Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek.

Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! İşte bazı Roth IRA'yı açmak için iyi yerler çok hızlı.

Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.

Bu hikaye, sadece ona dahil olmadığından, benzersizdir; iki kızını içeriyordu.

Bu, çocuklarına vergisiz paranın gücünü göstermek isteyen herhangi bir ebeveyn için harika bir okumadır.

İşte hikaye….

++++++++++++

Jeff: Birkaç yıl önce, çocuklarımın lisede yazlık işleri yapmasını sağlamak için bir Roth IRA'ya benzersiz bir yaklaşım benimsedim. 15 yaşındayken bir Roth IRA'nın yararları hakkında bilgi almaya başladılar ve kesinlikle ne olduğunu biliyorlardı.

Oldukça iyi mi?

Ben onların (nispeten küçük yarı zamanlı yaz iş) dolar için dolar kazanç maç teklif etti. Kazançlarını tuttular ve kazançlarını bir Roth IRA'da eşleştirdim.

Ben onların katkılarıyla birlikte bir Roth IRA açmışlar (kazançlarına eşit olarak, 100 $ 'a kadar indirdiğimiz yasaya uygun olarak) ve ilk yıllarındaki katkıların 1,000 $' ın altında olduğu bir yatırım fonu için yatırım yapmışlardır. ,

Not: İşte benim yazım hakkında konuşuyor çocuğunuz için bir Roth IRA açma kuralları.

Her sene liseyi (hiç bir zaman katkıları azami ölçüde kazanmadıkları için) kazanmaya devam ettim ve neler olup bittiğini izlediler ve iyi yatırımlar olabileceğini düşündükleri işlere dikkat ettiler.

Gerçek hayatta yaşamak, bilmediğim firmaların farkına vardılar ve riskli olmalarına rağmen, büyük yatırımlar olacak birkaç kazanan bulmuşlardı, ancak riskten kaçınmalarından dolayı kaçırdılar… ama bunlar da iyi derslerdi. .

“Baba'nın maçı”

Liseden mezun olduktan ve üniversite yılları boyunca mezun olduktan sonra “Baba'nın maçı” sürecine devam ettik ve muhafazakâr yatırımlarının büyümesini mutlu bir şekilde izledik.

“Zaman” ın yatırım yaparken ve erken yatırım yapmanın bir faydası olduğunu (bir çocuğu liseden mezun olmadan önce emeklilik hakkında öğretmek zor) ama bu zorluğu kabul ettim ve onlar için karlı bir ders olduğunu öğrendiler… Risk ”, dikkatle değerlendirilmesi gereken bir şeydir.

İki kızım artık kolejden çıkmış durumda ve mezuniyet töreninden bu yana her yıl katkılarını azami ölçüde çıkartan bu “maçı” sunmaya devam ettim. 28 ve 30'da kızlarım şimdi bireysel hisse senetlerini seçiyor ve iyi yatırım kararları veriyorlar. Roth IRA fonlarının bir kısmını 2008'de naklederek 2009 ve 2010 yıllarında piyasaya geri döndüler. Bu da, .02 faiz oranının çok uzun sürdüğünü ve bu fonların piyasaya geri döndüğünü öğreniyor.

Dersler öğrenildi

Son 15 ve 13 yıl boyunca yatırım yapmak konusunda çok şey öğrendiler ve Roth IRA dengesini 50.000 $ 'dan fazla tutuyorlar.

Editörün NotuNe kadar havalı bu? Yatırım hayatı için ne harika bir başlangıç!

Bir babanın sevgisinden daha fazlası olan “maçım” için minnettarlar, “temettü öder” yatırımında bir derstir.

Yaptığım bir çok insana bunu anlattım ve bunu yapan başka kimseyi bulamadım.

Çocuklarınıza maddi yardım etmenin ve onlara yatırım konusunda öğretmenin ve risk toleransı hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmanın mutlak en iyi yoludur. Yaşlandıkça risk ve ödüllendirmeyi kabul etmeye daha istekli olmuşlar ve risk toleransının ne olduğunu öğrendiler… ki şimdi uzun menzilli bir odak noktası olan ve büyük bir “kafa başlangıcı” olan bir şey.

Yıllar boyunca e-postalarınızı almaktan zevk aldım ve bana yerel olmasa da, e-postalarınızdan sizi tanımak gibi hissediyorum.

Bu BAŞARI ÖYKÜNLERİNİZİ müşterileriniz ve okurlarınızla paylaşmalısınız.

Editörün Notu: az önce yaptım

Videoyu izle: Arkadaşım Irma: Şanslı Çift Yarışması / The Book Crook / Yalnız Kalpler Kulübü

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku