Maliye

Hayalinizdeki evi inşa etmek için 23 yol

Hey Pinterest insanları! Bu yayını beğendiyseniz, hoşunuza gidebilir Para tasarrufu için 70 Kolay Yolları. Ayrıca karımın blogu Rose of House'u da kontrol et. Ona Ana Sayfa Turu sayfası 1 milyon kez sabitlendi. Yowzers!

Bu yıl bir ömür boyu bir maceraya başladık. İlk özel evimizi kurduk - bizim hayalimiz.

Aynı süreçten geçen birçok çiftle konuştuğumuzda, stresli zamanlarda yaşadığımızı biliyorduk. Yol boyunca, para tasarrufu için birkaç ipucu bulmayı başardık ve bu tasarruflardan bazılarını size aktarmak istedik.

Yakında bir ev mi inşa ediyorsun? Eğer öyleyse, bir nefes al, bir not defteri al ve acele et - engebeli bir yolculuk olacak. Ve unutma: Seni neyin öldürmediği, seni daha güçlü kılıyor. Kocalar, başka bir tavsiye: Karısı her zaman haklıdır.Her zaman. Güven Bana. 🙂

Şimdi, hayalinizdeki evi inşa edip, bunu yaparken biraz para biriktirelim.

1. Emlakçı Olmadan Kendi Evini Satmak

Zamanınız varsa ve istediğiniz bir mahallede yaşıyorsanız, evinizi Satılık Sahibinden (FSBO) satmayı düşünün.

Bu sayede kazancınızı cebir ve% 6 komisyonculuğu ödemekten kaçının. Bu yöne başladık, çünkü evi satmak için acele etmedik. Ayrıca, “yüksek talep” mahallesinde yaşadığımızı hissettik ve ön bahçedeki Satış işaretinin hile yapacağı hissine kapıldık.

Bir anlamda, ilk hafta sonu ve hatta bir teklifte birkaç telefon görüşmesi yaptık. Ne yazık ki, alıcı finansman alamadı ve anlaşma düştü.

Bıktık, ama kısa bir süre sonra ikinci bir teklifimiz vardı. Ne yazık ki, ikinci anlaşma da düştü. Bu bizim kendi emlakçı olmanın umduğumuzdan biraz daha fazla çalışma olduğuna karar verdiğimiz zamandır.

Ancak, bir para biriktirmeye karar verdiyseniz ve boş zamanınızdan biraz vazgeçmeye razıysanız, FSBO size bir TON para kazandırabilir!

2. İndirim sahibi bir Emlakçı işe alma

İlk birkaç fırsat düştüğünde, evimize daha fazla yaya trafiği oluşturmamız gerektiğine karar verdik. Henüz bir emlakçı işe almaya hazır değilim, FSBO.com'a döndük. Piyasadaki her emlakçının evimizi görebilmesi ve Realtor.com ve Zillow gibi en popüler web sitelerinde listelenmesi için MLS listelememizi sağladı.

Bir emlakçı bizim evimizi gösterdiyse, sadece% 3 komisyon ücreti ödemek zorunda kalırdık; ama eğer birisi doğrudan evimizi bulduysa, hala emlakçılara bir kuruş ödemek zorunda kalmadan satabiliriz.

3. Harika bir Emlak Acentesi Kiralama

Tamamlanmaya yakın evimize yaklaştıkça, profesyonelleri getirmenin zamanı olduğuna karar verdik. Birkaç “izleyiciye” sahiptik ve geri yansıtarak evimizi biraz fazla yüksek tuttuk. Zordu, çünkü iki teklifimiz vardı, ama rekabet bizi yeniyordu.

Mahallemizi gerçekten bilen yerel bir emlakçı bulduk ve ilk toplantıdan sonra ne kadar az bildiğimizi fark ettik.

