Yatırım

Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?

Temmuz ayında ulusal “Sandviç Üretimi” ayı olduğunu biliyor muydunuz?

Ve soğuk kesim ve ekstra turşu gibi değil. Sandviç Üretimi iki nesil arasında kendilerini 'sandviçle' bulmuş olanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir - aile üyelerine, yukarıda ve aşağıda nesiller için mali bakım sağlarken, kendilerine bakmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

Açıkça, kelime oyunu ve şakalara kendini veren bir isim ama 'Sandviç Üretimi', finansal mücadelenin ve zorlukların izdüşümleri gerçeğe dönüştüğü ve insanların baskıyı hissetmeye başladığı (veya devam ettiği) olarak dikkat çeken ciddi bir konudur.

Ve insanlar daha uzun yaşamaya devam ettikçe ve bir genç yaşta borçları parçalamaya devam ettikçe, isminin bir zaman sınırlaması göstermesine rağmen, sandviç üretimi terimi sandviç ülkesine çok iyi bir şekilde dönüşebiliyordu.

Bu çok gerçek bir olasılık ve yine - isminden daha az iştah açıcı. Emekliliğin (ya da eksikliğinin) yeniden düzenlenmesi için yapı, çok kuşaklı bakımın gerçekliği hakkında konuşmak için elimizden geleni yapıyor mu?

Sandviç Üretimi Sorunları Nasıl Ele Alınır?

Gerçek şu ki - sandviç üretimi, broach için zor bir konu. İlk ve en önemli - bu duygusal bir konu.

Para, fiziksel olmayan formda görünebilir, ancak, aynı zamanda, size yakın olanlara geldiğinde de, yürekten konuların bir çekirdeğidir. Üç ayrı jenerasyonun seçimlerinden ve sonuçlarından oluşan bir meseleyi ele almak, duygusal sinirlerin yelpazesine çarpabilir. Planlanmamış fedakarlıklar yapmak veya bakım görevlerini üstlenmek zorunda kalmak finansal açıdan ötesinde zor olabilir.

Sandviç kuşağında yakalanan insanlar, genellikle aylık ipotek ödemelerini kredi kartı borcunu kendi öğrenci kredileriyle uğraşmaktan ödetmeye kadar uzanan çeşitli finansal zorluklara sahiptir.

Parmak işaretleme ve şikayetler, hayal kırıklığını hafifletmeye yardımcı olurken, başarılı bir gelecek için de vizyonları veya çözümleri bir araya getirebilir.

Gerginliği önlemek için, önemlidir Geçmişte yapılması gerekenden çok, şimdi ne yapılabileceğine bak. Eskiden ne olduğunu veya ne olması gerektiğini karşılaştırmakla ilgili değil. Gerçeklere bakmak, ilerideki yolu kabul etmek ve daha fazla ve daha yaygın bir gerçekliğin ne olabileceğini finansal olarak nasıl anlayabileceğinizi anlamak.

Bu büyükanne ve büyükbabanın evini satmak zorunda kalabilmek için, sizin ve çocuklarınızla birlikte hareket edebilmeleri anlamına gelebilir. Veya bu demek olabilir ters ipotek dikkate alınarak mülklerinde.

Tabii ki, finansal geleceğini de göz önünde bulundurmakla kalmayıp, aynı zamanda finansal varlığınızı elinizde tutmak ve gelecek nesillere arazide gezinmek için yardımcı olacak yollar aramakla ilgili.

Bu yüzden bu yüzden çok önemli aile üyelerinizle olasılıkları konuşun. Çocuklar kendileri için bir yol oluşturma cesaretiyle büyümüşlerdir.

Bağımsızlık ve kişisel başarıdan yana olan bir sosyal yetiştirme ile - insanların değil, iki neslin de kendilerine bakma umuduyla karşı karşıya kaldıklarında, insanların bunaldığını düşünüyorlar mı?

Kişisel mali bağımsızlık, bakım verenlerin iki kuşak ortasında yetiştiği kadar etkili bir şekilde tercüme edilemez. emekliliğe doğru bakmak. Evet - kendi finansal ihtiyaçlarınızı gözetmeniz şarttır, ancak ilgili diğer kişilerle iletişim kurmak çok önemlidir.

Aile ile konuşmaya ek olarak, başkalarıyla konuş. Konuşma haberlerde ele alındı, tartışma için gönderildi. Ama yine de - gerçek şu anda onun ortasında olana kadar eve gelmeyebilir.

Trendlere ayak uydurmanın ötesine geçiyor ve haber başlıklarına bakıyor. Sandviç kuşağı ve üyelerinin karşılaştığı zorluklar, konuşmaya değecek konulardır. Gelecek, öncekinden daha fazla bakıcıdan oluşacaksa, toplulukla etkileşim kurmak, içgörü elde etmek, destek bulmak ve önemli bir şekilde, hayatınızda harekete geçmeniz için size ilham verecek diğer insanlarla bağlantı kurmak için çok değerli bir yol olabilir.

Sandviç kuşağı mücadelelerinin sadece eğri topu değil, bugünün gerçekleri ve potansiyel olarak geleceği olduğu giderek daha da belirginleşmektedir. Bu konudan bahsederken, sürecin ilk adımı olmayabilir, bu, değerli ve ilgili bir konunun ivme ve dikkatini korumanın bir yoludur.

fotoğraf kredisi: fotopin cc üzerinden tomylees

Videoyu izle: SAÇIMI KAZIDILAR (ENES BATUR KIŞKIRTMA)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Roth IRA Uygunluk Kuralları
Yatırım

Roth IRA Uygunluk Kuralları

En iyi arkadaşlarımın ve eşlerimizin katıldığı 300 film, en yakın iki IMAX tiyatrosuna iki saatin altında bir yolculuğa çıktı. Bilet penceresine gelene ve gösteri satılıncaya kadar çok fazla pompalandık. İçeri girmeye uygun olmadığını öğrenmek için hiç bu kadar heyecanlı oldun mu?
Devamını Oku
Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar
Yatırım

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar

Herhangi bir televizyon izleyicisi, en son ve en harika ürünleri destekleyen alt simgelere aşinadır. Birçok durumda, ürün yeni bir şey değil, sadece daha iyi yaptığı düşünülen süslü bir büküm veya boşluk yaş polimeri olan mevcut bir ürün. Son sonuç tartışmalıdır. Kaliteli bir orijinal için yeni bir boya katmanı genellikle daha iyi bir alternatif olabilir.
Devamını Oku
Spousal IRA Katkı Kuralları
Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.
Devamını Oku