Maliye

Para Yönetimi Stres Ücretsiz Nasıl Yapılır

Çoğumuz için, stres ve finansal konular el ele gidiyor gibi görünüyor.

Konuştuğum insanların büyük çoğunluğu için, banka bakiyeleri ve faiz oranları, sınırlı gelirler ve zorunlu kesintiler düşüncesi onları soğuk bir terlemeye sokmak için yeterli.

Ve içine düştüğümüz şu anki ekonomik durumu göz önüne aldığımızda hiç de şaşırtıcı değil!

Olimpiyat Oyunlarının püf noktası, azalan paramızı unutmamıza yardımcı olacak bir şeyler yapıyor olsa da, gerçek para tenekelerinin eski canlarının gölgeleri olduğu gerçeğidir.

Bu nedenle paranızı yönetmek önemli bir konu haline geldi ve bir finansal danışman olarak, rutin olarak rehberlik ettiğim bir şey.

Yüzünde mavi olana kadar doğru tasarruf hesabını seçmenin avantajlarını tanıtabilirken, gerçekten bilmek istediğin şey para yönetimi stresini nasıl serbest bırakacağım.

Eh, işte nasıl:

Ödemeleri izle

Her türlü para yönetiminin temel kısmı ödemeleri ve işlemleri takip etmektir. Bu temel gerçeğe rağmen, konuştuğum insan sayısında, paralarının ne yaptığına dair kayıt tutmayanlara şaşıracaksınız.

Bazıları iddia edebilirken 'cehalet mutluluktur'paranıza geldiğinde hiçbir şey doğrudan başka bir şey olamaz. Her ay paranızı harcayacağınız bir ipucunuz yoksa, sonunda sizinle yetişecektir. Bu, faturaları ve makbuzları tutmak ve her ay banka beyannamelerini işaretlemek ve tüm aylık giderlerin ve gelirlerin bir kaydını tutmak anlamına gelir.

Faiz oranları, mümkünse, ne kadar kazandığınızı ya da krediyi geri ödemenin ne kadar olduğunu bildiğinizden emin olunmalıdır.

Nihayetinde, bilgi güçtür ve maliyeniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar fazla kontrol ve daha az stres hissedersiniz.

Bütçeler seksi!

Bütçeler içeride, ama sadece J. Money'nin Bütçeden almasın, bunun için Seksi'in sözleri. Paranın nereye gittiğine dair bir çeşit izleme olmalı.

Elbette, paranızın ne yaptığını izlemek yeterli değildir ve proaktif adımlar atmanız gerekir.

Para yönetimini stressiz hale getirmenin en kolay yolu, bütçeyi sorumlu bir şekilde kullanmaktır - bu, yaşamak için ulaşılabilir bir miktar para koymak anlamına gelir.

Para konusunda aşırı iyimser hedefleri hakkında bana konuşan insan sayısının sayısını kaybettim.

İdeal bir dünyada, maaşınızın% 50'sinden fazlasını kurtarmak harika olurdu, gerçek şu ki bu asla bir gerçeklik olmayacak. (Lütfen bana yanlış olduğunu kanıtlayın).

İnsanları emekliliğe en az% 20 tasarruf etmeye ikna etmek benim için zor!

Stres seviyenizi azaltmak için, manzaralarınızı gerçeğe ayarlayın ve kendinize verdiğiniz baskıyı azaltın.

Gerçekten havalı bütçeye kolay bir yol mu arıyorsunuz? Şuna baksana Bütçeye ihtiyacınız var (YNAB).

Otomatik Yap

Emeklilik için tasarruf etmek, en iyilerimizi bile etkiliyor. Sürekli olarak tasarruf ettiğinizden emin olmak için, her para kazandığınızda, emeklilik hesaplarınıza otomatik olarak katkı sağlamanız gerekir.

Bir hesabı yönetmek bile size stres veriyorsa, Betterment gibi bir robo-danışmanı inceleyin. Bu şirketler kısa bir anketi doldurur, kişiselleştirilmiş risk toleransı için hesabınızı düzenler ve düzenli olarak para yatırırsınız. Hesabın yeniden dengelenmesi ve gözden geçirilmesi hepiniz için halledilir.

Tavsiye al

Sadece kişisel maliyelerle uğraştığınız için, onlarla yalnız başa çıkmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Tavsiye istemek şiddetle tavsiye edilir (her şeyden sonra benim mesleğimdir) ve en iyi rehberliği sunmak için başkalarının uzmanlığını kullanıyorum.

IRA ile ilgili her şey için, ilk ve tek durağım Ed Slott'un IRA forumları. Orada en karmaşık IRA soruları ile giriş yaptım ve ihtiyacım olan cevapla her zaman ayrıldım.

Kredi puanları konusunda daha fazla açıklama yapmam gerekirse, 720CreditScore.com'dan Phil Tirone benim erkeğim. Dönemi.

En son sigorta piyasası haberlerinde bir güncellemeye ihtiyacım varsa, Lloyds of London, başka bir mükemmel kaynaktır.

Önemli olan: yalnız başına gitme.

Güçlü yanlarınıza odaklanın ve gerisini halletmeniz için ihtiyacınız olan uzmanlarla veya kaynaklarla kendinizi hizalayın. Sonuç? Hayatında çok daha az stres var. 🙂

Videoyu izle: Mutlu Evliliğin Sırları- Uzm. Psikolog Beyhan BUDAK - Ankara

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme
Maliye

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma! 30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim.
Devamını Oku
Para için Kitap ve Ders Kitapları Online Satış 26 En İyi Yerler
Maliye

Para için Kitap ve Ders Kitapları Online Satış 26 En İyi Yerler

Orada yatan eski kitapların var mı? Pekala, gelecekteki kullanımınız için hangi kitapları sadece toz toplayacaklardan korumak için karar verme zamanı. Okul kitapçığına gitmek yerine, kitap satın almanın yanı sıra daha fazla para kazanmak için ders kitaplarını kontrol etmek isteyebilirsiniz. 1. BookScouter BookScouter, en fazla para için ders kitapları satan en iyi web sitesi olabilir çünkü 38 satıcının fiyatlarını bir kerede karşılaştırır.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu Hızlı Kurtarmak İçin 12 Yasal Yol
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu Hızlı Kurtarmak İçin 12 Yasal Yol

Öğrenci kredilerinizle baş etmek çok zor bir iş gibi görünebilir. Karşılaştığımız öğrenci kredisi borçlarının hacmi, astronomik. CNBC'ye göre, 44 milyondan fazla Amerikalı, yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık öğrenci kredisi borcu tutuyor. Ortalama mezun, öğrenci kredisi borcunda yaklaşık 37.000 dolar tutuyor.
Devamını Oku