Maliye

Finansal Yaşantınızı Temizleyin: Önceden Tanımlı Teklifler ve Pazarlama Bilgilerini Almayı Durdurun

Önemsiz postalardan nefret ediyorum. NEFRET. O.!

Son zamanlarda kredi kartı teklifleriyle doluyum. Sağdaki resme bakın? Ne kadar mutlu olduğumu görüyor musun? Evet, alaycı oluyorum.

Bu, kısa bir hafta boyunca aldığım tüm kredi kartı teklifleri. Tüm ben her gün için yaklaşık 2.5 kredi kartı teklifi aldı! 

Ne kadar saçma bu böyle?

Önemsiz postaları durdurmak istedim, Miranda'dan bir yazı yazmasını istedim Önceden hazırlanmış kredi kartı tekliflerinizi ve diğer gereksiz postalarınızı devre dışı bırakmanıza yardımcı olur gelen kutunuzu kirletir. Bana daha sonra teşekkür edebilirsin…

Son zamanlarda çok sayıda önceden hazırlanmış kredi kartı teklifi aldım. Aslında, posta kutum genellikle aynı kredi kartı düzenleyicisinden üç teklifle doldurulur: Biri benim için, bir tanesi kocam ve bir tanesi işim için. Sonuç, tüm bu teklifleri bir yığın halinde attığımda, hepsini açmak ve parçalamak için zamanım olana kadar büyük bir karmaşadır.

Diğer finansal kargaşa türleri de yalan söylüyor: Özel FHA kredisi refinansmanı için “Son fırsat” teklifleri, araba sigortası primlerimden para biriktirmemde ısrar eden mektuplar ve diğer pazarlama materyalleri posta kutumu doldurdu. Ve bu sadece posta. Gelen çağrılarımı ekrana almadıysam, telemarketers ve dolandırıcılar ile telefonuma zaman harcayabilirim.

Fakat bu finansal karmaşayı hayatımdaki birçok şeyden uzak tutmak için daha kolay yollar var. Gerçekten de, sadece birkaç dakikalığına, gelecekte almayı umduğum mali karmaşayı azaltarak geçirdim.

Pazarlama Listelerinden Alın

Anahtar, pazarlama listelerinin alınmasıdır. Bu pazarlama listeleri, belirli kriterlere uyan kişilerin isimlerini içerir. Bilgileriniz her yerde satılmakta ve hangi kayıt işlemlerinin iletişim bilgilerinizi pazarlamacılara satmayacağının izlenmesi zor olabilir. Hayatınızdaki dağınıklığı azaltmak için, çeşitli listelerden kaldırılması birkaç dakika sürebilir:

  • OptOutPrescreen.com: Tüketici raporlama kuruluşları kredi geçmişiniz hakkında kredi kartı veren kuruluşlara ve diğerlerine bilgi satar. Ancak, bu önceden hazırlanmış teklifleri almak istemiyorsanız, tüketici kredisi raporlama endüstrisinin resmi sitesi olan bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Bilgileri doldurun ve posta kutunuzdaki dağınıklık önemli ölçüde azaltılmalıdır.
  • DMAchoice.org: Bu web sitesinde yer alarak aldığınız pazarlama postasını azaltabilirsiniz. Doğrudan Pazarlama Derneği, pazarlamacıların büyük bir kitlesidir. Bu siteyi seçerek, bir dizi listeden çıkarılabilirsiniz. Doğrudan e-postadan ve ticari e-postadan çıkabilirsiniz. Ancak, bu sadece DMA üyeleri ile etkilidir.
  • Kapsamı Dışında Kalma: Bu site, çevrimiçi olarak farklı pazarlama materyallerini devre dışı bırakmakla ilgili bilgileri sağlamanın yanı sıra, çevrimiçi devre dışı bırakma seçeneklerine sahip olmayan şirketler için kendi formlarınızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bilgi sağlayarak listelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.
  • Ulusal Kayıt Çağrısı Yapmayın: Bu, telefon konuşmalarının zamanınızı dağıtma yöntemiyle rahatsız edilmek istemediğiniz kişiler içindir. Şimdi, Kayıt Defteri kalıcıdır, bu yüzden her iki yılda bir kayıt tutmak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, bir kurumun müşterisiyseniz ya da bir yardım kuruluşuna bağış yaptıysanız, bu kuruluşlar listede olsanız bile sizi arayabilirler.

Bu siteler, dağınıklığınızı azaltmanıza ve gereksiz postalardan kaçınmanıza yardımcı olurken, dolandırıcıların ve spam göndericilerin durumunuzu umursamadığını fark etmek önemlidir. Gerçekten de, dolandırıcılar hala durumunuzu ne olursa olsun sizi aramaya veya postalamaya çalışacaktır. Ve herkes, dışlama hareketinin bir parçası değildir. Ancak, yukarıdaki sitelere odaklanırsanız, dağınıklığınızda bir azalma görmeniz gerekir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?"/>
Maliye

10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?

2013 yılında kendime çalışmak için tam zamanlı işimi bıraktım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Para kazanan bir bloga sahip olmak, günlük işimi bırakmama izin veren önemli bir bileşendi. Birkaç yıl sürse de, şimdi bloglamadan tam zamanlı bir yaşam sürüyorum. Finansal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için büyük bir gelir akışı oldu.
Devamını Oku
Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti
Maliye

Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti

Birçok insan, grip aşısı almaktan şüphelenir çünkü sağlıklı olduklarını ve grip hissetmeyeceklerini düşünürler. Çoğu kez, grip aşısının bir kişiye grip nasıl verildiği veya nasıl çalıştığı hakkında hikayeler anlatılır. Sonuçta, grip mevsiminde en çok hangi grip virüsünün olacağı konusunda eğitimli bir hesaplamadır, bu yüzden çekim yapmak insanları% 100 korumaz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?"/>
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare kapsama alanı 65 yaşın üstündeki herhangi bir yaşlı için iyi bir sağlık sigortası sağlar. Hükümet programı milyonlarca Amerikalıya özel bir sigorta şirketi aracılığıyla karşılayamayacakları sağlık hizmetlerini almalarını sağlamıştır. Medicare ile program, her şey için ödeme yapmaması.
Devamını Oku