Yatırım

Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?

Temmuz ayında ulusal “Sandviç Üretimi” ayı olduğunu biliyor muydunuz?

Ve soğuk kesim ve ekstra turşu gibi değil. Sandviç Üretimi iki nesil arasında kendilerini 'sandviçle' bulmuş olanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir - aile üyelerine, yukarıda ve aşağıda nesiller için mali bakım sağlarken, kendilerine bakmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

Açıkça, kelime oyunu ve şakalara kendini veren bir isim ama 'Sandviç Üretimi', finansal mücadelenin ve zorlukların izdüşümleri gerçeğe dönüştüğü ve insanların baskıyı hissetmeye başladığı (veya devam ettiği) olarak dikkat çeken ciddi bir konudur.

Ve insanlar daha uzun yaşamaya devam ettikçe ve bir genç yaşta borçları parçalamaya devam ettikçe, isminin bir zaman sınırlaması göstermesine rağmen, sandviç üretimi terimi sandviç ülkesine çok iyi bir şekilde dönüşebiliyordu.

Bu çok gerçek bir olasılık ve yine - isminden daha az iştah açıcı. Emekliliğin (ya da eksikliğinin) yeniden düzenlenmesi için yapı, çok kuşaklı bakımın gerçekliği hakkında konuşmak için elimizden geleni yapıyor mu?

Sandviç Üretimi Sorunları Nasıl Ele Alınır?

Gerçek şu ki - sandviç üretimi, broach için zor bir konu. İlk ve en önemli - bu duygusal bir konu.

Para, fiziksel olmayan formda görünebilir, ancak, aynı zamanda, size yakın olanlara geldiğinde de, yürekten konuların bir çekirdeğidir. Üç ayrı jenerasyonun seçimlerinden ve sonuçlarından oluşan bir meseleyi ele almak, duygusal sinirlerin yelpazesine çarpabilir. Planlanmamış fedakarlıklar yapmak veya bakım görevlerini üstlenmek zorunda kalmak finansal açıdan ötesinde zor olabilir.

Sandviç kuşağında yakalanan insanlar, genellikle aylık ipotek ödemelerini kredi kartı borcunu kendi öğrenci kredileriyle uğraşmaktan ödetmeye kadar uzanan çeşitli finansal zorluklara sahiptir.

Parmak işaretleme ve şikayetler, hayal kırıklığını hafifletmeye yardımcı olurken, başarılı bir gelecek için de vizyonları veya çözümleri bir araya getirebilir.

Gerginliği önlemek için, önemlidir Geçmişte yapılması gerekenden çok, şimdi ne yapılabileceğine bak. Eskiden ne olduğunu veya ne olması gerektiğini karşılaştırmakla ilgili değil. Gerçeklere bakmak, ilerideki yolu kabul etmek ve daha fazla ve daha yaygın bir gerçekliğin ne olabileceğini finansal olarak nasıl anlayabileceğinizi anlamak.

Bu büyükanne ve büyükbabanın evini satmak zorunda kalabilmek için, sizin ve çocuklarınızla birlikte hareket edebilmeleri anlamına gelebilir. Veya bu demek olabilir ters ipotek dikkate alınarak mülklerinde.

Tabii ki, finansal geleceğini de göz önünde bulundurmakla kalmayıp, aynı zamanda finansal varlığınızı elinizde tutmak ve gelecek nesillere arazide gezinmek için yardımcı olacak yollar aramakla ilgili.

Bu yüzden bu yüzden çok önemli aile üyelerinizle olasılıkları konuşun. Çocuklar kendileri için bir yol oluşturma cesaretiyle büyümüşlerdir.

Bağımsızlık ve kişisel başarıdan yana olan bir sosyal yetiştirme ile - insanların değil, iki neslin de kendilerine bakma umuduyla karşı karşıya kaldıklarında, insanların bunaldığını düşünüyorlar mı?

Kişisel mali bağımsızlık, bakım verenlerin iki kuşak ortasında yetiştiği kadar etkili bir şekilde tercüme edilemez. emekliliğe doğru bakmak. Evet - kendi finansal ihtiyaçlarınızı gözetmeniz şarttır, ancak ilgili diğer kişilerle iletişim kurmak çok önemlidir.

Aile ile konuşmaya ek olarak, başkalarıyla konuş. Konuşma haberlerde ele alındı, tartışma için gönderildi. Ama yine de - gerçek şu anda onun ortasında olana kadar eve gelmeyebilir.

Trendlere ayak uydurmanın ötesine geçiyor ve haber başlıklarına bakıyor. Sandviç kuşağı ve üyelerinin karşılaştığı zorluklar, konuşmaya değecek konulardır. Gelecek, öncekinden daha fazla bakıcıdan oluşacaksa, toplulukla etkileşim kurmak, içgörü elde etmek, destek bulmak ve önemli bir şekilde, hayatınızda harekete geçmeniz için size ilham verecek diğer insanlarla bağlantı kurmak için çok değerli bir yol olabilir.

Sandviç kuşağı mücadelelerinin sadece eğri topu değil, bugünün gerçekleri ve potansiyel olarak geleceği olduğu giderek daha da belirginleşmektedir. Bu konudan bahsederken, sürecin ilk adımı olmayabilir, bu, değerli ve ilgili bir konunun ivme ve dikkatini korumanın bir yoludur.

fotoğraf kredisi: fotopin cc üzerinden tomylees

Videoyu izle: SAÇIMI KAZIDILAR (ENES BATUR KIŞKIRTMA)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Çocuklarınız için 7 Finansal İpuçları Başlangıç ​​Koleji
Yatırım

Çocuklarınız için 7 Finansal İpuçları Başlangıç ​​Koleji

O gün sonunda geldi. 18 yıllık kahkaha, gözyaşları ve tartışmalardan sonra, sonunda kendinize evi alırsınız - çocuklarınız üniversiteye gidiyorlar! (Küçücük bir dans ve jig yapmakta özgürsünüz burada olursanız) Kolej başlangıçta çocuklarınızın hayatında büyük bir adımdır, bu yüzden iki nedenden ötürü doğru finans pistinde başlayacaklarından emin olmak istersiniz. genç yetişkinlerin yaptığı birçok finansal tuzağa düşmeden hayatlarına başlar.
Devamını Oku
IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir
Yatırım

IRA'nıza nasıl ilgi gösterilir

İnsanların başarılı bir emeklilik için hazırlanmalarına yardım etmek, her gün yaptığım iştir. Emekli maaşlarının büyük bir kısmı, genellikle yatırım yapılabilir varlıklarının çoğunu temsil eden bir çeşit emekli maaşı veya emeklilik hesabına sahip olacak. Bu parayla ilgili uygun stratejiye karar vermek, yaptığımız en yaygın şey ve daha fazla zaman değil, bu emeklilik hesabını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmek mantıklı.
Devamını Oku
IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor
Yatırım

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor

Rollover IRA Bir IRA'ya 401k'lik bir rollover hakkında en iyi bölüm, aynı numarayı yapmak için köpeğinize öğretmekten çok daha kolay olmasıdır. Daha da iyisi, işveren tarafından desteklenen emeklilik hesaplarına kıyasla, 401 bin'lik bir rollover size en geniş yatırım seçenekleri yelpazesini ve emeklilikte dağıtım planlaması için en büyük esnekliği sunabilir.
Devamını Oku