Yatırım

Sosyal Medya ve Danışman Blogger

Sosyal Medya denen şeyi duydun mu? Bu terimi ilk duyduğumda, gerçekten anlamadım. Tipik olarak sosyal medya veya blog kelimesini duyduğumda, ilk düşüncem MySpace'di, çünkü çoğunlukla karımın bir hesabı vardı. Sonra bir blogun gerçekte ne olduğu, Facebook, Twitter ve var olan her sosyal medya çıkışı hakkında daha fazla şey öğrendim. Gerçekten anlamadığım halde, dalıp gittim ve katılmaya başladım. Maceraya çıkmanın faydalarını gerçekten anlamadım. Öyleyse, bir gün anladım ve sonunda bunu gerçekten anladım. “Twitter-Bulb” mesajımın söndüğünü söyleyebilirsin.

Twitter üzerinden, web'deki diğer profesyonellerle ve diğer blog yazarlarıyla bağlantı kurabiliyorum. Bunlar arasında, Danışman Blogger adında bir blog çalıştıran Lawain McNeil adında biriyle tanıştım. İşlerini iyileştirme ve finansal planlama uygulamalarının verimliliğini artırma konusunda diğer bağımsız finansal planlamacılara (benim gibi) tavsiyelerde bulunuyor. Ana alanı, planlamacılara sosyal medyayı işine nasıl başarılı bir şekilde dahil etmeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunuyor.

Twitter'da takip ediliyor

Twitter üzerinden Lawain'i takip ediyorum (eğer Twitter'ı henüz duymadıysanız, endişelenmeyin), güncellemelerini okuyarak ve bazı önerilerini dikkate alarak. Sonra bir gün Lawain, Carbondale, Illinois'de ikamet ettiğimi ve burada yetiştirilip yetiştirilmediğimi sorduğumda doğrudan benimle temasa geçti. Orjinalde, 60 mil kuzeyinde bulunan Salem, Illinois'den geliyor. Aslında bölgede, ailem Carbondale'de bir ailesi var. Twitter üzerinden bu şansın yaşanması ve blogosfer gerçekten Sosyal Medya'nın gerçekten ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Konuşmamız devam ettikçe, şu anda başka bir danışmanla birlikte olan bir teyzesi olduğu ve birkaç yıldan beri mutlu olmadığı ve bana onu sevk edeceğini söyledi. Korku veren! Hepsi bir arada, ben çok heyecanlandım ve Sosyal Medya adı verilen bu şeyi kullanarak ilk tavsiyemi aldığımdan çok etkilendim.

Lawain bana ulaşmak ve bağlanmak için çok güzel olduğu için, ben ve onun Southern Illinois sonra onun hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırmak istedim.

Lawain, Salem, Illinois'de büyüdün ve şimdi başka bir yere taşındın. Bize Salem, Illinois’te biraz büyüdüğünüzü ve bölgeden çıkardığınızı söyler misiniz?

Salem senin tipik küçük orta batı kasabası. Aile, arkadaşlıklar ve lise sporları etrafında yaşam merkezi.

Bir bakıma pastoral bir çocukluktu. Hayat çok basitti. Bisikletimi her gün okula yürüyerek gezdim ya da gezdim (okul yaklaşık 1.5 mil uzaklıkta idi). Aslında, güzel günlerde, aslında annemle birlikte öğle yemeği yemeye eve gittim. Bir ton topu topu, futbol, ​​yandı dere, bisiklet sürdü ve her zaman mahalle çocuklarıyla asılıydı. Çocuklarımın deneyimleyebilmesini dilediğim çok şey var.

En güzel hatıralardan biri William Jennings Bryan Halk Kütüphanesi ve William Jennings Bryan Müzesi'nde (birbirine bitişik) günlük durağımdı (South Marion'daki evimden 4 blok). Okumak için hep merhaba dedim, kütüphanecilerin kitap koymasına yardım et ve konuş. Kitaplara olan aşkımı bu yaşam deneyimine bağlarım. Harold 'Cap' Bigelow'un (Curator) ev ödevlerimde bana yardımcı olacağı ve Illinois Eyalet Polisi'nde (kötü şöhretli suçlu Charlie Birger'in yakalanmasına karışmıştı) hizmetiyle ilgili sohbet edeceği müzenin yanından geçecektim. I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı.

Cincinnati Hristiyan Üniversitesi'nde basketbol oynamak için 1982'de Cincinnati, Ohio'da Salem'den ayrıldım. Cincinnati'ye taşınırken kültür şokunu yaşadığımı hatırlıyorum.

Güney Illinois'e geri dönmeyi düşünen hiç bir parçan var mı?

Evet, sık sık düşünüyorum. Dünyanın yüzündeki en güzel ve en hakiki insanların bazıları Salem gibi kasabalardan geliyor. Zaman aralıklarını özlüyorum ve her zaman geri dönmekten zevk alıyorum.

İşinde olduğun gibi ne var?

Bu aslında komik bir hikaye. Büyük bir ulusal kopyalama ve baskı şirketi için Kurumsal Hesap Yöneticisi olarak çalışıyordum. Benim bölgem Cincinnati'ydi. Bir gün, bir basım müşterisi haline gelen bir finansal işletmeye soğuk bir çağrı yaptım. Büyük bir müşteriye dönüşmeden çok uzun sürmedi. CEO, firmaya satışta (benden birkaç yıl sonra söylemediğim) katılmamı istedi. Sonunda ikna oldum ve bunun büyük bir fırsat olacağını ve geri kalanının tarih olduğunu düşündüm.

İlk bloğunuza ne zaman başladınız? Danışman Blogger’ı ne zaman başlattınız?

Büyük bir Bağımsız Kayıtlı Yatırım Danışmanı firması için eski bir Pazarlama Uzmanı olarak, danışmanlık ve çalışmakta olduğum tüm danışmanlarla iletişim kurmak için blog kullanmıştım. İlk blogum muhtemelen 2.5 yıl önceydi. Onlarla iletişim kurmak ve paylaşmak için harika bir yoldu. Ortamı sevdim ve her an ulaşabileceğim ve bağlanabileceğim gerçeği beğendim.

Finansal danışmanlar ve profesyoneller için zengin içeriği kanıtlamak amacıyla Şubat 2009'da AdvisorBlogger'ı başlattım.

Finansal danışmanlara yardımcı olmak için neler yapmak istediniz?

Finansal danışmanlar ve girişimcilerle çalışmayı seviyorum. Ben yüzlerce danışman ile antrenörlük yapmak ve danışmak için inanılmaz bir fırsatım oldu ve işi kesinlikle tatmin edici bulduk.

Finansal danışmanların çoğunun Sosyal Medya kavramına sahip olduğunu gördüğünüz en büyük yanlışlık nedir?

Bu sosyal medya sadece üniversite ve genç yetişkinler için bir araçtır. Pek çok danışman, Facebook için en hızlı büyüyen segmentin 35-54 yaş arası yetişkinler olduğunun farkında değil. Sosyal Medya, iletişim kurmaya ve ulaşmaya çalıştığımızlarla daha iyi bağlantı kurmaya yardımcı olan araçlardan başka bir şey değildir.

Danışman Laboratuarını kurduğunu görüyorum.Bu proje hakkında bize neler söyleyebilirsin?

Danışmanlık Laboratuvarı, Mayıs 2009'da başlatılan danışmanlar için bir teknoloji platformudur. Mayıs ayı ortasında ulusal bir duyuru yapacağız.

Bir sonraki sosyal medyada ne hissediyorsunuz?

Bu, sosyal medyanın güzelliğidir-sonra ne olduğunu tahmin etmek zordur. Herkes konuşmaya katılabildiği ve paylaşabileceği için, bu kolektif düşünce ve konuşmanın sonucu olarak yeni ürün ve stratejiler üretilecek. Ancak, görüşmelerin izlenebilir ve ölçülebildiğinden, gerçekleşen görüşmelerin (özellikle Twitter'da) pazar araştırması için kullanılacağını düşünüyorum. Çok havalı.

Paylaşmak istediğin başka bir şey var mı?

Bağlandığımıza sevindim.

Lawain, röportaj için çok teşekkürler! Lawain'in Blog Danışmanı Blogger’ını kontrol ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: Sosyal Medya Hesapları Ekleme - Blog Yazarak Para Kazanmak

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Gecikmiş Gratification Sanat Ustası Nasıl
Yatırım

Gecikmiş Gratification Sanat Ustası Nasıl

Sağa doğru geldiğinde, finansal başarı için doğru anahtar nedir? Anahtarın, iyi bir gelir elde edebilmek için yeterli pazarlanabilir yeteneklere sahip olduğunu iddia edebilirsiniz. Ya da anahtarın aylık harcamalarınızı tutarlı bir şekilde bir e-tabloda takip etmektir. Ya da anahtarın, yatırımların ins ve çıkışlarını öğrenmek olduğunu bile tartışabilirsiniz.
Devamını Oku
IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir
Yatırım

IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir

Bir şeyin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Klimalar kırılır, çocukların diş tellerine ihtiyacı vardır ve köpeklerin kalp solucanı ilacına ihtiyacı vardır. Beklenmedik bir durum ortaya çıktığında ve birdenbire kendinizi nakit ihtiyacı olan bir durumda bulduğunuzda, yatırımcıların baskınıma davet ettiği bir yer, Bireysel Emeklilik Hesaplarıdır (IRA). Ödünç alabileceğiniz bir 401k'ınız yoksa, kredi kartlarınız tıklanır ve acil durum fonu ihtiyacınız olduğunda, acil bir durumda, sonra IRA'nıza dokunmak
Devamını Oku
Neden şimdi yatırım yapmaya başlamalısınız?
Yatırım

Neden şimdi yatırım yapmaya başlamalısınız?

Bu, 1 milyon insanın kendilerine yatırım yapmaya başlamasına ilham veren #investNOW Operasyonunu başlatmaya yardımcı olmak için bir konuk gönderidir. Bu yazı BarbaraFriedberg'den Barbara Friedberg'den geliyorPersonalFinance.com Asla Kişisel Yatırım Hikayesini anlatmak istemiyor Kocam ve ben ilk evlendiğimizde, son derece sıkı bir bütçe vardı.
Devamını Oku
10 Korkunç 401 (k) Hayır-Hayır Önlemek gerekir
Yatırım

10 Korkunç 401 (k) Hayır-Hayır Önlemek gerekir

Ben: “401 (k) 'daki parayı seçmene kim yardım etti? ”Müşteri:“ Ummm… Sadece birkaç seçeneği çok hızlı seçtim. “Ben:“ Ne topladığınızı araştırmak için ne kadar zaman harcadınız? ”Müşteri:“ Ben yapmadım. ”Me: Bu tür bir değişim olması gerekenden daha sık oluyor. Çoğu yatırımcının farkında olmadığı şey, bir noktada, 401'inizin (k) büyük olasılıkla sahip olduğunuz en büyük gelir getirici varlık olacaktır.
Devamını Oku