Borç

Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri

İlk önce hangi borcu alacak.

Bir borç konsolidasyonu kredisi göz önünde bulundurulduğunda borç dağında tükendiğinizi ve ilk önce hangi faturayı ödeyeceğine karar vermekte zorlanıyor musunuz? % 24,99 faiz oranıyla mağaza kartı mı? Ya da belki 72 ay boyunca finanse ettiğiniz araç krediniz mi? Yoksa ipoteğinizi ikiye katlayıp ev sahibi olmanız mı gerekiyor? Borcunu ödemeye geldiğinde, birçoğu gagalama emrinin nerede başlaması gerektiğine dair görüşlerini alır. Dave Ramsey, Total Money Makeover yazarıTMBorç Kartopu yaklaşımını önerir. Bu yöntem, tüm borçlarınızın bir listesini, faiz oranlarını göz ardı ederek en küçükten büyüğe doğru bir liste oluşturmanızı ve ödenen bakiyeleri işaretlediğinizde memnuniyeti elde etmenize yardımcı olmak için en küçükten büyüğe kadar ödemenizi önerir. Suze Orman'ın farklı bir yaklaşımı var. Suze'nin bölümlerinden birini yakalamak, onu paylaştı Borç Ödeme Sadakat Listesi. Suze, hangi borçları daha sonra ödeyeceğini önceden paylaşır. Etrafa yayılacak çok fazla paranız olmadığında, bu kararınıza yardımcı olabilir.

İlk olarak, bir feragatname.Suze Orman’ı onaylamıyorum. Bazen onun tavsiyesi düpedüz korkutucu. Fakat bunun, borcuyla mücadele eden bireylerin karmaşadan sıyrılmasına yardımcı olma konusunda iyi bir yaklaşım olduğunu düşündüm.

Suze Orman'a Göre 6 Çeşit Borç

Suze ilk önce tüm insanların sahip olduğu altı çeşit borcu bozuyor:

  1. IRS Borcu
  2. Öğrenci Kredi Borcu
  3. Kişisel Kredi Borcu
  4. İpotek Borcu
  5. Araba Kredisi Borç
  6. Kredi kartı borcu

Bunlardan herhangi biri tanıdık geliyor mu? Muhtemelen itiraf etmek istediğinizden daha fazla.

IRS Borcu

Listedeki ilk borç IRS'e borçludur. Suze'nin dediği gibi, IRS'ye herhangi bir para borçlu olması, “Kötü, kötü, kötü” dir (bence oraya bir kaç tane daha "Kötü" ekledi). Onunla daha fazla katlanamadım. IRS'ye borçlu olduğunuz her zaman iyi bir şey değildir. Niye ya? Öncelikle, IRS paranızı yasal olarak istediğiniz zaman banka hesaplarınızdan alabilir. Niçin istediklerini yapabileceği yasal otoriteye sahip bir varlığa neden para yatırmak istersiniz? Onlarla uğraşma, periyod.

Öğrenci Kredi Borcu

Listede bir sonraki ... o üniversite eğitimine para ödüyorum. Öğrenci kredi borcunuzu ödemeye devam etmenin bir nedeni de yapamam iflas başvurusunda bulunmak. Elbette, erteleme ya da tazminat düzenleyebilirsiniz, ancak; Ne yaparsan yap, tahakkuk etmeye devam edecek. Öğrenci kredi ödemelerinizi yapmamanızı mı düşünüyorsunuz? Sorun değil, paralarını geri almak için maaşlarını telafi edebilirler. Ah!

