Yatırım

Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ne kadar sevdiğimi biliyorsun Roth IRA. Aşk, aşk, onu seviyorum!

Aslında Roth IRA'ya 401k olduğumdan daha çok aşığım.

Ve sen nasıl hissettiğimi zaten biliyorsun. hedef tarih yatırım fonları

Peki ya geleneksel IRA? Emeklilik planınızda hala yer var mı? Betcha !!

401 (k) mevduatınızda bir eşleşme sunan bir şirkette çalışmak için şanslıysanız, o bedava paradan uzaklaşmayın. Bununla birlikte, geleneksel IRA'nın yer aldığı bazı durumlar olabilir.

İşte bazılarına daha yakından bakın. Geleneksel IRA Hesabı kuralları.

1. 2015 için katkı limitleri

Eğer 50 yaşın altındaysanız, 2015'te Geleneksel IRA'ya katkıda bulunmanıza izin verilen maksimum para miktarıdır. $5,500 (2014 için aynıdır). Geleneksel IRA'yı kullanmak için bir kesinti talep etme hakkına sahip olup olmadığına bakılmaksızın bu miktara katkıda bulunabilirsiniz.

Ancak, 50 yaşın üzerindeyseniz, IRS, 1000 dolara kadar bir “yakalama katkısı” olarak adlandırılan ek bir katkı sağlar. Yani büyük "5-0" yu zaten kutladıysanız, toplamda $6,500 Geleneksel bir IRA'ya.

Katkı Yılı49 yaş ve altı50 Yaş ve Üstü (Yakala)
2006-2007$4,000$5,000
2008$4,000$5,000
2009$5,000$6,000
2010$5,000$6,000
2011$5,000$6,000
2012$5,000$6,000
2013$5,500$6,500
2014$5,500$6,500
2015$5,500$6,500

2. Geleneksel IRA Hesabı Phaseout Limitleri

Şimdi, geleneksel IRA aşamasındaki sınır değerlerini, bir IRA için kesinti yapmanıza izin verilen gelir seviyelerini inceleyelim. Bu sınırlamaların, işe yarayıp yaramadığına bakılmaksızın, bir emeklilik planınız (401 (k), 403 (b), vs, ancak tanımlanmış bir fayda planı değil) olması durumunda tekme atıldığını unutmayın.

Bekarsanız, 2015 aşaması $61,000-$71,000Evli dosyalama için $98,000-$118,000. Bu aralıktaki alt rakamın altında, 50 veya 50'den fazla olmanız durumunda, 50 veya daha önce 2015'e girdiğinizde, toplam tutarı 5.500 dolar düşebilirsiniz.

Düşebileceğiniz miktar, o aralığa ulaşılana kadar doğrusal olarak azalır. Bu aralıkların çok ötesinde olduğunu görürseniz, geleneksel IRA'ya vergi sonrası para koymak yerine bir Roth'a mahsup edemeyeceğiniz para koymaya hak kazanacaksınız.

Daha sonra, IRA'yı (eşleşmeyen) 401 (k) lehine kullanmanın potansiyel avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacağım.

3. 401k vs. Geleneksel IRA-Hangisi roostu belirler?

401 (k) iki açıdan mükemmel olabilir. Şirketten 55 yaşında veya daha büyük bir bölümle ayrılırsanız, para cezası kesebilirsin. Tabii ki, vergiler hala vadediliyor, ancak erken bir IRA çekilmesinde olduğu gibi ceza yok. 401 (k) ayrıca hesaptan borçlanma imkanı sunar. Bu karışık bir nimet olabilir ve potansiyel olarak riskli bir hareket olabilir, ancak yine de bir seçenek.

IRA avantajları düşük maliyet ve esneklik ile başlar. 401 (k) 'lık bir hesaptaki masraflar genellikle anlaşılması zor ve genellikle çok katmanlı, yönetim ücretlerinin potansiyel bir kombinasyonu ve aynı zamanda temel yatırımın masraflarıdır. Küçük planlar için ücretler% 1,5'in üzerinde ve hatta% 2'nin üzerinde bile rahatça çalışabilir.

Amacınız, vergi öncesi vergi oranını tek bir oranda düşürmek ve geri çekilmek suretiyle, vergileri daha düşük bir oranda ödemek. Bu avantaj, on yılda, yılda% 2'ye yaklaşan ücretlerle birlikte tamamen ortadan kalkabilir. Bir IRA'ya yatırım yapabileceğinize dair birkaç sınırlama ile, çok düşük masraflı yatırımlar arasından seçim yapmakta özgürsünüz; endeks bazlı yatırımlar,% 40 gibi düşük bir ücret, ortalama 401 (k) giderin bir kısmına sahiptir.

