Kazanmak

Stajlar: Para ya da Deneyim i├žin mi?

Bu, Laura'y─▒ finanse etmek ve net de─čerini artt─▒rmak için çal─▒┼čan yirmi bir kad─▒n olan bir misafir postas─▒. Green Panda Treehouse'da üniversite ö─črencileri ve mezunlar için ki┼čisel finans hakk─▒nda yaz─▒yor.
Üniversite ö─črencisi iseniz, muhtemelen sadece özgeçmi┼činizi geli┼čtirmekle kalmayacak, ancak alan─▒n─▒zdaki bir kariyerin nas─▒l bir ┼čey olaca─č─▒na dair bir fikir sahibi olacaks─▒n─▒z. Staj, deneyim kazanmak ve profesyonel a─č─▒n─▒z─▒ geli┼čtirmek için harika bir yol olabilir.

Zorluk ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layabilecek bir staj bulmakt─▒r. E─čer bir üniversite ö─črencisiyseniz ve çok fazla borcunuz varsa veya finansal yükümlülükleri olan bir üniversite ö─črencisi iseniz, faturalar─▒ ödeyebilecek bir staj bulma yükümlülü─čüne sahip olursunuz. Mümkün mü? Evet öyle. Üniversiteye gittim ve ayl─▒k faturalar─▒ma devam ettim, ama harika bir staj buldum. Bu çaba ve sab─▒r gerektirir, ancak ba┼čar─▒l─▒ olabilirsiniz.

Stajlar: Deneyime mi yoksa paraya m─▒ odaklan─▒yorsunuz?

Durumunuza bakt─▒─č─▒n─▒zda, sizin için en iyi olan ┼čeyin ne oldu─čuna karar vermelisiniz. Kariyer dan─▒┼čmanlar─▒yla tan─▒┼čmak ve zorluklarla kar┼č─▒la┼čmak için size f─▒rsat sunan pratik staj sahibi olman─▒n büyük bir fayda oldu─čunu söyleyebilirim. Stajlar, aya─č─▒n─▒z─▒ kap─▒dan almak için harika bir yol olabilir. Staj ba┼čvurusunda bulunmak için üst s─▒n─▒fa kadar beklememenizi tavsiye ederim. Bir birinci s─▒n─▒ftayken bakmaya ba┼čla ve birkaç i┼či dene.

Benim de dahil olmak üzere baz─▒ üniversite ö─črencileri için sorun, staj yapmak için finansal ┼čartlar ya┼č─▒yor. Baz─▒lar─▒ için, alt─▒ ay boyunca dü┼čük ücretli bir staj mali durumunuza zarar verebilir. Bu, tüm üniversite ö─črencilerine basitçe ya┼čamaya ve yüksek faizli borçlardan kaç─▒nmaya te┼čvik etmenin bir ba┼čka nedenidir.

Ancak sorun, stajlar genellikle ne iyi para ödüyor ne de pratik beceri e─čitimi veriyor. Temel olarak dü┼čük seviyeli i┼čler olan üniversite meslek kurullar─▒nda sunulan birçok staj vard─▒r. Stajyerler küçük pratik beceri geli┼čtirme ile di─čer personel için küçük evrak ve ana çal─▒┼čma ayaklar─▒ bekleniyor.

Büyük Staj Nas─▒l Bulunur?

Üniversitenizin kariyer yönetimi merkezine bak─▒n. Bir stajyerim müsait oldu─čunda bana e-posta göndermek için bir i┼č ajan kurdum. Üniversiteye giderken çal─▒┼čt─▒─č─▒mdan beri, asgari ücret ihtiyac─▒m─▒ kar┼č─▒layan stajlara bakt─▒m. Ödemeyen veya dü┼čük ücretli bir staj yapmay─▒ göze alamam─▒┼čt─▒m.

Profesörlerinle a─č. Profesörlerin i┼č avla ilgili bilgi vermesine izin vermek, a─č─▒n─▒z─▒ geni┼čletir. Bazen ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layabilecek staj ve i┼člerin fark─▒nda olabilirler. Ayr─▒ca, profesörünüzün referans─▒ için bir f─▒rsat açabilir.

Stajlara referans almak için upperclassmen'e sorun. Staj yapm─▒┼č ö─črencilerle sohbet edin, hangisinin harika oldu─čunu ve hangilerinin sadece hype oldu─čunu görün. Stajyerlerin gerçekten zorluklarla mücadele etmesine fazla ilgi duymad─▒─č─▒n─▒ ö─črendikten sonra birkaç staj yapt─▒m.

Röportajda haz─▒r olun. Pratik ve de─čerli bir staj yapmak istiyorsan─▒z, mülakatta bulunmay─▒n. ┼×irketi ara┼čt─▒r─▒n ve hangi becerilere ihtiyaç duyaca─č─▒n─▒ tahmin edin. Kendinizi tipik üniversite ö─črencisi olarak sunun; Tak─▒m oyuncusu ol.

Görü┼čme S─▒ras─▒nda Sorulacak Baz─▒ Sorular

Görü┼čmeye yapt─▒n─▒z, ┼čimdi di─čer adaylar─▒n üzerinde parlamak sizin i┼činiz. Sadece bir stajyer oldu─čunuz için, daha az bekleyece─čini dü┼čünmeyin. Güçlü yönlerinize odaklan─▒n ve emin ve sayg─▒l─▒ olmay─▒ unutmay─▒n.

  • ─░┼čle ilgili e─čitim var m─▒ yoksa daha resmi bir durum mu var? Her iki tipim de vard─▒ ve ikisi de i┼če yarad─▒. Sadece ┼čirketin nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒na dair bir fikir edinmeye çal─▒┼č─▒yorsun.
  • Ba┼člayabilece─čim / yard─▒mc─▒ olabilece─čim küçük bir yönetilebilir proje var m─▒? ─░nisiyatif göstermenin yan─▒ s─▒ra, anlaml─▒ projeler üzerinde çal─▒┼čan bir stajyere sahip olup olmad─▒klar─▒n─▒ da ö─črenebilirsiniz. Büyük bir proje olmak zorunda de─čil. Örne─čin e─čitim kitaplar─▒n─▒ güncellemeyi önerebilirsiniz.
  • Proje için yaz─▒l─▒ geri bildirim alabilir miyim? Bu sizin portföyünüzü olu┼čturmak ve sizinle çal─▒┼čmak için bir temas noktas─▒ var.

Staj─▒ al─▒rsan─▒z, en iyisini yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Farkl─▒ departmanlardaki insanlarla ileti┼čim kurabilir ve potansiyel kariyerinizin nas─▒l yürüdü─čü hakk─▒nda fikir sahibi olabilirsiniz.

Tüm üniversite ö─črencilerine, ilgi alanlar─▒na uygun bir ┼čey ö─črenme ┼čans─▒ veren ve kariyerlerini aramalar─▒ için büyük bir f─▒rsat sunan, terbiyeli bir ┼čekilde ödeyebilecekleri bir staj bulmas─▒n─▒ diliyorum.

Senin dü┼čüncelerin

Üniversitede iseniz, üniversitenizde stajlar hakk─▒nda ne fark ettiniz? Üniversiteniz bittiyse, hangi tavsiyeyi payla┼čmak zorundas─▒n─▒z?

Bu materyalde dile getirilen görü┼čler yaln─▒zca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmay─▒ amaçlamamaktad─▒r.

Videoyu izle: Cem Y─▒lmaz. stajyer

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Beauty Broadcast'in Emily Eddington: K├╝├ž├╝k Bir ┼×ehir K─▒z─▒n─▒n 17 Milyon YouTube G├Âr├╝n├╝m├╝ ve 100,00 Raving Abonesi Nas─▒l Oldu?
Kazanmak

Beauty Broadcast'in Emily Eddington: K├╝├ž├╝k Bir ┼×ehir K─▒z─▒n─▒n 17 Milyon YouTube G├Âr├╝n├╝m├╝ ve 100,00 Raving Abonesi Nas─▒l Oldu?

A┼ča─č─▒da r├Âportajdan transkript varÔÇŽ Bu Jeff Rose ve bug├╝n e─členceli ve farkl─▒ bir ┼čey yap─▒yorum. G├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi asl─▒nda bir WSIL TV3 sabah haber ├žapas─▒ olan Emily Eddington ile bir makyaj st├╝dyosunda oturuyorum. Bu asl─▒nda farkl─▒, flip-the-script tipi bir ┼čey. Tipik olarak, Emily'nin r├Âportaj yapt─▒─č─▒ sabah haberindeyim.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 019: Nihai Ba┼čar─▒ ─░├žin Finansal Zihniyetinizi Nas─▒l De─či┼čtirirsiniz
Kazanmak

GF ┬ó 019: Nihai Ba┼čar─▒ ─░├žin Finansal Zihniyetinizi Nas─▒l De─či┼čtirirsiniz

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_19.mp3 Bazen hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ i├žin b├╝y├╝k bir etkisi olabilecek hayattaki k├╝├ž├╝k ┼čeyler. ─░nsanlarla s├╝rekli olarak bu basit kavram─▒ yakalayamayan mali durumlar─▒n─▒zla tan─▒┼čt─▒m. ─░┼čte, finansal zihniyetinizi yeniden g├Âzden ge├žirmeyi gerektiren bir okur sorusu: Blogunuzu sevin ve Todd Tresidder ile d├╝┼č├╝nceli ve d├╝┼č├╝ncenizi k─▒┼čk─▒rt─▒c─▒ son podcast'in keyfini ├ž─▒kar─▒n.
Devam─▒n─▒ Oku
Yeralt─▒ Nakit S─▒rlar─▒ ve Michael Vincent Bir Aldatmaca m─▒
Kazanmak

Yeralt─▒ Nakit S─▒rlar─▒ ve Michael Vincent Bir Aldatmaca m─▒

O benim! Ama ben de─čil. Yukar─▒dan bakt─▒─č─▒n zaman, benim resmimi g├Âr├╝yorsun. Muhtemelen fark etmedi─činiz ┼čey, ÔÇťMerhaba benim ad─▒m Michael Vincent ve evet, benim i├žin bir foto─čraf─▒m varÔÇŁ yazan resmin ├╝zerindeki c├╝mle. A├ž─▒klamama izin ver. Anlad─▒─č─▒n─▒z kadar─▒yla, hikayeyi anlatmak i├žin iki b├Âl├╝m halinde anlatmal─▒y─▒m.
Devam─▒n─▒ Oku
Mali Dan─▒┼čman Olarak Ba┼čar─▒s─▒z Oldu─čum G├╝n
Kazanmak

Mali Dan─▒┼čman Olarak Ba┼čar─▒s─▒z Oldu─čum G├╝n

Finansal dan─▒┼čmanlar─▒n ├žo─ču hakk─▒nda farketmemi┼č olabilece─činiz bir ┼čey varsa, bu bizim k├╝stah olan bizleriz. Kendimi bu ifadeye ekledi─čimde ÔÇťoldu─čumuzÔÇŁ dedim - ÔÇťonlarÔÇŁ de─čil -. Hepimiz en ├╝st├╝n m├╝┼čteri hizmetini sunan firmalar var. Hepimiz pazar─▒n d─▒┼č─▒na ya da en d├╝┼č├╝k i├ž masrafa sahip olan yat─▒r─▒m stratejileri var.
Devam─▒n─▒ Oku