Maliye

Finansal Yaşantınızı Temizleyin: Önceden Tanımlı Teklifler ve Pazarlama Bilgilerini Almayı Durdurun

Önemsiz postalardan nefret ediyorum. NEFRET. O.!

Son zamanlarda kredi kartı teklifleriyle doluyum. Sağdaki resme bakın? Ne kadar mutlu olduğumu görüyor musun? Evet, alaycı oluyorum.

Bu, kısa bir hafta boyunca aldığım tüm kredi kartı teklifleri. Tüm ben her gün için yaklaşık 2.5 kredi kartı teklifi aldı! 

Ne kadar saçma bu böyle?

Önemsiz postaları durdurmak istedim, Miranda'dan bir yazı yazmasını istedim Önceden hazırlanmış kredi kartı tekliflerinizi ve diğer gereksiz postalarınızı devre dışı bırakmanıza yardımcı olur gelen kutunuzu kirletir. Bana daha sonra teşekkür edebilirsin…

Son zamanlarda çok sayıda önceden hazırlanmış kredi kartı teklifi aldım. Aslında, posta kutum genellikle aynı kredi kartı düzenleyicisinden üç teklifle doldurulur: Biri benim için, bir tanesi kocam ve bir tanesi işim için. Sonuç, tüm bu teklifleri bir yığın halinde attığımda, hepsini açmak ve parçalamak için zamanım olana kadar büyük bir karmaşadır.

Diğer finansal kargaşa türleri de yalan söylüyor: Özel FHA kredisi refinansmanı için “Son fırsat” teklifleri, araba sigortası primlerimden para biriktirmemde ısrar eden mektuplar ve diğer pazarlama materyalleri posta kutumu doldurdu. Ve bu sadece posta. Gelen çağrılarımı ekrana almadıysam, telemarketers ve dolandırıcılar ile telefonuma zaman harcayabilirim.

Fakat bu finansal karmaşayı hayatımdaki birçok şeyden uzak tutmak için daha kolay yollar var. Gerçekten de, sadece birkaç dakikalığına, gelecekte almayı umduğum mali karmaşayı azaltarak geçirdim.

Pazarlama Listelerinden Alın

Anahtar, pazarlama listelerinin alınmasıdır. Bu pazarlama listeleri, belirli kriterlere uyan kişilerin isimlerini içerir. Bilgileriniz her yerde satılmakta ve hangi kayıt işlemlerinin iletişim bilgilerinizi pazarlamacılara satmayacağının izlenmesi zor olabilir. Hayatınızdaki dağınıklığı azaltmak için, çeşitli listelerden kaldırılması birkaç dakika sürebilir:

  • OptOutPrescreen.com: Tüketici raporlama kuruluşları kredi geçmişiniz hakkında kredi kartı veren kuruluşlara ve diğerlerine bilgi satar. Ancak, bu önceden hazırlanmış teklifleri almak istemiyorsanız, tüketici kredisi raporlama endüstrisinin resmi sitesi olan bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Bilgileri doldurun ve posta kutunuzdaki dağınıklık önemli ölçüde azaltılmalıdır.
  • DMAchoice.org: Bu web sitesinde yer alarak aldığınız pazarlama postasını azaltabilirsiniz. Doğrudan Pazarlama Derneği, pazarlamacıların büyük bir kitlesidir. Bu siteyi seçerek, bir dizi listeden çıkarılabilirsiniz. Doğrudan e-postadan ve ticari e-postadan çıkabilirsiniz. Ancak, bu sadece DMA üyeleri ile etkilidir.
  • Kapsamı Dışında Kalma: Bu site, çevrimiçi olarak farklı pazarlama materyallerini devre dışı bırakmakla ilgili bilgileri sağlamanın yanı sıra, çevrimiçi devre dışı bırakma seçeneklerine sahip olmayan şirketler için kendi formlarınızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bilgi sağlayarak listelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.
  • Ulusal Kayıt Çağrısı Yapmayın: Bu, telefon konuşmalarının zamanınızı dağıtma yöntemiyle rahatsız edilmek istemediğiniz kişiler içindir. Şimdi, Kayıt Defteri kalıcıdır, bu yüzden her iki yılda bir kayıt tutmak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, bir kurumun müşterisiyseniz ya da bir yardım kuruluşuna bağış yaptıysanız, bu kuruluşlar listede olsanız bile sizi arayabilirler.

Bu siteler, dağınıklığınızı azaltmanıza ve gereksiz postalardan kaçınmanıza yardımcı olurken, dolandırıcıların ve spam göndericilerin durumunuzu umursamadığını fark etmek önemlidir. Gerçekten de, dolandırıcılar hala durumunuzu ne olursa olsun sizi aramaya veya postalamaya çalışacaktır. Ve herkes, dışlama hareketinin bir parçası değildir. Ancak, yukarıdaki sitelere odaklanırsanız, dağınıklığınızda bir azalma görmeniz gerekir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak
Maliye

En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Yıllar önce, hayat sigortası satın almak, bir sigortalı öldüğünde ölüm ödeneği ödenmesi anlamına geliyordu. Ancak bugün, işler çok değişti. Hayat sigortası poliçeleri, yine de, bir sigortacının ölümünden sonra gelirleri değiştirmek veya borçlarını ödemek için bir araç olarak kullanılmaktadır.
Devamını Oku
2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları
Maliye

2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları

Bazı uygulamalar para kazanmanıza yardımcı olurken, çeşitli şekillerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olan başkaları da vardır. Aşağıdaki 15 uygulama, cebinizde daha fazla para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Ve listelenen uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirildiğinden, bunları denemeniz ve ne kadar para biriktirebileceğinizi görmeniz riski yoktur.
Devamını Oku
Ne Kadar Ev Alabilirim?
Maliye

Ne Kadar Ev Alabilirim?

Bir ev satın almayı düşünüyorsanız ya da şu anki evinizden yükseltme yapıyorsanız, fiyatı merak ediyor olabilirsiniz. Ne kadar ev alabilirsin? Hangi fiyat aralığında alışveriş yapmalısınız? Bunlar cevaplamak için her zaman kolay sorular değildir, ancak biraz bilgi ile daha kolay olabilirler. Bir ev satın alma büyük bir yaşam olaydır, bu yüzden mümkün olduğu kadar çok bilgi toplamak önemlidir.
Devamını Oku