Kazanmak

Bundan Bir Yıl Sonra Zengin Olmanın 12 Yolu (2018)

Hatta bilmeden, yılın başında yaptığınız Yeni Yıl kararlarının gerçekleşmediğine bahse girerim.

Bunun için acı veren bir nokta yok - Çoğu insanın başına gelen budur.

Fakat sen bu konuda bir şeyler yapabilir.

Bundan bir yıl sonra daha zengin olmanın 12 yolu var. Elbette hepsini yapmak zorunda değilsiniz, ama sadece birkaçını başarmak hayatınızdan bir yıl sonra büyük bir fark yaratabilir.

Daha da önemlisi, bu yıl elde ettiğiniz finansal hedefler, önümüzdeki yıl daha da büyük başarılar elde edecek.

Hedeflerin belirlenmesi, görünmez olanı görünür hale getirmenin ilk adımıdır. -Tony Robbins

Tweet'e Tıkla

Her zamanki gibi en önemli adım, başlamaktır.

1. 401 (k) Katkınızı Artırın

Bu muhtemelen bir yıldan daha zengin olmanızı sağlayacak en kolay ve en acısız yoldur. 401 (k) katkınızı% 1,% 2,% 3 veya kendinizi ne kadar rahat hissettiğiniz ile artırabilirsiniz. Anahtar, iyi bir finansal alışkanlığı benimsemek ve bunu mali olarak mümkün olduğunca sık arttırmaktır.

Bordro düşüleceğinden, sizin tarafınızdan başka bir işlem yapılmasını gerektirmez. Katkı, vergiden düşülebilir olduğu için, tutarın en azından bir kısmı hükümet tarafından ödenecektir. Örneğin,% 3'lük bir katkı, vergi ödeneğinden sonra net ödemenizde% 2'lik bir azalmanın net etkisi olabilir.

2. Emekli Olmayan Bordro Tasarruf Planı Başlatmak

Eğer zaten 401 (k) katkınız varsa, ya da işvereniniz 401 (k) planını sunmuyorsa, emeklilik dışı bir bordro tasarruf planına başlayabilirsiniz. Sadece bir 401 (k) planı gibi, paranız maaşınızdan düşülür ve seçtiğiniz bir tasarruf aracına yatırılır.

Parayı, seçtiğiniz herhangi bir hesaba veya yatırıma yönlendirebilirsiniz. Bu bir tasarruf hesabı, para piyasası fonu, bir yatırım fonu veya aracılık hesabı olabilir. Otomatik olarak paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ve 401 (k) ile olduğu gibi, para sizin parçanızda hemen hemen hiç bir işlem gerektirmeden ortaya çıkacak ve buna alıştıktan sonra pek fark edilmeyecektir.

Kendi kendini yöneten geleneksel IRA veya Roth IRA'yı finanse etmek için bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Ödemenizden düşülen parayı alabilir ve seçtiğiniz paraya yatırım yapmakta özgür olacağınız IRA hesabına transfer edebilirsiniz. Katkılar vergiden düşülebileceğinden, ilkbaharda daha fazla vergi iadesi bekleyebilirsiniz.

3. Ortadan Kaldırma Üç Gider

Giderlerinizi azaltmak veya ortadan kaldırmak finansal durumunuzu iyileştirmenin en iyi yollarından biridir. Şu anda düzenli olarak ödediğiniz üç masrafı seçin ve onlardan kurtulun.

Doğal olarak, bunların zorunlu olmayan harcamalar olması gerekir. Kablo TV paketiniz veya cep telefonu paketiniz de dahil olmak üzere sahip olduğunuz her türlü üstün hizmete göz atabilirsiniz. Ayrıca nispeten güvenli bir alanda yaşıyorsanız, kullanılmayan bir spor salonu üyeliği, dergi abonelikleri veya hatta bir ev güvenlik sistemi düşünebilirsiniz.

Giderleri kaldırmak, tasarruf ve yatırımlar gibi daha yapıcı amaçlar için bütçenizi daha fazla boşaltacaktır.

4. Yeni Alışveriş Stratejisi: Kredi Kartları Olmadan Alışveriş Yapın

Normalde kredi kartıyla dolu bir cüzdanla alışveriş yapıyorsanız, şimdi kredi kartlarınızın cüzdanınızdan kaldırıldığı ve yalnızca gerçek acil durumlar için çekildiği bir strateji benimsenecektir.

Nakit ödeme yaparken ya da para çek hesabınızdan doğrudan borçlandırılırken, ne kadar harcadığınızı belirler. Çoğu insan içgüdüsel olarak cüzdanlarını boşaltmaktan veya hesabı tamamen kontrol etmekten kaçınacaktır. Tersine, kredi kartları bir kredi hattının kıpır kıpır odasını sağladığından, gerçekte olduğundan daha fazla para harcamanız gerekecek.

