Kazanmak

Kahve Para Tasarrufu 17 Yollar─▒

Bu benim her zamanki yaz─▒ tarz─▒mdan biraz farkl─▒ ama direnemedim.

Her ┼čeyden önce, biliyorum ço─ču kahve içerek - ben dahil. Paran─▒n h─▒zl─▒ bir ┼čekilde kahve üzerine nas─▒l saklanaca─č─▒n─▒ payla┼čmak için iyi bilgiler gerekti─čini biliyordum. Yani tüm kahve insanlar için, bu senin için. Güzel bir s─▒cak Kupa Joe al ve oku.

Ölüm ve vergilerin yan─▒ s─▒ra, do─čru oldu─čunu bildi─čim iki ┼čey daha var.

  • 1) insanlar kahve ve
  • 2) insanlar paray─▒ severler (bazen tam olarak).

Öyleyse sabah arad─▒─č─▒n─▒z ilk ┼čey sevgili kahvenizse, o zaman dinleyin, çünkü a┼ča─č─▒daki ┼čifreler y─▒lda yüzlerce, hatta binlerce dolar tasarruf etmenizi sa─člayabilir.

Ses çok mu zor?

Bunu dü┼čünün: kahve ya─čdan sonra dünyan─▒n en çok ticareti yap─▒lan ikinci ürünüdür.

Baz─▒ çal─▒┼čmalar Amerikal─▒lar─▒n y─▒lda yakla┼č─▒k 10 kilo kahve çekirde─či kulland─▒─č─▒n─▒ söylüyor. Basitçe söylemek gerekirse, y─▒lda 10 milyar dolarl─▒k sanayi olarak kahve büyük bir i┼čtir.

─░┼če ya da okula giderken günde bir tane büyük mocha ald─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m. Kupa ba┼č─▒na 4 dolar oldu─čunu varsayal─▒m, haftada 80 dolardan fazla kahve harc─▒yorsunuz. Ö─čle yeme─činden ya da ö─čleden sonra bir fincan kahveden bahsetmiyoruz. Peki o paradan biraz─▒n─▒ cebine nas─▒l alabilirsin? A┼ča─č─▒daki ipuçlar─▒ kahve üzerine nas─▒l para kazanaca─č─▒n─▒z─▒ gösterecek:

1) Pahal─▒ ─░yi anlam─▒na gelmez:

NYMag yemek ele┼čtirmeni Adam PLatt'─▒n kör tat testinde, Starbucks'─▒n son s─▒rada yer ald─▒─č─▒ 7 fincan kahve seçti! Kahve, Dunkin Donuts için 2.11 dolar ve 1.79 dolar. DD'yi seçmek size y─▒lda yakla┼č─▒k 230 dolar kazand─▒rabiliyor, e─čer d─▒┼čar─▒dayken sadece kahve içmeniz gerekiyorsa. Evde demlemek istiyorsan─▒z, tasarruf daha da dramatik. Starbucks fasulyesi sat─▒n almak ve onlar─▒ evde haz─▒rlamak size y─▒lda 1200 dolar ve Dunkin Donuts'tan fasulye al─▒rsan─▒z 1000 dolardan fazla tasarruf etmenizi sa─člayabilir. Disney World için bir aile tatili için bu yeterli! Bunu bir dakika dü┼čününÔÇŽ

2) Yarat─▒c─▒ olun:

Örne─čin, Starbucks Frappucino'yu seviyorsan─▒z, bunun yerine buzlu bir latte tercih edin, hemen hemen ayn─▒ ┼čey. Hile ekstra ┼čurup sormakt─▒r. Hala yarat─▒c─▒ hissediyorsan─▒z, siyah kahve sat─▒n al─▒n ve kendi süt, krema, ┼čeker vb. Kombinasyonunuzu ekleyin. Veya büyük bir fincandaki espressodan çift at─▒┼č isteyebilir ve ard─▒ndan kendi kahvenizi kendiniz ekleyerek olu┼čturabilirsiniz. Süt. ─░lk seferinde tad─▒ do─čru alamayabilirsiniz, ancak uzun vadede biraz tasarruf etmenize yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. Ayr─▒ca, baharat istasyonunda kendi yarat─▒c─▒ kombinasyonlar─▒n─▒z─▒ yapmak e─členceli olabilir.

