Yatırım

Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları

Çoğu kişi 401 (k) 'nin mevcut en iyi emeklilik programlarından biri olduğunu kabul eder. Şirketiniz bir tane sunuyorsa, kesinlikle bundan faydalanmalısınız. Çalışanlara sunulan diğer birçok plandan daha fazla cömert katkı sağlar ve çoğu zaman bir işveren eşleştirme katkısı ile birlikte gelir. Ancak çoğu insanın daha az farkında olduğu şey, yüksek oranda tazmin edilen çalışanlar için 401 (k) limit olmasıdır.

401 (k) Katkı Sınırlarını Anlamak

401 (k) planlarının ana cazibesi, katkıda bulunabileceğiniz miktardır. 2018'de, 18.500 $ 'dan 2017'de 18.000 $' a yükseldi. Aynı zamanda 50 yaş ve üzerindeyseniz de bir “yetişme” katkısı yapabilirsiniz. Bu katkıya 6 bin dolar daha ekler. Eğer işvereniniz eşleşen bir katkıya sahipse, ciddi bir servet birikim planına dönüşür.

Örneğin, 18.500 $ 'lık tam katkı yaptığınızı varsayalım. Ama sen 50 yaşındasın, böylece 6,000 dolar daha ekleyebilirsin. Senden gelen 24.500 dolar. İşvereninizin% 50'lik bir eşleşmesi var ve başka bir 9.250 dolarlık katkıda bulunuyorsunuz ve zaten plana tam olarak dahil oldunuz. Bu, tüm yıl için toplam katkı tutarınızı 33.750 $ 'a kadar getiriyor.

Bu, erken emeklilik hayallerinin yapıldığı paradır. Ayrıca 401 (k) planlarının bu kadar popüler olmasının nedeni de bu.

Yüksek Ücretli Çalışanlar için Ek Limitler

Göründüğü kadar cazip olduğu için, yüksek tazminatlı çalışanlar kategorisine veya kısaca “HCE” ye girerseniz, planınızda ciddi sınırlamalar vardır.

Sizi bir HCE olarak tanımlayan eşikler, düşündüğünüzden muhtemelen daha düşük. Bir sonraki bölümde tanımı vereceğim, ancak bu kategoriye girerseniz 401 (k) planınızın aniden cömert olmadığını söylemek yeterli olacaktır.

En basit ifadelerle, HCE'lerin yaptığı katkılar, HCE olmayanlarınkiyle karşılaştırıldığında aşırı olamaz. Örneğin, HCE olmayanların ortalama plan katkısı% 4 ise, o zaman en fazla HCE katkısı% 6'dır. Neden bunun biraz içinde olduğunu anlayacağız. Ancak 150.000 ABD doları kazanırsanız ve katkılarınızı 18.500 ABD Doları'na çıkarmayı planlıyorsanız, yalnızca 9,000 ABD doları tutarında katkıda bulunabileceğinizi görebilirsiniz. 150.000 dolarlık maaşınızın% 6'sı.

Bu şekilde HCE hükümleri, yüksek oranda tazmin edilen çalışanların 401 (k) plan katkılarını sınırlayabilir.

Gerçeğe rağmen HCE olmaya karar verirseniz - yıl için tam 401 (k) katkı yaptıktan sonra - katkının yeniden sınıflandırılması gerekecektir. Fazlalık size iade edilir ve plan dahilinde tutulmaz. Önemli bir vergi indirimi kaybolacak.

İşte başka bir küçük kırışıklık… bir HCE her zaman açık değildir. IRS olarak bilinen şey var aile ilişkilendirmesi, demek ki Kanla bir HCE olduğu belirlenebilir. Eşinin, çocuğun, büyükbaba veya işletmenin% 5 (veya daha büyük) sahibi olan birinin veli, otomatik olarak% 5 (veya daha büyük) sahibi olarak kabul edilir.

Biraz daha derine inelim…

Yüksek Ücretli Çalışan Neyi Belirliyor?

IRS, yüksek oranda tazmin edilen bir çalışanı…

  • Bir işletmenin kazandığının veya alındığı tazminat ne olursa olsun, yıl içindeki veya önceki yıldaki herhangi bir zamanda işin menfaatinin% 5'inden fazlasına sahip olmak, veya
  • Bir önceki yıl için 120.000 $ 'dan fazla işten tazminat aldı ve işveren bu şekilde seçerse, tazminat olarak sıralandığında çalışanların en üst% 20'sinde bulunuyordu.
O zamana kadar kaynayan üç rakam var: -% 5 (sahiplik), 120.000 $ (gelir) ve% 20 (şirketinizdeki en yüksek ücretli% 20'de olduğunuz gibi).

Hemen sanırım aklından geçenleri biliyorum. 120.000 $ yüksek tazminat mı? Doğruyu biliyorum? Ülkenin çoğunda, özellikle New York ve San Francisco gibi büyük kıyı kentleri, ancak geçmesi yeterli. Ama bu, IRS'in çizgiyi çizdiği yerdi ve biz de buna bağlıyız. Tahmin edersem, üssün yıllar önce ayarlanmış bir sayı olduğunu söyleyebilirim, asla yeterince güncellenmedi.

Yüksek ücretli çalışanların (401 (k) (HCE 401 (k)) tüm amacı, yüksek ücretli işçilerin işverenin sponsorluğundaki emeklilik planlarından faydalanmasını engellemektir. Sonuçta, geliriniz ne kadar yüksek olursa, emeklilik planına daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Yılda 150.000 dolar ödenen bir çalışan, 50.000 $ 'dan fazla bir kişiye daha çok katkıda bulunabilir. IRS yönetmeliği bu dengesizliği azaltmak için tasarlanmıştır.

Ayrımcılık dışı testler

Burada bilmek istediğinizden daha fazla bilgi vermekten suçlu olabilirim. Fakat bu, bütün HCE olayının mekaniğine iner. Bir çalışan iseniz, bunun için endişelenmenize gerek yok - işvereniniz bu testleri gerçekleştirecek. Ancak küçük bir işletmenin sahibi olmanız ve testi gerçekten kendiniz yapmanız gerekiyorsa önemli olabilir. Teknik bir iştahınız yoksa, bu bölümü atlamaktan çekinmeyin.

Her şeyin kurallara uygun olarak yapıldığından emin olmak için IRS, işverenlerin gerçekleştirmesini gerektirir. ayrımcılık yapmama testleri Yılda.

401 (k) planları, düşük ücretli çalışanlar için yapılan katkıların, yüksek oranda tazmin edilen çalışanlar kategorisine giren mal sahipleri ve yöneticiler için yapılanlara orantılı olduğundan emin olmak için test edilmelidir.

ADP ve ACP Testleri

İki tür test vardır:
  1. Gerçek Deferral Yüzde (ADP) testleri ve
  2. Fiili Katkı Payı Yüzdesi (ACP) testleri

ADP, hem yüksek oranda tazmin edilen çalışanların hem de HCE'lerin yakalama katkıları hariç olmak üzere hem pretax hem de Roth ertelerini içeren seçmeli ertelemeyi ölçer. Bu metodu kullanarak, katılımcıların seçmeli ertelemeleri, fiili erteleme oranı (ADR). HCEs ve HCE olmayan çalışanlar için hesaplandığı gibi. (Şimdi benimle kal!)

Uygun yüksek oranda tazmin edilen çalışanlar için ADP'nin aşağıdakileri aşmaması halinde ADP testi yerine getirilir:

  • GKÜ olmayanlar için ADP’nin% 125’i, VEYA
  • daha az 1) HES olmayanlar için ADP'nin% 200'ü veya 2) HCE olmayanlar için ADP, artı% 2'dir.
Sonra ACP testi var. Yüksek tazminatlı çalışanlar için ACP'nin aşağıdakilerden daha büyük bir değeri aşmaması durumunda karşılanır:
  • AKP olmayanların% 125'i, VEYA
  • daha az 1) ACP'nin% 200'ü HCE olmayan grup için veya 2) HCE olmayanların ACP'si artı% 2'dir.

Hala benimle misin???

Her testte “artı% 2” nin sağlanacağına dikkat edin. Bu önemli. Planda HCE'lerin ortalama 401 (k) katkısı,% 2'den fazla olmayan HCE'leri aşmamalıdır. Buna ek olarak, HCE'nin kolektif katkıları, HCE'nin katkılarının yüzde iki katından fazla olamaz.

Ayrımcılık dışı testlerle ilgili en büyük sorunlardan biri, HÇS olmayanların nispeten küçük bir yüzdelik katkı yapması veya plana çok az katılması durumunda sonuçların abartılabilmesidir.

Yüksek oranda tazmin edilen bir çalışan olarak, her yıl katkılarınızı azami ölçüde artırabilirsiniz. Ancak daha mütevazi gelirler kazanan çalışanlar asgari katkılar için gidebilirler. Bu, testin sonuçlarını çarpabilir. Ne yazık ki, bu sorunun etrafında kolay bir yol yoktur.

401 (k) Planınız Testi Başarısız Olursa Ne Olur?

