Yat─▒r─▒m

GFC 030'a Sor: 457 Rollover ile Benim Se├ženeklerim Nelerdir?

Web'in her yerinde ve ba┼čka yerlerde 401 (k) planlar─▒, 403 (b) planlar─▒ ve hatta IRA'lar gibi emeklilik plan─▒ rollover'lar─▒yla ne yap─▒laca─č─▒na dair çok ┼čey yaz─▒yor.

Ancak nadiren tart─▒┼č─▒lan bir 457 rollover ile ne yap─▒laca─č─▒d─▒r. ┼×ans─▒n olaca─č─▒ gibi, sadece böyle bir soru ald─▒k GFC'ye sorun:

457 plan─▒ndaki bir da─č─▒t─▒m (50.000 dolar), 5 ya┼č─▒n üzerindeki bir Roth IRA'ya ÔÇťdevredilebilirÔÇŁ mi? Bu para çekilmeden önce herhangi bir zaman s─▒n─▒r─▒ var m─▒? Vergilerin ödenmesi gerekece─čini biliyorum, ancak ba┼čka k─▒s─▒tlamalar var m─▒?

Okuyucu, bir 457 rollover ile ne yapaca─č─▒n─▒ ve esas olarak bir Roth IRA'ya dönü┼č / dönü┼čümle ilgili olabilece─čini sorar. Ben Roth IRA dönü┼čüm yönüne girece─čim, ama biraz daha geni┼č dü┼čünmeyi dü┼čünüyorum ve ayr─▒ca geleneksel bir IRA'ya bir 457 rollover'─▒ da dahil etmeyi dü┼čünüyorum.

Asl─▒nda bir 457 rollover - veya ba┼čka bir i┼čverenin emeklilik plan─▒na sponsorluk yapmas─▒n─▒n - bazen bir Roth IRA'dan ziyade geleneksel bir IRA ile daha anlaml─▒ oldu─ču baz─▒ durumlar vard─▒r.

457 plan─▒na a┼čina olmayanlar için, 401 (k) ve 403 (b) planlar─▒n─▒n ço─ču aç─▒s─▒ndan ayn─▒d─▒r.

Temel fark, devlet ve yerel yönetimler taraf─▒ndan sunulan bir emeklilik plan─▒ ve baz─▒ vergiden muaf kurulu┼člar olmas─▒d─▒r. Ancak, rollover de─čerlendirmeleri de 401 (k) ve 403 (b) için olanlara çok benzer.

Varolan bir Roth IRA'ya 457 Rollover Yap─▒labilir mi?

Bir kelimeyle, kesinlikle! 457 rollover için seçenekler, di─čer emeklilik planlar─▒ için ayn─▒d─▒r. Bir Roth IRA'ya 457 rollover yapabilirsin, ki bu elbette bir Roth dönü┼čümü yap─▒yor demektir.

T─▒pk─▒ herhangi bir Roth dönü┼čümü ile yapt─▒─č─▒n─▒z gibi, 457 devir bakiyesinin, vergi gelirlerinden arta kalan katk─▒lardan ya da plana yat─▒r─▒lan yat─▒r─▒m gelirinden olu┼čan herhangi bir k─▒sm─▒, dönü┼čümün ard─▒ndan normal gelir vergisine tabi olacakt─▒r.

Ancak, dönü┼čüm s─▒ras─▒nda 59 1/2 ya┼č─▒n alt─▒nda olsan─▒z bile, devrilme miktar─▒nda% 10 erken para çekme cezas─▒ yoktur.

Ne zaman bir Roth IRA dönü┼čümü yaparsan─▒z, daha sonra vergiden muaf gelir için bir vergi yükümlülü─čü yap─▒yorsunuz demektir.

59 I / 1'e ula┼čt─▒─č─▒n─▒zda ve Roth IRA en az be┼č y─▒l boyunca kuruldu─čunda, al─▒nan tüm da─č─▒t─▒mlar tamamen vergisizdir.

Roth IRA'ya bir ba┼čka önemli avantaj var. Planda 70 1/2 ya┼č─▒ndan itibaren Gerekli Minimum Da─č─▒l─▒mlar─▒ (RMD) almaya ihtiyac─▒n─▒z yoktur. Hemen hemen tüm di─čer korunakl─▒ emeklilik plan─▒ RMD'leri gerektirmektedir. Ama e─čer bir Roth IRA'n─▒z varsa, paray─▒ hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için plan─▒n─▒zda tutabilirsiniz.

Bu sizin paran─▒zdan kurtulma olas─▒l─▒─č─▒n─▒z─▒ azalt─▒r, ama ayn─▒ zamanda ölümünüzde varislerinize b─▒rakmak için daha fazla paraya sahip olaca─č─▒n─▒z anlam─▒na gelir.

Bu mükemmel bir plan, bu yüzden nedenini anlamak kolay GFC'ye sorun okuyucu, 457 rollover için potansiyel bir hedef olarak soruyor.

Roth Dönü┼čüm Fonlar─▒n─▒n Para Çekme Limitleri

GFC'ye sorun okuyucu, dönü┼čüm bakiyesinin çekilmesinden önce herhangi bir zaman s─▒n─▒r─▒ olup olmad─▒─č─▒n─▒ sorar. 457 rollover bakiyesinin be┼č y─▒l─▒ a┼čk─▒n bir süredir var olan bir Roth IRA'ya devredilece─čine i┼čaret etti─či için, Roth hesab─▒n─▒n kar┼č─▒lad─▒─č─▒ gerçe─če dayanarak fonlara hemen eri┼čip eri┼čemeyece─čini gerçekten soruyor. Be┼č y─▒l kural─▒.

Ama cevap yok hay─▒r.

Be┼č ya┼č─▒ndaki hesap, devam eden do─črudan Roth IRA katk─▒lar─▒ için ona fayda sa─člayacakt─▒r. Hesab─▒n kendisi be┼č y─▒ll─▒k limiti kar┼č─▒lad─▒─č─▒ndan bu do─črudan katk─▒lar─▒n miktar─▒n─▒ çekebilir. Ancak bu, Roth IRA dönü┼čümlerinde geçerli de─čildir.

IRS düzenlemelerine göre, her bir Roth dönü┼čümü, be┼č y─▒ll─▒k bir süre için saati s─▒f─▒rlar. Yani, e─čer 457 rollover'─▒ndan gelen fonlar─▒ ┼čimdi bir Roth IRA'ya dönü┼čtürürse, dönü┼čümden bu yana en az be┼č vergi y─▒l─▒ geçene kadar çekilen miktar─▒n% 10'luk erken çekilme cezas─▒n─▒ ödemek zorunda kalacakt─▒r. zaten 59 ya┼č─▒n üzerindedir).

Ayr─▒ca, yat─▒r─▒m gelirini temsil eden Roth IRA'n─▒n geri çekilmesinin herhangi bir miktar─▒na hem ceza hem de normal gelir vergisini ödemek zorunda kalacak.

Ama unutmay─▒n, burada 457 rollover / Roth dönü┼čüm dengesi hakk─▒nda konu┼čuyoruz, onun mevcut Roth IRA hesab─▒ ya da sonraki herhangi bir do─črudan Roth IRA katk─▒s─▒ de─čil.

Plan B: 457 Geleneksel IRA'ya Geçi┼č

Okuyucu bu soruyu sormad─▒, ama bir 457 rollover ile ilgili olarak tart─▒┼č─▒lmas─▒ gereken bir husustur. Okuyucu bize çal─▒┼čma ya┼č─▒, çal─▒┼č─▒p çal─▒┼čmad─▒─č─▒ veya hangi vergi faturas─▒n─▒n dahil oldu─ču gibi herhangi bir arka plan bilgisi vermez. Bunlar, herhangi bir rollover türü için tüm önemli hususlard─▒r, ancak özellikle de rollover bir Roth'u içeriyorsa IRA dönü┼čümü.

Geleneksel bir IRA'ya 457 aktar─▒m─▒n─▒n yap─▒lmas─▒n─▒n avantaj─▒, devir i┼čleminin gelir vergisi borcu veya cezas─▒ olmaks─▒z─▒n gerçekle┼čtirilebilmesidir.

Fonlar IRA'da kalmaya devam edebilir, vergiden ertelenmi┼č bir ┼čekilde daha fazla yat─▒r─▒m geliri elde edebilir ve da─č─▒l─▒mlar─▒ almaya ba┼člayabilece─činiz 59 1/2 ya┼č─▒na kadar büyüyebilir, erken para çekme cezas─▒ndan muaf olabilir.

Geleneksel bir IRA'ya 457 aktar─▒m─▒n─▒n yap─▒lmas─▒n─▒n dezavantaj─▒, da─č─▒t─▒mlar─▒n al─▒nd─▒─č─▒ zamand─▒r, s─▒radan gelir vergisine tabi olacakt─▒r.

Daha sonra vergiden muaf olmak kayd─▒yla da─č─▒t─▒mdaki vergiyi ödemeye zorlayan Roth IRA dönü┼čümünün tersine, geleneksel IRA'ya geçi┼č art─▒k vergileri önler, ancak çekilmelerini gerektirir. (Roth IRA'dan farkl─▒ olarak geleneksel bir IRA, ayr─▒ca 70 / 70'den ba┼člayan RMD'lere tabidir.)

Ancak emeklilikte vergiden muaf da─č─▒t─▒mlar olmasa bile, 457'nin geleneksel bir IRA'ya aktar─▒lmas─▒, bir Roth dönü┼čümünü yapmaktan daha mant─▒kl─▒ olabilir.

Geleneksel veya Roth IRA - 457 Rollover için Daha ─░yi Rota hangisidir?

Bu sorunun cevab─▒ gerçekten bilgiye ba─čl─▒d─▒r. GFC'ye sorun okuyucu sa─člamaz - ya┼č─▒, istihdam durumu ve gelir vergisi parantezi. Bu nedenle, tart─▒┼čman─▒n bu bölümünü çok genel olarak tutaca─č─▒m. Okuyucunun arka plan ko┼čullar─▒na sahip olmamakla birlikte, herhangi bir türden bir rollover yapt─▒─č─▒n─▒zda da dikkate al─▒nmas─▒ gereken önemli faktörler vard─▒r.

Bir Roth dönü┼čüm genellikle daha dü┼čük bir gelir vergisi borsas─▒nda iseniz daha mant─▒kl─▒. Örne─čin, birle┼čik federal ve eyalet marjinal vergi oran─▒n─▒z% 20 ise, okuyucunun 50.000 ABD dolar─▒ de─čerindeki 457 TL'lik vergi iadesi 10.000 ABD Dolar─▒ (50.000 X% 20) olacakt─▒r. Bir Roth dönü┼čüm, okuyucu emeklilik s─▒ras─▒nda benzer veya daha yüksek bir vergi parantezinde olmay─▒ beklerse çok mant─▒kl─▒ olacakt─▒r.

Ancak, okuyucunun birle┼čik federal ve eyalet marjinal vergi oran─▒% 40 ise, 457 devir i┼člemi 20.000 ABD Dolar─▒ vergi ile sonuçlanacakt─▒r (50.000 X% 20). Ayr─▒ca, okuyucunun gelirine 50.000 dolar eklemek, onu daha yüksek bir vergi paras─▒na kolayca götürebilir. Bunun nedeni, bir Roth dönü┼čümünün gerçekle┼čmesi durumunda 457 devir tutar─▒n─▒n di─čer vergilendirilebilir gelirine eklenece─čidir.

┼×imdi, okuyucu emeklilik s─▒ras─▒nda daha dü┼čük bir vergi ayl─▒─č─▒ içinde olmay─▒ umuyorsa,% 20 deyince, Roth dönü┼čümü çok anlaml─▒ olmayabilir. Bunun nedeni, daha sonra% 20 vergi indirimi kar┼č─▒l─▒─č─▒nda% 40 vergi yükümlülü─čü getirecektir.

Okuyucu 35 ya┼č─▒ndaysa, yine de Roth dönü┼čümüne de─čer olabilir. % 40 vergi ile bile, hesap yat─▒r─▒m kazançlar─▒ yoluyla büyümek için 25 ila 30 y─▒l olacakt─▒r. Ancak öte yandan, 55 ya┼č─▒nda, dönü┼čümün yap─▒lmas─▒, art─▒k emeklilikten önce hesab─▒ büyütmek için fazla zaman ay─▒rmayacak.

Dikkate Al─▒nacak Strateji: Gecikmeli Roth Dönü┼čüm

Okuyucunun arka plan durumunun özelliklerini hala bilmiyoruz, ancak burada hem geleneksel IRA hem de Roth dönü┼čümünü bar─▒nd─▒ran bir öneri var.

E─čer okur, esas olarak kendi paras─▒ olan bir IRA'ya 457 plan─▒n─▒ yönlendiren bir i┼čverenden paras─▒n─▒ ta┼č─▒makla ilgileniyorsa, bunu, marjinal gelir vergisi oran─▒ bir Roth dönü┼čümünü özellikle maliyetli hale getirecek olursa, paray─▒ geleneksel bir IRA'ya ta┼č─▒yarak yapabilir.

Geleneksel bir IRA'ya 457 rollover yaparak, okuyucu rollover ile ilgili bir vergi yükümlülü─čü olu┼čturmay─▒ önler. Ancak bu, Roth dönü┼čümünü tamamen ortadan kald─▒rmaz.

┼×imdi 457 rollover'─▒n─▒ geleneksel bir IRA'ya dönü┼čtürebilir ve daha sonra geleneksel IRA'dan Roth IRA'ya emeklilik dönemine ula┼čt─▒─č─▒nda bir Roth dönü┼čümü yapabilir. Geliri, dü┼čük marjinal vergi ayk─▒r─▒l─▒─č─▒yla sonuçlanacak ┼čekilde emekliye ayr─▒lacak olursa, o zaman bir Roth IRA dönü┼čümü yapmak daha mant─▒kl─▒ olabilir.

Halen dönü┼čüm tutar─▒ üzerinden normal gelir vergisi ödemek zorunda kalacak. Ama en az 59 1/2 ya┼č─▒na geldi─či sürece, vergi miktar─▒n─▒ ve erken para çekme cezas─▒n─▒ ücretsiz olarak geri çekebilir. O zaman, yat─▒r─▒m gelirini temsil eden Roth IRA'n─▒n k─▒sm─▒n─▒ çekmeye ba┼člamak için en az be┼č y─▒l beklemek zorunda kalacak.

Fakat bu, emeklili─činde Roth IRA fonlar─▒na eri┼čim sa─člayacak ve vergiden muaf geliri geri çekebilecekti.

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Yat─▒r─▒m, Sonraki Makale

IRA i├žin 401k Rollover i├žin Se├ženekleriniz Nelerdir?
Yat─▒r─▒m

IRA i├žin 401k Rollover i├žin Se├ženekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Se├ženekleri ─░┼činizden ayr─▒ld─▒─č─▒n─▒zda, g├Ân├╝ll├╝ olsun ya da olmas─▒n, 401 (k) ile ilgili ├Ânemli bir karar vermeniz gerekir. Bir├žo─ču 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair t├╝m se├ženeklerine a┼čina de─čil, yanl─▒┼č se├žim yapmak sana mal olabilir. ├ço─ču insan 401 (k) rollover konseptine a┼činad─▒r, ancak hala s├╝re├ž boyunca biraz yard─▒ma ihtiya├ž duyar.
Devam─▒n─▒ Oku
Motif ─░nceleme - Uzmanlar ile Yat─▒r─▒m
Yat─▒r─▒m

Motif ─░nceleme - Uzmanlar ile Yat─▒r─▒m

Bu Motif incelemesine ba┼člad─▒─č─▒mda, yat─▒r─▒m yapman─▒n en iyi yolunun da yat─▒r─▒m yapman─▒n en s─▒k─▒c─▒ yolu olabilece─čini biliyordum. Al ve tut. Al ve tut. Sat─▒n al, evet, bekle! Uzun vadeli yat─▒r─▒mlar kitleler i├žin tavsiyemdir ve ne yaz─▒k ki, bu yat─▒r─▒m i├žin ├žok heyecan verici bir yol de─čildir. Bunu d├╝┼č├╝n.
Devam─▒n─▒ Oku
Geli┼čmekte Olan Piyasalar─▒n Yeniden Ortaya ├ç─▒k─▒┼č─▒. Yat─▒r─▒m Zaman─▒ Var m─▒?
Yat─▒r─▒m

Geli┼čmekte Olan Piyasalar─▒n Yeniden Ortaya ├ç─▒k─▒┼č─▒. Yat─▒r─▒m Zaman─▒ Var m─▒?

ABD'deki ana hisse senedi endeksleri hala kendi dengesini geri kazanmak i├žin u─čra┼č─▒yor olsa da, k├╝resel borsalar-├Âzellikle geli┼čmekte olan piyasalardakiler-iyi bir y─▒l ge├žiriyorlard─▒. Hem b├╝y├╝kl├╝kteki hem de faaliyetlerde y├╝kselen piyasa ekonomilerinin h─▒zl─▒ geli┼čimi, son finansal piyasa tarihindeki en zorlu hikayelerin.
Devam─▒n─▒ Oku
40 Ya┼č─▒ndakiler ─░├žin 40 Finansal Kural
Yat─▒r─▒m

40 Ya┼č─▒ndakiler ─░├žin 40 Finansal Kural

Her on y─▒lda hayat─▒n mali zorluklar─▒ ve f─▒rsatlar─▒ vard─▒r. 20'li ya┼člarda, yenilmez hissediyorsun. 30'lar─▒n─▒z kariyer ve aile gibi yeni bir dizi sorumluluk getiriyor. Ancak 40'lar─▒n─▒z ├Âzellikle ├Ânemlidir, ├ž├╝nk├╝ emeklili─činize kap─▒l─▒yorsunuz. 20'li ya┼člar─▒n─▒zda b├╝y├╝k bir para hatas─▒ yapmak, 40'l─▒ y─▒llar─▒n─▒zda oldu─ču gibi, uzun vadeli beklentileriniz kadar y─▒k─▒c─▒ de─čil.
Devam─▒n─▒ Oku