3) Hediye Kartlar─▒:

Hediye kartlar─▒ mutlaka paradan tasarruf etmeyecek, ancak burada yarat─▒c─▒ bir dokunu┼č. Craigslist ve Ebay'daki hediye kartlar─▒na bak─▒n. Büyük bir ┼čirkette çal─▒┼č─▒yorsan─▒z, indirimli hediye kartlar─▒ sat─▒p satmad─▒klar─▒na bak─▒n. Ço─ču durumda, muhtemelen istenmeyen hediye kartlar─▒ ve indirimler bulabilirsiniz. Bu arada bir kahve içicisiyseniz, muhtemelen zaman─▒n─▒za de─čmez. Ama kahve al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒z cebinizde bir delik aç─▒yorsa, bu ipucu sizi biraz kurtarabilir.

4) Sizin Grounds 4 Yollar─▒ yeniden kullan─▒n:

Kullan─▒lm─▒┼č kahve alanlar─▒, evin etraf─▒nda çok para biriktirebilir. Buzdolab─▒n─▒zda veya derin dondurucunuzda kahve kokular─▒n─▒ do─čal bir koku giderici olarak kullanabilirsiniz. Bahçenizde veya kompost y─▒─č─▒nda do─čal bir gübre olarak kahve telvesi kullanabilirsiniz. Yüksek azot içeri─či toprak için çok iyidir. Kahve alanlar─▒ da kom┼ču kedileri ve kar─▒ncalar─▒ bahçenizden uzak tutmak için idealdir. Kediler sadece kokudan ho┼članmazlar ve kahve içindeki kimyasallar kar─▒ncalar─▒n bacaklar─▒n─▒ yakarlar.

Bu yeterli de─čildi, zaten kulland─▒─č─▒n─▒z kahve alanlar─▒na% 50 yeni kahve ö─čütme ekleyerek içti─činiz kahve uzatabilirsiniz. Sadece tad─▒ taze yapmak için ve ayn─▒ zamanda fasulyeleri germek için yeterli. Özellikle pahal─▒ kahve sat─▒n al─▒rsan─▒z bunu yapmak isteyebilirsiniz. Sadece deneyin ve gerçek bir fark─▒n tad─▒na bak─▒p bakamayaca─č─▒n─▒z─▒ görün. Oran─▒ her zaman kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

6) Bunu Baharatla:

Aromal─▒ kahve sever misin? Neden kendin yapm─▒yorsun? ─░┼čte kahve yerlerine ekleyebilece─činiz baz─▒ güzel ┼čeyler: bütün karanfil, kuru yaban mersini, rendelenmi┼č portakal kabu─ču, limon kabu─ču, tarç─▒n, k─▒zarm─▒┼č ceviz, k─▒zarm─▒┼č badem, kakao, küçük hindistan cevizi vb. S─▒v─▒ özleri topra─ča bile ekleyebilirsiniz. vanilya gibi kahve.

7) Sadece Üyeler:

Kendi kahve çekirdeklerini sat─▒n al─▒rsan─▒z, bir kahve kulübüne üye olmay─▒ dü┼čünün. ─░nternette çok say─▒da kahve klübü var. Tipik olarak, buradan ve buradan fasulye sat─▒n almak yerine onlardan sat─▒n alarak paradan tasarruf edersiniz. Sadece Google ÔÇťkahve kulübüÔÇŁVe tat ve bütçenize hitap edecek tonlarca kahve klübü bulacaks─▒n─▒z.

8) Do─čal Enerji Düzeltmesi:

Birçok insan kafein takviyesi için kahve içiyor. Kafein kaynakl─▒ enerji düzeltmesi için sadece kahve içiyorsan─▒z, bunu dü┼čünün; taze meyve yemek ya da egzersiz yapmak size bir fincan kahveden daha fazla enerji verebilir. Baz─▒ çal─▒┼čmalar, bir elma yeme─činin bir fincan kahveden çok daha fazla enerji üretti─čini söylüyor. Ço─ču insan zaten yeterince taze meyve ve sebze yemiyor, bu yüzden bununla yanl─▒┼č gidemezsiniz. Egzersiz, ad─▒m─▒n─▒za daha fazla pep eklemek de dahil olmak üzere birçok bilinen sa─čl─▒k yararlar─▒na sahiptir.

