Yatırım

Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ne kadar sevdiğimi biliyorsun Roth IRA. Aşk, aşk, onu seviyorum!

Aslında Roth IRA'ya 401k olduğumdan daha çok aşığım.

Ve sen nasıl hissettiğimi zaten biliyorsun. hedef tarih yatırım fonları

Peki ya geleneksel IRA? Emeklilik planınızda hala yer var mı? Betcha !!

401 (k) mevduatınızda bir eşleşme sunan bir şirkette çalışmak için şanslıysanız, o bedava paradan uzaklaşmayın. Bununla birlikte, geleneksel IRA'nın yer aldığı bazı durumlar olabilir.

İşte bazılarına daha yakından bakın. Geleneksel IRA Hesabı kuralları.

1. 2015 için katkı limitleri

Eğer 50 yaşın altındaysanız, 2015'te Geleneksel IRA'ya katkıda bulunmanıza izin verilen maksimum para miktarıdır. $5,500 (2014 için aynıdır). Geleneksel IRA'yı kullanmak için bir kesinti talep etme hakkına sahip olup olmadığına bakılmaksızın bu miktara katkıda bulunabilirsiniz.

Ancak, 50 yaşın üzerindeyseniz, IRS, 1000 dolara kadar bir “yakalama katkısı” olarak adlandırılan ek bir katkı sağlar. Yani büyük "5-0" yu zaten kutladıysanız, toplamda $6,500 Geleneksel bir IRA'ya.

Katkı Yılı49 yaş ve altı50 Yaş ve Üstü (Yakala)
2006-2007$4,000$5,000
2008$4,000$5,000
2009$5,000$6,000
2010$5,000$6,000
2011$5,000$6,000
2012$5,000$6,000
2013$5,500$6,500
2014$5,500$6,500
2015$5,500$6,500

2. Geleneksel IRA Hesabı Phaseout Limitleri

Şimdi, geleneksel IRA aşamasındaki sınır değerlerini, bir IRA için kesinti yapmanıza izin verilen gelir seviyelerini inceleyelim. Bu sınırlamaların, işe yarayıp yaramadığına bakılmaksızın, bir emeklilik planınız (401 (k), 403 (b), vs, ancak tanımlanmış bir fayda planı değil) olması durumunda tekme atıldığını unutmayın.

Bekarsanız, 2015 aşaması $61,000-$71,000Evli dosyalama için $98,000-$118,000. Bu aralıktaki alt rakamın altında, 50 veya 50'den fazla olmanız durumunda, 50 veya daha önce 2015'e girdiğinizde, toplam tutarı 5.500 dolar düşebilirsiniz.

Düşebileceğiniz miktar, o aralığa ulaşılana kadar doğrusal olarak azalır. Bu aralıkların çok ötesinde olduğunu görürseniz, geleneksel IRA'ya vergi sonrası para koymak yerine bir Roth'a mahsup edemeyeceğiniz para koymaya hak kazanacaksınız.

Daha sonra, IRA'yı (eşleşmeyen) 401 (k) lehine kullanmanın potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacağım.

3. 401k vs. Geleneksel IRA-Hangisi roostu belirler?

401 (k) iki açıdan mükemmel olabilir. Şirketten 55 yaşında veya daha büyük bir bölümle ayrılırsanız, para cezası kesebilirsin. Tabii ki, vergiler hala vadediliyor, ancak erken bir IRA çekilmesinde olduğu gibi ceza yok. 401 (k) ayrıca hesaptan borçlanma imkanı sunar. Bu karışık bir nimet olabilir ve potansiyel olarak riskli bir hareket olabilir, ancak yine de bir seçenek.

IRA avantajları düşük maliyet ve esneklik ile başlar. 401 (k) 'lık bir hesaptaki masraflar genellikle anlaşılması zor ve genellikle çok katmanlı, yönetim ücretlerinin potansiyel bir kombinasyonu ve aynı zamanda temel yatırımın masraflarıdır. Küçük planlar için ücretler% 1,5'in üzerinde ve hatta% 2'nin üzerinde bile rahatça çalışabilir.

Amacınız, vergi öncesi vergi oranını tek bir oranda düşürmek ve geri çekilmek suretiyle, vergileri daha düşük bir oranda ödemek. Bu avantaj, on yılda, yılda% 2'ye yaklaşan ücretlerle birlikte tamamen ortadan kalkabilir. Bir IRA'ya yatırım yapabileceğinize dair birkaç sınırlama ile, çok düşük masraflı yatırımlar arasından seçim yapmakta özgürsünüz; endeks bazlı yatırımlar,% 40 gibi düşük bir ücret, ortalama 401 (k) giderin bir kısmına sahiptir.

Geleneksel IRA'nın kuralları, yeni bir evin ilk kez satın alınması için, kişi başına 10.000 dolara kadar parasız, ancak vergisiz olarak geri çekilme teklifini sunar. IRS'ye 'Yeni' demek, sadece iki yıl boyunca ana konutunuza sahip olmadığınız anlamına gelmez, hiçbir zaman ev sahibi olmadığınız anlamına gelmez. Bir çocuk, torun veya ebeveyne yardım etmek için bu cezasız çekimi de kullanabilirsiniz.

Siz, çocuklarınız veya torunlarınız için nitelikli yüksek öğrenim masraflarına da benzer bir cezasız geri çekilme izni verilir. Harcamalar harç, ücret, oda ve pansiyon, kitap ve malzemeleri içerir.

Ayrıca, düzeltilmiş brüt gelirinizin% 7,5'ini aşan sağlık giderlerini karşılamak için yapılan çekilme için bir istisna vardır.

Eğer 59-1 / 2 yaşından önce emekli olabilmek için yeterince şanslıysanız, Bölüm 72 (t) çekilme denilen bir seçeneğiniz vardır. IRA’nızdan gelen para çekme işlemlerine izin verilir.

“Büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler (SOSEPP)”.

Bu işleme başladıktan sonra, bu kesin para çekme miktarını 5 yıl veya 59-1 / 2'ye kadar (hangisi daha sonra gelirse) sürdürmelisiniz. Bu periyodik ödemenin hesaplanması için seçimler minimum dağılım, amortisman ve annuitizasyon. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı IRS web sitesinde mevcuttur.

4. Faydalanıcı Kontrol

Ne zaman bir IRA açmakveya zaten sahipseniz, yararlanıcılarınızı belirttiğinizden emin olun. Belirlenmiş bir faydalanıcıya sahip olmayan bir IRA, mülkünüzün bir parçası olacak ve kimin miras aldığından bağımsız olarak, vergi ertelenmiş statüsüne devam etmek için sınırlı seçeneklere sahip olacaktır. Bir yararlanıcıyı ve ideal olarak bir koşullu yararlanıcıyı belirterek, mirasçılarınız geri kalan ömürleri boyunca para çekebilirler.

5. Geleneksel IRA'yı Nerede Açmalı?

Geleneksel IRA'yı açmak için hangi komisyoncuyu kullanacağınızdan emin değilseniz bir IRA Broker Karşılaştırması senin için.

IRA 1974'ten beridir ve iyi bir sebeple, uzun vadeli emeklilik planınızın özü olarak maliyerinizde bir yeri hak ediyor.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Fotoğrafı çeken Jason York Photography

Videoyu izle: Hindistan Hakkında Kısa Bilgiler

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Emekliliğe Yatırım Yapmak için Kapsamlı Bir Kılavuz
Yatırım

Emekliliğe Yatırım Yapmak için Kapsamlı Bir Kılavuz

Görüntü kredisi: Flickr Tamam, bu yüzden giderlerimi düşürmek ve tüm bu parayı biriktirmek için ne söyleyeceğinizi dinledim - şimdi ne ?! Çoğu insan için emeklilik, yatırım hesapları için birincil işlevdir. Bu IRAs, 401 (k) s ve onların Roth eşdeğerlerini içerir. Teknik jargonun içinden geçmeye çalıştığı için oldukça rahatsız edici olabilir ve dürüstçe, emeklilik için tüm seçenekler arasındaki farkı tam olarak anlamak için biraz zaman harcadığını söyleyebilirim.
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku
Varlık Tahsisine Giriş
Yatırım

Varlık Tahsisine Giriş

Eğer benim gibiyseniz ve varlık tahsisini düşündüğünüzde, bir pasta grafiğini hemen düşünün. Sıkıcı bir pasta grafik yerine, biraz daha davetkar bir şeyle başlayacağımı düşündüm; Yukarıdaki güzel "Elmalı Turta" grafik (en azından elmalı turta olduğunu düşünüyorum). Varlık tahsisi, Amerika'nın en büyük tatlı geleneklerinden birine gönderme yapmaz.
Devamını Oku