Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı?

Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı. Tesadüfen, yeni işverenin 401k'si de aynı şirkete sahipti. Bu bir smaç gibi görünebilir olsa da, hala onun için en iyi seçeneğin ne olduğunu araştırmak istedik. İşte eninde sonunda, eski 401k'ını neden kendi mevcut haline getirmeyi en anlamlı hale getirdiğini sorduğum bazı soruların bir kısmı.

Yeni Yatırım Seçenekleri ne kadar iyi?

Sadece eski 401k'ınızı yeni telefonunuza taşımak çok kolay olduğu için, yatırım tercihleriniz elverişsiz kalıyorsa bunu yapmalısınız. Biraz zaman ayırın ve seçeneklerin neler olduğuna dair bir liste alın. İade tutarları tutarsızsa veya ücretler çok yüksek görünüyorsa, 401k’nizi bir IRA’ya aktarmayı ve kendinizi yönetmeyi veya bir finansal planlamacı tutmayı tercih edin.

Ne kadar ertelemeyi planlıyorsun?

Amacınız mümkün olduğunca fazla vergi öncesi vergi erteliyorsa, 401k ve IRA'yı tercih edin. 2010 yılında, IRA'nın ertelenmesine izin vermesi için 5000 $ 'a (50 $' dan fazla 6,000 $) kolayca izin veren bir 401k değerine kadar 16.500 $ 'a kadar ertelenebilirsin.

Roth'u Seviyor musun?

Seni nasıl seviyorum? Yollarını saymama izin ver.

Roth IRA'yı tartışırken Shakespeare'den alıntı yapamayacağımı asla düşünmedim, ama bu kadarını seviyorum! Eğer işvereniniz bir Roth 401k sunuyorsa, geleneksel bir 401k değerine katkıda bulunacağınız cari vergi indirimine ihtiyacınız yoksa kullanmayı düşünmelisiniz. Eski 401k'ınızı bir Roth 401k'a atamayacaksınız, ancak buna yeni para eklemeye başlayabilirsiniz.

Her bireyin durumu farklıdır. Özel durumunuzla ilgili tavsiye için lütfen bir mali danışman ve vergi danışmanıyla görüşün.

Bir Kredi Almak Gerekecek mi?

Yardım etmekte olduğum çift, bazı ev iyileştirmeleri için 401 binlerinde kredi almayı düşünüyordu. Bir IRA'ya aktarmışlarsa, kredi almak bir seçenek olmazdı. (60 günde geri ödemek zorunda kalmadan). Bir 401k, çalışanlarına 401k dengesine karşı kredi alma seçeneği sunar. Sadece 401k izin veriyorsa. 401k'lık bir kredi provizyonuna izin vermek zorunda değil ve müşterilerim için 401 bin şirketi aradıktan sonra, onların olmadığını biliyorduk.

Maç var mı?

401k'ınızın bir eşleşip eşleşmediği, eski olanı kullanıp kullanmamanız gerektiğini gerçekten etkilemez, ancak para eklemeye başladığınızda bunu bilmek iyi olur. Bir maç sunan bir 401k, “bedava öğle yemeği” aldığınız nadir zamanlardan biridir.

Rollover Süreci

Mevcut planınıza geçiş yapmanın mantıklı olduğuna karar verirseniz, takip etmeniz gereken süreç.

  1. Mevcut işvereninizin 401 (k) rollover'ı kabul edip etmeyeceğini öğrenmek zorundasınız.. Çoğu zaman bunu görüyorum, mevcut işveren eski 401 (k) lerden rollover'ları kabul edecektir. Ancak, planın izin vermediği birkaç örneğe rastladım. Öğrenmenin en kolay yolu, insan kaynakları departmanınızla iki kez kontrol etmektir veya mevcut işvereninizin 401 (k) sorumlusunu arayın ve mevcut planınızda kuralların ne olduğunu bilmenize yardımcı olabilirler.
  2. Evrak isteme. Telefon görüşmesi yaptıktan sonra, postada bir kayıt seti almamız gerektiğini öğrendik. Kayıt kiti bize mevcut plan için yeni yatırım seçimlerimizi seçme ve maaş çekmden ne kadarlık bir tutarı ödeyeceğimizi bildirme seçeneği sunacaktı.
  3. Yeni 401k için kayıt olun. İK departmanınıza gitmeniz ve yeni 401 bin hesabınıza kaydolmanız gerekecek. Yararlanıcı bilgilerinizi hazır bulundurmayı unutmayın.
  4. Yeni 401k Sorumlu'ya Mail Check. Aynı şirkette bir 401 bin başka bir 401 bin hareket ettiğimizden, parayı kolayca transfer edebilecekleri izleniminin altındaydım. Hala çok kolaydı. fakat Müvekkilimin çekini postalamak zorunda kaldılar ve müvekkilimin hemen yanına dönüp 401k'ya yatırılmak üzere çekini geri göndermeleri gerekiyordu. Bunun aptalca olduğunu mu düşündüm?Kesinlikle. Küçük hıçkırıklara rağmen istediğimiz şeyi başardık.

Profesyonelle Tanışın

Eski 401k'ınızla ilgili doğru hareketin ne olduğundan emin değilseniz, biraz zaman ayırın ve süreçte size yardımcı olacak bir finansal planlayıcı ile görüşün. Size, ağrısız bir süreç olduğunu ve başarılı bir emeklilik için daha iyi hazırlanmanız için zaman ayırmaya söz veriyorum.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar
Yatırım

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar

Artan yaşama maliyeti ile, ister yatırım isterse 10.000 dolar ya da 100.000 dolar olsun. Ve açıkçası, bizim kazanılmış dolarlarımıza yatırım yaptığımızda, az riskli olurken yüksek getiri elde etmek istiyoruz. Mümkün? Şey, bir noktaya. Getiri açısından, diğerlerine göre daha düşük riskli yatırımlar vardır, ancak istediğiniz daha yüksek getiri, kabul etmek için daha fazla risk kesinlikle doğrudur.
Devamını Oku
Robo-Investing - Sizin İçin Çalışacak mı?
Yatırım

Robo-Investing - Sizin İçin Çalışacak mı?

Robo-yatırım yeni bir konsept - sadece birkaç yaşında - yatırım endüstrisini fırtına ile alıyor. Artık geleneksel yatırım yöneticileri tarafından alınacak ücretlerin oldukça altında olan otomatik yatırım hizmetleri ve ücretleri sunan düzinelerce robo-danışman var. Düşük maliyetli bir yatırım yönetimi arıyorsanız - sizin için her yatırım detayını ele alan tür - o zaman robo-danışmanlara yakından bakmanız gerekir.
Devamını Oku
20'lerinize Nasıl Yatırım Yapılır?
Yatırım

20'lerinize Nasıl Yatırım Yapılır?

20'li yaşlarındaysanız, bu makaleyi okuyorsunuz ve yatırım yapmak konusunda ciddi davranıyorsunuz, siz sallanıyorsunuz. 20'li yaşlarınızdayken para yatırmaya çalışıyorsanız ve bunu düzenli olarak yapıyorsanız, emekliliğinizin nasıl görüneceğini biliyor musunuz? Tek kelimeyle: harika! Yıllar içinde, bazı büyük yatırımlar yaptım ve bazı fakirler.
Devamını Oku
10,000 $ yatırım 15 Yolları
Yatırım

10,000 $ yatırım 15 Yolları

İlk kez 100 dolarlık bir çek yazdığını hatırlıyor musun? Yazdığım ilk 100 dolarlık kontrol, 1997'de cep telefonumun waaayyy'ıydı. O noktada, 100 dolara yatırım yapmak bile bana gelmemişti - cep telefonuma sahip olmaktan mutlu oldum! İlk 1.000 dolar çekiniz ne olacak?
Devamını Oku