Bir planlama toplantısından sonra, sahip olduğumuz önceki deneyime kıyasla durumdan çok daha rahat hissettik. İki hafta sonra bir teklifimiz olduğu ortaya çıktı ve evimiz emanet edildi.

4.% 0 APR ile Kredi Kartı Alın

Hayalinizdeki evi inşa etmek ucuz olmayabilir, ancak tasarruf edersiniz para oodles % 0 APR ile kredi kartından yararlanırsanız. Bu kartlar% 0 APR sunuyor sıfır faiz - 12-21 ay arası herhangi bir yerde, bir yıl veya daha uzun bir süre için faiz ödemeden ev masraflarınızı karşılayabileceğiniz anlamına gelir. Nasıl kesiyor olursanız olun, bu oldukça tatlı bir anlaşma!

Hayalinizdeki evi inşa ederken paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak en iyi% 0 teklif:

Onu keşfet® card - Ciddi düşünmeniz gereken bir başka% 0 APR kartı Discover it® kartı. Bu kartla, tam 18 ay boyunca% 0 APR alacaksınız. Bu arada, tüm satın alımlarınız için harcanan dolar başına 1 puan, artı her çeyrekte dönen kategorilerde 5 puan kazanırsınız. Puanları raflamaya başladığınızda, yeni rüya evinizde daha fazla para biriktirmenize yardımcı olabilecek açıklama kredileri için bunları açabilirsiniz. Bu dürüst bir EN İYİ BÖLÜMLER yeni bir ev inşa eden herkes için. 18 aylık% 0 APR ile ve ödüller, Bu kart mutlak no-brainer. Keşfet hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı okuyun® kart

5. Bir Acil Durum Planı Yapın

İkinci bir kredi taşıma düşüncesi bizi heyecanlandırmadı. Böyle bir felaketi önlemek için, bir yedekleme planımız olduğundan emin olmak istedik. Biz bize sadece 1000 $ / mo üzerinden ödeme yapmak ve sonra bizim ev için bir kiracı bulmak için istekli bazı yerel emlak yatırımcıları bulundu. Ev hala bizim adımızda olurdu ve daha sonra beş yıllık bir süre sonra bize zaten üzerinde anlaşmaya varılmış bir fiyat ödeyeceklerdi.

Artı tarafı, bir mortgage ödemesi yapamayacağımızdan (çünkü 1000 $ 'ı kapsıyordu). Dezavantajı, ipoteğin hala bankanın hoşuna gitmeyeceği bizim adımızda olmasıydı. İdeal durum değildi, ama kesinlikle iyi bir plan B idi.

Neyse ki, evimiz satıldı ve bu yolda ilerlememiz gerekmedi. Emlak piyasası hala bu günlerde istikrarlı değil… Bir plan B'ye sahip olmayı çok isterim.

6. Çok, Birçok Ev'i Ziyaret Edin

Hayalinin olmasını istediğin şeyi bildiğini düşünüyorsun, ama gerçekten mi? Ev kitaplarını temizledikten sonra, etrafta dolaştık ve olabildiğince çok ev ziyaret ettik. Başka bir bakış açısı almak için bile St. Louis'e (90 mil uzakta) gittik. Yeni geliştirilmiş bir alan bulabilirseniz, size tonlarca fikir verebilecek bazı model evleri olabilir.

7. İyi bir mimar bulun

Bir şeyin nasıl görüneceğine dair bir vizyona sahip olmak söz konusu olduğunda, ben korkunçum! Bunun da ötesinde, evin arka kısmının bir gölle yüzleşeceği bir yer satın aldık, ancak ön cecinakla karşı karşıya gelecekti. Esasen, hiçbir ev kitabının sağlayamayacağı eşsiz bir düzene ihtiyacımız vardı. (İyi ki onları ödünç aldık!)

Neyse ki, biz kiraladı mimar gerçekten bize gerçekten yürüdü bir kat planı kurmak için yardımcı oldu (gerçekten açık!) Evde yürüdüğünüzde odak noktası olarak göl korurken. Sonunda, kat planı daha mükemmel olamazdı ve hepsi de mimar sayesinde.

8. Sağ Kurtarıcıyı Kiralama

Bunu yeterince vurgulayamıyorum! Bizim partimizi satın aldığımız alt bölüm, yapımcılarını kullanmamızı gerektirdi. Birçok durumda, bu gerçekten kötü bir anlaşma olabilir. Çalışmasını görmüş ve inşa ettiği diğer evlerin bazılarını ziyaret etmiştik, bu yüzden kabiliyetinden emindik, ancak toplam maliyet konusunda endişeliydik. Üreticinin maliyetinin mantıklı olduğundan emin olmak için dışarıdan teklif almamıza izin vermek için geliştiriciyle görüştük (bundan sonra daha fazla).

Kendi kurucunuzu işe alma seçeneğiniz varsa, ÖDEVİNİ YAP! Yanlış oluşturucu işe almak korkunç bir deneyim olabilir.

Bir inşaatçıyı işe almadan önce, referansların bir listesini alın ve orada çalışanların bir kısmını görmesini isteyin.ALMAK YAZARLIKTA HER ŞEY. Ve demek istediğim her şey! İnsanların bir sohbeti ne kadar çabuk unutabildiği şaşırtıcı. Bu, taşeronlar için de geçerlidir.

9. Maliyetinizi Teklif Edin

Bu, bina sürecine başlamadan önce on binlerce dolar tasarruf etmenin kolay bir yoludur. Yukarıda bahsettiğim gibi, belirli bir inşaatçıyı kullanmak zorundaydık, ancak teklifinin adil olduğundan emin olmak için alışverişe devam edebildik. Şaşkınlığımıza göre, en yakın 2. teklif (toplam 4 teklifin toplamı) 40.000 $ daha yüksek oldu!

Evet, bu BÜYÜK BİNA DOLARINI okuyor. O bir KOCAMAN Kapıdan hemen tasarruf.

Neden farkı? Dürüst olmak gerekirse, bilmiyoruz. Bazı ev inşaatçılarının işe ihtiyaç duymadığı söylendi, böylece kendilerini fiyatlandırdılar. Bizim kurucumuz 3 kişilik bir takıma sahiptir ve daha sonra diğer çalışmaların çoğunu (alçıpan, boya, beton, sıhhi tesisat vb.) Açığa çıkarır.

Tabii ki en önemli şey, üreticinin bu teklifin içinde kalması. Teklif doğru olmayacak kadar iyi görünüyorsa, başka birine baktık (bizde). Mutfak ve banyolar için ödeneğin, akılda tuttuğumuz için biraz düşük olduğunu fark ettik, ama diğer inşaatçılar da tekliflerdi.

10. Oluşturucunuzla Kalbinize Kalpten Sahip Olun

Yapıcınızla iletişimin evliliğinizdeki iletişimden daha güçlü olması gerekir. Ciddi anlamda. Onlara ne istediğini söylemezsen, nasıl öğrenecekler? Belirli olun ve hep aynı sayfada olduğunuzdan emin olun. Güven Bana - Sonunda size birçok baş ağrısı ve argüman kazandıracak.

11. İyi bir bankacı bulun

Bankacı, başlangıçta size tonlarca para kazandıran ve ipotekinizin ömrü boyunca binlerce dolarlık faiz tasarrufu sağlayan enstrümantal parçadır. İlk inşaatına başladığımızda 30 yıllık mortgage oranları% 4,5 civarındaydı. Düşüyordum ve oranların yükseleceğini vurguladım.

Tamamlanması için 30 gün olduğumuzda, oranımızı% 5 olarak kilitledik. Onunla sürekli temas halindeyken (ve sürekli demek istedim) tetiği doğru zamanda çektiğimize emin oldum.

Ne yazık ki, biraz erken ve oranları biraz düştü. Neyse ki, farklı bir borç verene geçerek oranımızı% 4.875 seviyesinde tekrar kilitleyebildik ve ek bir ücret ödememiz gerekmedi.

12. İnşaat Kredisini Anlaşmak

Çoğu inşaatçılar bir büyük peşinat (genellikle% 10 civarında) ve bankanıza teslim etmek için sürekli olarak faturalarınızı besler. Şansımıza ve hayranlığımıza göre, bizim kurucumuz sadece 5k $ 'lık bir peşinat ödemesini gerektiriyordu (ki bu parayı ödedik), işte bu rotaya gitmeniz gerekiyorsa bir bankadan kişisel bir kredi almanın bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Buna ek olarak, sürekli daha fazla para için bizi kandırmıyordu. Aslında bankacılarımın, inşaat şirketimizin% 80'ini tamamladığında inşaat kredisinin sadece% 40'ını almasının ne kadar etkilendiğiyle ilgili bir yorum yaptığını hatırlıyorum. Kaba bir hesaplama bize sahipti 4-6 $ 6k faiz tasarrufu bu nedenle. Fena değil.

13. Ücretsiz Nakliye Sunan Online Mağazalar Avantajı alın

Mutfak uzmanımızın kabin donanım teklifi 450 dolardı. Tam dolap çekilişini satın aldık ücretsiz kargo ile 135 $ eBay'de. Ayrıca tüm paket ile gelen banyo bâtıla aldık: makyaj, üst, lavabo ve musluk. EBay üzerinden satın alarak, daha ucuz bir fiyat, ücretsiz kargo alabildik ve satıcıya indirim talebinde bulunduk.

Her iki durumda da, eBay mağaza sahipleri bize indirim verdi: Birinde 75 dolar, diğerinde 195 dolar kapalı.. Bunu sormak asla acıtmıyor!

14. Perakende Satış yerine Online Toptancılar Ara.

Evimize gönderdiğimiz 2,300 $ 'lık biten için $ 6.000 ön kapı satın alabildik. (3,700 $ tasarruf!Biz sadece leke yardımcı olmak için kullanışlı birini bulmak gerekiyor. Neyse ki, kayınpederim geldikleri kadar kullanışlı. Eğer kutsanmış değilseniz ve kullanışlı bir aile üyesine sahip değilseniz, arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza sorun, ve eminim ki bir kaç yüz dolarlık kapınıza yardım etmek için birilerini bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

15. Satışınızı Aydınlatmasını Alın.

Karım hangi ışıkların sevildiğini biliyordu ve onları birkaç farklı yerden satın aldı. Fiyatları karşılaştırın ve size en iyi teklifi veren yerden satın alın. Pazar gazetesi el ilanları aradı ve Home Depot, Lowe ve Menard fiyatlarını karşılaştırdı. İhtiyaç duyduğumuzda en az birinin aydınlatması satışa çıktı.Genellikle herhangi bir ev mağaza fiyatını yenecek bir indirim aydınlatması online bulabileceğinizi unutmayın.

Örnek: Yerel distribütör katalogundan istediği avize 873 dolardı. İnternette arama yaparak, aynı avizeyi 174,99 $ karşılığında buldu. Daha da iyi olur. Bir sonraki ipucu gör.

16. Bir Kupon Kodu Aramadan Çevrimiçi Satın Almayın.

Kupon kodları genellikle çevrimiçi satıcıların çoğunda% 10 ila% 20 tasarruf sağlar. Kupon kodlarını döndürün ve genellikle her zaman orada bir tür indirim bulabilirsiniz.

Daha İyi Örnek: Satın aldığı açıklıklı avize, bize% 15'lik ek açıklık kalemleri sağlayan bir kupon kodu buldu. Avize orijinal fiyatı $ 873 olan ve 174,99 dolara sattığı fiyat, hiçbir ücret ödemeden sadece 149 dolara mal oldu.

17. kullanın veya kaybetmek

Tüm cihazlarımızı satın almak için babamın çalışan indirimi ile babamı kullanabildik; Ancak, sadece çalışan indiriminin daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünmeyin. Biz sevdim bir mini içecek buzdolabı çalışan indirimi ile 900 $ oldu. Alışveriş yaparak, fiyatın üçte biri kadar bir mini buzdolabı, 379 dolar artı bir de 50 dolarlık posta indirimi bulduk. Ödevini yap.

18. Arkadaşlarından Küçük Bir Yardım ile Başlayın

Evinizi inşa etmek için para biriktirebilecek arkadaşlarınız veya aileniz var mı? Ev planı (mimar), mutfak ve banyo tezgahı üstleri ve dolapları yapan arkadaşlarımız olduğu için şanslıydık. Sadece gerçekten tasarruf ettiğimizden emin olmak için, aynı zamanda maliyeti de teklif ediyoruz ve önemli miktarda tasarruf ettiğimizi doğruladık.

19. Yukarı itin

Ellerini kirletmekten korkuyor musun? Eğer öyleyse, bu bölümü atlamak isteyebilirsiniz. Aksi halde, dalış yapın ve terletmeye başlayın. Kendi becerilerinizi kullanın (ya da becerilere sahip birini bulun) ve emeğin bir kısmını kendi başınıza yapın. Yine, kullanışlı bir kayınpederiyle, özel duşu kirletebildik, siding kapatabildik, mutfak dolaplarını kurabildik ve tüm parke ve fayans döşemeyi kendi başlarına kurduk.

Yorucu, evet. Buna kesinlikle değer. Kendi çalışmalarımızdan bazılarını yaparak binlerce dolar biriktirdik.

Yine de dikkatli ol. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, o zaman bu para tasarrufu ipucu size daha fazla mal olacak. Geri dönmek ve kalitesiz işini yeniden yapmak zorunda kalmak istemezsiniz. Becerilere sahip olduğunuzdan ve bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun.

20. Vergi Kredilerinizi Tanıyın

Kongre son zamanlarda birçok ev sahibi ve ev arkadaşına uygun birçok yasa çıkardı. Ev sahibinin vergi kredisi ilk kez en son güncellemesi 6,500 $ 'lık bir kredi vermiş olacaktı, ancak 5 yıllık gerekliliklerin yerine getirilmesinden 6 ay bekledik - Doh! Neyse ki, ev enerjimizi verimli hale getirmek için güzel krediler almaya hak kazandık.

Enerji tasarruflu pencerelerimiz ve yalıtımlarımız için vergi indirimlerinde ciddi bir miktar hamurum yaptık. Büyük kredi, kurduğumuz jeotermal birim içindi. Biz şans eseri ve ünite ve kurulum maliyetine% 30 vergi kredisi alabildik. Önceden, 2008 yılında kurulduğunda kredinin 2,000 dolarlık bir parası vardı.

21. Kutuları Topla

İhtiyacınız olacak kutu sayısını küçümsemeyin. Asla çok fazla zamana sahip olamazsın. Yerel marketlerimizi aradık ve yapabileceğimiz kadar çok kutu vermeye razı oldular. Sonuçta, Tahoe'm arkasına 5 tane kutu yükledim ve bir arkadaşım bize 20 ek kutu verdi. Bu, zaten sahip olduğumuz 40 veya daha fazla depolama kutusunu içermiyordu.

22. Eşyalarınızı Akıllıca Fiyat

Daha önce hiç taşınmamış olan bazı hareketli şirketleri aramak için Sarı Sayfalara yöneldik. Evimizi taşımak için neye mal olacağına dair teklif vermek için üç farklı şirket aradık. Yeni evimizin eski evimizden yaklaşık 2 1/2 mil uzakta olduğunu unutmayın, bu yüzden gitmek için o kadar uzak kalmadık.

İlk iki hareket eden şirket eve bile gelemedi ve bize 80 $ / saat ve 107 $ / saate sahipti ve her ikisi de hareketin 6-8 saat sürmesi bekleniyordu. Kutuları bizim için paketlemesini istediysek, kutu başına 24 dolar ve kırılgan ise (cam eşya ve bulaşıklar) 34 dolardı. Bol miktarda ücretsiz kutu almanın neden mantıklı olduğunu görüyor musunuz?

Üçüncü şirket aslında ne kadar taşınmamız gerektiğini görmek için evimize bakmaya çıktı. Bize 132 $ / saat aktardılar ve diğer şirketlerin bizi harekete geçirmenin ne kadar süreceğini hafife aldıklarını iddia ettiler ve daha sonra bize daha fazla mal olacaklardı. Belki de, ama henüz satmadık.

Neyse ki, dördüncü seçeneğimiz bir arkadaşımın tavsiyesiydi. Evlerini taşımak için yerel bir mağazadan birkaç adam kiralamışlardı. Onlara bir çağrı verdikten sonra, tüm evi hareket ettirmek için sadece toplam 475 ABD Doları'na mal olacağını öğrendik ve tek yapmamız gereken U-Haul'u kiralamaktı. Bu da bize 49.98 $ artı 20 $ 'lık bir maliyete mal oldu. Satıldığımızı söylemek gereksiz.

23. İhtiyacınız olan Mobilyayı Şekillendirin

Yeni evimizin büyüklüğünde bir yükseltme ile, yeni bir mobilya, özellikle de bir kanepe satın almak zorunda olduğumuzu biliyorduk. Aylar öncesinden yola çıktık ve satışı kaçırırsak ne ödemek zorunda kalacağımızın bir kısmı için açıklıktaki harika bir kanepeyi bulduk. Diğer örnekler, sürekli olarak iyi anlaşmalara dikkat ettiğimiz duvar asma, kilim ve diğer aksesuarlar.

Son zamanlarda bir ev mi yaptın? Eğer öyleyse, biraz hamur nasıl kurtardın? Ne kaçırdım?

Videoyu izle: Ahşap Ev Yapımı. Evin İskeletini Yapıyoruz. VLOG # 8

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Web sitenizi oluştururken zaman ve para tasarrufu için 7 yolu
Maliye

Web sitenizi oluştururken zaman ve para tasarrufu için 7 yolu

Küçük işletmeler işgücünün büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Sadece ABD'de işgücünün% 48'i bir tür küçük işletmede istihdam edilmektedir. Başarılı bir küçük işletme oluşturmak ve yürütmek için birkaç faktör var, ancak pazar başarısını sağlamak için her küçük işletme gereksinimi olan bazı araçlar var.
Devamını Oku
Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi
Maliye

Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi

Mevcut olan tüm emeklilik planları ile kafanız karıştı mı? Oldukça az sayıda var ve her bir plan türünde bile varyasyonlar var. Her birine yakın bir bakış sunarak, en iyi emeklilik planlarını seçmenize yardımcı olacağım. Belki de bir plan yapmaya başlamak üzeresiniz, ya da iki veya daha fazla almayı düşünebilirsiniz - ki bu pek alışılmadık bir durum değil.
Devamını Oku
Bugün En Para Kazanmak için 27 En İyi Side İşler
Maliye

Bugün En Para Kazanmak için 27 En İyi Side İşler

Ekstra para kazanmak istediğinizde, bakmanız gereken ilk yer çevrimiçi. Online en iyi taraf işler esnek saatler, evden çalışma kolaylığını sunar ve size nakit öderler. Günde sadece 15 dakika ya da tüm bir geceniz varsa farketmez, hemen çevrimiçi para kazanmaya başlayabilirsiniz!
Devamını Oku