Yatırım

Roth IRA'yı Açmak / Başlatmak Ne Kadar Sürüyor?

Roth IRA'ya başlamak, hayatınız boyunca yaptığınız en iyi seçimdir. Elbette, In-N-Out Burger’dan Double Double’i sipariş etmekten başka. -Sen denemediysen, benim için sözümü almalısın 🙂 Belki de bir Roth IRA'yı açmak istiyorsun, ama başlamam için büyük miktarda para aldığını düşünmüyorsun.

Bil bakalım ne oldu? Olmaz. Bu, başlamak isteyen pek çok yatırımcıyla karşılaştığım, ancak yeterli bilgiye sahip olmadıklarını düşündüğüm yaygın bir yanlış anlamadır. Roth IRA'yı açmanın ne kadar kolay olduğunu ve emeklilikte vergiden muaf bir para almanın uzun bir yolunun nasıl olabileceğini anlatmak için buradayım.

Roth'u açmak ister misin? İşte bir listesi Roth IRA'yı başlatmak için en iyi yerler.

1. Roth IRA'ya ne kadar katkıda bulunabilirsiniz?

2009 ve 2010 vergi yılı için, Roth IRA 50 yaşın altındaysanız veya 50 yaşın üzerindeyseniz 6.000 dolara kadar katkıda bulunmanıza izin verir. 1 Ocak'tan itibaren olduğunu unutmayın. Bu miktara katkıda bulunabilmek için sonraki yılın 15 Nisan tarihine kadar.

Örneğin, 2009 vergi yılı için, 15 Nisan 2010 tarihinde Roth'a bir katkı yapabilir ve 2009 vergi yılı için geçerli olabilir. Yeni bir yatırımcıysanız, 5.000 $, devam etmek için oldukça büyük bir miktar gibi görünüyor. Bir kerede 5.000 dolar koymak zorunda değilsin. Bunun yerine, aylık bir katkı yapabilirsiniz. 12 aylık bir süre boyunca 5,000 $ 'ı maksimize edebilmek için bunu yapmak için 416.67 dolar gerekir.

Bir kez daha, Roth IRA'yı maksimize etmek zorunda değilsin. Bu bir zorunluluk değil, ama eğer sallanabiliyorsanız, kesinlikle bunu yapmanızı tavsiye ederim. Ancak, eğer sadece ayda 25 dolar ödeyebiliyorsanız, bu Roth'a iyi bir başlangıç ​​yapmanıza izin verir. “Her küçük şey sayılır” demek kesinlikle burada doğrudur.

2. Roth IRA'yı Açmak İçin Son Tarih

Katkıda bulunmak istediğiniz vergi yılında Roth IRA hesabının açılmasına gerek yoktur. Örneğin, 2010 yılının Şubat ayında bir Roth IRA açmak istediğinize karar verirseniz, bir Roth açabilir ve daha sonra 2009 vergi yılı için katkıyı karakterize edebilirsiniz.

2010 yılı için, bu 2010 vergi yılı için en fazla 15 Nisan tarihine kadar çıkacaksınız. Önemli olan, IRA'nızı tutan finans kurumunun katkıyı nasıl “kodlayacağı” konusunda bilgilendirmektir. Bir hata yapılsa bile, IRS sorunu çözmenize izin vermede oldukça zayıf olabilir.

3. Roth IRA'nın Ne Kadar Çalıştırılacağı

Roth IRA'yı başlatmak için ne kadar para gerekiyorsa, onu nereye açacağınıza bağlı. Çoğu tuğla ve harç komisyonculuğu firmaları “IRA'yı açmak” için asgari bir düzeye sahip değilsiniz, ancak en azından satın aldığınız yatırımı karşılamanız gerekir. Örnek olarak, hisse senetleri XYZ'nin 100 hissesini satın almak istiyorsanız, hisselerin maliyetini ve komisyonları karşılamak için yeterli miktarda paraya sahip olursunuz. Bu benim firmam ve broker / bayi LPL Financial.

Eğer bir Roth IRA'yı bir banka ve / veya kredi birliğiBüyük olasılıkla yatırım seçenekleriniz olarak sadece tasarruf ve CD'ler ile sınırlı olacaksınız. Limitlerini bilmek meraklı, asgari olarak ne olduğunu görmek için yerel kredi birliğimizi aradım. Sadece tasarrufla uğraşmayı planlıyorsanız, devam etmek için en az 200 $ 'a ihtiyacınız olacak. CD satın almak istiyorsanız, en az 1.000 $ gerekir. Politikalarının ne olduğunu görmek için finansal kurumunuzla iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Çevrimiçi aracı kurumlar değişecektir. Bazı çevrimiçi kıyafetlerin 250 $ 'dan 1000 $' a kadar herhangi bir yere ihtiyaç duyduğunu gördüm. Birçok yatırım şirketi, bir çek veya tasarruf hesabından otomatik para çekme işlemi yaptığınız sürece, paranızın önünü kesebilir. Limitlerinin ne olduğunu görmek için istediğiniz şirketi iki kez kontrol etmelisiniz.

4. Dolar ortalama fiyatı.

Tek seferlik toplu katkı yerine, aylık olarak yatırım yaparak, bu, dolar maliyet ortalaması olarak adlandırılana katılmanıza izin verecektir. Hızlı bir sorumluluk reddi beyanı: Dolar maliyet ortalaması, uzun vadede daha yüksek getiri oranını garanti etmez. Uçuculuk zamanlarında yardımcı olabileceğini kanıtlayabilir İşte bir örnek.

Dolar Maliyet Ortalamalarının Faydaları
AyHisse Fiyatı (In $)Alınan Paylar
Ocak153.3
Şubat133.8
Mart124.2
Nisan143.6
Mayıs ayı133.8
Haziran124.2
Temmuz133.8
Ağustos143.6
Eylül163.3
Ekim163.1
Kasım172.9
Aralık163.1
Toplam Paylar42.7
Ort. Hisse Başına Fiyat$14.25
Ort. Hisse Başına Maliyet$14.05

Dolar maliyet ortalaması, tanımlanmış miktarlardaki yatırımların düzenli olarak yapılmasında sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Uzun vadeli, disiplinli bir strateji olarak DCA, potansiyel bir şekilde büyük bir miktar oluşturmak için birleştirme işleminin avantajlarından yararlanmanıza yardımcı olabilir. Roth IRA'nın içinde o kadar tatlı ki.

Henüz bir Roth IRA'ya başlamadım mı?

Ne için bekliyorsun?Bu makaleyi okumayı bırak ve şimdi seçeneklerini araştır! Gitme. 200 dolarını almayın.Kıçından in ve emeklilik için yatırım yapmaya başla ve bugün bir Roth IRA açmayı düşün!

şirketOrtalama Yatırımcı için Stok / ETF İşlem Maliyeti (Online)Yatırım Fonu İşlem Maliyeti (Online)Açılacak Minimum
Scottrade$7.00$17.00$500.00
E * TİCARET$9.99$19.99$0.00
TradeKing$4.95$9.95$0.00
TD Ameritrade$9.95$49.99$0.00
OptionsHouse$3.95$9.95$1,000
Sermaye Bir YatırımTicaret başına 4 $ (otomatik yatırım) veya 9,95 ABD doları4 $ (otomatik yatırım) veya ticaret başına 19,95 $$0.00
Schwab$8.95$76.00$1,000

* Kısıtlamalar, cezalar ve vergiler geçerli olabilir. Belli kriterler yerine getirilmedikçe, Roth IRA sahiplerinin 59 1/2 veya daha büyük olması ve IRA'yı vergisiz olarak çekilmelere izin verilmeden önce 5 yıl boyunca tutmaları gerekir. Bir Roth IRA bir seçenek olarak düşünülmeli, ancak bu blogu okuyan herkes bir tane açmamalıdır.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor
Yatırım

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor

Rollover IRA Bir IRA'ya 401k'lik bir rollover hakkında en iyi bölüm, aynı numarayı yapmak için köpeğinize öğretmekten çok daha kolay olmasıdır. Daha da iyisi, işveren tarafından desteklenen emeklilik hesaplarına kıyasla, 401 bin'lik bir rollover size en geniş yatırım seçenekleri yelpazesini ve emeklilikte dağıtım planlaması için en büyük esnekliği sunabilir.
Devamını Oku
Paramızı Ebeveynlerimizden Daha İyi Kullanmanın 6 Yolu
Yatırım

Paramızı Ebeveynlerimizden Daha İyi Kullanmanın 6 Yolu

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Büyürken, hayatın vazgeçilmezleri konusunda tavsiyem için babama her zaman baktım. İlk işimi nasıl alacağımı, okula nerede gitmem gerektiğini ve kariyerimi nasıl alacağımı öğrenmek için ona baktım. İhtiyacım olduğunda rehberliğini dinlemeye ve sunmaya istekli bir babaya sahip olmak çok müteşekkirim.
Devamını Oku
Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?
Yatırım

Ne Zaman Yatırım Yaparken Marj Kullanmalıyım?

Marj borçtur. Çoğu durumda hisse senetleri için daha fazla varlık satın almak için aracı kurumunuzdan borç alırsınız. Bu size kaldıraç verir. Bir marjda satın aldığınız yatırımlara ilişkin getirilerinizin, komisyonlarınız neticesinde ayrıcalık için komisyoncunuza ödediğiniz faiz oranından daha büyük olacağına dair bir bahis yapıyorsunuz. Eğer öyleyse, farkı ceblendirirsin.
Devamını Oku
Emeklilik Yaşınızı Belirleme
Yatırım

Emeklilik Yaşınızı Belirleme

Bu, bir yaşam için çalışan herkesin kariyerlerinde bir noktada düşündüğü bir şeydir; ne zaman emekli olacağım? Ancak, birçok kişi bu düşünceyi dikkate alsa da, aslında emeklilikleri için daha az sayıda insan hazırlanmaktadır. Uygun emeklilik planına sahip olmamak, insanları korkunç bir duruma çok çabuk sokabilir ve birçok insanın çok geç olana kadar fark etmediği bir şeydir.
Devamını Oku