Yatırım

GFC 020'ye Sorun mu? -% 5 veya% 1 Daha Yüksek Ücretler Gerçekten Yatırım Yapıyor mu?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Eğer cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'de yer alıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Maliye askerlerive 50 $ Amazon hediye kartı. Ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!

Okuyucu Travis B. bir listede gönderildi GFC'ye sorun kişisel finans soruları, ve bu onlardan biriydi. Bu da mükemmel bir soru, çünkü yatırım ücretleri aldatıcı olabilir. Nispeten düşük ücretler zararsız görünebilir, ancak zaman içinde gerçekten monte edilebilirler. Onlar biriktikçe, bir kuvvetli uzun vadeli yatırım getirisi üzerinde olumsuz etki. Ve bir süredir yatırım yapıyorsanız, bunun anlamı çok fazla demektir!

Görüyorsunuz, başarılı yatırım için “gizli” ile çok şey var paranın zaman değeri. Belli bir süre zarfında belirli bir getiri oranına yatırım yapabilirsiniz ve paranız büyüyle büyüyecek. Ancak bu kadar etkileyici olabileceğinden, yatırımınızdan daha yüksek bir getiri daha da iyi sonuçlar doğuracaktır. 10 veya 20 veya 30 yıldan fazla bir süre sonra gelişme inanılmaz olabilir.

Ücretlerdeki küçük bir farkın çok yakın bir dönemde bir fark yaratmayacağı doğru olsa da, dezavantaj zamanla büyür. Uzun vadede bir portföyün performansına ilişkin olarak, yatırım ücretlerindeki% 0,5'lik ve% 1,00'luk bir artışın yanı sıra diğer bazı ücretlerle ilgili faktörlerin etkisine de bir göz atalım.

“Sadece”% 0 Farkı Ne Yapabilir?

İki yatırım hizmeti arasında seçim yapabileceğinizi varsayalım. Biri hesabınızı yönetmek için yıllık% 1 oranında bir ücret alırken, diğeri sadece% 0,5 oranında ücret almaktadır. Çoğu açıdan, iki platform aynı düzeyde hizmet sunar. İkisi arasındaki tek fark, yıllık yatırım ücreti. Ne kadar fark eder?

İki yatırım hizmeti arasındaki seçiminiz 100.000 $ 'lık bir portföy ve yılda ortalama% 7,0'lik bir ortalama getiri oranı içerir.

Hesabınızı yönetmek için yılda% 1,0 ücret ödeyen bir hizmetle giderseniz, etkin net yatırım getiriniz% 6.0 olacaktır. Bu,% 7,0 beklenen getiri oranı, servis tarafından ücretlendirilen% 1,00 yatırım harcıdır.

Portföyünüzü önümüzdeki 30 yıl için bu firmaya yatırırsanız, portföyünüz $574,350. Yatırım ücretlerindeki küçük değişikliklerin portföyünüzde yapabileceği etkiyi hiç anlamadıysanız, bu geri dönüşten memnun kalabilirsiniz.

Ancak, portföyünüzü, hesabınızı yönetmek için yılda sadece% 0,5'lik bir ücretle yatırırsanız, etkili net yatırım getirisi% 6,50 olur. Bir kez daha,% 7,0 beklenen getiri oranı, servis tarafından ücretlendirilen% 0,5'lik yatırım harcı.

Portföyünüzü önümüzdeki 30 yıl için bu firmaya yatırırsanız, $661,438. 30 yıldan fazla olan fark 87.088 $ 'a kadardır.

Bu, farklı bir şekilde yaptığınız tek şeyin, paranızı daha düşük bir yıllık ücrete tabi olan bir hizmetle yatırmak olduğunu düşünürsek, bu muazzam bir avantaj.

Doğal olarak, fark, yatırım ücretindeki daha büyük bir farkla daha da anlamlı olacaktır.

Sadece “% 1.0” Farkı Ne Yapabilir?

Aynı senaryoya bakalım. 100.000 $ 'lık bir portföyünüz ve yıllık% 7,00'lik bir beklenen getiri oranınız var. İki hizmetten biriyle paranızı alma seçeneğiniz vardır, ilk olarak portföyünüzü yönetmek için yılda% 1,5 ücret uygulanırken, ikinci ücret yalnızca% 0,5'dir. Bu, yatırım ücretindeki tam yüzde puanının farkıdır.

İlk broker ile giderseniz, yatırımlarınızdaki efektif yıllık getiri oranınız sadece% 5,5 olacaktır. Bu, yatırımcının yüzde 7'lik beklenen yıllık getiri oranı, komisyoncu tarafından alınan% 1,5'lik yıllık yatırım harcıdır.

30 yıl sonra, 100.000 dolarınız $498,397.

Yukarıdaki örnekte, paranızı portföyünüzü yönetmek için sadece% 0,5 ödeyen komisyoncuya yatırım yaparak yatırımınızın artacağını biliyoruz. $661,438. 30 yıldan fazla olan fark 163.041 $ 'a eşit!

Bir kez daha, ikinci senaryoda yaptığınız tek şey, paranızı daha düşük maliyetli bir yatırım hizmeti ile yapmaktır.

Tek bir yılda, yatırım ücretlerindeki farkın sadece 500 $ veya 1.000 $ 'a kadar olabileceğini unutmayın. Fakat otuz yılı aşkın süredir, on binlerce dolara karşılık geliyor. Portföy büyüklüğü arttıkça, daha düşük yıllık yatırım ücretinin etkisi her geçen yıl büyüyor. Düz dolar tutarından bahsetmediğimizi hatırlamak önemlidir, ancak yüzdeler.

Gerçek bir şekilde, daha yüksek yatırım ücretleri tersine para birleştirme. Yani, zaman içinde servetinizde sihirli ve sessizce yemek yerken bir yolu vardır.

Aktif Yatırımcıysanız Daha Fazla Yatırım Ücreti Demek demektir

Profesyonel yatırım yönetimi hizmetlerinden yararlanmayan, kendi kendini yöneten bir yatırımcı olsanız dahi bu konudaki yatırım ücretleri. Ücretler sadece farklı bir şekil alır. Portföyünüzün yüzdesine dayalı olarak yıllık bir yatırım yönetim ücreti talep eden hizmet yerine, birincil maliyet işlem ücretleridir.

İşte işlem başına sadece birkaç dolarlık bir fark önemli olabilir. Ve aktif bir tüccar iseniz, onlar çok önemli.

İndirimli yatırım aracılık alanı içinde bile, işlem komisyonlarında işlem ücretleri gibi önemli bir fark olabilir. Ölçeğin alt kısmında, komisyon başına 5 $ 'dan daha az komisyon alan aracı kurumlar bulabilirsiniz. Ancak, yüksek tarafta, işlem ücretleri ticaret başına 10 $ gibi yüksek olabilir.

İki komisyon arasında 5 dolarlık fark, yalnızca yılda birkaç işlem yapmak durumunda bir anlaşma değil. Ama eğer çok aktif bir tüccarsanız, yılda yüz ticaret yapmaktansa, görünüşte küçük bir fark gerçek paraya dönüşebilir.

Örnek olarak, portföyünüzde 100.000 dolar olduğunu ve yılda 200 işlem yapmayı beklediğinizi varsayalım. 100 alım, 100 satış.

Ticaret başına 10 ABD doları ödeyen bir komisyoncu ile giderseniz, yılda 2,000 dolar ödeyeceksiniz - her yıl 10 dolarlık 200 işlem - yıl boyunca yapılan komisyonlarda.

Diğer taraftan, ticaret başına 5 dolarlık bir komisyoncu ile giderseniz, yılda sadece 1000 dolar ödeyeceksiniz - her yıl 5 dolarlık 200 işlem - yıl boyunca yapılan komisyonlarda.

Şimdi, toplam yıllık ticaret komisyonlarındaki farkın uzun vadeli etkisi, yüzdeye dayalı yatırım yönetim ücretleri ile olduğundan biraz daha farklı bir şekilde çalışıyor. Sonuçta, ticaret komisyonları hakkında konuştuğumuzda, gerçekten katı ücretlerden bahsediyorlardı.

Bu durumda, işlem ücretleri arasındaki fark yıllık 1.000 $ olacaktır. Önümüzdeki 30 yıl için yılda ortalama 200 işlem yaparsanız, bu, daha düşük maliyetli aracı kullanarak bu zaman aralığında 30.000 ABD Doları tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.

Bu, yatırım yönetimi ücretlerindeki farklılıklar gibi dramatik değildir. Ancak bir kez daha, düşük maliyetli aracı kurumun kullanılması sonucu daha yüksek bir getiri elde edersiniz. Kolay para!

Aslında, avantaj bundan daha da yüksek olabilir. Düşük maliyetli aracıyı kullanarak komisyonlara kaydettiğiniz binlerce dolar, size daha fazla sermaye yatırımı ve ileriye dönük daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

Daha Yüksek Ücretler Gerçeğe Uygun Olduğunda

Yatırım ücretlerini asgaride tutmak her zaman bir hedef olmalı, daha yüksek bir ücret ödemenin haklı olduğu zamanlar olabilir.

Bu, özellikle profesyonel yatırım yönetimi şeklinde daha yüksek bir hizmet düzeyine ihtiyaç duyan deneyimsiz bir yatırımcı olduğunuz durumlarda geçerlidir. Alım satım amaçlı menkul kıymetlere ya da portföy yönetimine ilginiz olmayabilir. Bu durumda, hepsini sizin için halletmek için başka birine ödemeye hazır olmalısınız.

Ancak bu durumda bile, işin yapılması için daha az pahalı yollar vardır. Örneğin, geleneksel yatırım yöneticileri, portföyünüzün% 1 veya daha fazlasında yıllık yönetim ücreti alırlar. Ancak, daha az ücret karşılığında benzer bir yönetim gerçekleştirebilen çevrimiçi otomatik yatırım hizmetleri vardır.

Bu, bir hesap açtığınız, risk toleransınızı ve yatırım hedeflerinizi değerlendirdiğiniz yatırım platformları ve daha sonra sizin için bir portföy oluşturulup yönetilen “robo danışmanları” içerir. Bu noktadan sonra, yapmanız gereken tek şey hesabınızı düzenli olarak finanse etmektir.

En büyük ve en popüler robo danışmanı Betterment'dir. Hesabınızın büyüklüğüne bağlı olarak yıllık% 0.15 ila% 0.35 arasında değişen ücretler için otomatik yatırım yönetimi sağlayacaktır.

Yönetim ücreti için yıllık% 1,00 ödeme ve İyileştirme ile% 0,35 ödeme arasındaki fark zamanla çok büyük olacaktır. Sadece bu da değil - yatırım yapmak için birkaç yüz bin dolar olmadıkça, çoğu geleneksel yatırım yönetimi hizmetleri sizi bir müşteri olarak kabul etmeyecektir. Öte yandan, iyilik, hiç bir para almadan bir hesap açmanıza izin verir!

Paranızı yatırmak için neredeyse her zaman daha az pahalı bir yer var. Biraz kazı yap ve nerede olduklarını öğren. Yatırım ücretlerindeki küçük farklılıklar uzun vadede yüzbinlerce dolar katlayabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?
Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek. Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! Roth IRA'yı hızlı açmak için iyi yerler. Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.
Devamını Oku
Peer-to-Peer Ödünç 101
Yatırım

Peer-to-Peer Ödünç 101

Eşler arası kredilendirme, finansal çöküşten bu yana kuvvetli bir şekilde gerçekleşti - ve tesadüfen değil. Bu, bankaların kimseye borç vermediğine karar verdikleri zamandı. Karar, serbest piyasanın insanların borç para ödemesi için başka bir yol sağlaması için bir fırsat açtı. Ve bu, eşler arası fenomen popüler olmaya başladığı zamandır.
Devamını Oku