Yatırım

Üniversite Öğrencilerinin Neden Yatırım Yapacağını Düşünmesinin 6 Sebebi

Üniversite Öğrencilerinin Neden Yatırım Yapacağını Düşünmesinin 6 Sebebi

Bu, SIU-Carbondale’den İşletme Fakültesi öğrencisi Kyle Sellers’in misafir konuğu. Kyle bu dönem benim stajyerim oldu ve bana iş kardeşliği ile konuşmamı istedi. Ayrıca yerel lise ziyaretine gittiğimde yazımı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Kyle'ın buradan almasına izin vereceğim….

Ne düşündüğünü biliyorum. Gençlerin neden yatırım yapmamız gerektiğini düşündüğü hakkında kim daha fazla duymak ister? Geçen sene Bay Rose (onu eski kılan adam) yerel bir lisede misafir konuşmacı olması istendi. Bu kez Bay Rose, Southern Illinois Üniversitesi-Carbondale'deki profesyonel bir iş kardeşliği olan Alpha Kappa Psi tarafından finansal planlama hakkındaki görüş ve tavsiyelerini paylaşması istendi. Toplantının sonunda Sayın Rose, neden yatırım yapmamız gerektiğini düşündüğümüzün en iyi 6 nedenini sordu. İşte buradalar:

1. Kendi Finansal Yöneticiniz olun

Artık herkesin finans, yatırım ve borsada uzman olmadığını biliyorum, ancak özellikle de bu günlerde mali durumunuz konusunda çok bilinçli olmalısınız. Yeni başlayanlar için, tüm kazançlarınızı ve harcamalarınızı takip edebilirsiniz, böylece her hafta maaşınızın nereye gittiğini bilirsiniz. Ayrıca, ödenmemiş kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeye başlayabilirsiniz. Ya da acil bir fonu başlatabilirsin…

2. Acil Durum Fonu

Acil durum fonu için, sadece acil durum zamanlarını istiyorsun. Ne de olsa, kaçımızın araçlarımızı parçalara ayırmak için psişik yeteneklere sahip miydi? Bu nedenle, bu fon likit olmalıdır (kolayca nakde dönüştürülebilen bir varlık). Elinizde yeterli paraya sahip olmak sizi daha derinden borçlanmaya karşı koruyacaktır. Paranızı koymak için bazı iyi yerler kontrol hesapları, CD'ler veya bazı kısa vadeli tahvillerdir. Bir gün 1000 dolar ile ne yapacağını bilmemeniz durumunda, kendiniz veya aileniz için acil bir fonu başlatmak başlamak için harika bir yoldur.

3. Enflasyon

Üniversite Öğrencilerine Yatırım Yapmak

Bunu her gün mutlaka farketmezsiniz, ancak enflasyon oranı sürekli olarak varlıklarınızın değerini azaltmakta ve yaşam maliyetini arttırmaktadır. Eğer yatırım yapmazsanız, paranızın değeri etrafta oturacak ve hiçbir şeye dönüştürülmeyecek. Bir çizburger, patates kızartması ve 15 sent için bir içki alabileceğini hatırlıyor musun? Ben de ama doğru değil.

Kolej dersleri en sevdiğiniz yemeklerle birlikte yükseliyor (Güz 2008-İlkbahar 2009'da katılım maliyeti SIUC için 18.700 dolardı). Www.finaid.org'a göre, ortalama öğrenim enflasyon oranı genel enflasyon oranının iki katıdır. Dolayısıyla, yıllık% 7'lik öğrenim harcaması oranını kullanırsak, 10 yıllık harç tutarı yaklaşık 36.800 $ olacaktır. 20 yıl beklediğimizde yılda yaklaşık 73.000 $ ya da dört yıllık bir derece için yaklaşık 321,000 $ 'a mal olacaktı! En yüksek ödeme yapan üniversite derecelerinden birine sahip olsanız bile, enflasyon hala sizi bulmanın bir yolunu bulacak.

4. Emeklilik

İşte lise öğrencileri ve kolej öğrencileri üzerinde anlaştılar. Hiçbirimiz erken yaşta emekli olmak istemediğimiz hissini anlayamasak da, 40 yıldır hergün çalıştıktan sonra sonsuz bir tatilin çok kötü gelmediğini anlayabiliyoruz. Emeklilik için erken kaydetme, en iyi bahistir. Eğer 21 yaşındaysanız ve yılda 2,000 $ 'a yatırım yapmaya 8 yaşında başlıyorsanız, 45 yıl içinde 773.000 $' dan fazla olacaktır. 40'a (26 yıllık yatırım) kadar tasarruf etmeye başlamadıysanız, aynı miktarı elde etmek için yılda yaklaşık 10.000 dolar harcamış olmanız gerekir.

5. Aile Güvenliği

Çocuklarınızı boogiemandan korumak güvenlidir. Ama kolej harçları için yeterince biriktirecek misin? Öngörülemeyen acil durumlar için sigorta kapsamınız var mı? Hayat sigortanızı alın, böylece ailen size kötü bir şey gelirse yapabilir. Bu aynı zamanda kendi finans yöneticiniz olmanın yanı sıra bir acil durum fonu oluşturmaya da bağlıdır.

6. Büyükannem bana borcun var!

Tüm zaman boyunca ciddi olamayız. Emekli olduğumda torunumun kanepesinde yaşamak istemediğimi söyleyerek bir çok insan için konuşabileceğimi düşünüyorum. En sevdiğiniz içeceği yudumlarken bir plajda uzanmayı mı tercih edersin? Bu ikimiz yapar.

* Bilgilerinizi bizimle paylaşmak için zaman ayırdığınız için Sayın Rose'a şahsen teşekkür ederim. Alpha Kappa Psi'deki kardeşlerime teşekkür ederim.

Videoyu izle: Bir Üniversite Öğrencisi Neden Ders Çalışamaz

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
Ortalama Borsa Dönüşü nedir?
Yatırım

Ortalama Borsa Dönüşü nedir?

“Ortalama borsa iadesi nedir?” Bu harika bir soru. Size cevabı vermek için çeşitli kaynaklar kullanacağım. Ama genellikle bu sorunun arkasında bir soru var. Düşünebilir misin? “Borsada zaman içinde neler yapabileceğimi tahmin edebilirim?” Bu genellikle sorulmakta olan sorudur ve ilk bakışta bu iki benzer görünebilir olsa da aslında aslında oldukça farklı bir soru.
Devamını Oku
Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları
Yatırım

Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları

Çoğu kişi 401 (k) 'nin mevcut en iyi emeklilik programlarından biri olduğunu kabul eder. Şirketiniz bir tane sunuyorsa, kesinlikle bundan faydalanmalısınız. Çalışanlara sunulan diğer birçok plandan daha fazla cömert katkı sağlar ve çoğu zaman bir işveren eşleştirme katkısı ile birlikte gelir.
Devamını Oku
Newbies için Online Yatırım Rehberi
Yatırım

Newbies için Online Yatırım Rehberi

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, çevrimiçi yatırımlar karmaşık ve hatta göz korkutucu görünebilir. Çünkü yüzlerce çevrimiçi yatırım platformu ve hatta farklı türleri vardır. Bazıları, tam bir yatırım yönetimi sunarken, bazıları kendin yap tipi yatırım platformlarıdır. Hangi online yatırım platformunu seçmelisiniz?
Devamını Oku