Maliye

GFC'ye Soru 022 - Avantajınıza “55 Kuralı” Nasıl Çalışırsınız?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Eğer cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'de yer alıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Maliye askerlerive 50 $ Amazon hediye kartı. Ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!

Çoğu insan, 59 yaşına erişmeden önce vergi korumalı bir emeklilik planından para çekerseniz, dağıtımın tutarı üzerinden gelir vergisi ödemek zorunda kalacağınızın farkındadır. artı % 10 erken çekilme cezası.

Birçoğu, en azından erken çekilme cezasının istisnaları olduğunun farkındadır. Ve aslında, aslında bunların birçoğu var ve bu kafa karıştırıcı olabiliyor. Hangisini alırsın, ne kadar ve ne zaman?

Massachusetts'teki Cathleen R., olasılık aralığını kapsayan bir soruyla şunları yazdı:

“Mayıs 2016'da şirketimden ayrılacak ve 2016'nın Temmuz ayında 55'e döneceğim. Bir ev inşa etmek için 401K'mdan para çekmeyi planlıyorum. 55'in IRS Kuralına aşinayım ve çekilmeyi gelir olarak talep etmek zorunda kalacağımı biliyorum, ancak% 10'luk cezayı ödemek zorunda kalmayacağım.

Benim sorum şu ki, 401K'mdan 2016 yılında, hizmeti ayırdığım ve 55 yaşını doldurduğum yıldan çekilmem gerekiyor mu? Ya da 2017'ye kadar bekleyebilirim ve hala cezasız bir çekilme yapabilir miyim? Hedefim, 2016 Ocak-Mayıs döneminde kazancım olan gelir vergisi oranını en aza indirmektir.

Ayrıca, vergilendirilebilir gelirimi en aza indirmek için, 2017 ve 2018 yıllarındaki 401K'mdan çekilmeyi düşünürken, birden fazla cezasız serbest çekimi yapıp yapamayacağımı bilmek isterim. (Not: 401K'mı bir IRA'ya çevirmek için acil bir planım yok, çünkü IRA'nın 55. Kural için nitelikli planları olmadığını biliyorum.) ”

Cathleen'in sorusu üç konuya değinmektedir: 55'inci Kuralın genel uygulaması, ne zaman alınması gerekeceği ve gerçek gelir vergisi yükümlülüğünün dağıtımları yaymak suretiyle en iyi şekilde nasıl en iyi şekilde tutulacağı.

Penaltısız 401 (k) Para Çekme İçin 55 Kuralını Kullanmak

Cathleen aslında 401 (k) planından para çekebilir, normal gelir vergisine tabi olabilir, ancak% 10'luk erken çekilme cezasından muaftır. IRS provizyonu 72 (t) bunu mümkün kılar. Bazen 55'inci Kural olarak anılan bu hüküm, çalışanların ceza ödemek zorunda kalmadan 401 (k) veya 403 (b) planlarından dağıtım almasını sağlar.

Çalışan, belirli devlet işçilerinin 50 yaşına kadar erken olmasına rağmen, 55 yaşına geldiği yıl veya sonrasında hizmetten ayrılmalıdır. Cathleen'in davasında, aynı yıl 55 yaşını doldurduğu için işvereninden ayrıldığını belirtti. “Ayrılmış”, işten çıkarılma, işten çıkarılma veya başka bir şekilde sona erdirilmiş olabilir.

Bu Cathleen'in durumunda geçerli değildir, ancak bu tartışmada vurgulanması gereken bir noktadır. Eğer bir işverenin emeklilik planında paranız varsa, 55 yaşını doldurduğunuz yıldan önce ayrıldığınızdan dolayı, 55 Kuralından yararlanmak için uygun olmayacaksınız. Erken çekilme cezasından kaçınmak için tek seçeneğiniz Bu nokta, para çekme işleminin artık kısıtlanmayacağı 59/4 yaşına gelene kadar alma dağıtımlarını ertelemek olacaktır.

Cathleen'in sorusuna dayanarak, önemli bazı ayrımlar yapmak istiyorum. Bir ev inşa etmek için fon çekilmesi gereken Cathleen referansları. Bu soruya kafa karıştırıcı bir kırışıklık koyabilir, çünkü bir ev satın almak için 401 (k) 'den erken çekilme yapmak ceza muafiyeti için uygun değildir.

Bu muafiyet sadece bir IRA'dan para çekme ve ilk kez bir ev sahibi için sadece en çok 10.000 $ 'a kadar geçerlidir. Bu yüzden, muafiyetten yeni bir ev inşa etmek istediğine atıfta bulunmadığımızı ayırt edelim.

İkincisi, Cathleen'in sorgusunda kabul ettiği gibi, 55 muafiyet kuralı IRA hesaplarına uygulanmaz. Bu kesinlikle 401 (k) planları için geçerlidir, eğer Cathleen 401'ini (k) bir IRA'ya geçirirse, 55 muafiyet kuralı kaybedilecektir.

Cathleen durumunda geçerli olmasa bile, bilmeniz gereken başka bir şey, 55'inci Kuralın sadece son işvereninizin 401 (k) planına uygulanmasıdır. Önceki işverenlerden planlarınız varsa, 59 / 59'u çevirmeden önce para çekmeye başlarsanız, 55 kuralı size fayda sağlamaz.

Burada iyi bir tavsiye, önceki işverenlerden 401 (k) planınız varsa, bunları yapmanıza izin verildiği takdirde mevcut 401 (k) değerinize aktarmanız gerektiğidir.

