Yatırım

GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?

30'lara yatırım yapmak aslında kritik bir konudur. Bu, gerçekten kazmaya ihtiyaç duyduğunuz ve uzun vadede size fayda sağlayacak stratejiler geliştirdiğiniz zaman.

20'li yaşlarındayken birçok insan hayatlarını bir araya getiriyor. Ancak, 30'a ulaştığınız zaman, çoğu bu işten çıkarılmalı ve geleceğinize taahhüt vermeye başlamaya hazır olmalısınız.

Bir çok insan için engellerden biri açıkçası paradır. Sadece yatırıma başlamak için para bulmak gerçek bir engel olabilir. Bunun doğru olmasının bir nedeni, pek çok insanın çok az parayla tasarruf edip yatırım yapabileceğini düşünmüyor.

Ama aslında, bu genellikle böyle başlar. Bebek adımları, daha büyük adımlar, daha sonra bilmeden önce, ciddi bir yatırımcı olursunuz.

Ama nerede olursanız olun bir yere başlamalısınız. Bir tane var GFC'ye sorun Son zamanlarda bu konuda bir soru:

“Merhaba, ben 30 yaşındayım. yaşlı ve ben yatırım yapmaya başlamak istiyorum, bu benim ilk kez olacak
Bunu yapıyor ve başka bir dünyada kayboldum gibi hissediyorum. Kısa vadeli bir yatırım planı ile başlamaya çalışıyorum ve uzun vadede gitmeye çalışıyorum, nereden başlayacağımı, nereye gideceğimi bilmiyorum ya da en iyi şirket hangisi, pek çok iyi şey duyuyorum. Farklı aracı kurumlar hakkında ama sonra tekrar doğru şirket olup olmadığından emin değilim.

Ayrıca başlamak için $ 100.00 dolar yatırım yapmak istiyorum, bu param gerçekten sadece 100,00 $ yatırım ile büyümek mümkün olabilir mi? ya da zamanımı boşa mı harcayacağım?

Hisse senedi veya tahvil almalı mıyım? Çok kafam karıştı, eğer beceriksiz gibi geldiğim için üzgünüm ama yatırım söz konusu olduğunda gerçekten kaybolacağım. Umarım yardım edebilirsin ya da en azından bana doğru yönde yol gösterirsin.

Çok teşekkür ederim,
MiMi

MiMi'ye bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederiz, çünkü pek çok insan 30'lara nasıl yatırım yapacağınızı bilmez - bu da başlangıç ​​için gereken zamandır.

Başlamak için sadece 100 $ 'a sahip olabilirsiniz, ancak bu aslında çok fazla. Temel fikir, küçük bir miktarla başlamak ve daha sonra momentum oluşturmaktır.

Önce İlk şeyler…

MiMi, genel finansal durumuyla ilgili tüm ayrıntıları sağlamamaktadır, ancak bu, bazı temel bilgileri gözden geçirmek için iyi bir zamandır.

Yatırım yapmaya başlamadan önce, acil bir fonda bir miktar paranın olduğunu varsaymak zorundayız. 30 yaşında, bir tasarruf hesabında veya bir para piyasası fonu içinde oturarak mutlak asgari 30 günlük yaşam masrafına (3 ay daha iyi olurdu) sahip olmalıdır.

Bu, kısa süreli bir felakete, büyük bir araba tamirine, ortaya çıkmamış bir tıbbi masrafa, hatta işinin kaybına benzer bir şekilde hazır nakit sağlayacaktır.

Bu neden bu kadar önemli?

Acil bir fonun en önemli fonksiyonlarından biri, mevcut ihtiyaçlarınız için yatırımlarınıza dokunmanızı önlemektir!

Para yatırmaya başlamak iyi olmaz, ancak kısa vadede acil bir durum için bu yatırımları tasfiye etmek zorundadır. Bu bile sizi bu yatırımları bir kayıpta satmaya zorlayabilir. Bu yüzden bir acil durum fonu çok önemlidir.

Ayrıca borçlarınızı nasıl ödeyeceğinize dair bir planınız olmalıdır.

Bu, tüm borçlarınızın tam olarak ödenmesine kadar yatırım yapmak için beklemeniz gerektiği anlamına gelmez. Fakat daha ziyade bir plana sahip olmak ve bu planın hali hazırda harekete geçmesi ile ilgilidir. Yatırım yapmak gibi, borçtan çıkmak uzun vadeli bir süreçtir.

Yine başka önemli bir faktör Bütçenizde ekstra oda olması gerekiyor. Bu ekstra para biriktirmenizi ve yatırım yapmanızı ve portföyünüzü uzun vadede büyütmenizi sağlayacaktır. Bu genellikle artan kazançların ve harcamaların düşürülmesinin bir kombinasyonunu gerektirir.

Bütçenizi olumlu yönde sürdürün ve mali olan her şey mümkün!

Tamam, 30'lara yatırım yapıp 100 dolara kadar yatırım yapalım.

“Sadece” 100 Dolara Nerede Yatırım Yapabilirsiniz?

Yakın zamanda, 100 $ 'a kadar yatırım yapma yollarına adanmış bir makalenin tamamını yazdım, ancak bu makale 30'lu yıllara nasıl yatırım yapacağınıza özel bir önem veriyor. Bu seçimleri değiştirir, en azından biraz. Bu yüzden bu listeyi kısa tutacağım ve gerçek finansal yatırımlara odaklanacağım.

Aslında burada egzotik bir şey yok, ama belki de bu yatırımların hiçbirine 100 $ gibi bir tutarla girebileceğinizi bilmiyordunuz. Ama yapabilirsin, ve her bölümde özel önerilerde bulunacağım (işvereninizle ilintili olduğu için ilki hariç).

İşvereniniz 401 (k), 403 (b), 457 veya TSP Planınız.

30'lara nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, emeklilik planlaması ile gerçekten başlıyor. Şirketinizde işveren tarafından desteklenen emeklilik planı varsa, kesinlikle buna katılmalısınız.

Başlamak için maaş başına 100 dolar, hatta ayda 100 dolar kazanabilirsiniz. Katkılarınızı zaman içinde artırabilir ve geliriniz artar.

Ödemeleriniz arttıkça katkılarınızı yükselterek veya daha yüksek ücretli bir işe geçtiğinizde, yılda 5000 dolarlık yatırım yapamazsınız.

İşverenler genellikle, emeklilik planı katkılarına, düz bir dolar tutarı yerine, gelirinizin bir yüzdesine göre kaydolmanıza izin verir. Katkı seçenekleriniz ödemelerinizin yüzde birinden ve belirli planlarla% 100'e kadar çıkabilir.

Bazı işverenler de uygun bir katkı sunmaktadır. Örneğin, ücretinizin% 6'sı oranında% 50'lik bir eşleşme sağlayabilmektedirler.

Bu size% 9'luk bir toplam katkı sağlayacak -% 6'nız, artı işvereninizin% 3'ü. Maksimum işveren eşleşmesini sağlayacak kadar katkıda bulunamazsanız, o zaman olabildiğince katkıda bulunun. Maaş başına 100 dolar iyi bir başlangıç.

Emeklilik planı katkıları sadece emeklilik için para biriktirmekle kalmaz, aynı zamanda katkı payı da vergiden düşülebilir. Bu senin için çift kazanır. ve bu yüzden birine katılmanız gerekiyor!

Geleneksel veya Roth IRA.

İşveren sponsorluğunda bir emeklilik planınız olup olmadığı (ve özellikle de yapmadığınız takdirde), kendi IRA'nızı bulundurmayı düşünmelisiniz. Geleneksel veya Roth olabilir, her biri kendine özgü avantajlar sunar. IRA ile yılda 5.500 dolar ya da 50 yaş ve üzerindeyseniz 6,500 dolara kadar tasarruf edebilirsiniz.

Bir IRA'yı 100 $ 'a kadar başlatabilirsiniz. Örneğin, yatırım komisyoncusu Scottrade, IRA - geleneksel veya Roth'u 100 $ 'a kadar açmanıza izin verecektir. Bazı firmalar normal aylık mevduatlar yaparak bir IRA başlatmanıza bile izin verir - hesabı açmak için önceden herhangi bir paraya ihtiyacınız yoktur.

Robo Advisor Hesabı açın.

İyileştirme, 100 $ 'a kadar açabileceğiniz tam otomatik bir yatırım hizmetidir. Sizin için çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyü oluşturacaklar ve hesabın tüm yönetimini ele alacaklar. Tek yapmanız gereken hesabı finanse etmek.

Eşler arası (P2P) Ödünç Platformları.

Yüksek getirili, ancak nispeten güvenli bir yatırıma yatırım yapmayı tercih ederseniz, P2P kredisini düşünebilirsiniz. Onlar, çift haneli kadar yüksek faiz oranlarını ödeyebilecek kredilere yatırım yapabilmenizi sağlayacaktır. Temerrüt edilen kredilerden dolayı bir miktar zarar riski vardır, ancak bu riskleri bir defada ve farklı risk derecelerinde çeşitli kredilere yatırım yaparak minimize edebilirsiniz.

En popüler iki P2P ödünç verme platformu Lending Club ve Prosper'dir. Her iki platform da kredi notlarına 25 $ 'a kadar yatırım yapmanıza izin verecektir. 100 $ ile yatırımınızı dört ayrı kredi notuna yayabilirsiniz.

Bu, yatırım yapmak için 100 $ 'a kadar küçük bir miktarınız varsa, size sunulan yatırımların kısa bir liste örneğidir.

Yatırım Yapılmaması Gerekenler

Bu, kaçınmak isteyebileceğiniz yatırım türlerini duraklatmak ve değerlendirmek için iyi bir zamandır. Bazıları ile, onlara 100 $ 'ı 10,000 $' a çevirme fırsatı sundukları yanlış fikrine göre bir şans verme konusunda doğal bir eğilim olabilir.

Ancak daha muhtemel, yatırımınızı tamamen kaybedersiniz ve bu yüzden en iyi şekilde kaçınılırlar.

İşte olasılıkların kısmi bir listesi:

  • Bireysel stokları - Bilinen şirketlerin bir ya da ikiden fazla hissesini satın almak için yeterli paranız yok ve siz de tamamen kuruş stoklarından kaçınmak istiyorsunuz.
  • Piyango bileti - Piyango biletlerinde haftada 10 dolar harcıyorsanız, bu yıllık 520 ABD dolarıdır. değil her türlü uzun vadeli yatırıma girmek. Ve muhtemelen asla kazanamayacaksın.
  • Koleksiyon - Bu, numazmatik sikkelerden nadiren knickknacks'e kadar her şeyi içerebilir. Her biri bariz bir spekülasyon ve yatırımla ilgisi yok.
  • Egzotik yatırımlar - Bu kategori, anlamadığınız herhangi bir yatırımda oldukça fazla yer alıyor. Ve eğer bunu anlamıyorsan, onun içinde hiç işin yok.
  • Get rich rich şemaları - Neredeyse herkes, çaresizlik anında bunlardan hoşlanır. Ama onlar yatırım değiller ve sadece onları teşvik eden insanlar için çalışıyorlar ve asla katılımcılar için değil.

İlk yatırım kuralı, para kaybetmemek ve bu yatırımlardan kaçınmanız halinde, bu kuralı gözlemek için büyük bir adım atacaksınız!

30'lara Nasıl Yatırım Yapılır - 100 Doların Ötesine Yatırım Yapın

Küçük bir sır bilmek ister misin?

Yatırımın gerçek “sırrı” Momentum. Bunun sizin lehinize gitmesini sağlayın ve yatırım başarısı neredeyse garantilidir!

Yani, ilk 100 $ 'a yatırım yaptıktan sonra, stratejinizin devam etmesini sağlamalısınız. Bu, önümüzdeki ay ya da önümüzdeki hafta ya da mümkün olan en kısa sürede bir başka 100 dolar daha eklemek anlamına gelir. Ve bu deseni bundan sonra devam ettirmek için. Bu momentum.

Ancak momentum, özellikle de yatırım söz konusu olduğunda gerçekleşmez. 30'lara nasıl yatırım yapacağınızı bilmek istiyorsanız, bunun momentum yaratmak ve sürdürmekle ilgili olduğunu bilin. Giderken, başarısız olamazsın!

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar
Yatırım

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar

Herhangi bir televizyon izleyicisi, en son ve en harika ürünleri destekleyen alt simgelere aşinadır. Birçok durumda, ürün yeni bir şey değil, sadece daha iyi yaptığı düşünülen süslü bir büküm veya boşluk yaş polimeri olan mevcut bir ürün. Son sonuç tartışmalıdır. Kaliteli bir orijinal için yeni bir boya katmanı genellikle daha iyi bir alternatif olabilir.
Devamını Oku
Borsaya Yatırım Yapmanın 7 Alternatifi
Yatırım

Borsaya Yatırım Yapmanın 7 Alternatifi

Finansal planlamacı olarak birçok müşteriyle çalışıyorum ve yatırımlarımızın çoğu borsa ile ilgili. Tahvil, yatırım fonları, ETF'ler ve bazen temettü yatırımlarına odaklanan bireysel hisse senetlerine yatırım yapıyoruz. Her zaman sık sık “borsa alternatifleri” ne yatırım yapmak isteyen bazı insanlar elde edeceğim, yani piyasanın iniş çıkışlarından biraz bıkmış oldukları anlamına geliyor.
Devamını Oku
Scottrade Review 2017: Çevrimiçi İşlem Hesabı Açma
Yatırım

Scottrade Review 2017: Çevrimiçi İşlem Hesabı Açma

Scottrade yakın zamanda TD Ameritrade tarafından satın alındı. Scottrade web sitesi hala aktifken ve yeni yatırımcıları kabul ederken, Scottrade’in TD Ameritrade’e aktarılmayacağını garanti edemeyiz. Size söyleyebildiğimiz, TD Ameritrade'in çok rekabetçi bir aracılık olduğunu ve ETF ve yatırım fonu için en iyi aracı kurumlardan biri olduğudur.
Devamını Oku
50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)
Yatırım

50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)

Sabit kazanılan paranın 50.000 dolarlık yatırımını nasıl belirleyeceğinizi düşünün. Birçok kişi için bu bir yıllık maaş. Diğerleri için, bu bir yıllık maaştan daha fazla. Ne kadar para yatırmanız gerektiğini, nasıl yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili bir şey var mı? Bence de. Eğer yatırım yapmak için sadece bin dolarınız varsa, kaybedecek çok fazla yeriniz yok ki daha muhafazakar olmak isteyebilirsiniz.
Devamını Oku