Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım.

Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir.

IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır.

Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.

Aksi takdirde, aldığınız miktar üzerinden vergilendirilecek ve ceza alacaktır (59 under altında ise).

Neden IRA'nızdan Borç Alıyorsunuz?

Hızlı bir nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız ancak yüksek faizli avans kredilerinden kaçınmak istiyorsanız, bu çok etkili bir strateji olabilir. İnsanların bunu yapmasının en yaygın nedeni, bir bankadan fon almak için çok zaman alacak bir iş veya yatırım fırsatıdır. IRA sorumlunuza bağlı olarak, eldeki nakit bir hafta kadar az olabilir.

60 Günlük Grace Dönemi Nasıl Çalışır?

60 günlük ödemesiz dönem, iptal edilemez bir rollover olarak kabul edilir, bu yüzden her 12 ayda bir yapılmasına izin verilir. 12 aylık sürenin, IRA'ya yeniden yaptığınız gün değil, çekinizi aldığınız gün başladığını lütfen unutmayın.

Bunu kim yapabilir?

İnsanların “IRA'larına karşı borçlanma” girişiminde bulundukları ortak bir senaryo, yeni bir ev satın alırken yapmak zorundadır. Evlerini satmaya çalışırken güçlük çekiyorlarsa, yeni evdeki peşinat için IRA'larında bir kredi alabileceklerini düşünüyorlar. Bunu bilmeden önce 60 gün burada olacak; Bu yüzden bu strateji tavsiye edilmez.

IRA'nize Karşı Ödünç Alma Hepsi İçin Değil

Bu stratejiyi düşünüyorsanız, 60 günlük pencerenin son derece bilincine varın. 60 gün iki ay demek değildir ve tatilleri ve hafta sonlarını hariç tuttuklarını düşünmüyorlar. IRS bu konuda çok sıkı ve gerekmediğinde vergi ve ceza ödemek istemiyorsunuz.

Parayı 60 zaman aralığında İRA'nıza geri alabileceğinden emin değilseniz, Parayı almayın! . Potansiyel vergi ve cezalar buna değer değildir.

Diğer Dikkatli Sözler

IRA'dan para almak için, paranızı yükseltmek için sahip olduğunuz malları tasfiye etmeniz gerekecektir. Bu, yatırım fonlarınızı, hisse senetleri veya ETF'lerinizi satmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Piyasada 60 günde çok şey olabilir, bu yüzden o zaman diliminde hangi kazançlar (veya kayıplar) meydana geldiğini kaçırıyor olacaksınız.

Diğer Kredi Seçenekleri

Kesinlikle ihtiyacın varsa kişisel bir kredi almakBaşka seçenekler var. İlk durağınız yerel bankanız olmalı. Bu işe yaramazsa, çevrimiçi seçenek var. Ödünç Kulübü Bu size borç para verecek.

Tipik olarak, diğer borçlanma seçeneklerini araştırmak istersiniz. Ancak, hızlı bir şekilde harekete geçme fırsatınız varsa, bu şekilde IRA'nızdan para almak en iyi seçeneğiniz olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?
Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı? Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı.
Devamını Oku
Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?
Yatırım

Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?

Temmuz ayında ulusal “Sandviç Üretimi” ayı olduğunu biliyor muydunuz? Ve soğuk kesim ve ekstra turşu gibi değil. Sandviç Üretimi, iki nesil arasında kendilerini 'sandviçle' bulmuş olanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu, altta ve aşağıda aile üyelerine maddi bakım sağlarken, yine de kendilerine bakmanın bir yolunu bulmak zorundadır.
Devamını Oku
Penny Stok Nedir?
Yatırım

Penny Stok Nedir?

Menkul kıymetler sektöründe istihdam edilmek, eşsiz ve zorlu durumların adil payına sahiptir. Her zaman komik bulduğum bir durum, bir müşterinin beni aradığı ve bir sonraki “emin şey” olduğunu iddia ettikleri bir belirsiz kuruş stoğu satın almak istediği zamandır. Bu her seferinde, stokun, müşterinin kardeşinin berberinin damadı almaya hazır hale gelmesini garanti eden rüşvet önerisi olduğu konusunda hiçbir zaman başarısız olmaz.
Devamını Oku
Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar
Yatırım

Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar

Aynı yatırımın iki yüzü gibi, birbirinin yerine kullanılan "hisse senetleri ve tahviller" terimini sıklıkla duyarız. Onlar değil. Aslında, çok farklı yatırımlar onlar, ama aynı cümle içinde sık sık kullanılırlar çünkü birbirlerini tamamlarlar. Hisse senedi ve tahvil arasındaki farklar oldukça dramatik.
Devamını Oku