Kazanmak

Stajlar: Para ya da Deneyim i├žin mi?

Bu, Laura'y─▒ finanse etmek ve net de─čerini artt─▒rmak için çal─▒┼čan yirmi bir kad─▒n olan bir misafir postas─▒. Green Panda Treehouse'da üniversite ö─črencileri ve mezunlar için ki┼čisel finans hakk─▒nda yaz─▒yor.
Üniversite ö─črencisi iseniz, muhtemelen sadece özgeçmi┼činizi geli┼čtirmekle kalmayacak, ancak alan─▒n─▒zdaki bir kariyerin nas─▒l bir ┼čey olaca─č─▒na dair bir fikir sahibi olacaks─▒n─▒z. Staj, deneyim kazanmak ve profesyonel a─č─▒n─▒z─▒ geli┼čtirmek için harika bir yol olabilir.

Zorluk ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layabilecek bir staj bulmakt─▒r. E─čer bir üniversite ö─črencisiyseniz ve çok fazla borcunuz varsa veya finansal yükümlülükleri olan bir üniversite ö─črencisi iseniz, faturalar─▒ ödeyebilecek bir staj bulma yükümlülü─čüne sahip olursunuz. Mümkün mü? Evet öyle. Üniversiteye gittim ve ayl─▒k faturalar─▒ma devam ettim, ama harika bir staj buldum. Bu çaba ve sab─▒r gerektirir, ancak ba┼čar─▒l─▒ olabilirsiniz.

Stajlar: Deneyime mi yoksa paraya m─▒ odaklan─▒yorsunuz?

Durumunuza bakt─▒─č─▒n─▒zda, sizin için en iyi olan ┼čeyin ne oldu─čuna karar vermelisiniz. Kariyer dan─▒┼čmanlar─▒yla tan─▒┼čmak ve zorluklarla kar┼č─▒la┼čmak için size f─▒rsat sunan pratik staj sahibi olman─▒n büyük bir fayda oldu─čunu söyleyebilirim. Stajlar, aya─č─▒n─▒z─▒ kap─▒dan almak için harika bir yol olabilir. Staj ba┼čvurusunda bulunmak için üst s─▒n─▒fa kadar beklememenizi tavsiye ederim. Bir birinci s─▒n─▒ftayken bakmaya ba┼čla ve birkaç i┼či dene.

Benim de dahil olmak üzere baz─▒ üniversite ö─črencileri için sorun, staj yapmak için finansal ┼čartlar ya┼č─▒yor. Baz─▒lar─▒ için, alt─▒ ay boyunca dü┼čük ücretli bir staj mali durumunuza zarar verebilir. Bu, tüm üniversite ö─črencilerine basitçe ya┼čamaya ve yüksek faizli borçlardan kaç─▒nmaya te┼čvik etmenin bir ba┼čka nedenidir.

Ancak sorun, stajlar genellikle ne iyi para ödüyor ne de pratik beceri e─čitimi veriyor. Temel olarak dü┼čük seviyeli i┼čler olan üniversite meslek kurullar─▒nda sunulan birçok staj vard─▒r. Stajyerler küçük pratik beceri geli┼čtirme ile di─čer personel için küçük evrak ve ana çal─▒┼čma ayaklar─▒ bekleniyor.

Büyük Staj Nas─▒l Bulunur?

Üniversitenizin kariyer yönetimi merkezine bak─▒n. Bir stajyerim müsait oldu─čunda bana e-posta göndermek için bir i┼č ajan kurdum. Üniversiteye giderken çal─▒┼čt─▒─č─▒mdan beri, asgari ücret ihtiyac─▒m─▒ kar┼č─▒layan stajlara bakt─▒m. Ödemeyen veya dü┼čük ücretli bir staj yapmay─▒ göze alamam─▒┼čt─▒m.

Profesörlerinle a─č. Profesörlerin i┼č avla ilgili bilgi vermesine izin vermek, a─č─▒n─▒z─▒ geni┼čletir. Bazen ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layabilecek staj ve i┼člerin fark─▒nda olabilirler. Ayr─▒ca, profesörünüzün referans─▒ için bir f─▒rsat açabilir.

Stajlara referans almak için upperclassmen'e sorun. Staj yapm─▒┼č ö─črencilerle sohbet edin, hangisinin harika oldu─čunu ve hangilerinin sadece hype oldu─čunu görün. Stajyerlerin gerçekten zorluklarla mücadele etmesine fazla ilgi duymad─▒─č─▒n─▒ ö─črendikten sonra birkaç staj yapt─▒m.

Röportajda haz─▒r olun. Pratik ve de─čerli bir staj yapmak istiyorsan─▒z, mülakatta bulunmay─▒n. ┼×irketi ara┼čt─▒r─▒n ve hangi becerilere ihtiyaç duyaca─č─▒n─▒ tahmin edin. Kendinizi tipik üniversite ö─črencisi olarak sunun; Tak─▒m oyuncusu ol.

Görü┼čme S─▒ras─▒nda Sorulacak Baz─▒ Sorular

Görü┼čmeye yapt─▒n─▒z, ┼čimdi di─čer adaylar─▒n üzerinde parlamak sizin i┼činiz. Sadece bir stajyer oldu─čunuz için, daha az bekleyece─čini dü┼čünmeyin. Güçlü yönlerinize odaklan─▒n ve emin ve sayg─▒l─▒ olmay─▒ unutmay─▒n.