Bir başka sınırlama, ve bu oldukça önemlidir. Şimdiye kadar IRS yönetmeliklerine dayanarak 55 Kuralını tartışıyorduk. Ancak, kuraldan gerçekten yararlanıp yararlanamayacağınız, işvereninizin 401 (k) planındaki şartlara bağlı olacaktır. Belirli bir yaştan önce para çekmeyi yasaklarlarsa, 59 1/2 veya 62 deyin, hiç bir şekilde dağıtım alamayacaksınız. IRS, sıkıntı çekilmesine izin verse de, işverenin katıldığı bir düzenleme yoktur.

Cathleen Ne Zaman Dağıtım Yapmalı?

55 dağılım kuralı ile ilgili kuralları tartışarak başlayalım. Eğer kuralı kullanırsanız, bir dizi büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler alarak bunu yapmalısınız. Bunlar, IRS'nin 575 - Emeklilik ve Annelik Gelirinde (Sayfa 15) açıkladığı kalan yaşam süresi süresine göre hesaplanır.

Bu tabloya göre, 55 yaşındaki Cathleen 360 aylık periyodik ödemeleri hesaplamak zorunda kalacak. Yıllık dağılımının miktarını, 401 (k) tutarını, 30 ay ile bölünerek 360 ay olarak ayırabilir.

Örneğin, Cathleen'in 401 (k) planında 360.000 dolar varsa, erken çekilme cezasına tabi olmayacak şekilde yılda 12,000 dolar çekmeye hakkı vardır.

Dağılımlar başladıktan sonra, beş yıl ya da 59½ yaşına gelene kadar - hangisi daha uzunsa - devam etmelidirler.

Cathleen, 401 (k) planında ne kadar para olduğunu ya da yeni bir ev inşa etmek için ihtiyaç duyacağı miktarı söylemedi. Ama sanırım, erken çekilme cezası olmaksızın planından çekilebilecek yıllık miktarın nispeten küçük olacağından - planın dengesinin% 3'ünden az - yeni ev için yeterli fon biriktirmenin yavaş olabileceğini varsaymaktan süreci.

Başka bir komplikasyon var. Plan cezasından bedava çekilebilecek tutar, yıl içindeki ay sayısı ile sınırlıdır. Dolayısıyla, Aralık 2016'da bir dağıtım yapacak olsaydı, yıllık miktarın 1 / 12'si ile sınırlandırılacaktı. Yani, yıllık tutar, 2017 ve sonrasında çekilebilecek 12.000 dolarsa, 2016'da sadece 1000 dolar ile sınırlandırılacaktır.

Gelir Vergilerini Azaltmak için Dağıtımları Yaymak

Bu Cathleen'in sorusunun son kısmı. Ancak burada bazı kıpırtılar olsa da, gerçek şu ki, planından elde edilen dağılımlar, yaşam beklentisi gereksinimleriyle sınırlı olacak. Planda 90.000 dolar varsa, 2017 ve sonraki yıllarda sadece 3,000 dolar cezası çekebilir. 2016 için birkaç yüz dolardan fazla olmayacak.

Bu sınırlama göz önüne alındığında, Cathleen'in iki gerçek seçeneği olacaktır:

  1. Gecikme, 59 1/2 yaşına gelene kadar inşa edilmiş yeni bir eve sahip olmakta ve 401 (k) cezadan ücretsiz olarak herhangi bir miktarda para çekebilmektedir.
  2. Ev inşa etmek zorunda olduğu için 401 (k) 'den fazla para alın ve çekilen% 10'luk erken para cezası ve geri çekilen miktarın olağan gelir vergisini ödemeye hazır olun.

Ne yazık ki, bir 401 (k) kredisi de bir çözüm değil. İşverenin geri ödemesi artık garanti edilemediği için eski çalışanlara verilen kredilere izin vermemektedir. Ayrıca, krediler, plan bakiyesinin% 50'sinden fazla olmamak koşuluyla, azami 50.000 $ 'a kadar sınırlıdır. Yeni evin zaten inşa edilmesi yeterli olmayabilir.

Cathleen, daha tatmin edici bir cevap olmadığı için üzgünüm, ama kurallar bunlar. Durumunuzu hem 401 (k) plan mütevelli hem de vergi hazırlayıcınızla biraz ayrıntılı olarak tartışmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir dağıtım için ödemek zorunda kalacağınız vergi miktarının - artı herhangi bir erken para çekme cezasının - hangi yoldan gitmeye karar vereceğinize bir etkisi olacaktır.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks
Maliye

Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks

Dinlemek, okumaktan çok daha kolay ve bu yüzden sesli kitapları çok seviyorum. Sesli kitapları sevdiğimi söylediğimde abartmıyorum - bazen haftada bir kitap alıyorum. Podcast'ler sesli kitaplara açılan ağ geçidimdi. NPR'nin bu Amerikan Hayatından New York Times'ın Modern Aşkına kadar, daha fazla dinlemek istediğimi bildiğim noktadan, ama daha tehlikeli bir madde ile dinledim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?"/>
Maliye

Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?

Zengin olmak, ortalama insan için ulaşılamaz. Milyoner Sonraki Kapı milyonerlerin% 80'inin ilk nesil olduğunu söylüyor. Bu insanlar para kazanmak için çok çalışarak varlıklarını yarattılar. Paralarını nasıl yöneteceklerini öğrendi. Finansal büyüme için hazırlanmış bir ortam yarattılar. Zengin olmak konusunda ciddiyseniz, okuyun.
Devamını Oku
500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku