Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek.

Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! İşte bazı Roth IRA'yı açmak için iyi yerler çok hızlı.

Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.

Bu hikaye, sadece ona dahil olmadığından, benzersizdir; iki kızını içeriyordu.

Bu, çocuklarına vergisiz paranın gücünü göstermek isteyen herhangi bir ebeveyn için harika bir okumadır.

İşte hikaye….

++++++++++++

Jeff: Birkaç yıl önce, çocuklarımın lisede yazlık işleri yapmasını sağlamak için bir Roth IRA'ya benzersiz bir yaklaşım benimsedim. 15 yaşındayken bir Roth IRA'nın yararları hakkında bilgi almaya başladılar ve kesinlikle ne olduğunu biliyorlardı.

Oldukça iyi mi?

Ben onların (nispeten küçük yarı zamanlı yaz iş) dolar için dolar kazanç maç teklif etti. Kazançlarını tuttular ve kazançlarını bir Roth IRA'da eşleştirdim.

Ben onların katkılarıyla birlikte bir Roth IRA açmışlar (kazançlarına eşit olarak, 100 $ 'a kadar indirdiğimiz yasaya uygun olarak) ve ilk yıllarındaki katkıların 1,000 $' ın altında olduğu bir yatırım fonu için yatırım yapmışlardır. ,

Not: İşte benim yazım hakkında konuşuyor çocuğunuz için bir Roth IRA açma kuralları.

Her sene liseyi (hiç bir zaman katkıları azami ölçüde kazanmadıkları için) kazanmaya devam ettim ve neler olup bittiğini izlediler ve iyi yatırımlar olabileceğini düşündükleri işlere dikkat ettiler.

Gerçek hayatta yaşamak, bilmediğim firmaların farkına vardılar ve riskli olmalarına rağmen, büyük yatırımlar olacak birkaç kazanan bulmuşlardı, ancak riskten kaçınmalarından dolayı kaçırdılar… ama bunlar da iyi derslerdi. .

“Baba'nın maçı”

Liseden mezun olduktan ve üniversite yılları boyunca mezun olduktan sonra “Baba'nın maçı” sürecine devam ettik ve muhafazakâr yatırımlarının büyümesini mutlu bir şekilde izledik.

“Zaman” ın yatırım yaparken ve erken yatırım yapmanın bir faydası olduğunu (bir çocuğu liseden mezun olmadan önce emeklilik hakkında öğretmek zor) ama bu zorluğu kabul ettim ve onlar için karlı bir ders olduğunu öğrendiler… Risk ”, dikkatle değerlendirilmesi gereken bir şeydir.

İki kızım artık kolejden çıkmış durumda ve mezuniyet töreninden bu yana her yıl katkılarını azami ölçüde çıkartan bu “maçı” sunmaya devam ettim. 28 ve 30'da kızlarım şimdi bireysel hisse senetlerini seçiyor ve iyi yatırım kararları veriyorlar. Roth IRA fonlarının bir kısmını 2008'de naklederek 2009 ve 2010 yıllarında piyasaya geri döndüler. Bu da, .02 faiz oranının çok uzun sürdüğünü ve bu fonların piyasaya geri döndüğünü öğreniyor.

Dersler öğrenildi

Son 15 ve 13 yıl boyunca yatırım yapmak konusunda çok şey öğrendiler ve Roth IRA dengesini 50.000 $ 'dan fazla tutuyorlar.

Editörün NotuNe kadar havalı bu? Yatırım hayatı için ne harika bir başlangıç!

Bir babanın sevgisinden daha fazlası olan “maçım” için minnettarlar, “temettü öder” yatırımında bir derstir.

Yaptığım bir çok insana bunu anlattım ve bunu yapan başka kimseyi bulamadım.

Çocuklarınıza maddi yardım etmenin ve onlara yatırım konusunda öğretmenin ve risk toleransı hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmanın mutlak en iyi yoludur. Yaşlandıkça risk ve ödüllendirmeyi kabul etmeye daha istekli olmuşlar ve risk toleransının ne olduğunu öğrendiler… ki şimdi uzun menzilli bir odak noktası olan ve büyük bir “kafa başlangıcı” olan bir şey.

Yıllar boyunca e-postalarınızı almaktan zevk aldım ve bana yerel olmasa da, e-postalarınızdan sizi tanımak gibi hissediyorum.

Bu BAŞARI ÖYKÜNLERİNİZİ müşterileriniz ve okurlarınızla paylaşmalısınız.

Editörün Notu: az önce yaptım

Videoyu izle: Arkadaşım Irma: Şanslı Çift Yarışması / The Book Crook / Yalnız Kalpler Kulübü

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 072: Müdürünüzü Korumak İçin Yatırım Yapmanın 7 Yolu
Yatırım

GFC 072: Müdürünüzü Korumak İçin Yatırım Yapmanın 7 Yolu

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_072_Principal_Protection__.mp3 Birkaç hafta önce, Alliance Wealth Management Finansal Planlama Direktörü Andrew Rogers ile bir podcast yaptım. Günümüzün ana konusu ana korumaydı - olduğu gibi, en azından bir miktar büyümeyi teşvik ederken, yuva yumurtasınızı kayıplardan koruyan yatırımları seçmek.
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz
Yatırım

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuza, özellikle para söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi başlangıcı vermek istemesi doğaldır. Çocuklarınıza iyi para alışkanlıklarını öğretmek ve onlara finansal olarak başarılı olmalarını sağlayacak iyi uygulamalar geliştirmek istiyorsunuz. Çoğu durumda, bu sadece bütçelemeyi 101 öğretmekten ve kredi kartı borcundan nasıl kaçınılacağından ibaret değildir.
Devamını Oku
Önemli Kısa Vadeli Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır?
Yatırım

Önemli Kısa Vadeli Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır?

Biri kısa vadeli hedeflerin başarılmasının oldukça kolay olduğunu düşünür. Gerçekten? Tekrar düşün. Kısa vadeli hedefler, çok sayıda nedenden dolayı kolayca sökülebilir. Kısa vadeli finansal hedefler de dahil olmak üzere kısa vadeli hedefler elde etmek söz konusu olduğunda, görevde ve programda kalmak için bazı stratejiler uygulamalıdır.
Devamını Oku