Durum biraz çirkinleşiyor. Bu test, belirleme yapmak için yeni yıla (15 Mart) 2 ay içerisinde yapılabilir. Daha sonra takvim yılı içinde düzeltmek için harekete geçmek zorunda kalacaklar. Plan testi başarısız olursa, fazla katkınız size iade edilir. Vergi indirimini kaybedersiniz, ancak paranızı geri alırsınız ve hayat devam eder.

Burada da biraz karışıklık var. Son vergi yılındaki plana olan aşırı katkı, ertesi yıl HCE'ye vergilendirilebilir gelir olarak geri ödenecektir. Bu, fazladan katkı payınızın geri ödenmesini aldığınız zaman, vergi yükümlülüğünü karşılamak için bir kenara para koymanız gerektiği anlamına gelir. Daha da iyisi, ceza ve faizlerden kaçınmak için tahmini bir vergi ödemesi yapın. Geri ödenen miktarın binlerce dolar olması önemli olacak.

Sorun o zaman çerçevesi içinde tanımlanıp düzeltilmezse ne olur?

Alır gerçekten çirkin.

401 (k) planının nakit veya ertelenmiş düzenlemesi artık kalifiye olmayacak ve planın tamamı vergi yeterlilik durumunu kaybedebilir.

Bunun için biraz daha var, ama daha fazla gitmeyeceğim. Bu sadece IRS'nin bir HCE 401 (k) hakkında ne kadar ciddi olduğu hakkında bir fikir vermektir.

Yüksek Ücretli Çalışan 401 (k) Geçici Stratejiler

Yüksek oranda tazmin edilen bir çalışansanız, bu etkiyi azaltmak için herhangi bir strateji var mı? Evet - hiçbiri, vergiden düşülebilir bir 401 (k) katkı yapabilecek kadar iyi değildir, ancak hasarı en aza indirebilir.

Katlanılmaz 401 (k) katkıları yapın. Hala katkı yapabilir, vergi indirimini kaybedersiniz. Bu tam bir felaket değil. Bu katkılar hala vergi-ertelenmiş yatırım geliri üretecek.

401 (k) bir catch-up katkı yapın. 401 (k) ikraz hükümleri, yüksek oranda tazmin edilen çalışan kuralları ile kısıtlanmamaktadır. Bu, 50 ya da daha yaşlı olmanızı sağlayarak potansiyel rahatlama sunar. 401 (k), 50 yaş ve üzerindeyseniz 6,000 dolarlık bir ikramiye planı ile birlikte planlar. Yüksek oranda tazminat almaya karar verirseniz, bu katkıyı hala yapabilirsiniz.

Eşinizi emeklilik katkısını maksimuma çıkarın. Yani, eğer yüksek oranda tazmin edilen bir çalışan olarak görülmezlerse.

Bir Sağlık Tasarruf Hesabı (HSA) kurun. Bu bir emeklilik planı değil, vergi indirimi sağlayacak. Bu, emeklilik yıllarında sağlık masraflarını karşılayacak bir plan oluşturmanıza yardımcı olacaktır. 2018 için 6,900 $ (evli) ya da 3.450 $ (tek) kadar katkıda bulunabilirsiniz. Katkınızdan vergi kesintisi olsun.

Vergiye tabi hesaplarda paradan tasarruf edin. Doğal olarak, 401 (k) planınızda ciddi bir şekilde sınırlandırılmış olmanız durumunda, bir çeşit vergi korumalı tasarruf planı her zaman tercih edilir. Ancak bu seçenek asla göz ardı edilmemelidir. Yüksek oranda tazmin edilen bir çalışanınız varsa, ancak emeklilik katkılarınız sınırlıysa, farkı yaratmak için bir şeyler yapmanız gerekir.

Vergiye tabi hesaplarda para tasarrufu sağlam bir stratejidir. Ne kadar katkıda bulunabileceğiniz konusunda sınır yoktur. Katkılarınız veya yatırım kazançlarınızda vergi kesintisi yaşamadığınız halde, üzerinde vergi ödemekle ilgili endişelenmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan parayı alabileceksiniz.

Humble IRA'yı kurtarmaya

Daha basit bir seçenek sadece IRA katkısı yapmaktır. Burada hiç hoş bir şey yok, ama yüksek oranda tazminatlı bir çalışansanız, asla göz ardı edilemez. Bunu yapmanın üç yolu vardır:

Geleneksel bir IRA'ya katkıda bulunun. Neredeyse herhangi bir gelir seviyesinde olan herkes katkı sağlayabilir. Ancak bir katkı payı için vergi kesintisi - eğer zaten bir işveren planı ile karşılanıyorsanız - evliler için 121.000 $ 'dan, bekarlar için 73.000 $' dan çıkıyor. Ancak, HCE durumu 401 (k) katkılarınızı sınırlandırırsa, bu, yatırım gelirlerinin vergi ertelenmesinden yararlanmanın bir yolu olacaktır. Katkılar 401 (k) planlarında olduğu kadar cömert değiller, yılda 5,500 dolar (veya 50 yaş ve üzerindeyseniz 6,500 dolar), ama her yardımcı oluyor.

Roth IRA'ya bir katkıda bulun. Gelirinizin 135.000 $ (tek) veya 199,000 $ (evli) değerini aşmaması durumunda katkı sağlayabilirsiniz. Roth IRA dönüşümleriyle vergi indirimi yok, ancak yatırım geliri ertelenecek.Hepsinden iyisi, emekli olduktan sonra, para çekme vergisiz alınabilir.

İndirilemeyen geleneksel IRA katkısı yapın, daha sonra bir Roth dönüşümü yapın. Eğer yaparsanız, dönüşümün vergi yükümlülüğünü ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak vergiden ertelenmiş tasarrufları Roth'la vergisiz olarak dönüştürüyorsunuz. Bu stratejinin en büyük faydalarından biri de gelir sınırı olmamasıdır. Geliriniz yukarıdaki eşikleri aşsa bile, geleneksel bir IRA'ya indirgenemez bir katkı yapabilir ve daha sonra bir Roth IRA'ya dönüştürebilirsiniz.

Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Limitlerde Son Düşünceler

Büyük bir organizasyon çalışanıysanız, işvereniniz muhtemelen HCE sorunundan nasıl kaçınılacağını anladı. Daha küçük işverenler için bir sorun daha var. Eğer işveren iseniz, bu yakından takip etmeniz gereken bir durumdur. Plan yöneticiniz yardım edebilmelidir.

Sorunu düzeltmenin iki yolu vardır. Ayrım testlerine tabi olmayan güvenli bir liman 401 (k) planı önerebilirsiniz. Aksi takdirde, cömert bir işveren maçı sağlayabilirsiniz. Maç, planda çalışan katılımını% 50'nin üzerinde bir oranda artırabilir ve bu da genellikle HCE problemini giderir.

Ancak, küçük bir şirkette yüksek oranda tazminatlı bir çalışansanız, işvereninizden bildirim alıncaya kadar bir sorun olduğunu bilemezsiniz. Bu, fazla katkınız olduğu belirlenen bir getiri ve bunun sonucunda potansiyel bir vergi faturası şeklinde olacaktır.

Yüksek oranda tazmin edilen bir çalışan olarak mı yoksa geçmişte kaldınız mı? Para iadesi ve sonraki vergi faturası ile çarptı mı? Siz veya işvereniniz sorunu çözmek için ne yapıyorsunuz?

Videoyu izle: Açlık ve tokluk kan şekeri hangi seviyelerde olur?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

İyi Finansal Cents Yapan 6 Uzun Vadeli Tasarruf Planları
Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 6 Uzun Vadeli Tasarruf Planları

Federal Rezerv'in bu yılın başlarında yaptığı bir ankete göre, Amerikan yetişkinlerinin yüzde 46'sına kadar acil bir durumu karşılamak için 400 $ 'a fazla parası yok. Bu endişe verici istatistik, kısmen yoksulluk ve düşük ücretlerden kaynaklanırken, zayıf harcamalar ve tasarruf alışkanlıkları da suçlanıyor. Kısa vadede ya da uzun vadede yeterince para biriktirmediğimiz zaman, acil bir ev ya da oto tamir, beklenmedik tıbbi faturalar ya da ortaya çıkan diğer finansal “sürprizler” söz konusu olduğu
Devamını Oku
Sosyal Medya ve Danışman Blogger
Yatırım

Sosyal Medya ve Danışman Blogger

Sosyal Medya denen şeyi duydun mu? Bu terimi ilk duyduğumda, gerçekten anlamadım. Tipik olarak sosyal medya veya blog kelimesini duyduğumda, ilk düşüncem MySpace'di, çünkü çoğunlukla karımın bir hesabı vardı. Sonra bir blogun gerçekte ne olduğu, Facebook, Twitter ve var olan her sosyal medya çıkışı hakkında daha fazla şey öğrendim.
Devamını Oku
Roth IRA Uygunluk Kuralları
Yatırım

Roth IRA Uygunluk Kuralları

En iyi arkadaşlarımın ve eşlerimizin katıldığı 300 film, en yakın iki IMAX tiyatrosuna iki saatin altında bir yolculuğa çıktı. Bilet penceresine gelene ve gösteri satılıncaya kadar çok fazla pompalandık. İçeri girmeye uygun olmadığını öğrenmek için hiç bu kadar heyecanlı oldun mu?
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku