Yatırım

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak

Bu, LPL Financial'in Baş Yatırım Sorumlusu Burt White tarafından hazırlanan beyaz bir rapor.

En büyük sosyal sahte paslardan biri, bir partiye çok erken varmaktır. Diğer misafirler için yumruk kasenin etrafında beklemek bir sonsuzluk gibi görünebilir. Üstelik parti sahipleri genellikle hazırlık aşamasında dolanıyor ve sonunda daha soğuk veya asılı süslemelerin stoklanması gibi nihai parti görevlerine yardımcı olmaya hazırsınız. Modaya geç kalmak genellikle daha iyidir. Ama hile tam olarak doğru zamanı belirlemektir. Çok erkenseniz, festivallere katılmak için aşırı endişeli olduğunuzu gösterebilir, ancak çok geç olmak, eğlencenin çoğunu kaçırmanız anlamına gelir.

Aynısı yatırım yapmak için de geçerlidir. Parti metaforunda çorak bir sosyal gündeme benzeyen uzatılmış bir ayı piyasasının ardından, piyasa toparlanmasına katılan “parti” genellikle yatırımcıların çok erken ya da çok geç geldiği bir yerdir. Asıl önemli olan, piyasaya “modaya uygun” bir şekilde yeniden girmek için doğru zamana kadar, ancak iyileşmeye devam etmek için bolca zaman ayırana kadar, nispeten savunmacı kalmaktır. En uygun zamanın bulunması yatırımcılar için zor bir çaba olabilir, ancak birkaç “parti” gelişi tekniğini izleyerek yatırımcılar, gelişmekte olan bir piyasanın sunduğu yeni fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için portföylerini yönlendirmek için varsayımlar yerine stratejiler benimseyebilirler. İyileştirici bir ekonomi.

Parti Zamanı mı?

İyi haber şu ki, bir sonraki piyasa toparlanması “partisi” yakında gerçekleşecek. Tüketici güveni geliştikçe, perakende satışlar hızlanırken ve kredi piyasaları daha az donmuş hale geldikçe, ekonomik zemin son üç ayda belirgin bir şekilde iyileşti. Bu ekonomik toparlanmayı geçmek için hala zorlu yollar olsa da, zemin iyileştirme belirtileri vermeye başladı. Ekonominin hızlanması veya bozulmasıyla ilgili gerçek zamanlı bir gösterge olan LPL Financial Research'ün Mevcut Koşullar Endeksi, ekonomik durumun iyileşmesi ve ekonomik büyümeye geri dönüş gibi temel durum inancımızı doğrulayan ekonomiye sağlam bir şekilde geç ve son noktalarda istikrarlı bir iyileşme göstermiştir. 2009'un sonu.

Sonuç olarak, LPL Finansal Araştırma, pazarların şu anda 3 Aşamalı Güzergahın İyileştirilmesi aşamasındaki Aşama 1'den Aşama 2'ye geçtiğini beyan etmeye hazırdır. Son zamanlardaki ekonomik gelişmelerin ve bunu izleyen olumlu piyasa hareketinin, savunma aşaması 1'den fırsatçı Aşama 2'ye yatırım stratejisindeki değişime işaret ettiği düşüncesindeyiz. Ancak, olumlu zemine rağmen, aşırı riski bir pazarda yeniden ele almak konusunda temkinli davranıyoruz. şimdiye kadar çok hızlı yükseldi. Potansiyel olarak kısa vadeli bir alım-satım piyasası karşısında portföyleri yeniden konumlandırma konusunda bilinçli olmak istiyoruz. Bununla birlikte, riskleri yeniden portföylere eklemek ve daha uzun vadeli bir pazar için yeniden konumlandırmaya başlamak için zaman yakındır. Başka bir deyişle, parti başladı; Yatırımcıların gelişlerinde temkinli davranmaları gerektiğini düşünüyoruz ve piyasada toparlanmaya başlayan “parti” yi yeniden moda çekebilmek için hasta portföy yönetim tekniklerini kullanıyoruz.

Partinin Başlamak İçin Olduğunu Nasıl Biliyorsunuz?

İlk önce davetiyeyi beklemek zorundasın. Yatırım yapmakla birlikte, piyasa piyasasının kurulduğunu ve satın alınma zamanının geri geldiğini duyurmak için piyasanın davetleri postalamaması çoğu zaman zordur. Bunun yerine, davetiyeler genellikle şifre çözme gerektiren temel ve teknik verilerde gizlenir.

Temelde, piyasadaki toparlanmanın durgunluğun sona ermesinden çok önce başladığını fark etmek önemlidir. Piyasa, “tüm temiz” sinyallerin çalınmasını beklemeyen ileriye dönük bir makinedir. Daha ziyade, ekonomik durgunluğun “tünelinin” ekonomik büyümesini “ekonominin” bir ekonominin dönüm noktasını daha da kötüye giden bir marjinalden daha iyi (ya da en azından daha az kötü) olan bir noktaya işaret etmek için arar. Birçok yatırımcının yaptığı hata, piyasaya yeniden girmeden önce ekonominin tamamen daha iyi olmasını beklemek istemeleridir. Bu mantıklı gelse de, her zaman piyasa ve ekonominin aynı şey olmadığını hatırlamalıdır. Piyasalar, genellikle “erken” olan yatırımcılara “parti” ye ödül veren bir durgunluğun bitiminden önce iyileşme gösterebilir.

Son Başarı Uzun Vadeli Başarıya Geçtiğinde

Teknik ya da sayısal açıdan bakıldığında, amaç kısa vadeli iyileştirmelerin uzun vadeli başarıya dönüştüğü zaman ortaya çıkmasıdır. Bu meydana geldiğinde, yatırım ve risk almak için tipik olarak başarılı bir zemin oluşturur. Yatırım için bu uygun dönemlerin ne zaman başlayacağını belirlemek için, piyasanın daha kısa vadeli performansının geri dönüşünü ve uzun vadeli geri dönüş modelini aştığını ve bunun da yatırım başarısı için uygun bir zemin olduğunu gösteren kanıtları gözlemlememiz gerekir.

İzlenecek en yaygın sinyal, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların (DMA) onaylanmış geçişidir. Her ikisinin hesaplanması oldukça basittir. 50 günlük hareketli ortalama, bir yatırımın fiyatının son 50 gününün basit ortalamasıyken 200-DMA, son 200 günün basit ortalamasıdır. Açıkçası, piyasa negatif olduğunda, 50-DMA aşağıya doğru hareket ediyor
200-DMA'dan daha hızlı bir hızda. Geri dönüşte tersi doğrudur.

Aşağı trend döngüsünün sona ermesiyle ilgili anlamlı bir sinyal için, teknik yatırımcılar 50-DMA'nın 200-DMA'yı geçtiğinde ve “onaylanmış” bir geçit olarak adlandırdığımız anlamlı bir süre boyunca yukarıda kaldığı zaman aradıklarını belirtti. Bu genellikle aşağı eğilimin yukarı yönlü bir trend haline dönüştüğü ve piyasanın resmen altını bulduğu işaretidir.50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların onaylanmış bir geçiş yaptığı ve bir ters dönüş sinyali verdiği üç kez altındaki grafikte dikkat edin. Şu anda, 200-DMA hala 50-DMA'nın üzerindedir, ancak 50-DMA son piyasa zıplaması göz önüne alındığında daha yüksek salınmaya başladıkça aradaki fark hızlıdır, ancak 200-DMA inişine devam etmektedir.

Öyleyse, “Parti” yi Yerine Getirmenin Doğru Zamanı Ne Zaman?

LPL Financial Research, zamanın yakın olduğunu, ancak henüz olmadığını düşünüyor. Ekonomik cephede çok fazla ilerleme kaydedilmiş olsa da, “tüm açık” siren işaretlerinden önce üstesinden gelmek için engellerimiz var. Ancak, temel zemin gelişti ve 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların teyit edilmiş bir geçişine yakınız. Aslında, piyasa değişmeden kalırsa, 50 ve 200 DMA'ların geçişi S & P 500 Endeksinde yaklaşık 900 civarındadır. Piyasanın bir sonraki aya göre% 8 oranında artacağını tahmin edersek, bu da 6 Mayıs 2009'a kadar olan 4 haftalık süre boyunca gerçekleşecek olan performansın ardından, Haziran ayının başlarında bir kaç hafta daha geçecek. Bu makalenin yayın tarihi itibariyle 920 civarında işlem görüldüğü göz önüne alındığında, LPL Financial Research, beklenen “kopukluk” çaprazlama seviyesinin yakınında işlem yaptığımız için daha fazla tersinme ihtimali olduğuna inanıyor. Bu, piyasa kurtarma “partisinin” muhtemelen üstümüzde olduğu ve yatırımcıların avantaj elde etmek için portföylerini yeniden konumlandırmaya hazır olmaları gerektiği anlamına gelir.

Parti için kıyafet kuralları nedir?

Yatırımcılar parti için doğru zamanda gelseler bile, doğru kıyafet kurallarına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. En sevdiğin Harry Potter karakterinin kostümlü bir parti olduğunu düşünerek giyinmiş resmi bir olayı göstermek çok utanç verici. Yatırım yapmak için, doğru “kıyafet kodu” nu oluşturmak, sadece portföyünüzün pazardaki iyileşmeden yararlanmaya yardımcı olmak için en uygun yatırımlar üzerinde durduğundan emin olmaktır.

Nötr beta olan portföyler için, risk gibi bir ölçütü belirterek, kalmanızı öneririz. Ekim 2008'den beri savunmacı bir duruş önerdikten sonra, LPL Financial Research şimdi nötr riskin ideal hedef olduğuna inanıyor. Pazar için risk / ödül ilişkisinin daha fazla kazanç veya küçük bir yeniden test arasında dengelendiği göz önüne alındığında, kıyaslama benzeri riskin sürdürülmesinin en uygun strateji olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte, bu fırsatı piyasaya daha fazla döngüsel alanlara maruz bırakmak için piyasaya geri dönecek olan “parti” ye yakında hazırlanmak üzere yeniden odaklanmak için kullanıyoruz. Gelişmekte Olan Piyasalar, Emtialar, Küçük Büyük Harfler ve Orta Büyüklüklerin ekonomik açıdan hassas alanları lehine Büyük Çapta, Uluslararası Geliştirilmiş (Büyük Yabancı) ve GYO'larda daha az cazip fırsatları yeniden tahsis etmenizi öneriyoruz.

Fazla kilolu hisse senetleri için, partiye biraz erken geldiniz. Ayrılma önerisinde bulunmasak da, portföy risk düzeylerini izlemek önemli olacaktır. Beta, referansın çok üzerindeyse, Gelişmiş Uluslararası Sermaye ve GYO'lara herhangi bir maruz kalmayı düzeltmenizi öneririz. Bu kez Gelişmekte Olan Piyasalar, Emtialar, Küçük Büyük Harfler ve Orta Büyük Harflerde daha büyük riskler oluşturmak için kullanırız.

Portföylerde önemli ölçüde düşük stoklar için, bu partiye hazırlanmak için çok uzun zaman alıyor ve çok geç kalma riskini üstleniyorsunuz. Portföyü nötr beta'ya yaklaştırmaya başlamak için bir miktar riskle dolar-maliyet ortalamasını öneriyoruz. Yüksek Gelir, Yatırım Notu Kredisi ve Banka Kredileri ağırlıklandırılarak sabit gelir tarafında başlayacağız. Stok tarafında, Küçük ve Orta Büyüklükte hisse senetlerine maruz kalmanın yanı sıra Gelişmekte Olan Piyasalar ve Emtialar'da pozisyonlar oluşturmaya çalışın. Piyasadaki küçük bir yeniden deneme, eğer gerçekleşirse, çözümünüzü test edecek ve S & P 500'deki 900 seviyesinde risk eklenmesi, muhtemelen bu pazarın satılmasıyla savunan portföyler için cazip bir giriş noktası olacaktır.

Sonuç

Herkes bir partiyi sever. Piyasa, ekonomik zemin iyileşme belirtileri göstermeye devam ederken, ilerlemelerini uzatmaya hazır görünüyor. Köşede, Kurtarma Yolu'nun 2. Aşaması ile, artık savunmadan nötr bir pozisyona, fırsatçı bir portföy duruşuna geçiş için hazırlanmaya başlama zamanı. Bu konuda şüpheniz olmasın, bu yılın sosyal etkinliği, bu yüzden modaya geç geldiğinizden emin olun ve portföylerinizin doğru kıyafet koduna sahip olduğundan emin olun.

Videoyu izle: Hasat Zamanı Yaklaşıyor

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

SIPC Nedir?
Yatırım

SIPC Nedir?

Finansal bir planlayıcı olarak, müşterilerimden yatırımlarıyla ilgili birçok soru soruyorum. Biri son zamanlarda bana sordu: Sorumlu aracı kurumun işten çıkarılması durumunda tam olarak ne olur? Bu büyük bir sorudur çünkü pek çok insan yatırımlarının ilk etapta korumasını bilmediğini veya korumanın fiilen kapsadığı konusunda yanlış bilgilendirildiğini bilmektedir.
Devamını Oku
2018 için Synchrony Bank Review
Yatırım

2018 için Synchrony Bank Review

Merkezi Connecticut'ta Stamford'da bulunan Synchrony Bank, herhangi bir yerde mevcut olan en yüksek faiz oranlarından bazılarını ödeyen bir çevrimiçi bankadır. 2003 yılında kurulmuş olan Synchrony Financial organizasyonunun bir parçasıdır, ancak köklerini 1932'ye kadar izler. Synchrony Financial'in varlıkları 90 milyar dolardan fazladır ve ABD'deki en büyük özel marka kredi kartlarının sağlayıcısıdır.
Devamını Oku
GFC 009 - Ortalama Joe için 3 Para Stratejisi sorun
Yatırım

GFC 009 - Ortalama Joe için 3 Para Stratejisi sorun

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Askerliğinin ve 50 ABD doları Amazon hediye kartının bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku