Yatırım

Plemon Finansal Koçluğu Joe Plemon ile Röportaj

Plemon Financial Coaching'in Joe Plemon'unda oturmanın ayrıcalığını yaşadım. Joe, Dave Ramsey aracılığıyla bir Sertifikalı Mali Danışman'dır ve ayrıca Southern Illinoisan'ın Para Bölümü için yazmaktadır. Bütçeleme ve diğer kişisel finans ile ilgili konular söz konusu olduğunda Joe'nun saçma tavsiyelerine hayranım. Joe, blogum için misafir yazmayı kabul etti ve okuyucularıma Joe Plemon'u tıklattıran şeyler hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Joe, önce bana kendinden ve finansal gelişiminden bahset.

Ben sekiz kişilik bir ailede büyüdüm; Altı çocuktan biriydim. Her iki ebeveyn de tam zamanlı çalıştı ve işler sıkıydı, bu yüzden ihtiyacımız olabilecek herhangi bir harcama parası için çalışmayı öğrendik. Hiçbirimiz bunun hiçbir şekilde haksız olduğunu düşünmedik ve hepimiz nasıl çalışacağımızı öğrendik. Aynı zamanda bir dolar değerini de öğrendim, çünkü içine koyduğum işi temsil ediyordu. Sahip olabileceğim herhangi bir parayı yönetmek için iyi bir iş yapmam sadece doğaldı.

Finansman hakkındaki görüşlerinizi daha iyi bir şekilde değiştiren deneyim veya deneyimler neydi?

Son sorunuzun bağlamında kaldığımda, ilk kağıt güzergahımın finans konusundaki görüşlerimi oluşturmaya yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Bisikletli 12 yaşında bir iş adamıydım. Ödememi müşterilerimden toplayamazsam, ödeme almadım. Cömert insanlar ve geldiğimi görünce kapılarına cevap vermeyen insanlar hakkında bilgi aldım. Sorumluluk ve azim öğrendim. Bu yıllar önceydi, ama saat 5: 00'de bisikletimdeki o anıların hatıralarını beslemeyi sürdürürüm.

İnsanlarla çalışırken, çoğu insanın finansal olarak yaptığı en yaygın hata nedir?

Ödeyemeyeceği arabalar için borç para almak. Bunlar, değer kaybeden büyük alımlar. Ortalama yeni araç ödemesi şu anda 500 $ / ay'ın üzerindedir. Eğer insanlar 10 ay boyunca kendilerine aynı tutarı ödeyecekler ve daha sonra iyi bir araba için para ödeyeceklerse, tüm bu büyük borç, yükümlülük ve değer kaybından kaçınabilirlerdi. Bir çalışma ömrü boyunca 500 dolarlık bir yatırım yapmanın yaklaşık 6 milyon dolarlık bir yatırım yapması bekleniyor. Bunlar pahalı arabalar! İnsanlar bugün nasıl kurban edildiklerini unuturlar, böylece yarın kazanabilirler.

Herkesin finansal olarak onlara yardım etmek için hemen yapabileceğini önerebileceğin bir şey nedir?

Bir planın var. Ortalama aile, çalışma hayatında 2,000,000 dolar kazanıyor ve bir daha asla bir kez oturmuyor ve paralarıyla ne yapmaya çalıştıklarını düşünüyor. Borçsuz mu oluyor? Ev için peşinat için tasarruf mu yapıyorsun? Çocuğunuzun kolej fonu için mi tasarruf ediyor? Ya da haysiyetle emekli olmayı planlıyor musunuz? Tabii ki herhangi bir plan aylık bir bütçeye ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden plan her ay doğru şeyler yapılarak gerçekleştirilebilir. Ama hedeflerinizi tartışmak ve yazmak bile harika bir başlangıç. Çoğu insan bunu yapmaz.

Görüyorum ki, Dave Ramsey sertifikalı bir danışmansın, bana bundan biraz daha bahset.

Eşim ve ben, bir önceki soruda anlattığım aile gibi bir hayattan geçiyordum. Saçma sapan pratik tavsiyesiyle büyülendim, bu yüzden “Toplam Para Kazanma” kitabını aldım ve ikimizi de okuduk ve ilkelerini hayatlarımıza uygulamaya başladık. İki yıldan kısa bir sürede borçsuz ve sevecektik. Diğerlerine aynı şeyi deneyimlemeye yardım edebilmem için çok hevesliydim, bu yüzden Dave'in eğitimini aldım ve Haziran 2006'da Sertifikalı Mali Danışman oldum. O zamandan beri Plemon Financial Coaching'i işletiyorum ve yardım deneyimini sevdim diğerleri borç esaretinden kurtulup paralarının ve hayatlarının kontrolünü ele geçirirler.

Para sütununuzu Güney için yazarken, her hafta hangi fikirleri deniyorsunuz?

Dolar ve Sense, pek çok sütun için gerçek sorular kullanmaktadır: müşterilerden gelen sorular, bilinmeyen e-posta okuyucuları ve arkadaşlarından gelen sorular. Ayrıca, yararlı olabileceğini düşündüğüm herhangi bir fikri okudum ve güncel kalmaya çalışıyorum. Kendimi bir tüketici savunucusu olarak görüyorum, bu yüzden insanların finansal barışa ulaşabileceği sağduyu yolları hakkında yazmaya çalışıyorum.

Plemon Financial Coaching'i başlatman için sana ne sebep oldu?

İki şey: Başkalarının finansallarıyla kazanmalarına yardım etmek konusunda tutkuluyum ve baktığım her yerde bu tür bir ihtiyaç görüyorum. Kısa bir süre önce Anna Jonesboro Lisesi'nin her kıdemli tarafından talep edilen “Kaynak Yönetimi” sınıfının bir parçası olarak Dave Ramsey müfredatı kullanmasını sağladım. Benim arzum etrafımdaki dünyada bir fark yaratmak ve bu Yaşlılara meydan okumak iyi bir başlangıç.

Videoyu izle: Tüm Arabaları Aramak: Teğmen Crowley Cinayet / Cinayet Dörtlüsü / Gevşek Çocukları Yakalamak

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar
Yatırım

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar

Yatırım yapmam gereken 65.000 dolar var ama bankanın sunduğundan daha fazlasını yapmak istiyorum. Sınırlı riskli kısa vadeli bir yatırımda yüksek getiri nereden alabilirim? Bu tam soru bana sadece geçen gün soruldu. Ne sıklıkta benzer bir şey istediğime şaşıracaksınız. Kesinlikle güvenebileceğimden daha fazla zaman geçti!
Devamını Oku
E * TİCARET İnceleme - Aktif Tüccarlar İçin En İyisi
Yatırım

E * TİCARET İnceleme - Aktif Tüccarlar İçin En İyisi

E * TİCARET bugün ABD'de en popüler ticaret platformlarından biridir. Tüm yatırım hizmetlerini ve yatırım seçeneklerini sunarlar. 8000'den fazla yatırım fonu ve ETF'ler dahil olmak üzere çok çeşitli menkul kıymetlere yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olduğu kadar çok veya az kişisel yardım alabilirsiniz.
Devamını Oku
Warren Buffet'dan 15 İş Dersi
Yatırım

Warren Buffet'dan 15 İş Dersi

Dünyada ünlü olmakla ünlü olduğu bilinen insanlar var. Kim Kardashian ve Paris Hilton'u düşünün. Warren Buffett bu kalabalığın içinde değil (şükürler olsun!). Tüm zamanların en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilir. O, borsa değerlemelerine bağlı olarak, dünyanın en zengin insanlarından biridir - çoğu zaman en zengin olanıdır.
Devamını Oku
Yüksek Verim ve Kurumsal Tahviller ve Fed, Oh My!
Yatırım

Yüksek Verim ve Kurumsal Tahviller ve Fed, Oh My!

Merkez bankaları, Çin'in para politikasını sıkılaştırmaya yönelik son hareketleri göz önüne alındığında, kurumsal tahvil yatırımcıları için yenilenen bir odak haline geldi. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Çin'de politikaların sıkılaştırılması konusundaki endişeler, ABD Hazine tahvillerinin daha fazla krediye duyarlı kurumsal bonolardan daha iyi performans göstermesine yol açmıştır. Bu hafta, tüm gözler Federal Reserve'nin Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) toplantısına doğru kayıyor.
Devamını Oku