Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım.

Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir.

IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır.

Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.

Aksi takdirde, aldığınız miktar üzerinden vergilendirilecek ve ceza alacaktır (59 under altında ise).

Neden IRA'nızdan Borç Alıyorsunuz?

Hızlı bir nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız ancak yüksek faizli avans kredilerinden kaçınmak istiyorsanız, bu çok etkili bir strateji olabilir. İnsanların bunu yapmasının en yaygın nedeni, bir bankadan fon almak için çok zaman alacak bir iş veya yatırım fırsatıdır. IRA sorumlunuza bağlı olarak, eldeki nakit bir hafta kadar az olabilir.

60 Günlük Grace Dönemi Nasıl Çalışır?

60 günlük ödemesiz dönem, iptal edilemez bir rollover olarak kabul edilir, bu yüzden her 12 ayda bir yapılmasına izin verilir. 12 aylık sürenin, IRA'ya yeniden yaptığınız gün değil, çekinizi aldığınız gün başladığını lütfen unutmayın.

Bunu kim yapabilir?

İnsanların “IRA'larına karşı borçlanma” girişiminde bulundukları ortak bir senaryo, yeni bir ev satın alırken yapmak zorundadır. Evlerini satmaya çalışırken güçlük çekiyorlarsa, yeni evdeki peşinat için IRA'larında bir kredi alabileceklerini düşünüyorlar. Bunu bilmeden önce 60 gün burada olacak; Bu yüzden bu strateji tavsiye edilmez.

IRA'nize Karşı Ödünç Alma Hepsi İçin Değil

Bu stratejiyi düşünüyorsanız, 60 günlük pencerenin son derece bilincine varın. 60 gün iki ay demek değildir ve tatilleri ve hafta sonlarını hariç tuttuklarını düşünmüyorlar. IRS bu konuda çok sıkı ve gerekmediğinde vergi ve ceza ödemek istemiyorsunuz.

Parayı 60 zaman aralığında İRA'nıza geri alabileceğinden emin değilseniz, Parayı almayın! . Potansiyel vergi ve cezalar buna değer değildir.

Diğer Dikkatli Sözler

IRA'dan para almak için, paranızı yükseltmek için sahip olduğunuz malları tasfiye etmeniz gerekecektir. Bu, yatırım fonlarınızı, hisse senetleri veya ETF'lerinizi satmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Piyasada 60 günde çok şey olabilir, bu yüzden o zaman diliminde hangi kazançlar (veya kayıplar) meydana geldiğini kaçırıyor olacaksınız.

Diğer Kredi Seçenekleri

Kesinlikle ihtiyacın varsa kişisel bir kredi almakBaşka seçenekler var. İlk durağınız yerel bankanız olmalı. Bu işe yaramazsa, çevrimiçi seçenek var. Ödünç Kulübü Bu size borç para verecek.

Tipik olarak, diğer borçlanma seçeneklerini araştırmak istersiniz. Ancak, hızlı bir şekilde harekete geçme fırsatınız varsa, bu şekilde IRA'nızdan para almak en iyi seçeneğiniz olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bir borsa kazasında hayatta nasıl
Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil.
Devamını Oku
10,000 $ yatırım 15 Yolları
Yatırım

10,000 $ yatırım 15 Yolları

İlk kez 100 dolarlık bir çek yazdığını hatırlıyor musun? Yazdığım ilk 100 dolarlık kontrol, 1997'de cep telefonumun waaayyy'ıydı. O noktada, 100 dolara yatırım yapmak bile bana gelmemişti - cep telefonuma sahip olmaktan mutlu oldum! İlk 1.000 dolar çekiniz ne olacak?
Devamını Oku
401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler
Yatırım

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler

En çok kazanılan yetişkinler gibi, 401K planına para yatırıyorsanız, muhtemelen bunun emekliliğiniz için bir kurulum olduğunu biliyorsunuzdur. Vergilemeden önce her maaştan paylaştırdığınız yüzdeyi sadakatle sayarsınız ve eğer şanslıysanız, belirli bir yüzdeyle eşleşen bir şirketle işiniz vardır.
Devamını Oku