Yatırım

40 Yaşındakiler İçin 40 Finansal Kural

Her on yılda hayatın mali zorlukları ve fırsatları vardır.

20'li yaşlarda, yenilmez hissediyorsun.

30'larınız kariyer ve aile gibi yeni bir dizi sorumluluk getiriyor.

Ancak 40'larınız özellikle önemlidir, çünkü emekliliğinize kapılıyorsunuz.

20'li yaşlarınızda büyük bir para hatası yapmak, 40'lı yıllarınızda olduğu gibi, uzun vadeli beklentileriniz kadar yıkıcı değil.

Artık tükürük korktuğunuz için, 40'larınız için 40 tane mali kural var:

1. Yüksek Faizli Tüketici Borcunuzu Ödemeyi Bitir

40'larınızdaki veya hayatınızın herhangi bir noktasında paranız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, yüksek faizli tüketici borcunu ödemek. Yüksek faiz borcunuz varsa, 40'larınızda bir kez ve hepsini bitirin. Tek yapman gereken seni geri tutmak. Sadece 40'lı yaşlarınızda olduğunu ve cesaretinizi kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bu yeni evli çiftin size ilham vermesine izin verin. İki yıl içinde 52.000 dolar borcunu ödeyebildiler.

2. Her Ay Kredi Kartlarını Kullanın ve Ödeyin

Yüksek faizli tüketici borcunuzu ödediğinizden ötürü, kredi kartlarından sonsuza kadar kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Büyük bir finansal araç olabilirler. Ödemelerinizin çoğu için bir ödül kartı kullanın ve her ay ödeyin ve bedava seyahat kazanın veya paranızı geri kazanın. Kredi kartlarınızı harcama planınızın bir parçası olarak düzenli olarak kullanın ve faiz ödemeniz için bunları ödeyin.

Eşim ve ben geçen sene seyahat hackine girdik ve uçakta ne kadar para bıraktığımızı anladık.

Artı, ben 7 gün boyunca Hawaii ailesini 7 günlüğüne Hawaii'ye götüren bu blogcuyu okurken, daha fazla şey öğrenmek zorunda olduğumu biliyordum. Kısa bir süre içinde, bagaja atılan birkaç otel odasına sahip 7 gidiş-dönüş bilet rezervasyonu yaptık. Bazı seyahatlerde yeni başlayanlar için kötü değil! Forbes'in katkıcısı Alexandra Talty, bazı harika seyahat korsanlarına sahip.

3. Yeni Bir Beceri Öğrenin

Şimdi kendinizi geliştirmek için harika bir zaman. Kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi düşünün ve yeni bir beceri edinin. Her şeyden önce, yeni şeyler öğrenmek, zihninizi keskin tutmanıza yardımcı olabilir, yaşlandıkça gelecek için emsal teşkil eder. Daha sonra, yeni beceriler öğrenmek, pazarlanabilirliğinizi artırmanıza, kaynaklarınızı daha iyi yönetmenize ve daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. 40'larınız boyunca yeni bir beceri ya da ikiyi öğrenmek için bir nokta olun. Yeni bir beceri öğrenmek sonsuza dek sürmek zorunda değildir. Aslında, 20 saat içinde yeni bir beceri öğrenmek için bazı ipuçları burada.

4. Side Gig'i başlatın

Bu aynı zamanda bir yan perdeyi başlatmak için harika bir zamandır. Emekliliğe yaklaştıkça, bir yan konser daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olabilir ve aynı zamanda günlük işinize dayanmayan başka bir gelir kaynağı oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Finansal bağımsızlığa ulaşabilmeniz için bir yan işe almayı düşünün, böylece geleneksel işinizden çıktıktan sonra bile küçük bir geliriniz olur. Şimdi yan işinizi kurma zamanıdır, böylece daha sonra karıştırmazsınız. Nereye başlayacağınızdan emin değilseniz, 100 $ hızlı yapmanın 100 yolu burada.

5. Yükseltme İsteyin

Şirketinize bir varlık oldunuz mu? Eğer öyleyse, şimdi zam istemek için iyi bir zaman. Emekli olmayı planladığınız zamana, şimdi yükseltmeye ve sonraki 10 ila 20 yıl boyunca bankacılık işlemine bağlı olarak, yuva yumurtalarınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Araştırmayı yap. Değer verdiğiniz şeyleri kazanmıyorsanız, bir yükseltme ya da promosyon talebinde bulunun ya da başka bir iş aramayı düşünün.

Ramit Sethi, en çok satan yazar ve müzakere uzmanı, daha yüksek bir maaşı müzakere etmek için bu harika rehberi yayınladı. Ramit, çoğu insanın yanlış bir yoldan sormasını istemekle birlikte,

“Maaşınızı görüşmek işe yarayacak - ancak doğru sistemde bunu birkaç gün ya da haftada yapabilirsiniz.”

Herkes daha fazla para isteyebilir, ancak doğru strateji olmadan kendinizi daha sık reddedildiğinizi göreceksiniz.

6. Yaşam Tarzı Enflasyonundan Kaçın

40'lı yaşlarda olmanın en güzel yanlarından biri, muhtemelen daha çok kurulmuş olmanızdır. Muhtemelen iyi bir miktar para kazanıyorsunuz. İhtiyaçlarınızın birçoğuna sahip olmanın yanı sıra birçok isteğinizi karşılayabilirsiniz. Yine de, yaşam tarzı enflasyonunun tuzağından kaçınmak önemlidir.

Harcamalarınızı belirli şeylerde artırabilir ve aile tatili gibi zaman zaman yapılan bir muameleden keyif alabilmenize rağmen, maliyetlerin sizi aşmasına izin vermemek önemlidir. Paranızın tamamını yaşam tarzınızı artırarak geçirmeyin. Yaşam tarzınızı şişirdiğinizde, net kazancınız sıfırdır. Bunu 40'larda istemiyorsun.

7. Emekli Katkılarınızı Artırın

Emeklilik hesabınızın katkılarını en son ne zaman ayarladınız? Katkılarınızı en son yaptığınız zaman 30'larınızdaydınız. Şimdi beş ya da 10 yıl önce olduğundan daha fazla para kazanıyorsanız, emeklilik katkılarınızı artırma zamanı.

Bu parayı yaşam tarzı enflasyonuna sokmak yerine, bir kısmını geleceğinize doğru atın. Bu, işinizde 401 binlik planınıza daha fazla bir şey ekleyebilir, Roth IRA'yı açabilir veya vergilendirilebilir bir yatırım hesabı başlatabilir. Nasıl başlayacağınız konusunda hala emin değilseniz, emeklilik için yatırım yapmanın en iyi yolu.

8. Emekli Hesabınızı Değerlendirin

Artık emeklilik hesabınızın katkılarını yükselttiğinize göre, emeklilik hesabınızı değerlendirmek için iyi bir zaman. İhtiyaçlarınıza uygun yatırımlara erişiminiz var mı? Ücretler ne kadar yüksek? Ne tür bir eşleşme elde edersiniz? Şirketinizin emeklilik planına bağlı kalmanız gerekip gerekmediğini anlamak için zaman ayırın ya da 401 (k) 'nızı kontrol edebileceğiniz bir IRA'ya dönüştürün.

9. Gereksiz Ücretlerden Kurtulun

Yavaş yavaş ücret biriktirmek oldukça yaygındır. Telekom faturalarınızdaki ücretler fark edilmeden kaymış. Yatırım komisyonculuğunda ortalamadan daha yüksek ücret ödeyebilirsiniz.Yatırım ücretlerinde ne ödeyeceğinizden emin değilseniz, FeeX.com gerçekten neyi ödediğinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir hizmettir.

Belki de kolaylık ücreti veya diğer ücretleri ödüyorsunuz. Faturalarınızı ve ifadelerinizi gözden geçirin. Aboneliklerinizi değerlendirin. Ödemekte olduğunuz gereksiz ücretlerden kurtulun. Her ay para biriktireceksin.

10. Evinizi Refinance

Evinizi satın aldığınızdan beri ipotek oranları düştü mü? Öyleyse, evinizi yeniden finanse etmeyi düşünün. Ancak, 70'lerinizdeki krediyi ödemek istemediğiniz sürece 30 yıllık başka bir krediye yeniden finansman sağladığınızdan emin olun. Bu, bazı tasarruflarda kilitlemek için iyi bir zamandır. Sadece faizinizi kurtarmak için kredilerinizde bırakmış olduğunuza benzer bir terim için refinansman.

11. Cash Out Refinance'ın Dikkatli Olması

Evinizi daha düşük bir orana (ve umarım düşük bir kısma) geri kazandırırken, nakit para cezası çekebilirsiniz. Sonuçta, evinizde eşitlik oluşturdunuz. Ancak, para çekme, evinizde sahip olduğunuz borçları artırır. Daha uzun vadeli kredi ve daha yüksek maliyetler anlamına gelebilir. 40'lı yaşlarınızda bir refinansmanın parçası olarak para almadan önce çok dikkatli düşünün.

12. Ev İyileştirmelerini Dikkatle Düşün

Evinizde eşitliğe sahip olduğunuzdan, bir kredi almak ve evinizi iyileştirmek için bu parayı kullanmak cazip geliyor. Ancak, bu tür ev iyileştirmelerinin nadiren yatırım olduğunu anlamak önemlidir. Parayı sen koyacaksın, ama satmaya karar verirsen muhtemelen telafi etmeyeceksin.

Hangi evdeki gelişmeleri ve ne kadar maliyete mal olduğunu dikkatlice değerlendirin. Emeklilik beklentilerinize karşı iyileştirmeleri ve bunları nasıl finanse ettiğinizi tartın.

13. Evinizi İyi Onarımda Tutun

Yine de, evinizi iyi durumda tuttuğunuzdan emin olun. Çatınızın değiştirilmesi gerekiyorsa, yapmanız gereken bir şey. Bakım ve tamiratlara devam edin, böylece emekli olmaya hazır olduğunuzda, 15 yıl içinde tamir edilmesi pahalı değildir.

14. Eşyalarınızın Bakımı

Evinizi iyi bir şekilde tamir etmenin yanı sıra, diğer şeylerinize de özen gösterdiğinizden emin olun. Eşyalarınıza ne kadar iyi davranırsanız o kadar uzun sürecek ve size daha az mal olacak. Beklenmedik maliyetlerden kaçınmanın en iyi yollarından biri, eşyalarınızı iyi durumda tutmaktır.

15. Tüm Borçlarınızı Dikkatli bir Şekilde Düşünün

Şimdi borca ​​girmeye istekli olduğunuz şeylerin türlerini dikkatlice değerlendirmek için iyi bir zaman. Düşük faizli ticari krediler gibi bazı borç türleri, 40'larınızda alsanız bile, ilerlemenize yardımcı olabilir.

Yüksek faizli tüketici borcu gibi diğer borç türleri, felaket için tarifler. Ev geliştirme kredilerinden otomobil kredilerine, borcun uzun vadeli hedeflerinizi nasıl etkileyeceğini dikkatlice değerlendirin.

16. Varlık Tahsisinizi Kontrol Edin

Yatırımlarınıza bir göz atın ve mevcut varlık tahsisinizin hala mantıklı olup olmadığını öğrenin. Varlık tahsisatınızın hayatınızdaki sahneyle ve başarmayı umduğun şeyle ağlandığından emin olmak istersiniz. Uygunsuz bir örtüşme yapmadığınızdan, uygun şekilde çeşitlendiğinizden ve varlık profilinizin risk profiliniz için anlamlı olduğundan emin olun.

Gerekirse ayarlamalar yapın. Hala varlık tahsisinin önemli olduğuna inanmıyorsanız, aklınızı değiştirecek 10 neden burada.

17. Çocuklarınızın Kolejine Emekli Hesabınıza Saldırmayın

Hepimiz çocuklarımıza yardım etme fikrini severiz. Ve, çocuklarınızın üniversite kredilerine bağımlılıklarını azaltmak için kolej için ödeme yapmasına yardımcı olmak güzel olsa da, geleceğiniz için dilenci olma. Sermayenin geri çekilmesi ve kolej eğitimini ödemek için kullandığınızda kayıp kazanç potansiyelinin yerini alamazsınız. Bu aynı zamanda bu krediler üzerinde istifade için de geçerlidir. Çocukların çoğu, federal veya özel öğrenci kredisi sahibi olabilir ve hala makul faiz oranları elde edebilir.

Çocuklarınızın emeklilikte size destek olacağından KESİNLİKLE OLMADIĞINIZDAN emin olun, emeklilik hesabınızı koleje ödeyecek şekilde göstermeye çalışmak, özellikle yüksek viteste olmanız gerektiği için kötü bir fikirdir.

18. Çocuklarınızın Düğünleri için Emekli Hesabınıza Saldırmayın

Çocuğunuz evleniyor. Bu harika! Ama emeklilik hesabını ödemeye gerek yok. Aynı sebeplerden dolayı, hesabınızı üniversiteye ödeme yapmaya zorlamamalısınız.

19. Çocuklarınızın İyi Mali Seçimler Yapmasını Teşvik Etme

Çocuklarınızı etkinleştirmek yerine, şimdi çocuklarınızı iyi finansal seçimler yapmaya teşvik etmek için iyi bir zaman. Aslında, daha önce onları öğretmek iyi olurdu.

Ancak, çocuklarınıza akıllı maliyetten bahsetmeye başlamak ve onları kendi başlarına mali açıdan bağımsız olmak için ne yapmaları gerektiği konusunda teşvik etmek için asla geç değildir. Bu şekilde, emekliliğinizin tadını çıkarmak yerine onları desteklemek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Çocuklarınızı maruz bıraktığınız para ile ilgili konuşmaları ve davranışları düşünün. Çocuğunuza aşılamayı umduğunuz örnek bu mu? Aksi takdirde, kendi finansal alışkanlıklarınızda herhangi bir eksiklikle karşılaşırsınız ve konuyla ilgili ebeveynleriniz otomatik olarak davayı takip ederler.

20. Önceliklerinizi Yeniden Değerlendirin

Hayır, 40'lı yaşlarda olduğunuza göre, önceliklerinizi düşünmek için iyi bir zaman ve bunların hala geçerli olduğundan emin olun. 20'li ve 30'lu yaşlarınızda harekete geçirdiğiniz şeyler artık sizin için önemli olmayabilir. Önceliklerini yeniden değerlendirin ve sizin için neyin önemli olduğunu öğrenin.

Şu anda sizin için önemli olmayan şeylere hala çalıştığınızı fark ederseniz, kursu değiştirmek için iyi bir zaman. Çok geç değil.

21. Emeklilikte Yapacaklarınızı Düşün

Emekliliğin nasıl görünmesini istiyorsun? Şansınız, bütün gün evin etrafında oturmanın ötesinde amaçların ve ilgi alanlarınızın olması.Ne istediğinizi düşünün - ister sevdiğiniz bir şeyi yapmak ya da yeni bir hobi peşinde koşmak bir yarı zamanlı iş olsun - ve bunun gerçekleşmesi için ne yapacağını anlayın.

Bu, mevcut önceliklerini ayarlamak anlamına gelebilir, böylece zaman geldiğinde daha sonra hazır olacaksınız. Biraz düşünün, sonra da finansal ayarlamalar yapın, böylece kendinizi istediğiniz gibi destekleyebileceksiniz.

22. Acil Yardım Fonu'nu koruyun

Umarım, zamanla bir acil durum fonu kuruyorsun. Acil bir fonu varsa, bunu sürdürdüğünüzden emin olun. 40'larınızdan geçerken biraz daha büyük bir yapıya geçmeyi düşünebilirsiniz (bu, bir çocuğun düğününden geçmenize yardımcı olacak bir şey olabilir, ya da bir yıllık okul eğitimi için ona yardım eder). Acil yardım fonunuzu kullandığınız gibi doldurmayı taahhüt ettiğinizden emin olun.

Şimdi bu paranın bir kısmının başka bir yerde iyi bir şey yapıp yapamayacağını düşünmek için iyi bir zaman. Belki de bir kısmını vergiye tabi bir yatırım hesabında tutun, böylece büyüme potansiyeli vardır. Yine de çok risk almayın: Yine de gerçek acil durumlara ihtiyacınız var.

23. Piyasalar Tankı Olduğunda Panik Satışından Kaçın

Artık 40'lı yaşlarda olduğunuza göre, emeklilik beklentisi büyük olasılıkla çok daha büyük görünmektedir. Sonuç olarak, piyasa volatilitesini gördüğünüzde panik yapmak daha kolaydır. Panik satışına katılmamanız özellikle önemlidir. Zamanla, piyasa sadece iyi, ve şimdi satıyor sadece kayıplarınızı kilitler. Eğer uzun vadeli bir yatırım planınız varsa, tamamen korkmayın çünkü korkuyorsunuz. Bu, yolun daha da büyük sorunlarına yol açabilir.

Panik satışından kaçınmanın bir yolu, AssetLock gibi bir şey kullanarak yatırım yaparak ortaya çıkan duyguyu ortadan kaldırmaktır. AssetLock, rahatlık düzeyinizin, kaybetmek için yapabileceğiniz en yüksek düzeyde olduğunu ve portföyünüz arttıkça bu sayıyı otomatik olarak ayarlayacağını önceden belirler. Duygusal satış çoğu yatırımcının çöküşüdür ve tamamen paranızı kaldırabilecek bir yol bulmaktır.

24. Finansal Planlama Yardımı Alın

Artık daha fazla varlığa sahip olduğunuza göre, bunları en iyi nasıl kullanacağınız konusunda bir kayıp olabilirsiniz. 40'lı yıllarda finansal planlama yardımı almanız iyi bir fikir çünkü bu, ileride finansmanı organize etmenize yardımcı oluyor. Bu iyi bir zamandır çünkü etkili olmanız için yeterli varlığa sahipsiniz ve hala sizin adınıza çalışmaya başlamak için yeterince erken.

Varlıklarınızın yönetimini tamamen üstlenecek birine sahip olmanıza gerek yoktur, ancak bilgili bir finans profesyoneli ile görüşme ve önümüzdeki 20 yıl için plan yapmada yardımcı olur.

25. Bir İrade Yaratın

Henüz bir isteğiniz yoksa, şimdi bir tane oluşturun. Zaten bir isteğiniz varsa, isteklerinizi hala yansıttığından emin olmak için gözden geçirin. Varlıklarınızın tercih ettiğiniz şekilde imha edildiğinden emin olmak istersiniz.

Bir avukat ve iş ağı uzmanı olan John Corcoran, “Aileniz, aile üyelerinizin kaostan çıkmasına ve düzenlenmesine yardımcı olacaktır” diyor. “Varlıklarınızın düzenli bir şekilde iletilmesini sağlar ve akrabalarınızın hayatını kolaylaştırır çünkü niyetleriniz hakkında tahmin yapmak veya varlıklarınızla mücadele etmek zorunda kalmazlar.”

26. Emlak Planlama Yardım alın

Bir iradenin yanı sıra, şimdi diğer emlak planlama yardımları için iyi bir zaman olabilir. Eğer 40 yaşındaysanız ve oldukça başarılı olursanız, çeşitli güvenlere bakmak isteyebilirsiniz. Vergilendirileceği zaman paranızı vermek yerine para kazanmanın faydalarını düşünün. Vekalet ve sağlık vekilinin gücünü düşünün. Her yerde çalışmanıza yardımcı olacak bir emlak planlama uzmanına danışın.

John Corcoran da bunu emlak planlaması üzerinde sunuyor: “Bir emlak planına sahip olmanın avantajları, kısa vadeli zorlukları ve bir maliyet yaratma maliyetinden çok daha ağır basıyor. Emlak planı, kendiniz için karar verememeniz durumunda aile üyelerinizin net bir yöne sahip olmasını sağlar ve varislerinizin varislerini, varislerinizin ellerine ulaştırır.

27. Vergi Planlamasının Başlatılması

Birçok insan vergi planlaması hakkında düşünmez. Vergi planlaması, gençken olduğu kadar önemli, yaşlandıkça gittikçe önem kazanıyor. Her yıl ve gelecekte vergi borcunu azaltmanın en iyi yollarını belirlemenize yardımcı olabilecek bir vergi uzmanına danışın. Vergi planlaması, şimdi para tasarrufu ve emeklilik için planlamanın önemli bir parçasıdır.

28. Sakatlık Sigortasını dikkate al

Engelli sigortanız yoksa, 40'larınız bunu düşünmek için iyi bir zaman. Emekliliğe giden son sürattasın. Beklenmedik bir şey, artık bir hayat kazanamayacağın anlamına gelirse ne olur? Emekliliğinizi erteleyebilir veya acil durum fonunuzu (veya her ikisini) tüketebilirsiniz. Engelli sigortası bu kaderden kaçınmanıza yardımcı olabilir. İhtiyacınız olduğunda gelir değişimi sağlayabilir.

29. Uzun Vadeli Bakım Sigortası düşünün

Bazıları 40'lı yılların sonlarında, uzun süreli bakım sigortası için ödeme yapmaya başlamak için iyi bir zaman. Çoğu insan, yaşlandıkça uzun süreli bakım merkezinde en az bir kez geçireceklerdir. Böyle bir hizmeti karşılamak için yeterince büyük bir yuva yumurtaınız yoksa, uzun süreli bakım politikası satın almanız mantıklı olabilir. Bu tür bir sigorta bakım tesislerinde uygun fiyatlarda konaklama yapılmasına yardımcı olabilir ve emeklilik hesabınızı hızlıca çizmekten kaçınmanıza yardımcı olabilir. Uzun süreli bakım sigortasının sizin için anlamlı olup olmadığını ve şimdi bir politika satın aldığınızı anlayın, yine de iyi bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Finansal danışman ve WealthAnatomy.com'un kurucusu Ryan Michler,

“Emeklilik birikimlerinizin büyük kısmı ne kadar harcanacak? Tıbbi masrafları söylediyseniz maalesef haklı olabilirsiniz. Emekliliğinizde uzun süreli bakım gerektiren bir ihtimaliniz çok muhtemeldir.Yardımlı yaşam için ortalama yıllık maliyeti 43.000 $ ve bakım evi bakımı için 80.000 $ ile, emeklilik birikimlerinizi hayal ettiğinizden daha hızlı yakabilirsiniz. ”

* Kaynak: Genworth Bakım Bakım Anketi 2014

30. Dönem Yaşamı Politikanızı Yenileyin

20'li yaşlarınızda vadeli hayat sigortası yaptırdıysanız, politikanız süresinin dolmasıyla ilgilidir. Şimdi yaşam döneminizi yenilemeniz gerekip gerekmediğini anlamak için iyi bir zaman. Bağımlılar için üniversiteye giderken endişeleriniz varsa ve eşiniz hakkında endişeleriniz varsa, muhtemelen politikanızı yenilemek için iyi bir zaman. Genellikle hayat sigortası poliçesini iptal etmeden yenilendiğinizde uygun fiyatlar alabilirsiniz. Şimdi de kişisel sorumluluk sigortası almayı düşünmek için iyi bir zaman ve yaş.

31. Yararlanıcınızı İnceleyin

40'lara ulaştığınız zaman, şansınız çok az yaşam değişikliğiniz oldu. Sonuç olarak, faydalanıcı tanımlarınız güncel olmayabilir. Hesaplarınızdaki faydalanıcı ifadelerinizin iradenizde ne olduğunu anladığının farkına varın.

Öyleyse eski eşiniz hala hayat sigortanızda veya emeklilik hesabınızda bulunuyorsa, bunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Her yıl yararlanıcınızı gözden geçirin ve gerekli değişiklikleri yapın.

32. Sigorta Kapsamınızı Gözden Geçirme

Şimdi sigorta kapsamınızı incelemek için iyi bir zaman. Eski arabanızda hala kapsamlı ödeme yapmanız gerekiyor mu? Ev sigortası kapsamınızı takdir nedeniyle artırmanız mı gerekiyor? Sağlık sigortanız hala ihtiyacınız olan şey mi? 10 yıldan beri uygulamış olduğunuz politikaları gözden geçirme ve kapsamın hala uygun olduğundan emin ol. Gerekirse değişiklik yapın.

33. Sağlığınıza Dikkat Edin

Daha keyifli bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız, bugün sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Daha iyi yemeye ve uygun fiziksel aktivite seviyesini sürdürmeye özen gösterin. Ne kadar sağlıklı olursanız, (ve daha sonra) şimdi ne kadar tasarruf edersiniz ve genel olarak hayatınızdan daha çok keyif alırsınız.

34. “Mini Retirements” ı deneyin

Emekliliğin tadını çıkarmak için çok yaşlı olana kadar beklemek zorunda değilsin. Bunu yapabilme yeteneğine sahipseniz, “mini emekliler” almayı düşünün. Bir ya da iki yıl boyunca bir şey üzerinde çalışabilir, daha sonra seyahat etmek ve eğlenmek için birkaç ay sürebilirsiniz. Sonra geri döndüğünde başka bir iş bulabilirsin. Bu tür bir yaklaşım biraz fazladan planlamayı gerektirir, ancak çocuklar dışarı çıktıktan sonra eğlenmek için iyi bir yol olabilir ve siz hala ne yapmaktan zevk alacak kadar gençsiniz.

35. Downsizing hakkında düşünün

Şimdi yaşam tarzınızı küçültmek için iyi bir zaman. 40'ların sonlarında, sahip olduğunuz şeyleri azaltmayı düşünmek mantıklıdır. Çocukların taşınıp gittiği büyük bir eve ihtiyacın var mı? Kaç tane arabaya ihtiyacınız var? Daha az şeyle yönetir misin? Yaşam tarzınızı basitleştirmeyi ve küçülmeyi düşünün, böylece paranız önceliklerinize yönlendirilebilir.

36. Rahatlamak için Zaman ayırın

Hayatın bir parçası kendini zevk alıyor ve rahatlıyor. 30'ların boyunca çılgınca bir tempoda çalışmış olabilirsiniz, ama şimdi biraz yavaşlama ve hayattan zevk alma zamanı. Rahatla ve gitmeyi öğren. Fiziksel sağlığınız ve ruh sağlığınız için daha iyidir. Kendinizi emekli olmaya hazır olduğunuza kadar bozulduğunuz yere koşmayın.

37. Teknoloji Öğrenin

Teknolojiden haberdar ol. 40'larınızda bilgisayarlara, telefonlara ve diğer tüketici teknolojilerine ayak uydurursanız, daha sonra gelen devam eden değişikliklere daha fazla alışırsınız. Teknoloji, taze kalmanıza, zihninizi aktif tutmanıza ve zamanla hareket etmenize yardımcı olabilir. Herkese daha iyi bir yaşam için hazırlamak istiyorsanız, teknolojiye ayak uydurmak iyi bir fikirdir.

38. Yeni Şeylere Açık Olun

Uyum yeteneği yaşamınız boyunca önemli kalır. Kariyerinizde esnek olmanız, pazarlanabilir olmanız (ve daha yüksek kazanç gücüne sahip olmanız) veya başka şekillerde esnek olmanız, yeni şeylere açık olmanız. Finansal esneklik, sağlığınız ve hayatınızın diğer alanlarında esneklik ile el ele gider. Forces'in katkıcısı ve WealthySingleMommy.com'un kurucusu Emma Johnson şöyle diyor:

“Yeni şeyler denemezseniz, bir kişi, profesyonel, ortak, ebeveyn, vatandaş, arkadaş, atlet veya sanatçı olarak büyüyemezsiniz. Hayatınızın bazı yönlerine takılıp kalmışsanız, aynı alışkanlıkları veya uygulamaları tekrarlamaya devam etmeyin - kapatın! Küçük, görünüşte alakasız alışkanlıklar bile dev bir vardiya yapabilir: Her sabah çalışmak için yeni bir yol alın, yeni bir antrenman rutini deneyin, çocuklarınızın yatma rutinini değiştirin. Ayrıca, bazı büyük riskler için de gidin. Hayatınızın toplamı boyunca - borsada oynamak gibi - risk ödüllendirilir. ”

39. Size Karşı İlerlemenizi Ölçün

Umarım, 40'lı yaşına geldiğinizde, Joneses'a ayak uydurmaktan vazgeçmişsinizdir. Ancak, eğer hala başkalarının nerede olduğuyla ilgili mali durumunuzu ölçüyorsanız, şimdi durmak için iyi bir zaman. Size karşı ilerlemenizi ölçün ve kendi iyiliğiniz için daha iyisini yapmaya karar verin - başkalarını etkilemek uğruna değil.

40. Şimdi Paranın Tadını Çıkarın

40'larınızı emeklilik planlamanızı gerçekten yüksek donanıma dönüştürmek için bir süre olarak kullanmak istiyorsanız, şimdi paranızın tadını çıkarmayı unutmayın. Bu noktaya ulaşmak için çok çalıştın ve hayatın zevklerinden bazılarını karşılayabilirsen devam et ve yap. 20 sene kadar uyanmak istemiyorsunuz, 40'lı yıllarınızı tamamen boşa harcamış olmanızdan pişmanlık duyuyorsunuz.

Bu gönderi aslında Forbes.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Bu Kural Sizi Zengin Edecek. Paranın 50/30/20 Kuralı. Nasıl Para Biriktirilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Gerçek Net Değerinizi Nasıl Hesaplanır?
Yatırım

Gerçek Net Değerinizi Nasıl Hesaplanır?

Finansal olarak düşünen insanlar bazen “net değer” olarak adlandırılan bir rakamı fırlatırlar. Belki de ünlülerin (Jay-Z 0r Kardashians gibi), politikacıların (Donald Trump ya da Mitt Romney gibi) ya da iş sahiplerinin (Bill Gates ya da Mark Zuckerberg) net değerlerinden bahseder. Öyleyse net neye değer?
Devamını Oku
Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku
Yatırım

Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku

Yatırım Zamanı Ufku Bu misafir yazısı, haftalık kısa ve basit yatırım gönderileri sunan yeni yatırımcılar için yeni bir site olan Yatırımlar ABCs tarafından yazılmıştır. Öğrendiğim en önemli para yönetimi bilgisinden biri yatırım zamanı ufku kavramıdır. Yatırım süresi ufkunun arkasındaki temel fikir, uzun vadede (yani emeklilik ve genç olmanız) yatırım yapıyorsanız, yatırımlarınızın bir kısmını veya tamamını hisse senedi veya hisse senedi gibi daha riskli menkul kıymetlere yatırmayı düşünebilirs
Devamını Oku
Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?
Yatırım

Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?

Halka açık bir şirkette çalışıyor musunuz ve bu stoku emeklilik planınızda da sunuyor mu? Eğer öyleyse, bu hisse senedi emeklilik portföyünüzün yüzde kaçını temsil ediyor? % 10? % 25? % 75? Tüm rahatsızlığım için, tüm emeklilik portföyünün bir stokta olan bir beyefendiye rastladım.
Devamını Oku
10 Yılda 10 Parasal Tercihiniz
Yatırım

10 Yılda 10 Parasal Tercihiniz

“Tek yapmam gereken formu İK departmanım haline getirmekti.” Basit bir görevdi, ama bize atılan en önemli şeylerle başa çıkmak için tarafa itilmişti. Form bir 401k kayıt firmasıydı ve müvekkilim, ilk kullanıma sunulduğunda ne yazmış olabileceğini merak ediyordu.
Devamını Oku