan bu soruyu soruyor. Ailem, teyzeler ve amcaların 60'larına ve ötesine ulaştıkça kendi geniş ailemde gördüm. Emekli olabilir miyim, henüz yeterince insanın cevabı bilmediği çok yaygın bir soru haline geliyor.
Devamını Oku
Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt
Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir? Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır. Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır? Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde gözüküyor: Kategori Gider Harcama Konutu 750 $ Yiyecek $ 200 Kamu Hizmetleri $ 150 Ulaşım $ 200 Eğlence 100 $ Giyim $ 75 Hediyeler $ 25 Misc $ 100 Toplam Giderler $ 1,600 Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb
Devamını Oku
Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi
Maliye

Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi

Bağdat 2005, Sadece Yeşil Bölge'nin Kuzeyi Ocak 2005'te, Irak'taki Bağdat'a 15 aylık bir dağıtım için ailem, arkadaşım ve evimin rahatlığını bıraktım. Her ne kadar karşılaştığım zorlukları ve zorlukları bilmeme rağmen, karım ve maddi olarak maddi bir başlangıç ​​yapmak için mükemmel bir fırsat olacağını düşündüm.
Devamını Oku
Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası genellikle herhangi bir finansal plan için önemli bir bileşen olarak düşünülebilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, sigortalıların cenaze ve diğer nihai harcamaları da dahil olmak üzere, borçlarını ödemek için ve ayrıca devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini sağlamak için kullanılabilir.
Devamını Oku