Alışverişe gittiğinizde, en az birkaç hafta boyunca kredi kartlarınızı evde bırakmayı deneyin ve harcamalarınızı azaltmanıza yardımcı olup olmadığını görün. Kredi kartı borcunuz varsa, tüm bakiyenizi% 0 kredi kartı teklifine sunun. Bu sayede daha hızlı ödeme yapabilirsiniz.

5. Yeni Borç Almayın

Borç sahibi olan herkes bundan kurtulmak istiyor.

Borçtan çıkarken bir numaralı adım yeni bir borç almıyor.

Tweet'e Tıkla

Yeni olanlara girmeye devam ederken, borçlarınızı ödemeyi planlamanız çok az olacaktır.

Ve bir borç ödeme stratejisine bağlı kalmayacaksanız, sadece yeni borçtan kaçınmak ve asgari aylık ödemelerinizi yapmak sonunda borcunuzu kaybedecektir. Dönen kredi limitleri bile her ay belirli bir miktar anapara ödemenizi gerektirir.

Sonunda, borçlarınızın tamamı yeni borç almaktan kaçındığınız sürece ödenecektir. Muhtemelen en azından sonunda borçtan kurtulmanın en kolay yolu budur.

6. Bu Borç Kartopunu Sonunda Başladığınız Yıl Yapın

Yeni bir borç almamaktan çok daha güçlü olan bu strateji, yoğunlaştırılmış borç ödeme çabasıyla bu stratejiyi birleştiriyor. Bu sene nihayet bir kartopu yapmaya başladığınız yıl olun ve bir kez olsun borçtan kurtulun.

Bir borç kartopu ile, önce en küçük borcunuzu ödeyerek başlarsınız. Bunu yaptıktan sonra, bir sonraki en küçük borcu ödeyeceksin, vb. En küçük borcu ödemek sadece bir sonraki borcu almayı değil, aynı zamanda nakit akışınızı da iyileştirir, çünkü en küçük borca ​​yapılan ödeme artık mevcut değildir. Ve her borç ödenirken, nakit akışınız biraz daha artar ve bir sonraki kart veya borcun peşinden gitmeyi kolaylaştırır.

Ama bunun işe yaraması için işe koyulmanız gerekiyor ve bu yıl herhangi bir zaman kadar iyi bir zaman.

7. Kredi Kartlarınızı Sıfır Faiz Kartlarına Yeniden Değerleme

Orada sıfır faiz dengesi transferleri sunan birçok kredi kartı var.Önemli miktarda kredi kartı borcunuz varsa, bu düzenlemeden tam olarak yararlanmanız gerekir.

Kredi kartı borcunun 10.000 $ 'lık ortalama faiz oranında borçlandığınızı varsayalım. Bu, önümüzdeki 12 ay boyunca 1.500 dolar faiz gideri ödeyeceğiniz anlamına gelir. Dengeyi faiz oranları için en iyi kredi kartlarından birine aktarırsanız, bundan bir yıl sonra 1,500 dolar daha zengin olacaksınız. En fazla sıfır faiz transferleri 12 ila 18 ay arasında çalışır, bu da sizi faizsiz olarak en az bir yıl garanti edecektir.

Eğer sıfır faiz transferlerini borç kartopu ile birleştirebiliyorsanız, borçtan çok daha hızlı kurtulacaksınız.

8. Yaşam Giderlerinizi Yönetim Kurulu Boyunca% 10 Kesin

Belli harcamaların tamamen kesilmesi zor olabilir ve bazı durumlarda imkansız olabilir. Alternatif bir strateji olarak, sadece harcadığınız paranın karşılığını,% 10 gibi ortalama bir fiyatla yapabilirsiniz.

“Ortalama” diyorum çünkü ipotek ödemeniz gibi bazı masraflar azaltılamaz. Ancak dahil olmak üzere başka birçok yol vardır: yiyecek, eğlence, yardımcı programlar ve hatta benzin, onarım ve sigorta genellikle% 10'dan daha fazla oranda kesilebilir.

Harcama kesimi, paranızı daha da değerli amaçlar için serbest bırakacaktır…

9. Her Ay Gelirinizin% 10'unu Tasarruf Edin

Yaşam giderlerinizi% 10 oranında azaltmada başarılı olursanız, bu parayı tasarruflara yönlendirmeyi planlamanız gerekir. Giderleri kısmanın amacı, finansal bir diyete devam etmek değil, gelecekteki büyüme ve finansal bağımsızlık için sermayeyi serbest bırakmaktır.

Ekstra parayı bir tasarruf hesabına yönlendirmeye başlayabilir ve daha sonra yatırım fonlarına ya da birçok farklı varlığa göre çeşitlendirebileceğiniz bir yatırım aracılık hesabına geçebilirsiniz.

Yaşam harcamalarınızdaki kesikler iyi hissetmeyebilir, ancak tasarruflarınız ve yatırımlarınızdaki büyüme bunu telafi etmekten daha fazla olacaktır.

10. Daha Fazla Kullanım veya İhtiyacınız Olmadığına Sahip Her Şeyi Satın veya Bağışlayın

Parayı yükseltmenin en iyi yollarından biri, artık hiçbir şey kullanmadığınız veya ihtiyaç duymadığınız her şeyi satmanızdır. Bu eşyaları genellikle yüzlerce, hatta binlerce dolar için satabilirsiniz. Bu şeylerde oturan para, bir banka hesabında veya yatırım fonu içinde daha iyi oturmaktadır.

Sattığınızı düşünmediğiniz eşyalarınız varsa, bunları bir hayır kurumuna bağışlamaya bakın. Maddenin değeri, vergiden düşülebilir ve gelir vergilerinizi kaydettiğinizde size en az bir miktar ekstra para sağlayacaktır.

11. Sigorta Poliçelerinizde İndirilecek Olanları Yükseltme

Yukarıdaki stratejileri kullanarak tasarruflarınızı artırıyorsanız, sigorta poliçeleriniz üzerindeki düşülebilirliği artırmak için daha iyi bir konumda olursunuz. Bu, ev sigortanızı, otomatik sigortanızı, hayat sigortanızı ve hatta sağlık sigortanızı içerir. Bu, size her yıl yüzlerce hatta binlerce dolar kazandırabilir ve bu da tasarruf ve yatırımlara daha fazla para kazandıracaktır.

Daha fazla tasarrufun faydalarından birinin, kesintili olanları arttırma kabiliyeti olduğunu anlayın. Tazminatları karşılayacak paraya sahip olacağınız için, onları daha yüksek seviyelere getirmek için “paranızı” alabileceksiniz. Ve asla bir iddiada bulunmazsanız, o kadar zengin olursunuz.

12. bu yıl tatilsiz git - ve para yerine banka

Bu hiç de eğlenceli bir fikir değil, aynı zamanda finansal istikrarınızı iyileştirmenin en iyi yollarından biri. Yerel bir kumsala yapılan tatil, birkaç bin dolara mal olabildiğinden ve adalara yapılan yolculuk binlerce kişiye mal olabileceğinden, bu yıl tatilinizi geçerek yıl sonu finansmanınızda önemli bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Kimse bir tür özveri olmadan daha da zenginleşmez. Tatilinizi atlamanın avantajı, sadece hafta boyunca sizin için uzaklaşacağınızdır.

Yılın geri kalanında neredeyse hiç etkilenmeyecekti.

Uzun vadede rahatsızlık yaratmadan finansal durumunuzu iyileştirmenin en iyi yollarından biridir.

Plan, eve yakın kalmak ve uzak bir tatil için tam bir tatil gibi aynı şekilde pil şarj edilebilir yardımcı olacak hayatın basit zevklerin tadını çıkarın.

Ve eğer bu stratejilerden herhangi biri kendinizi hiç rahatsız hissetmiyorsa, bir yıldan daha zengin olduğunuzda ne kadar iyi hissedeceğinizi düşünün.

Bu gönderi başlangıçta burada Credit.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Dünyanın En Gerçek Hızlı Çalışanları. 2018 ÖZEL # 1

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti
Kazanmak

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti

Kutsal Kitap, hayat dersleri ile doludur - insanlığın Tanrı ile yaşadığı deneyimleri. Depresyonda olanlar, günahlarla mücadele edenler, zor insanlarla uğraşanlar için dersler var - siz isminiz var. Bir Hıristiyan olarak, Kutsal Kitabın bana öğrettiği en önemli derslerden biri, Tanrı'nın lütfuna (ki iman gerektirir) güvenmek ve kendimi Tanrı'nın görüşüne uygun hale getirmek için kendi çalışmalarım değil.
Devamını Oku
Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın
Kazanmak

Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın

Benim emekleme alanımın altında bir Rubbermaid kutusunda, porselen tavuklardan oluşan bir koleksiyonum var. Onları özellikle tutmamaya özen gösterdim, bu yüzden onları satmayı düşünüyorum. Ancak, ne kadar değer olduklarından emin değilim. Onları satmadan önce bir çek yapmam gerek. Eminim, sadece eBay'den, en az birinin 75 dolar civarında bir değere sahip olduğunu düşünüyorum.
Devamını Oku
Stajlar: Para ya da Deneyim için mi?
Kazanmak

Stajlar: Para ya da Deneyim için mi?

Bu, Laura'yı finanse etmek ve net değerini arttırmak için çalışan yirmi bir kadın olan bir misafir postası. Green Panda Treehouse'da üniversite öğrencileri ve mezunlar için kişisel finans hakkında yazıyor. Üniversite öğrencisi iseniz, muhtemelen sadece özgeçmişinizi geliştirmekle kalmayacak, ancak alanınızdaki bir kariyerin nasıl bir şey olacağına dair bir fikir sahibi olacaksınız.
Devamını Oku