Kişisel Borç

Suze neden kişisel borçların kredi kartı borcundan daha yüksek olacağını düşünüyor? Suze, birileri size şahsen borç para verdiğinde bunu yaptığını, çünkü onlara geri ödeyeceğinize güvendiklerini savunuyor. Arkadaşınızı / aile üyenizi / sevdiklerinizi ödememek, ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bir aile işlevi veya partisinde o kişinin etrafında olmanın rahatsızlığını düşünün. “Garip” diyebilir misin? Üstelik onları geri ödememekle onları finansal risk altına sokabilirdiniz. Size yardımcı olanlara karşı sorumlu olmalısınız ve onlara geri ödeme yapmak için bir noktaya getirmelisiniz. Eğer kişisel olarak borçlandırılmış olma yaklaşımını benimsemeyi tercih ederseniz, en iyi kişisel kredilerin nasıl elde edileceğine dair bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

İpotek Borcu

Suze, “Birilerinin evinizi senden uzaklaştırmasını istemiyorsunuz” diyor. Geçtiğimiz yıl “haciz” terimi, çok sayıda ev sahibi için çok yaygın bir yer ve üzücü bir gerçekti. Kaybetmek istediğin son şey senin evin. Suze elinden gelenin en iyisini yapmaya ve ipotek ödemelerini yapmaya devam etmenizi önerir.

Araba Kredisi Borç

Ev ödemenizi yapmaya devam ettikten sonra, bu ödemeleri yapmaya devam edebilmek için işe koyulmanın bir yolunun olduğundan emin olun. Arabanı kaybetmek buna bir damper koyabilir. Bu ödemeleri yap ve arabanızın kurtarılmasına izin vermeyin.

Kredi kartı borcu

Birçoğunuz kredi kartı borcunun borç sadakat listesinde ilk olması gerektiğini düşünüyor. Suze, “Kredi kartı borcu teminatsız borçtur” dedi. Yani, ödeme yapmazsanız, evinizi veya arabanızı alamazlar. Ayrıca paranızı alamaz, hesaplarınızı ele geçiremez veya bir partide kendinizi suçlu hissettiremezler. Bu notta, Suze'ye katılıyorum. Çoğu zaman, 401k'lık kredi kartlarını ödemek için nakit para vermek isteyen müşterilerim vardı. Ne yaparsanız yapın, bunu YAPMAYIN! 401k'ınız iflastan korunuyor ve iflas etmek bir gerçeklik haline gelirse tek para kaynağı olabilir.

Suze Orman'ın Borç Sadakat Listesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siparişine katılıyor musunuz, yoksa değiştirir misiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

İflas Eden İflas Nasıl Hayat Sigortanızı Etkiler?
Borç

İflas Eden İflas Nasıl Hayat Sigortanızı Etkiler?

Borç hayatın bir parçası, ama borçlar kontrolden öteye gidemediğiniz bir noktaya geri ödeme yapamayacağınız zaman, kişisel iflas başvurusu bir çıkış yoludur. Ancak, iflas başvurusunda bulunmadan önce, özellikle hayat sigortası primleri ile ilgili gerçekleri dikkate almanız gereken önemli yansımalar vardır.
Devamını Oku
Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının
Borç

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının

Maliyeleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri borcunu ödemek. Borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç farklı strateji vardır. Daha popüler stratejiler arasında borç konsolidasyonu vardır. Borç konsolidasyonu ile tüm borçlarınızı tek bir yerde toplarsınız. Tüm küçük kredileri ödeyecek ve sizi daha büyük bir kredi ile bırakan bir borç konsolidasyon kredisi alabilirsiniz ya da borç konsolidasyonunu sizden ödeme toplayan ve bunu alacaklılarınıza dağıtan üçüncü bir taraf aracılığıy
Devamını Oku
GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?
Borç

GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?

Olmadı! Siz ve eşiniz daha önce para konusunda en derin tartışmalara maruz kaldınız mı? Gerçek şu ki, yalnız değilsin. Bu GFC TV bölümünde, bir okuyucunun, birçok çiftin ilişkili olabileceğinden emin olduğum bir soruyu ele alıyorum. Okuyucunun Sorusu: “Bütçelemenin yanı sıra sahip olduğum en büyük sorun, yardım etmeyi reddeden bir eşe sahip olmak.
Devamını Oku