Maliye

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı

Uzun zamandır büyük kişisel finans görevlerini yürütmek için bir yasal ped, bir hesap makinesi ve bir kalem kapma günleri.

Artık bütçenizi yönetebilir, yatırımlarınızı izleyebilir, borç ödeme planınızı yürütebilir ve teknoloji ile daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz.

Paranızı akıllı telefonunuzda veya bir bilgisayarda yönetmeniz gerekip gerekmediğini en iyi kişisel finans yazılımlarından bazılarına dikkat çekiyoruz.

Bu kişisel yazılım seçeneklerinin çoğu ücretsiz (evet bebek!) Ve çoğu Mac ve PC için uyumludur.

Kişisel finansmanı kullanmaya hazır mısınız?

Paranızı yönetmeye yardımcı olmak için en iyi (ve çoğunlukla ücretsiz) kişisel finans yazılımlarından bazılarına bir göz atalım.

Harika Kişisel Finans Yazılımı

Paranızı yönetmenize yardımcı olacak beş önemli kişisel finans yazılımı alanı vardır. Herkesin bir bütçeye, yatırımlarını yönetmenin bir yoluna, borçlarını ortadan kaldırmaya yönelik bir plana, kredi puanları üzerinde sekmeleri tutma yeteneğine ve pahalı bir muhasebecinin yardımı olmadan vergilerini işleme seçeneğine sahip olması gerekir. İşte size yardımcı olacak en iyi yazılım araçlarından bazılarını burada bulabilirsiniz.

Bütçe Yazılım Araçları

Bütçe, harcama planı veya sadece kazandığınız paradan daha az harcama yapın. Adından bağımsız olarak, günlük finansınızı iyi yönetebilmek, mali planlarınızın geri kalanının meyvelere dönüşmesini sağlayacaktır. Kazancınızdan daha fazla harcama yapmayı durduramazsanız borcunuzu ödeyemez veya emeklilik için tasarruf edemezsiniz. Buradan başlayın ve devam etmeden önce bu adımı hemen alın.

1 | nane

Bütçeleme yazılımı için standart taşıyıcı nane Wesabe ve Microsoft Money (her ikisi de defunct) beğenilerini aştı ve kullanıcılar arasında popülerlik kazandı.

Şirket Intuit tarafından satın alındı ​​ve iOS ve Android platformları için yüksek kaliteli uygulamalar pompaladı.

Paranızı doğrudan mint.com'da veya Apple ve Google'dan iPad, iPhone ve Android eşdeğerleri gibi akıllı telefon uygulamalarını çalıştırmanıza izin veren herhangi bir cihazda yönetebilirsiniz.

En büyük özelliklerinden biri nane Harcamalarınızın neye benzediğine dair bir anlık görüntü alıyorsunuz. “Latte ve mochas'a ayda 75 dolar harcamanın bir yolu yok” düşüncesi yaygındır, ama sonra analiz ortaya çıkar ve kahve dükkanlarında ne kadar harcadığınızı gösterir. Mint ile sadece harcamalarınızı değil, hedeflerinizi de takip ediyorsunuz. Yazılım daha sonra hayatınızı bu hedeflere doğru yönetmenize ve harcamalarınızı bütçenizle planınızda tutmanıza yardımcı olur.

En iyi kısım? Bedava! Hayatınızı özgürce yönetmek için Kategori lider yazılım? Bugün deneyin.

Nane ile bir hesap açın

2 | Manilla

Aylık faturalarınızı ele almak bir güçlüktür. Normalde ayın farklı saatlerinde size 4-8 farklı fatura gönderilir. Farklı vadeleri var.

Bazıları çevrimiçi olarak ücretsiz ödeme yapmanıza izin verirken, diğerleri bakiyeyi ödemek için bir kredi kartı kullanmak için ücret alırlar (bu, havayolu millerinin kredi kartı stratejisini işe yaramaz hale getirir).

Bu süreci her ay yönetmek kolay değil. Pulları temin etmek için postaneye gitmelisin ve sadece faturalar için çek yazmak için kullandığın eski tozlu çek defterini bulmalısın. Faturalarınızı ödemek için daha modern bir yaklaşım zamanı değil mi?

Bu nerede Manilla Gelir. Saf ve basit, Manilla tüm faturalarınızı web, akıllı telefon veya tablet arayüzüne aktarmanızı sağlar. Faturalarınızın tamamını, ödenmesi gereken tutarları ve son ödeme tarihlerini tek bir konumda giriş ve görüntüleyebilirsiniz. Zarftan sonra zarf açmaya artık gerek yok. Ayrıca, gecikme ücretlerinden tamamen kaçınmanıza yardımcı olmak için son tarihlerle ilgili e-posta ve kısa mesaj hatırlatmaları gibi kullanışlı özellikler elde edersiniz.

Not: Manilla kapanışını açıkladı. Bulduğum en iyi ve ücretsiz yedek Finovera.com

3 | Bütçeye ihtiyacınız var

Herkes kendi Jeff Rose'umuz dahil olmak üzere bütçelemeden nefret eder. (N'aber, Jeff?)

Neyse ki, genellikle basit ve eğlenceli bütçeleme karmaşık bir süreç haline getirmeyi amaçlayan bir araç var. Bu araç Bütçeye ihtiyacınız var veya YNAB. Yazılımın mütevazı bir başlangıcı vardı: Şirketin kendi kişisel kullanımı için geliştirdiği bir kurucuydu, sonra bütçeleme görevinden nefret eden insanların büyük bir kısmı olduğunu fark etti. Onu faydalı ve karlı bir şeye geliştirdi; Harika bir girişimcilik hikayesi.

YNAB bütçeleme ve kırılmayı dört yönetilebilir aşamaya indirir. Kaygan yazılım iOS ve Android uygulamalarına sahiptir ve bunu denemek için 34 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır. (Neden 34 gün? Yani bunu yükleyebilir, tam bir ay boyunca uygulayabilir ve sonuçları ayın sonunda görebilirsiniz.) Yazılımın maliyeti 60 $, ancak bağlantımızla kaydolursanız 6 TL maliyet kazanırsınız. . Bazıları hizmete girebilir, ancak eğer 54 dolar ödemeniz size daha fazla para tasarrufu yapmanıza, borcunuzu ödemenize ve geç ücretlerden kaçınmanıza yardımcı olacak bir araç verirse… Buna değer olduğunu düşünüyorum.

YNAB'dan 34 günlük deneme testini yapın ve bağlantımızla 6 dolar kazanın.

Sizinle Bir Hesap Açın Bütçeye İhtiyacınız Var

Yatırım Yönetimi Yazılım Araçları

Artık aylık bütçenizi iyi yönetiyorsanız, emekliliğiniz için otomatik olarak yatırılacak bir miktar para biriktirebilirsiniz. Yatırım hesaplarınızı yönetmenize yardımcı olacak bazı araçlar.

4 | Kişisel Sermaye

Bu yayında bahsedilen diğer araçlardan bazıları, yatırımlarınıza bakmanızı sağlayacak bir yatırım bölümüne sahiptir. Ne yazık ki bu araçlar sadece yatırım yönetimi için üretilmiyor, böylece elde ettiğiniz görünüm sadece yüzey seviyesindedir.

Gelecek ve emeklilik yatırımlarınız kadar önemli bir şeyden bahsederken, sizi yolda tutmak için özel bir araç gerekir.

Az önce yaptık Kişisel sermayenin derinlemesine incelenmesiama burada bir fotoğraf var.Kişisel Sermaye, planınızdaki kusurları veya pahalı yatırımlardan kesilebilecek maliyetleri bulmak için yatırım hesaplarınızda bir başlangıç ​​analizi yürüten çevrimiçi bir araçtır (iPhone ve iPad uygulamaları ile). İlk check-in işleminden sonra, tüm yatırımlarınızı gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve geleceğiniz için tarafsız tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bunun, Mint gibi bir bütçeleme yazılımından nasıl farklı olduğu konusunda biraz kafa karıştırıyorsanız, her bir serbest hizmetin zayıf yönlerini ve güçlü yönlerini tam olarak anlamak için Kişisel Sermaye ve Mint hakkındaki incelememizi gözden geçirin.

Kişisel Sermaye de, kullanıcılarına güvene dayalı bir görevi olduğuna inanmaktadır. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz? İncelememizi kontrol edin Bu iki kelimenin neden bu kadar önemli olduğu üzerine.

Kişisel Sermaye ile Bir Hesap Açın

5 | Quicken

Microsoft Money, Intuit'in Quicken'iyle epik bir savaştı ve Quicken kazandı. Yazılım uzun süredir etrafta olmuştur, aşağıdakileri geliştirmiş ve yıllar içinde büyük ölçüde değişmiştir. Artık bir PC'yi kullanmak zorunda değilsiniz, artık Apple ve Android cihazlar için seçenekler mevcut.

Quicken, bütçenizi bütçenize yardımcı olmaktan, kredi ödemelerini takip etmekten, tasarruf hedeflerini belirlemenize ve yatırımlarınızı yönetmenize kadar her şeyi yapan çeşitli türlerde gelir. Yatırım aracı, piyasaya kıyasla nasıl performans gösterdiğinizi görmenize, karşılaştırmalar yapmanıza ve vergi amaçları için kazançlarınızı ve kayıplarınızı izlemenize yardımcı olur.

6 | Broker'in Araçları

Kişisel Sermayeyi ve gerçek zamanlı olarak birden çok şirkette birden fazla hesabı nasıl izleyebileceğini gerçekten çok seviyoruz. Ama ya bir komisyoncu ile sadece bir Roth IRA'nız varsa?

Öncelikle broker araçlarını kullanmayı deneyin. E * TİCARET, Sadakat, ScottradeVanguard. TD Ameritrade, şerefiye(onlar hakkında daha fazla bilgi edinin) İyileştirme Online Yatırım İncelemesi sayfa), Sermaye Bir ShareBuilderve daha pek çoğu, müşterilerinin yatırımlarını takip etmek, daha iyi sonuçlar elde etmek için yönetmek ve vergi zamanında kazanç ve kayıpları göstermek için dokümantasyon almak için kullanabilecekleri harika araçlara sahiptir. (Bizim listelerimize göz atın Yeni Başlayanlar İçin En İyi Brokerler ve IRA ile Açılacak En İyi Brokerler.)

E * Ticaret ile Hesap Açın

Borç Azaltma Yazılımı

Borçtan çıkmak, mali durumunuzu dengelemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Borçsuz olmak, yağmurlu finansal günlere katlanmakta ve kolej masraflarınız için yatırım yapmak ve tasarruf etmek gibi diğer önemli öğeler için para biriktirmenize yardımcı olmaktadır.

7 | Sıfır için hazır

Bloktaki en yeni oyunculardan biri, Sıfır için hazır Tüketicilerin borçlarını etkin bir şekilde ödemelerine yardımcı olmada büyük bir oyuncu olmaya hazırdır.

Şirket halka açık olduğunu söylüyorteknoloji Şirket finansal başarı elde etmenize yardımcı olmaya adamıştır. Bu ilginç bir şey, ancak iPhone ve iPad uygulamaları çok kaygan görünüyor.

Sıfır için hazır, borçlarınızı kredi kartları, öğrenci kredileri ve ipotek gibi ithal etmenizi sağlar. Yazılım durumunuzu analiz eder ve borçtan mümkün olduğunca çabuk kurtulmanıza yardımcı olacak ödeme seçenekleri sunar. Yolda kaldığınızdan emin olmak için nakit akışınıza göre ayarlanır.

Siz ilerledikçe Sıfır için Hazır, daha iyi bankalar bulmak ve daha düşük faiz oranları elde etmek gibi daha fazla para biriktirmek için başka seçenekler bulmaya başlayacaktır. Firma, kullanıcılarının, kullanıcı olmayanlardan iki kat daha hızlı borçlarını ödediğini gösteren bir veriye sahiptir.

Bu listedeki diğer güzel yazılımlardan bazıları gibi Sıfır için hazır ücretsiz. Ve bunu kendi başına denemekten daha hızlı borç ödemenize yardımcı olacağı düşünülürse, bunu denememek için bir neden yoktur. Ücretsiz borç ödeme planınızı bugün kurun.

8 | Kredi Susamı

Kredi Susamı biraz benzer Sıfır için hazır. Borcunuzu ödemek için bir plan oluşturmak yerine, ödemeleri yapmanızı hatırlatmak, böylece şirket sizi daha hızlı bir şekilde ödemenize yardımcı olacak daha iyi kredi teklifleri ile bağlar.

Fikir, durumunuz için en iyi kredi kartlarına, ipoteğe ve kredilere sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bilgilerinizi içe aktardıktan sonra firma analiz yapacak ve en iyi ürünleri kullanmıyorsanız, durumunuzu daha iyi hale getirmek için önceden onaylamış olduğunuz teklifleri size bağlar. (Örneğin, 30 yıllık bir krediyle% 5 faiz oranıyla karşılaştığınızı görürseniz, muhtemelen% 3.25 ile% 3.5 aralığında bir şey için bir iyileştirme teklifi bulabilirsiniz.) Ayrıca, kaydolduğunuzda ücretsiz Experian kredi puanı.

Kredi Susamı harika bir araçtır, ancak bunu birleştirmenizi öneririm Sıfır için hazır. Her iki dünyanın en iyilerini kullanmak istersiniz: otomatik olarak sizi ilgilendiren en iyi finansal ürünlere sahip olduğunuzdan emin olun, daha sonra bu ürünleri mümkün olduğunca çabuk ödemek için bir borç ödeme planı kullanın.

Kredi Susamlı bir Hesap Açın

Kredi İzleme Yazılım Araçları

Kredi puanınız, korumanız gereken bir varlıktır. Bunu yapmanın en kolay yolu, kredi raporlarınızı ve puanlarınızı sürekli olarak izlemek.

