Borç

Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri

İlk önce hangi borcu alacak.

Bir borç konsolidasyonu kredisi göz önünde bulundurulduğunda borç dağında tükendiğinizi ve ilk önce hangi faturayı ödeyeceğine karar vermekte zorlanıyor musunuz? % 24,99 faiz oranıyla mağaza kartı mı? Ya da belki 72 ay boyunca finanse ettiğiniz araç krediniz mi? Yoksa ipoteğinizi ikiye katlayıp ev sahibi olmanız mı gerekiyor? Borcunu ödemeye geldiğinde, birçoğu gagalama emrinin nerede başlaması gerektiğine dair görüşlerini alır. Dave Ramsey, Total Money Makeover yazarıTMBorç Kartopu yaklaşımını önerir. Bu yöntem, tüm borçlarınızın bir listesini, faiz oranlarını göz ardı ederek en küçükten büyüğe doğru bir liste oluşturmanızı ve ödenen bakiyeleri işaretlediğinizde memnuniyeti elde etmenize yardımcı olmak için en küçükten büyüğe kadar ödemenizi önerir. Suze Orman'ın farklı bir yaklaşımı var. Suze'nin bölümlerinden birini yakalamak, onu paylaştı Borç Ödeme Sadakat Listesi. Suze, hangi borçları daha sonra ödeyeceğini önceden paylaşır. Etrafa yayılacak çok fazla paranız olmadığında, bu kararınıza yardımcı olabilir.

İlk olarak, bir feragatname.Suze Orman’ı onaylamıyorum. Bazen onun tavsiyesi düpedüz korkutucu. Fakat bunun, borcuyla mücadele eden bireylerin karmaşadan sıyrılmasına yardımcı olma konusunda iyi bir yaklaşım olduğunu düşündüm.

Suze Orman'a Göre 6 Çeşit Borç

Suze ilk önce tüm insanların sahip olduğu altı çeşit borcu bozuyor:

  1. IRS Borcu
  2. Öğrenci Kredi Borcu
  3. Kişisel Kredi Borcu
  4. İpotek Borcu
  5. Araba Kredisi Borç
  6. Kredi kartı borcu

Bunlardan herhangi biri tanıdık geliyor mu? Muhtemelen itiraf etmek istediğinizden daha fazla.

IRS Borcu

Listedeki ilk borç IRS'e borçludur. Suze'nin dediği gibi, IRS'ye herhangi bir para borçlu olması, “Kötü, kötü, kötü” dir (bence oraya bir kaç tane daha "Kötü" ekledi). Onunla daha fazla katlanamadım. IRS'ye borçlu olduğunuz her zaman iyi bir şey değildir. Niye ya? Öncelikle, IRS paranızı yasal olarak istediğiniz zaman banka hesaplarınızdan alabilir. Niçin istediklerini yapabileceği yasal otoriteye sahip bir varlığa neden para yatırmak istersiniz? Onlarla uğraşma, periyod.

Öğrenci Kredi Borcu

Listede bir sonraki ... o üniversite eğitimine para ödüyorum. Öğrenci kredi borcunuzu ödemeye devam etmenin bir nedeni de yapamam iflas başvurusunda bulunmak. Elbette, erteleme ya da tazminat düzenleyebilirsiniz, ancak; Ne yaparsan yap, tahakkuk etmeye devam edecek. Öğrenci kredi ödemelerinizi yapmamanızı mı düşünüyorsunuz? Sorun değil, paralarını geri almak için maaşlarını telafi edebilirler. Ah!

Kişisel Borç

Suze neden kişisel borçların kredi kartı borcundan daha yüksek olacağını düşünüyor? Suze, birileri size şahsen borç para verdiğinde bunu yaptığını, çünkü onlara geri ödeyeceğinize güvendiklerini savunuyor. Arkadaşınızı / aile üyenizi / sevdiklerinizi ödememek, ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bir aile işlevi veya partisinde o kişinin etrafında olmanın rahatsızlığını düşünün. “Garip” diyebilir misin? Üstelik onları geri ödememekle onları finansal risk altına sokabilirdiniz. Size yardımcı olanlara karşı sorumlu olmalısınız ve onlara geri ödeme yapmak için bir noktaya getirmelisiniz. Eğer kişisel olarak borçlandırılmış olma yaklaşımını benimsemeyi tercih ederseniz, en iyi kişisel kredilerin nasıl elde edileceğine dair bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

İpotek Borcu

Suze, “Birilerinin evinizi senden uzaklaştırmasını istemiyorsunuz” diyor. Geçtiğimiz yıl “haciz” terimi, çok sayıda ev sahibi için çok yaygın bir yer ve üzücü bir gerçekti. Kaybetmek istediğin son şey senin evin. Suze elinden gelenin en iyisini yapmaya ve ipotek ödemelerini yapmaya devam etmenizi önerir.

Araba Kredisi Borç

Ev ödemenizi yapmaya devam ettikten sonra, bu ödemeleri yapmaya devam edebilmek için işe koyulmanın bir yolunun olduğundan emin olun. Arabanı kaybetmek buna bir damper koyabilir. Bu ödemeleri yap ve arabanızın kurtarılmasına izin vermeyin.

Kredi kartı borcu

Birçoğunuz kredi kartı borcunun borç sadakat listesinde ilk olması gerektiğini düşünüyor. Suze, “Kredi kartı borcu teminatsız borçtur” dedi. Yani, ödeme yapmazsanız, evinizi veya arabanızı alamazlar. Ayrıca paranızı alamaz, hesaplarınızı ele geçiremez veya bir partide kendinizi suçlu hissettiremezler. Bu notta, Suze'ye katılıyorum. Çoğu zaman, 401k'lık kredi kartlarını ödemek için nakit para vermek isteyen müşterilerim vardı. Ne yaparsanız yapın, bunu YAPMAYIN! 401k'ınız iflastan korunuyor ve iflas etmek bir gerçeklik haline gelirse tek para kaynağı olabilir.

Suze Orman'ın Borç Sadakat Listesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siparişine katılıyor musunuz, yoksa değiştirir misiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
Bir yatırımın ne kadar iyi okula dönüyor?
Borç

Bir yatırımın ne kadar iyi okula dönüyor?

Muhtemelen bariz bir gerçeğin ne olduğunu belirterek başlıyoruz: bir durgunluk yılı, yüksek okul katılımında büyük bir artışa yol açıyor. 2009 yılında bu sene kabul edilmek üzere test-alma tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı (Ekim 2009'da Hukuk Okulu Kabul Testleri yapanların oranı% 20 arttı ve% 13 daha fazla aday Graduate Record Examination'ı aldı).
Devamını Oku
“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?
Borç

“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?

Yüzeyde iyi borç diye bir şey yoktur. Eğer herhangi bir borç varken Sonuçta, bu para tasarruf ve yatırımlar çok daha iyi kullanmak koymak ne zaman zor kazanılmış bir gelir yığın bu borcu ödemek için her ay dışarı çıkmak gerektiği anlamına gelir. Bazı borçların uzun vadede devreye giren farklı faktörlere bağlı olarak diğer borçlardan daha iyi olduğu düşünülmektedir.
Devamını Oku