Yatırım

IRA Katkısı Son Başvuru Geçmişi

2015 IRA son tarihini kaçırmayın ve emeklilik için daha fazla tasarruf etmenizi sağlayın.

Vergi hazırlayıcınızla görüşmek için tüm vergi belgelerinizi alma çabasında, IRA katkılarınızı 2015 vergi yılı.

Bilmiyor olsaydınız, henüz bir IRA hesabı açmamış olsanız da yine de yapabilirsiniz ve yine de 2014 için katkıda bulunmaya uygun olabilirsiniz - bu hem geleneksel hem de Roth IRA'lar için geçerlidir.

Vergi mükellefleri 15 Nisan Cuma, 2015 IRA katkılarını yapmak için. Şimdi yeni bir hesap açıyor olsanız bile, geçen sene önce katkıda bulunmak istiyorsunuz. Son teslim tarihi geçtikten sonra, bu vergi yılına gelecekte katkıda bulunamazsınız.

Lütfen aklınızda bulundurun: IRA'nıza eklemek için 15 Nisan'a kadar sahip olduğunuzdan DEĞİL 15 Nisan'a kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Size bunu kanıtlamak için hızlı bir hikaye vereyim.

Müşteri Hikayesi ve IRA Son Tarih

IRA katkısını yapmak için son dakikasına kadar beklemekle meşhur bir müşterim vardı. Roth IRA kuralları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

İki yıl önce, mümkün olan en son gününde bana bir kontrol yaptırmak için çabalıyorlardı.

Neyse ki, son tarihi yaptılar.

Ancak, biraz problem vardı…

Görünüşe göre, müşteri, IRA katkısının kontrolünü yazdığı ve çekinin geri döndüğü çek hesabına para transfer etmeyi unutmuştu. IRA'nız için bir çek yazdığınızda ne olacağını tahmin edersiniz? İkinci bir şansın yok.

En nihayetinde, kontrol geri döndüğünden, o yıl için katkı sağlayamadılar. Çok erken geldiler, her şey iyi olurdu.

Aynı kişi ile yeterince komik, onlara

“Şu anda paranız zaten mevcut olduğundan, neden bu sene devam etmiyor ve bu sene katkıda bulunmuyoruz, bu yüzden gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalmıyoruz ve olası bir tekrarı var mı?”

Müşteri benimle hemfikir olsa da, daha sonraya kadar beklemek istediklerini söylediler. Bir sonraki yıl ne oldu tahmin et?

Tahmin ettin. Aynısı: Son dakika katkı.

En azından bu kez, çek temizlendi ve o yıl için IRA katkılarını yapabildiler. Hikayenin ahlakı, son dakikaya kadar beklemeyin. 15 Nisan'a kadar sahip olmana rağmen, oraya çok daha erken al.

Güncelleştirme:

SEP IRA ve Basit IRA Katkısı Son Tarih

Bir işletme sahibi iseniz ve ya bir SEP IRA veya Basit IRAKatkılarınız son tarihler farklıdır. Tipik olarak, plana yatırılan işveren katkılarını almak için işin vergi iadesi tarihine kadar sahip olursunuz. Basit IRA ile, doğrudan maaşlarından indirilen çalışanlar, son ödeme döneminden sonra makul bir süre içinde orada olmalıdır (21 Ocak).

Bir IRA'yı Nerede Açmalı?

Bir IRA'yı açmadıysanız ancak 15 Nisan'dan önce olmak istiyorsanız hala zamanınız var demektir. Tek yapmanız gereken, IRA'nızın sorumlusu (sahibi) olacak sağlam bir yatırım aracı firması bulmak. Ne yazık ki orada seçim yapmak için bir sürü broker var ve bir seçim yapmak zaman alıcı olabilir.

Endişelenme, senin için zor işi yaptık. İle ilgili ayrıntılı makalemize göz atın. Roth IRA açmak için en iyi yer. Birkaç hızlı öneri: Scottrade(pahalı olmayan esnaf ve tuğla ve harç yerini ziyaret etme kabiliyetine sahip büyük bir komisyoncu), şerefiye(yönetmek için çok daha kolay bir IRA türü ve bir hesap açmak için 25 $ verecek), ve ShareBuilder(yeni başlayanlar ve düzenli olarak yatırım yapma alışkanlığını geliştirmek için yardıma ihtiyaç duyanlar için).

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme
Yatırım

Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme

İhtiyaçlarınız için en iyi aracılık hesabını seçmek söz konusu olduğunda, sahip olduğunuz tüccar türü kararınızda çok önemlidir. Capital One ShareBuilder, aynı ana şirket ING'nin bir parçası olan bir çevrimiçi aracıdır. Capital One ShareBuilder, mevcut hesaplarınızdan otomatik para çekme işlemleri yoluyla otomatik çevrimiçi yatırımlar yapmak için oluşturuldu, böylece tasarruflarınız otomatik olarak büyüyecek.
Devamını Oku
Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?
Yatırım

Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?

Temmuz ayında ulusal “Sandviç Üretimi” ayı olduğunu biliyor muydunuz? Ve soğuk kesim ve ekstra turşu gibi değil. Sandviç Üretimi, iki nesil arasında kendilerini 'sandviçle' bulmuş olanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu, altta ve aşağıda aile üyelerine maddi bakım sağlarken, yine de kendilerine bakmanın bir yolunu bulmak zorundadır.
Devamını Oku
Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey
Yatırım

Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Roth IRA'yı ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun. Aşk, aşk, onu seviyorum! Aslında Roth IRA'ya 401k olduğumdan daha çok aşığım. Ve zaten hedef tarih yatırım fonları hakkında ne hissettiğimi biliyorsunuz. Peki ya geleneksel IRA? Emeklilik planınızda hala yer var mı? Betcha !! 401 (k) mevduatınızda bir eşleşme sunan bir şirkette çalışmak için şanslıysanız, o bedava paradan uzaklaşmayın.
Devamını Oku