9 | Kredi Karma

Bu yazılım gerçek olamayacak kadar iyi. Kredi bürolarından tutarlı olarak ücretsiz kredi puanları alırsınız. Puanınızın iniş çıkışlarını takip edebilir ve puanınıza göre tasarruf edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir şey var: aldığınız kredi puanları, MyFICO puanlarınız değil, büroların yarattığı puanların biraz farklı olduğunu gösteriyor. Ancak, bu puanlara ilişkin sekmeleri saklayabilmek, özellikle skoru yukarı ve aşağı doğru seyrederken, MyFICO puanınız için iyi bir alternatif olacaktır. Puanlama sistemindeki puanınız ne kadar yüksekse, o kadar iyidir.

Kredi puanlarınızı ücretsiz olarak takip etmeye başlayın Kredi Karma.

Kredi Karma ile Hesap Açın

Kredi Susamı

Daha önce söylediğimiz şeylere kısa bir ek Kredi Susamı. Bir hesap açtığınızda, her ay bir ücretsiz kredi puanına erişirsiniz.

Vergi Yazılım Araçları

Benjamin Franklin, “bu dünyada ölüm ve vergiler hariç, kesin olarak söylenecek hiçbir şey söylenemez” sözleriyle sık sık alıntı yapılır.

Bu kesinlikle doğru olduğundan, neden vergilerinizi yönetmek için bazı yazılım araçlarını kullanmıyorsunuz? Formlar sayfasından sonra sayfayı doldurma işlemini çok daha kolay hale getirebilir.

10 | Quicken

Quicken, yukarıda belirtildiği gibi, bilgilerinizi vergi yazılımınıza girmeye hazırlanmanıza yardımcı olacak iyi bir araçtır. Maliyetleri, kar / zarar ve işlem tarihine göre belirli yatırımları aldığınız ve sattığınız zaman takip edebilmek, vergilerinizi kaydetmeye çalışırken hayatı kolaylaştırır.

11 | Turbo vergi

Vergi kategorisindeki standart taşıyıcı Turbo vergi. Popüler (# 1 vergi yazılımı), ucuz ve çevrimiçi. Denetimden korunma, bir danışmandan bire bir vergi danışmanlığı alma ve yasal olarak mümkün olduğunca yüksek bir geri ödeme alacağınızın garantisi.

Kendi vergilerinizi yapma fikrine kapılmayın. Harika bir yazılımla süreç çok iyi olabilir.zevkliama gerçekten o kadar da kötü değil. Yazılım, vergi ve paranızda vergi bulmanıza yardımcı olacak tüm doğru soruları size soracaktır ve doğru bir şekilde cevap verdiğiniz varsayılarak, geri dönüşünüzde elektronik ortamda hiçbir zaman göndermeyeceksiniz.

Turbo Vergi ile Hesap AçınNeyi özledik? Hanenizi yönetmek için en iyi kişisel finans yazılımı olmayı ne düşünüyorsunuz?

Videoyu izle: Sol ama gerçekten doğru

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!
Maliye

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!

Hiç bir çek aldınız ve kendinize “online çeke para çekebilir miyim?” Diye düşündünüz mü? Çekler geçmişin ödeme şekli haline geliyor ve nedenini görmek kolay. Aslında paranızı almak söz konusu olduğunda son derece sakıncalı. Açık iş saatlerinde (üzgün hafta sonları) bankaya gitmeniz, hatta beklemeniz ve daha sonra para yatırma ya da nakit para çekmeniz gerekiyor. Bugünün dijital dünyasında neyse ki çekleri online olarak kolayca yapabilirsiniz ve çok sayıda harika seçenek mevcut. .
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?"/>
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Görüntü kredisi: Flickr Well Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Hikayelerinden herhangi birini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır.
Devamını Oku
Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme
Maliye

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme

Sigorta için alışveriş yaparken, yapmanız gereken en büyük kararlardan biri, hangi şirketi seçeceğinizdir. Muhtemelen kafanın üstünden yaklaşık 10 taşıyıcıyı adlandırabilirsin. Sadece isimlerini biliyorsunuz, onları en iyi seçim yapmaz. Şirketleri karşılaştırırken nelere dikkat etmelisiniz?
Devamını Oku
Lenda İnceleme
Maliye

Lenda İnceleme

Bir ev satın aldıysanız veya bir evi yeniden finanse ettiğinizde, muhtemelen ipotek finansmanı bulmak ve güvence altına almak için ne kadar zaman harcayacağınızı biliyorsunuzdur. Uzun bir ücret listesiyle birlikte, anlayabileceğiniz ya da anlayamayacağınız sonsuz sayıda telefon görüşmesi, evrak ve terim var gibi görünüyor - bu ilk elimizi sadece birkaç yıl önce satın aldığımızda hatırlıyorum.
Devamını Oku