9) bir kahve makinesi sat─▒n:

┼×imdi bu bir kalbe yak─▒n ve sevgili. ─░yi bir kahve makinesi al─▒n! Yüksek kaliteli bir kahve makinesi sat─▒n almak ve sürekli olarak kullanmak, kahve için para kazanman─▒n en iyi yoludur. Fasülyeleri al─▒p onlar─▒ evinizde ta┼č─▒yorsunuz (siz de─čilsiniz, de─čil mi?) Pod kahve makineleri gerçekten çok popüler oluyor ve harika olduklar─▒ için tüm bir kahve kab─▒ yapmak zorunda de─čilsiniz ( Özellikle yaln─▒z ya┼č─▒yorsan─▒z), sürekli yeni kahve kapsülleri alman─▒n fiyat─▒ biraz kontrolden ç─▒kmaya ba┼člayabilir. Yine de, en sevdi─činiz mega kahve zincirine gitmekten çok daha ucuzlar.

10) Büyük Perakendecilerden Sat─▒n Al ?:

Baz─▒ büyük perakendeciler (çal─▒┼čanlar─▒na çok iyi davranmamakla tan─▒nm─▒┼č olanlar bile) Adil Ticaret kahvesi vermeye ba┼čl─▒yor. Bu, kahve çiftçileri için iyi bir ┼čey çünkü onlar─▒n çal─▒┼čmalar─▒ için daha iyi bir ya┼čam ücreti kazanmalar─▒na yard─▒mc─▒ oluyor. Ama ayn─▒ zamanda tüketicilere de yard─▒mc─▒ oluyor çünkü tipik olarak daha pahal─▒ olan bu kahve, büyük perakendecilerin raflar─▒nda oldu─ču için art─▒k daha uygun. Bunun kahve merakl─▒lar─▒ üzerinde kal─▒c─▒ ve anlaml─▒ bir etkisi olup olmayaca─č─▒n─▒ söylemek için çok erken, ama bu iyi bir ba┼člang─▒ç. E─čer biraz daha ucuz bir fiyata adil ticaret kahve sat─▒n alabilirsiniz, neden olmas─▒n?

11) Bir Kupa al:

Bir kupa kullanarak overpriced kafelerde kahve sat─▒n almak için dürtü azaltmak. Bir kahve makinesi ve termos gibi ticaretin di─čer araçlar─▒na sahip olmak, d─▒┼čar─▒ ç─▒kma iste─činden kaç─▒nman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

12) Kendi Sütünü Froth:

Ikea'dan 2.00 dolarl─▒k bir süt köpü─čü al. Sadece yeni bir oturma odas─▒ndan ç─▒kmamaya dikkat et. 🙂

13) Ücretsiz Kahve Fiyatlar─▒ Online ara:

McDonald's'ta ÔÇťfree coffee PazartesileriÔÇŁ ni hat─▒rl─▒yor musunuz? Bu çevrimiçi gibi birçok ücretsiz f─▒rsat var. CoffeeNate.com da birçok hediye var.

14) Bir Hata Bekleyin:

Bu bir alt─▒n madeni (e─čer sabr─▒n─▒z varsa)ÔÇŽ B─░R HEYECAN ─░Ç─░N BEKLEY─░N─░ZÔÇŽ Yeterince uzun süre dayan─▒rsan─▒z, birileri yanl─▒┼č bir ┼čeyler içecektir. Bu oldu─čunda, içecek yap─▒l─▒r ve orijinal içki genellikle at─▒l─▒rÔÇŽ ya da ücretsiz olarak verilir. Tek yapman─▒z gereken, gözlerinizi ve kulaklar─▒n─▒z─▒ aç─▒k tutmak ve ÔÇťhataÔÇŁ y─▒ istemek.

