Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım.

Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir.

IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır.

Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.

Aksi takdirde, aldığınız miktar üzerinden vergilendirilecek ve ceza alacaktır (59 under altında ise).

Neden IRA'nızdan Borç Alıyorsunuz?

Hızlı bir nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız ancak yüksek faizli avans kredilerinden kaçınmak istiyorsanız, bu çok etkili bir strateji olabilir. İnsanların bunu yapmasının en yaygın nedeni, bir bankadan fon almak için çok zaman alacak bir iş veya yatırım fırsatıdır. IRA sorumlunuza bağlı olarak, eldeki nakit bir hafta kadar az olabilir.

60 Günlük Grace Dönemi Nasıl Çalışır?

60 günlük ödemesiz dönem, iptal edilemez bir rollover olarak kabul edilir, bu yüzden her 12 ayda bir yapılmasına izin verilir. 12 aylık sürenin, IRA'ya yeniden yaptığınız gün değil, çekinizi aldığınız gün başladığını lütfen unutmayın.

Bunu kim yapabilir?

İnsanların “IRA'larına karşı borçlanma” girişiminde bulundukları ortak bir senaryo, yeni bir ev satın alırken yapmak zorundadır. Evlerini satmaya çalışırken güçlük çekiyorlarsa, yeni evdeki peşinat için IRA'larında bir kredi alabileceklerini düşünüyorlar. Bunu bilmeden önce 60 gün burada olacak; Bu yüzden bu strateji tavsiye edilmez.

IRA'nize Karşı Ödünç Alma Hepsi İçin Değil

Bu stratejiyi düşünüyorsanız, 60 günlük pencerenin son derece bilincine varın. 60 gün iki ay demek değildir ve tatilleri ve hafta sonlarını hariç tuttuklarını düşünmüyorlar. IRS bu konuda çok sıkı ve gerekmediğinde vergi ve ceza ödemek istemiyorsunuz.

Parayı 60 zaman aralığında İRA'nıza geri alabileceğinden emin değilseniz, Parayı almayın! . Potansiyel vergi ve cezalar buna değer değildir.

Diğer Dikkatli Sözler

IRA'dan para almak için, paranızı yükseltmek için sahip olduğunuz malları tasfiye etmeniz gerekecektir. Bu, yatırım fonlarınızı, hisse senetleri veya ETF'lerinizi satmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Piyasada 60 günde çok şey olabilir, bu yüzden o zaman diliminde hangi kazançlar (veya kayıplar) meydana geldiğini kaçırıyor olacaksınız.

Diğer Kredi Seçenekleri

Kesinlikle ihtiyacın varsa kişisel bir kredi almakBaşka seçenekler var. İlk durağınız yerel bankanız olmalı. Bu işe yaramazsa, çevrimiçi seçenek var. Ödünç Kulübü Bu size borç para verecek.

Tipik olarak, diğer borçlanma seçeneklerini araştırmak istersiniz. Ancak, hızlı bir şekilde harekete geçme fırsatınız varsa, bu şekilde IRA'nızdan para almak en iyi seçeneğiniz olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Robo-Investing - Sizin İçin Çalışacak mı?
Yatırım

Robo-Investing - Sizin İçin Çalışacak mı?

Robo-yatırım yeni bir konsept - sadece birkaç yaşında - yatırım endüstrisini fırtına ile alıyor. Artık geleneksel yatırım yöneticileri tarafından alınacak ücretlerin oldukça altında olan otomatik yatırım hizmetleri ve ücretleri sunan düzinelerce robo-danışman var. Düşük maliyetli bir yatırım yönetimi arıyorsanız - sizin için her yatırım detayını ele alan tür - o zaman robo-danışmanlara yakından bakmanız gerekir.
Devamını Oku
Emlak Yatırım için Self Yönlendirilmiş IRA Kullanma: Fonu Cevap mıdır?
Yatırım

Emlak Yatırım için Self Yönlendirilmiş IRA Kullanma: Fonu Cevap mıdır?

Emeklilik için yatırım söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç strateji var. Pek çok yatırımcı, iş destekli 401 (k) hesaplarına yoğun bir şekilde eğilerek, diğerleri de bir Roth IRA veya geleneksel IRA ile çeşitlenerek güvenli bir şekilde oynarlar. Emekli olmaları ile birlikte fantezi almak isteyen bazı yatırımcılar, Lending Club gibi peer-to-peer-leasing fırsatlarına yatırım yaparlar.
Devamını Oku
En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri
Yatırım

En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri

Güvenlik ve büyüme arasında neredeyse sürekli bir yatırım baskısı var. Güvenlik, temel ancak daha fazla gelecekteki potansiyelin korunmasını sağlar. Aslında, bugünün faiz oranları ile güvenli yatırımlar enflasyon yoluyla para kaybedebilir. Büyümenin gerekli olduğu yer burası. Riskleri vardır, ancak en iyi uzun vadeli yatırımlar bu risklerin üstesinden gelecektir ve paranızı defalarca artacaktır.
Devamını Oku
TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?
Yatırım

TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?

Enflasyonla ilgili son zamanlarda çok konuşuldu. Enflasyon, en temelde, fiyatlarda bir artış olmasına rağmen, ölçüldüğü şekilde farklılıklar vardır. Enflasyona dikkat etmelisiniz, çünkü satın alma gücünüzün aşınmasını temsil eder. Ancak, politika yapıcıların enflasyonu nasıl gördüğünü bilmek yardımcı olur.
Devamını Oku