Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı?

Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı. Tesadüfen, yeni işverenin 401k'si de aynı şirkete sahipti. Bu bir smaç gibi görünebilir olsa da, hala onun için en iyi seçeneğin ne olduğunu araştırmak istedik. İşte eninde sonunda, eski 401k'ını neden kendi mevcut haline getirmeyi en anlamlı hale getirdiğini sorduğum bazı soruların bir kısmı.

Yeni Yatırım Seçenekleri ne kadar iyi?

Sadece eski 401k'ınızı yeni telefonunuza taşımak çok kolay olduğu için, yatırım tercihleriniz elverişsiz kalıyorsa bunu yapmalısınız. Biraz zaman ayırın ve seçeneklerin neler olduğuna dair bir liste alın. İade tutarları tutarsızsa veya ücretler çok yüksek görünüyorsa, 401k’nizi bir IRA’ya aktarmayı ve kendinizi yönetmeyi veya bir finansal planlamacı tutmayı tercih edin.

Ne kadar ertelemeyi planlıyorsun?

Amacınız mümkün olduğunca fazla vergi öncesi vergi erteliyorsa, 401k ve IRA'yı tercih edin. 2010 yılında, IRA'nın ertelenmesine izin vermesi için 5000 $ 'a (50 $' dan fazla 6,000 $) kolayca izin veren bir 401k değerine kadar 16.500 $ 'a kadar ertelenebilirsin.

Roth'u Seviyor musun?

Seni nasıl seviyorum? Yollarını saymama izin ver.

Roth IRA'yı tartışırken Shakespeare'den alıntı yapamayacağımı asla düşünmedim, ama bu kadarını seviyorum! Eğer işvereniniz bir Roth 401k sunuyorsa, geleneksel bir 401k değerine katkıda bulunacağınız cari vergi indirimine ihtiyacınız yoksa kullanmayı düşünmelisiniz. Eski 401k'ınızı bir Roth 401k'a atamayacaksınız, ancak buna yeni para eklemeye başlayabilirsiniz.

Her bireyin durumu farklıdır. Özel durumunuzla ilgili tavsiye için lütfen bir mali danışman ve vergi danışmanıyla görüşün.

Bir Kredi Almak Gerekecek mi?

Yardım etmekte olduğum çift, bazı ev iyileştirmeleri için 401 binlerinde kredi almayı düşünüyordu. Bir IRA'ya aktarmışlarsa, kredi almak bir seçenek olmazdı. (60 günde geri ödemek zorunda kalmadan). Bir 401k, çalışanlarına 401k dengesine karşı kredi alma seçeneği sunar. Sadece 401k izin veriyorsa. 401k'lık bir kredi provizyonuna izin vermek zorunda değil ve müşterilerim için 401 bin şirketi aradıktan sonra, onların olmadığını biliyorduk.

Maç var mı?

401k'ınızın bir eşleşip eşleşmediği, eski olanı kullanıp kullanmamanız gerektiğini gerçekten etkilemez, ancak para eklemeye başladığınızda bunu bilmek iyi olur. Bir maç sunan bir 401k, “bedava öğle yemeği” aldığınız nadir zamanlardan biridir.

Rollover Süreci

Mevcut planınıza geçiş yapmanın mantıklı olduğuna karar verirseniz, takip etmeniz gereken süreç.

  1. Mevcut işvereninizin 401 (k) rollover'ı kabul edip etmeyeceğini öğrenmek zorundasınız.. Çoğu zaman bunu görüyorum, mevcut işveren eski 401 (k) lerden rollover'ları kabul edecektir. Ancak, planın izin vermediği birkaç örneğe rastladım. Öğrenmenin en kolay yolu, insan kaynakları departmanınızla iki kez kontrol etmektir veya mevcut işvereninizin 401 (k) sorumlusunu arayın ve mevcut planınızda kuralların ne olduğunu bilmenize yardımcı olabilirler.
  2. Evrak isteme. Telefon görüşmesi yaptıktan sonra, postada bir kayıt seti almamız gerektiğini öğrendik. Kayıt kiti bize mevcut plan için yeni yatırım seçimlerimizi seçme ve maaş çekmden ne kadarlık bir tutarı ödeyeceğimizi bildirme seçeneği sunacaktı.
  3. Yeni 401k için kayıt olun. İK departmanınıza gitmeniz ve yeni 401 bin hesabınıza kaydolmanız gerekecek. Yararlanıcı bilgilerinizi hazır bulundurmayı unutmayın.
  4. Yeni 401k Sorumlu'ya Mail Check. Aynı şirkette bir 401 bin başka bir 401 bin hareket ettiğimizden, parayı kolayca transfer edebilecekleri izleniminin altındaydım. Hala çok kolaydı. fakat Müvekkilimin çekini postalamak zorunda kaldılar ve müvekkilimin hemen yanına dönüp 401k'ya yatırılmak üzere çekini geri göndermeleri gerekiyordu. Bunun aptalca olduğunu mu düşündüm?Kesinlikle. Küçük hıçkırıklara rağmen istediğimiz şeyi başardık.

Profesyonelle Tanışın

Eski 401k'ınızla ilgili doğru hareketin ne olduğundan emin değilseniz, biraz zaman ayırın ve süreçte size yardımcı olacak bir finansal planlayıcı ile görüşün. Size, ağrısız bir süreç olduğunu ve başarılı bir emeklilik için daha iyi hazırlanmanız için zaman ayırmaya söz veriyorum.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

2018 için Amerika'nın En İyi 7 Ulusal Bankası
Yatırım

2018 için Amerika'nın En İyi 7 Ulusal Bankası

Herkesin paralarını saklamak için güvenli bir yere ihtiyacı var, onu arka bahçeye gömmek yerine (ya da daha da kötüsünün altında). Yeni bir banka arıyorsanız, seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçeneğiniz var, ancak her yıl pazara giren daha fazla banka var gibi görünüyor. Ve biliyoruz, her banka farklı.
Devamını Oku
Hamurun Artırılması
Yatırım

Hamurun Artırılması

Kim iyi bir gol atmayı sevmez ki? Yılan Gözler vs Fırtına Gölge Han Solo vs Boba Fett Mike Tyson vs Evander Kutsal Hulk Hogan vs Andre Dev Kanye West vs Taylor Swift, Jimmy Kimmel, Zappos CEO'su ve tüm dünya… Bunlar en iyi bazıları tarihteki atımlar! Eh, en azından benim için.
Devamını Oku
2018 için Roth IRA Kuralları Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey
Yatırım

2018 için Roth IRA Kuralları Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Tüm Roth IRA kurallarını anlamak zor gibi görünebilir ama istikrarlı ve keyifli emeklilik güvence altına almak için portföyünüzün bir parçası olarak Roth IRA ekleyerek planlıyorsanız, mevcut IRS ile ilgili güncel bilgiler hepsine sahip mantıklı olabilir Roth ile ilgili düzenlemeler. 2018 için Roth IRA Kuralları 5 Cevap: Bir Roth IRA açmak için ihtiyacınız var?
Devamını Oku