15) Kahvenizi H─▒zl─▒ Ezin:

Paran─▒ harcayacak ve tad─▒ yitecek kahve üzerine harcamay─▒n. Kahve, ö─čütülmesinden 20 dakika sonra lezzetini kaybeder.

16) Kahve Buz Küpleri:

Buzlu latte atmak için kahve buz küpleri olu┼čturun. Bu ┼čekilde içkinin sulanmayacak.

17) Kendi Yarat─▒c─▒n─▒z─▒ Yap─▒n:

Aromal─▒ kahve kremas─▒ pahal─▒ olabilir. Maliyetin bir k─▒sm─▒ için evde kendiniz yapabilirsiniz. Google'─▒n farkl─▒ tarifleri tonlayabilir

Videoyu izle: PARA TASARRUFU YAPMANIZI SA─×LAYACAK 27 D─░K─░┼× T├ťYOSU

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Ba┼čar─▒s─▒zl─▒k Ba┼čar─▒s─▒na Neden Olabilir
Kazanmak

Ba┼čar─▒s─▒zl─▒k Ba┼čar─▒s─▒na Neden Olabilir

Bug├╝n blogda biraz de─či┼čtirip di─čer sitem Maliye Askerim i├žin yapt─▒─č─▒m videolardan birini payla┼čaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m. Ba┼čka bir sitem oldu─čunu biliyordun, de─čil mi? Kendinizi bilgilendirin. ─░┼čte yapt─▒─č─▒m bir├žok videodan biri. EnjoyÔÇŽ Bug├╝n ba┼čar─▒s─▒zl─▒k hakk─▒nda biraz konu┼čmak istiyorum.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 028: Franchise ─░mparatorlu─ču Nas─▒l Ba┼člat─▒l─▒r (k─▒r─▒lmadan)
Kazanmak

GF ┬ó 028: Franchise ─░mparatorlu─ču Nas─▒l Ba┼člat─▒l─▒r (k─▒r─▒lmadan)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_28_.mp3 Bir franchise a├žmak ve para kazanmak uzun bir ba┼čar─▒d─▒r. 13'ten fazla a├žmaktan ne haber? ┼×imdi bu yasal! Jesse Keyser, G├╝ney Illinois merkezli bir franchise sahibidir. Jesse'nin hikayesini sevdi─čim ┼čey, Operasyon: #investNOW'un neyle ilgili oldu─čunu m├╝kemmel bir ┼čekilde hat─▒rlatmas─▒d─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Mali Dan─▒┼čman Olarak Ba┼čar─▒s─▒z Oldu─čum G├╝n
Kazanmak

Mali Dan─▒┼čman Olarak Ba┼čar─▒s─▒z Oldu─čum G├╝n

Finansal dan─▒┼čmanlar─▒n ├žo─ču hakk─▒nda farketmemi┼č olabilece─činiz bir ┼čey varsa, bu bizim k├╝stah olan bizleriz. Kendimi bu ifadeye ekledi─čimde ÔÇťoldu─čumuzÔÇŁ dedim - ÔÇťonlarÔÇŁ de─čil -. Hepimiz en ├╝st├╝n m├╝┼čteri hizmetini sunan firmalar var. Hepimiz pazar─▒n d─▒┼č─▒na ya da en d├╝┼č├╝k i├ž masrafa sahip olan yat─▒r─▒m stratejileri var.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ¢ 057: Nasıl Mali olarak Kendinden Emin Olursunuz ve Paranız Patron gibi
Kazanmak

GF ¢ 057: Nasıl Mali olarak Kendinden Emin Olursunuz ve Paranız Patron gibi

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_057_Financial_Confidence.mp3 Para ile bo─ču┼čurken, finansal g├╝ven genellikle hi├žbir yerde g├Âr├╝n├╝r de─čildir. Bu, kolayca kontrol├╝n d─▒┼č─▒na ├ž─▒karak paran─▒zla daha da k├Ât├╝ bir konuma gelebilir. Bir sonraki faturan─▒z─▒ nas─▒l ├Âdeyece─činizden emin olmad─▒─č─▒n─▒zda bile nas─▒l emin olabilirsiniz?
Devam─▒n─▒ Oku