Maliye

Bu yıl bir bahçe dikmek için 5 neden

Bahçemi seviyorum. Kocam ve ben değilizciddi Bahçıvanlar, ama biz domates, salatalık, çeşitli biberler, otlar ve meyveler yetiştiriyoruz. Arka bahçede dört meyve ağacımız var, ancak sadece gala elma ağacı bize şu ana kadar önemli bir şey sağladı.

Biz de yalnız değiliz. Ulusal Bahçe Derneği, yaklaşık 43 milyon Amerikalı'nın kendi yiyeceklerinden bazılarını yetiştirdiğini bildiriyor. Bahçecilik kendi yemeğinizi büyütmek, sağlığınızı geliştirmek ve paradan tasarruf etmek için harika bir yol olabilir. Bahçeciliğe başlayıp başlamadığınızı merak ediyorsanız, bu yıl bir bahçeye başlamak için 5 iyi nedeniniz var:

1. Favori Gıdalarınıza Para Kazanın

Meyveler benim favorim. Ahududu, çilek ve böğürtlen severim. Ne yazık ki, meyveler de pahalıdır - mevsimde olduklarında bile. Otlar ayrıca tatlı biber gibi oldukça pahalı olabilirler. Bunlar en sevdiğim yiyeceklerden bazıları olduğu için onları bahçede yetiştiriyorum. Çilek için 2.99 $ ile 4.99 $ arasında bir ücret ödemek yerine (sezonda olup olmadığına bağlı olarak), dışarı çıkıp ücretsiz olarak seçiyorum.

Aynı otlar için de geçerlidir. Mağazada otlar satın almanın maliyetinin çok küçük bir kısmı için taze otlar ve salatalar hazırlayabilirim. En sevdiğiniz yiyecekler bulunduğunuz bölgede iyi yetişirse, onları bahçenize dikmeyi düşünün.

Ayrıca ürünlerinizin çoğunu daha sonra korumak da mümkündür. Otlarımı kış aylarında kullanmam için elmalarım ve elmalarımızla elmalar yapmaktayım. Meyveleri dondurulmuş ve domates şişeleri olabilir. Gıdalarınızı yıl boyunca keyif almanız için nasıl koruyabileceğinizi öğrenin ve market faturanızı keseceksiniz.

2. İşleme ve Kimyasallar Olmadan Daha Sağlıklı Olun

Markette satın alınan yiyeceklerin çoğu işlenir. Bunun üzerine, ürünün çoğu zararlı kimyasallarla püskürtüldü. Gıdalarınızın organik ve güvenli bir şekilde yetiştirildiğini bilmek istiyorsanız, kendiniz büyütün. Taze meyve ve sebzeleri nasıl hazırlayıp yiyeceğinizi öğrenin ve daha sağlıklı bir diyetin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, organik bahçecilik ilkelerini öğrenirseniz, zararlıları aşağı çekebilir ve lezzetli ürünler üretebilirsiniz.olmadan zararlı kimyasallara olan ihtiyaç.

Buna ek olarak, bazıları “pik olgunluk” da seçtiğinizde en iyi besin değerini elde edebileceğinize inanmaktadır. Üretilen ürünlerin olgunlaşmamış olması ve bazılarının da besin maddelerini azalttığı düşünülmektedir. En yüksek besin içeriğine sahip olduğunda, evde aldığınızda daha sağlıklı ürünler elde ediyor olabilirsiniz.

3. Karbon Ayak İzinizi Azaltın

Sürdürülebilirlik sizin için önemliyse, bir bahçeyi büyütmek, karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Yerel ürünler, seyahat meyve ve sebzelerinizin miktarını azaltarak masanıza ulaşır. Yerel ürünler sunmak için daha az yakıt gerekir ve kendi arka bahçenizden daha yerel olmaz. Akıllı su uygulamaları, kompostlama ve diğer çevre dostu bahçe uygulamalarına dikkat ederek, karbon ayak izinizi azaltabilir ve dünyaya nasıl davrandığınızla ilgili daha iyi hissedebilirsiniz.

4. Egzersizle Sağlığınızı Artırın

Bahçecilik, oraya gitmenizi ve aktif olmanızı gerektirir. Dikim, ayıklama ve sulama ile hasatın tümü fiziksel aktiviteyi teşvik eder. Bahçenizi, aldığınız egzersiz miktarını artırmak için kullanabilirsiniz. Üstüne, egzersizinizi açık havada alıyorsunuz. Sağlığınızı ve ruh halinizi arttırabilecek bir şey var. Bahçe - doğa ve fiziksel egzersiz ile yakın ilişki - aslında ruh sağlığınızın yanı sıra fiziksel sağlığınıza da yardımcı olabilir. Daha sağlıklı bir yıl isterseniz, egzersiz rotasyonunuza bahçe ekleyin.

5. Aile Bağış Zamanı

En güzel hatıralarım, ailemin büyük bahçesinde çalışıyor. Hepimiz üretmek, üretmek ve üretmek için birlikte çalıştık. Kocam, kendi babasıyla birlikte büyüyen meyve ve sebzelerin benzer mutlu anılarına sahiptir. İyi anılar üretebilen harika bir aile aktivitesi istiyorsanız (çok fazla maliyet harcamadan), bahçecilik harika bir seçim olabilir.

Bahçeniz, mali durumunuzu ve sağlığınızı iyileştirmek için size bir dizi fırsat sağlayabilir.

Bahçıvan sever misin? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Limon Servi Büyüme Hızı - Kuruması - Limon Selvi - Çam Ağacı Gübreleme

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hartford Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Hartford Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir finansal planın çoğunun ayrılmaz bir parçası olabilir. Hayat sigortası kapsamından alınan ödemeler, borçların ödenmesi, günlük masrafların ödenmesi, bir çocuğun veya torunun gelecekte üniversiteye gitmesi, emlak vergisi ödemesi, ve / veya ödenmesi gibi çeşitli şekillerde kullanılabilir. veya cenaze ve diğer son harcamaların halledilmesini sağlamak.
Devamını Oku
15 En İyi Diş Sigorta Planları
Maliye

15 En İyi Diş Sigorta Planları

Gerçekten diş sigortası planına ihtiyacınız var mı? Belki bunun yerine diş tasarruf planı almalısın? En iyi diş sigortası planları neler olduğunu sorguladıysanız, bu makale onları açıklığa kavuşturmaya ve kararınızı hızlı bir şekilde vermenize yardımcı olacaktır. En iyi diş sigortasını bulmak, özellikle işvereniniz herhangi bir şey sağlamazsa ya da kendi hesabınızı çalıştırıyorsanız, büyük bir acı olabilir.
Devamını Oku
Henüz Emekli Olabilir miyim?
Maliye

Henüz Emekli Olabilir miyim?

Bebek borsası emeklilik yaşına doğru ilerlerken giderek daha fazla insan bu soruyu soruyor. Ailem, teyzeler ve amcaların 60'larına ve ötesine ulaştıkça kendi geniş ailemde gördüm. Emekli olabilir miyim, henüz yeterince insanın cevabı bilmediği çok yaygın bir soru haline geliyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?"/>
Maliye

18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?

Bunun nasıl mümkün olabileceği sorulmuştur. Çok mu para kazandık? Çoğu insanın bilmediği bir şey biliyor muyuz? Kısa cevap “hayır”. Durumumuzu gerçekten olduğu gibi gördük, bir karmaşa. Biz, bizi mutlu etmek için yapabileceğimiz her şeyi satın almanın tüm kültürel yalanlarını satın aldık, yeni bir araba finanse ettik, böylece bakım konusunda endişelenmemiz gerekmedi, iyi bir iş bulmak için üniversiteye gittik, liste devam ediyor ve üzerinde.
Devamını Oku