Geleneksel IRA'nın kuralları, yeni bir evin ilk kez satın alınması için, kişi başına 10.000 dolara kadar parasız, ancak vergisiz olarak geri çekilme teklifini sunar. IRS'ye 'Yeni' demek, sadece iki yıl boyunca ana konutunuza sahip olmadığınız anlamına gelmez, hiçbir zaman ev sahibi olmadığınız anlamına gelmez. Bir çocuk, torun veya ebeveyne yardım etmek için bu cezasız çekimi de kullanabilirsiniz.

Siz, çocuklarınız veya torunlarınız için nitelikli yüksek öğrenim masraflarına da benzer bir cezasız geri çekilme izni verilir. Harcamalar harç, ücret, oda ve pansiyon, kitap ve malzemeleri içerir.

Ayrıca, düzeltilmiş brüt gelirinizin% 7,5'ini aşan sağlık giderlerini karşılamak için yapılan çekilme için bir istisna vardır.

Eğer 59-1 / 2 yaşından önce emekli olabilmek için yeterince şanslıysanız, Bölüm 72 (t) çekilme denilen bir seçeneğiniz vardır. IRA’nızdan gelen para çekme işlemlerine izin verilir.

“Büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler (SOSEPP)”.

Bu işleme başladıktan sonra, bu kesin para çekme miktarını 5 yıl veya 59-1 / 2'ye kadar (hangisi daha sonra gelirse) sürdürmelisiniz. Bu periyodik ödemenin hesaplanması için seçimler minimum dağılım, amortisman ve annuitizasyon. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı IRS web sitesinde mevcuttur.

4. Faydalanıcı Kontrol

Ne zaman bir IRA açmakveya zaten sahipseniz, yararlanıcılarınızı belirttiğinizden emin olun. Belirlenmiş bir faydalanıcıya sahip olmayan bir IRA, mülkünüzün bir parçası olacak ve kimin miras aldığından bağımsız olarak, vergi ertelenmiş statüsüne devam etmek için sınırlı seçeneklere sahip olacaktır. Bir yararlanıcıyı ve ideal olarak bir koşullu yararlanıcıyı belirterek, mirasçılarınız geri kalan ömürleri boyunca para çekebilirler.

5. Geleneksel IRA'yı Nerede Açmalı?

Geleneksel IRA'yı açmak için hangi komisyoncuyu kullanacağınızdan emin değilseniz bir IRA Broker Karşılaştırması senin için.

IRA 1974'ten beridir ve iyi bir sebeple, uzun vadeli emeklilik planınızın özü olarak maliyerinizde bir yeri hak ediyor.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Fotoğrafı çeken Jason York Photography

Videoyu izle: Hindistan Hakkında Kısa Bilgiler

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?
Yatırım

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?

Yıllar boyunca Roth IRA dönüşümleri hakkında çok konuştum, ama zaten emekli olduğunuzda anlamlı mı? Ve eğer öyleyse, dönüşümü getirecek en iyi strateji nedir? Her iki konuya da değinen bir Ask GFC sorusu aldık: “Eski bir işverende 401K'da 300K'm var. Ben 69 yaşındayım. 2 yıl içinde RMD (Gerekli Minimum Dağılımlar) için hazırlanıyor, o zamandan önce bir 401K bir Roth'a taşınmayı düşünüyorum.
Devamını Oku
Nasıl 16 yaşında gösterdim nasıl $ 500,367 $ 500 dönüş nasıl
Yatırım

Nasıl 16 yaşında gösterdim nasıl $ 500,367 $ 500 dönüş nasıl

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_061_16_year-old_.mp3 Hepimiz bir DeLorean'a girme ve zamanda geriye gitme fantezilerini yaşadık. Hayatımızda yaptığımız tüm küçük değişiklikleri düşünüyoruz. Eğer benden hoşlanıyorsanız ve beyninize yatırım yaptıysanız, belki de zaman içinde geri dönüp daha önce yatırım yapmaya başlamanızı istersiniz.
Devamını Oku
Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku
Gecikmiş Gratification Sanat Ustası Nasıl
Yatırım

Gecikmiş Gratification Sanat Ustası Nasıl

Sağa doğru geldiğinde, finansal başarı için doğru anahtar nedir? Anahtarın, iyi bir gelir elde edebilmek için yeterli pazarlanabilir yeteneklere sahip olduğunu iddia edebilirsiniz. Ya da anahtarın aylık harcamalarınızı tutarlı bir şekilde bir e-tabloda takip etmektir. Ya da anahtarın, yatırımların ins ve çıkışlarını öğrenmek olduğunu bile tartışabilirsiniz.
Devamını Oku