  • ─░┼čle ilgili e─čitim var m─▒ yoksa daha resmi bir durum mu var? Her iki tipim de vard─▒ ve ikisi de i┼če yarad─▒. Sadece ┼čirketin nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒na dair bir fikir edinmeye çal─▒┼č─▒yorsun.
  • Ba┼člayabilece─čim / yard─▒mc─▒ olabilece─čim küçük bir yönetilebilir proje var m─▒? ─░nisiyatif göstermenin yan─▒ s─▒ra, anlaml─▒ projeler üzerinde çal─▒┼čan bir stajyere sahip olup olmad─▒klar─▒n─▒ da ö─črenebilirsiniz. Büyük bir proje olmak zorunda de─čil. Örne─čin e─čitim kitaplar─▒n─▒ güncellemeyi önerebilirsiniz.
  • Proje için yaz─▒l─▒ geri bildirim alabilir miyim? Bu sizin portföyünüzü olu┼čturmak ve sizinle çal─▒┼čmak için bir temas noktas─▒ var.

Staj─▒ al─▒rsan─▒z, en iyisini yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Farkl─▒ departmanlardaki insanlarla ileti┼čim kurabilir ve potansiyel kariyerinizin nas─▒l yürüdü─čü hakk─▒nda fikir sahibi olabilirsiniz.

Tüm üniversite ö─črencilerine, ilgi alanlar─▒na uygun bir ┼čey ö─črenme ┼čans─▒ veren ve kariyerlerini aramalar─▒ için büyük bir f─▒rsat sunan, terbiyeli bir ┼čekilde ödeyebilecekleri bir staj bulmas─▒n─▒ diliyorum.

Senin dü┼čüncelerin

Üniversitede iseniz, üniversitenizde stajlar hakk─▒nda ne fark ettiniz? Üniversiteniz bittiyse, hangi tavsiyeyi payla┼čmak zorundas─▒n─▒z?

Bu materyalde dile getirilen görü┼čler yaln─▒zca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmay─▒ amaçlamamaktad─▒r.

Videoyu izle: Cem Y─▒lmaz. stajyer

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

GF ┬ó 042: Ben Newman ile ─░├žsel B├╝y├╝kl├╝─č├╝n├╝z├╝n Kilidini A├žmak
Kazanmak

GF ┬ó 042: Ben Newman ile ─░├žsel B├╝y├╝kl├╝─č├╝n├╝z├╝n Kilidini A├žmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC042_.mp3 Ben Newman yan─▒yor. Ve bir arkada┼č─▒m, ak─▒l hocas─▒ ve hayat─▒mdaki pozitifli─či a┼čan biri oldu─čunu s├Âylemekten gurur duyuyorum. Ayr─▒ca, o ├Âlmek ├╝zere olan bir St. Louis Cardinals hayran─▒, yani ne sevmiyorsun? Ben ─░┼čte Ben'in ba┼čar─▒lar─▒ndan sadece birka├ž─▒ S├╝per ba┼čar─▒l─▒ bir sigorta acentas─▒ (yak─▒n zamanda emekli oldu) Uluslararas─▒ konu┼čmac─▒ 4 kitab─▒n yazar─▒ (5'inci s─▒rada) The Continued Fight ve Bootcamp Workshop'lar─▒n─▒n kurucusu Y├╝ksek Perfor
Devam─▒n─▒ Oku
GF ¢ 024: Outsourcing ile daha fazla zaman nasıl geri alınır
Kazanmak

GF ¢ 024: Outsourcing ile daha fazla zaman nasıl geri alınır

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_24_revised.mp3 Chris Ducker, d─▒┼č kaynak sa─člayan krald─▒r. K├╝├ž├╝k i┼čletme sahiplerinin i┼člerini b├╝y├╝tmelerine yard─▒mc─▒ olan ve ayn─▒ zamanda kendi i┼čini zaman─▒n─▒n daha fazla ÔÇťgeri almas─▒ÔÇŁ i├žin otomatikle┼čtiren bir d─▒┼č kaynak ┼čirketini i┼čletiyor, b├Âylece sevdi─či ┼čeyi yaparak harcayabiliyor. K─▒sacas─▒, Chris Ducker benim kahraman─▒m.
Devam─▒n─▒ Oku
Kahve Para Tasarrufu 17 Yollar─▒
Kazanmak

Kahve Para Tasarrufu 17 Yollar─▒

Bu benim her zamanki yaz─▒ tarz─▒mdan biraz farkl─▒ ama direnemedim. Her ┼čeyden ├Ânce, biliyorum ├žo─ču kahve i├žerek - ben dahil. Paran─▒n h─▒zl─▒ bir ┼čekilde kahve ├╝zerine nas─▒l saklanaca─č─▒n─▒ payla┼čmak i├žin iyi bilgiler gerekti─čini biliyordum. Yani t├╝m kahve insanlar i├žin, bu senin i├žin. G├╝zel bir s─▒cak Kupa Joe al ve oku.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ¢ 057: Nasıl Mali olarak Kendinden Emin Olursunuz ve Paranız Patron gibi
Kazanmak

GF ¢ 057: Nasıl Mali olarak Kendinden Emin Olursunuz ve Paranız Patron gibi

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_057_Financial_Confidence.mp3 Para ile bo─ču┼čurken, finansal g├╝ven genellikle hi├žbir yerde g├Âr├╝n├╝r de─čildir. Bu, kolayca kontrol├╝n d─▒┼č─▒na ├ž─▒karak paran─▒zla daha da k├Ât├╝ bir konuma gelebilir. Bir sonraki faturan─▒z─▒ nas─▒l ├Âdeyece─činizden emin olmad─▒─č─▒n─▒zda bile nas─▒l emin olabilirsiniz?
Devam─▒n─▒ Oku