Maliye

Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti

Birçok insan, grip aşısı almaktan şüphelenir çünkü sağlıklı olduklarını ve grip hissetmeyeceklerini düşünürler. Çoğu kez, grip aşısının bir kişiye grip nasıl verildiği veya nasıl çalıştığı hakkında hikayeler anlatılır. Sonuçta, grip mevsiminde en çok hangi grip virüsünün olacağı konusunda eğitimli bir hesaplamadır, bu yüzden çekim yapmak insanları% 100 korumaz. Bununla birlikte, bu virüs bulaşma riskini önemli ölçüde azaltır ve eğer grip olmuş olsaydınız, bu virüsün sizi ne kadar korkunç hissettirdiğini kanıtlayabilirsiniz. Aşağıdakiler, grip aşısını atlama ile ilişkili maliyetlerin bir kısmını inceleyecektir.

Bir Grip Aşısının Maliyeti

Gribi insandan insana çok hızlı yayılır ve hayvanları da etkileyebilir. Hanenizdeki bir kişi grip geçirirse, bir başkası hastalığa yakalanır. Yapabileceğiniz en etkili koruyucu önlem, grip aşısıdır. Geçmişten farklı olarak, Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), 6 aydan fazla bir sürenin mevsimsel grip aşısı olmasını tavsiye etmiştir. Değişimin nedeni CDC'nin Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi (ACIP) “gripten olabildiğince çok insanı korumak istedi” (CDC, 2011). Hızla hareket eden virüslerle tüm topluluklar hızlı bir şekilde etkilenebilir.

Doğru önleme ile virüsü kirleten ve hasta olan kişilerin sayısı büyük ölçüde azaltılabilir. Bu azalma, hastanede yatış sayısını, kaçırılan çalışma günlerini ve ölüm de dahil olmak üzere griple ilişkili komplikasyonları azaltabilir. Tüm bu indirimler, sağlık hizmetleri programlarından herkes için özel şirketlere ve bireylere para ve zaman tasarrufu sağlar.

Grip aşısı alma maliyeti, bazı durumlarda, bazı durumlarda, yaklaşık 45 dolara kadar değişir ve çoğu zaman sağlık sigortası tarafından karşılanır. Aşı yerel sağlık departmanları, doktorlar ve Walgreens veya CVS gibi eczanelerden kolayca temin edilebilir. Grip almanın maliyeti ile karşılaştırıldığında bu maliyet önemsizdir.

Grip Almanın Maliyeti

Grip virüsünün, tedavi edilmediği takdirde birçok durumda bir haftadan fazla sürdüğü bilinmektedir. Hasta ve bulaşıcı olmak iş, okul veya diğer taahhütlerde zaman kaybına denk gelebilir. Çoğu zaman insanlar bir tren gibi onlara vuracak kadar grip olduklarını fark etmeyeceklerdir. Birdenbire birey iyi hissetmeyecek.

Grip bulaşıcı bir solunum hastalığı olduğu için, virüsü taşıyan kişiler, hastalığı başkalarına uyarmadan yaymaya başlayacaklardır. Öksürme, baş ağrısı, vücut ağrıları, yüksek ateş, titreme, burun akıntısı veya burun tıkanıklığı, yorgunluk ve hatta bazı kusma ve ishal, birinin grip olduğu klasik belirtilerdir. Grip diğer yaygın viral hastalıkların çoğundan farklı hisseder ve kulak enfeksiyonları, zatürre, bronşit ve astım atakları gibi daha ciddi durumlara yol açabileceğinden, ciddiye alınmalıdır.

Grip aşısı yapmamaya karar verirseniz, sağlıklı bir birey olsanız bile, griple uğraşmak için kendinizi açık bırakın. Grip gerçek maliyetini hesaplarken göz önüne alınması gereken birkaç öğe şunlardır:

  • İşten ayrılma zamanı: Maliyet, bireyin yeterli hastalık izni ve gelir düzeyine sahip olmasına bağlı olarak değişir; Hastalık izni olmayan veya grip süresini (5-14 gün) sürdürebilecek yeterli günler olmayan bir kişi için ödeme yapmak anlamına gelebilir. Bu ayrıca, çalışanın işte olmadığı ve bir başkasının şirkete fazla mesai ücreti ödemeyi doldurmak zorunda kalabileceği için şirkete maliyeti de vardır.
  • Doktor Ziyareti: Sigorta olmadan birisi doktor görmek için 100 dolardan fazla para ödeyebilirdi. Sigorta ile maliyet, bir ortak ödemeye bağlı olarak azaltılabilir veya yıl için karşılanabilecek düşülebilir.
  • Reçeteli ilaç: Grip yeterince erken yakalanırsa, doktor anti viral bir ilacı önerebilir. İlaçlar, Oseltamivir (Tamiflu) ve Sznamivir (Relenza) altında üretilir ve sadece gribın ilk 48 saatinde verilir. Sağlık sigortanıza bağlı olarak bu, kapalı bir ilaç olarak düşünülebilir ve yaklaşık 30-40 $ 'a mal olur. Sağlık sigortanız yoksa veya bu sizin formüler olmayan bir listenizde bulunan bir ilaçsa ve sigorta kapsamında değilse, reçete için yaklaşık 100 $ ödersiniz.
  • OTC Tıbbı: Tamiflu için reçete almak, sadece grip belirtilerini ve ciddiyetini azalttığından, grip belirtilerini tedavi etmek için kullanılan tek şey olmayabilir. Bireyler reçetesiz (OTC) ilaçların maliyetini de üstlenebilir. Bu, bir şişe Tylenol için 5 dolardan, grip semptomlarının ne kadar şiddetli olduğuna ve bireyin fiziksel durumuna bağlı olarak 60-80 dolar arasında değişebilir. Bu maliyet dokular, NyQuil / DayQuil, öksürük ilaçları, Theraflu ilaçları, öksürük damlaları, dudak kremi, hidratın yardımcı olması için Gatorade gibi içecekler ve gribin şiddetli semptomlarının bir kısmını hafifletmek için ihtiyaç duyulan diğer maddeleri içerecektir.
  • Diğerleri: Bakım maliyeti çok yüksek olabilir. Yalnız yaşıyorsanız, size yardımcı olmak için birilerinin gelmesi gerekebilir. Bu, ev hemşiresi veya işlerinden zaman ayırmak ya da sizinle birlikte olmak için seyahat etmek için gerekli olan bir akraba gibi işe aldığınız biri olabilir.
  • Hastanede kalış: CDC'ye göre, her yıl ortalama 200.000'den fazla insan mevsimsel griple ilişkili komplikasyonlardan hastaneye yatırılmaktadır (CDC, 2011). Hastaneye yatırılmak gribin maliyetini büyük ölçüde artırabilir. Sigortaların çoğu sadece hastaneye yatırılan ya da ortak ödedikleri bedelin belirli bir yüzdesini kapsamakta ve / veya mahsup edişler teminat kapsamı başlamadan önce yerine getirilmelidir. Bu ücret, hastanede kalış için 100 $ 'dan 5.000 $' a kadar olabilir. Bu, sigortanın ya da hastanede (aile üyeleri ya da arkadaşlar) çalışırken size karşı olan diğer kişilerin katlandığı maliyeti içermez.Sigortanız yoksa, bazı eyaletlerde, maliyetin toplumunuzdaki, devletinizdeki veya federal hükümetinizdeki (vergi mükellefleri) başkalarına aktarıldığı bakım gerektiren yasalar vardır.

Grip elde etmenin gerçek maliyeti bir bireyin durumundan diğerine değişecektir, ancak genellikle mevsimsel grip aşısı alma maliyetinden çok daha büyüktür. Yukarıda verilen tahminlerle, bir kişi bir doktora görünmek ve ilacı daha iyi hissetmek için en az 130 $ 'lık bir ücret ödeyebilir (grip aşısı alma maliyetinden 4 kat daha fazla). Bu, eksik işin maliyetini veya hastalanmayla ilişkili diğer maliyetleri içermez. Bir dahaki sefere grip aşısı yapmamanızı düşündüğünüzde, gribin gerçek maliyetini düşünmek isteyebilirsiniz.

Jeremy, sıradan görevlerde başkalarına yardımcı olmak için hızlı ve görsel bir kılavuz oluşturmak için birlikte çalışan bir koca ve eş ekibini temsil eder. Birlikte, His ve Hers DIY'in kurucuları ve editörleridir. Kısacası, deneyimleri bir araya geldiklerinde, hepsi bir esnaftır. Daha fazla bilgi için His ve Hers DIY'i ziyaret edin | Hakkında.

Hisandhersdiy.com'dan ücretsiz güncellemeler için lütfen RSS beslemelerine abone olun, Ücretsiz E-posta güncellemelerini alın ya da Twitter'da takip edin!

Videoyu izle: Gebelik aşısı nedir? Nasıl Kullanılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?
Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil
Devamını Oku
Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?
Maliye

Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?

Sayım Bürosu tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, bir hane halkının, bir ailenin veya bir evde yaşayan insanların ne kadar para harcadığını gösteren ortalama hane geliri yükselmiştir. Her Eylül ayında (en son Eylül 2017'den itibaren) çıkan rapor, 2015 ve 2016 yıllarında ABD medyan hane gelirinde yüzde 3,2 artış gösterdi.
Devamını Oku
Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark
Maliye

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark

Bütçenizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu, “sabit” giderler ve “değişken” giderler arasındaki farkı tanımlamaktır. İki kategori arasındaki farkı belirlemek gereksiz harcamaları en aza indirmenize ve servet büyümenizi, borç ödemelerinizi veya diğer finansal hedeflerinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku