Yatırım

Zenginlik İnşa Etmek İçin 3 Kesinlikle Açık Yol

Zenginlik oluşturmak için bir roket bilim adamı olmak zorunda değilsiniz.

İlk cümlenin içine girmesine izin vermediysen, tekrar oku.

Zenginler, akıllı olmanın kesinlikle para kazanmanıza yardımcı olabileceğini, bunun kazançlarınızla servet oluşturacağınız anlamına gelmeyeceğini anlıyor.

Aynı şekilde, ünlü olmak, mutlaka servet inşa edeceğiniz anlamına gelmez. Elbette, yardımcı olabilir, ama sadece bir gecede görünüşte kaybolup gitmesini izlemek için bir ton para kazananların sayısız hikayesi vardır.

Peki, servet inşa etmek için sırlar nelerdir? Ve, bir kez servet inşa ettikten sonra, onu nasıl saklıyorsunuz? Gerçek şu ki, servet inşa etmek için “sırlar” gerçekten de sır değildir.

Bunlar, amaçlarla ve uzun bir süre boyunca uygulandığında, nakit dolu bir havuzla sonuçlanabilecek (eğer paranızı stoklamayı seviyorsanız), sağduyulu davranışlardır.

Bu davranışlardan bazılarına bir bakalım.

1. Borca “hayır” deyin.

Joseph A. Carbone, Jr., CFP®, servet danışmanı ve WealthManagementfortheRealWorld.com'un kurucusu,

“18 yıllık kariyerimin üzerinde çalıştığım en başarılı müşteriler, borç ve pozitif nakit akışı olmayanlar.”

Borca “hayır” demek, çok varlıklı bireylerin kalbinde gerçekten bir davranış. Niye ya? Faiz oranları ile ilgisi var.

Öğrenci kredileri, kredi kartları, kişisel krediler, araç kredileri ve diğer birçok borç türü faiz oranlarına sahiptir. Bu oranlardan bazıları diğerlerinden daha yüksektir, ancak bir şey garanti edilir: Eğer bir kredi üzerinde asgari ödeme yaparsanız, faiz oranlarından daha fazla para ödersiniz. yap var.

Ne yazık ki, pek çok insanın sıkıştığı yer burası. Borç almak için çok kullanılırlar, normal olduğunu düşünürler ve bir yaşam biçimi olarak sallarlar. Elbette, bazı insanlar için bir yaşam biçimi olabilir, ama bunun bir yaşam biçimi olması gerekmiyor. sen.

Borçtan kurtulmanın yolu, enerjinizi daha fazla borca ​​“hayır” demeye odaklamaktır. Bir dakikanızı ayırıp, odaklanmanın hızlı bir şekilde para kazanmak için olduğu bir moda soktuğunuzda, başlangıçta mümkün olabileceğini düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde borçlarınıza saldırmayı tercih edebilirsiniz.

Borç kartopunu yapmaya karar verdiğinizde, bu öğrenci kredilerini bir kozmopolit olmadan konsolide edin ya da sadece ödünç alıp borçlarınızı ödeyin, geçin ve daha zengin olacaksınız.

2. Disiplini pratik edin ve uzun vadeye yatırım yapın.

Bu hisse senedi veya hisse senedinin aldatmacalarına yakalanmak çok kolay olabilir. Medya bunu sürekli olarak ya da “yeni sıcak stok” diye rapor ediyor. Tuzağa düşmeyin. Hepimiz biliyoruz ki, yatırımlarınızı çeşitlendirmek ve hızlı zenginliklerin cazibesine kapılmamak daha iyidir.

Scott Wellens, CFP®, Mali Müşavir ve BestinWealth.com kurucusu açıklıyor,

“Kaçınılmaz olarak daha fazla servete götüren bir numaralı davranış disiplinli kalıyor. Duygular çok gerçektir ve çok tehlikelidir, ve paranız hakkında objektif olmak zordur, özellikle etrafımızdaki insanlar ekonomiyle ilgili olarak kıyamet ve kasvet hakkında konuştuklarında. Paranızın çoğu uzun vadeli yatırımı yapıyor - uzun vadeli paranızla ilgili kısa vadeli kararlar vermeyin. Piyasa benzeri getiri elde etmenin en iyi yolu, yatırım karmasıyla aldatmak değildir. Bunu yaparsanız, finansal hedeflerinize ulaşma olasılığı büyük olasılıkla aşağı inecektir. Borsaların nereye yöneldiğini tahmin etmek ve tahminden vazgeçmek karar vermek bir aptal oyunudur. Bir kristal top gerektirir - ve hiç kimse bir kristal topa sahip değildir. Disiplinli kalın. ”

Borsa, örneğin, yıldan yıla son derece uçucu olabilir. Newbie yatırımcıları, hisse senedi piyasası dik bir dalış yaptığında kendilerini paniğe kaptırabilir ve kazanan hisseleri seçebileceklerine karar verebilir. Bu bir hata.

En iyi tavsiye satın almak ve tutmaktır.

Ve bunu yaptığınızda, uzun, uzun bir süre tutun. Satın alma ve tutma stratejisine sadık kalınan disiplin, kolayca bulunamaz, ancak bunu bulabilirseniz, kendinizi emeklilikte finansal olarak istikrarlı bir şekilde bulmanız daha olasıdır. Paniklemeye özellikle maruz kalıyorsanız, sizin için yatırım yapmasını sağlayarak nasıl ayarlayabileceğinizi ve unutabileceğinizi görmek için İyileştirme yatırım incelememizi kullanın.

Motif Yatırım hakkındaki incelememiz gibi bazı büyük yatırım fırsatlarında diğer incelemelere göz atın.

3. tutumlu olun, arkadaşlar.

Yeni bir işin var. Şimdi büyük paraları getiriyorsun. Her zaman istediğin tekneyi dinlenip satın almanın zamanı geldi, ve bu eğlence aracı ve altın infüzyonlu (ve bejeweled) akıllı telefon kılıfı (tabii ki daha az pahalı akıllı telefonunuzu korumak için), doğru mu?

Tahmin ettin: yanlış!

Bu tutumlu olmak çok daha iyi bir fikir. Unutmayın, sadece para tasarrufu yaparak, harcama yapmadan servet inşa edebilirsiniz. Elbette, biraz para harcamanız gerekecek, ancak yaşam tarzınızı yeni gelirinize uyacak şekilde şişirmeniz gerekmez. Ne münasebet.

Benjamin Brandt, CFP®, RetirementStartsTodayRadio.com, yaşam tarzı sürüngen fenomen hakkında konuşuyor:

“Gelirdeki herhangi bir artışın insanın yaşam tarzı geliştirmeleri tarafından yutulmasının insan doğası,“ yaşam tarzı sürünmesi ”olarak bilinen bir olgudur. Yaşam tarzı sürünmekten kaçının ve yıllık artışlar hakkındaki düşüncelerinizi değiştirerek tasarruf planınıza garantili artışlar oluşturun. Bir yükseltmeyle bir dahaki sefere çıktığınızda, artışın yarısını kaydetmek için kendinize meydan okuyun ve diğer yarısıyla 'sürün'. Bu strateji, önce kendinize ödeme yapmanıza, emeğinizin meyvelerinden zevk almanıza ve zamanla zenginlik oluşturmanıza izin verecektir. ”

Özellikle uzun vadede, gerçekten ihtiyacınız olmayan şeylere para harcamak yerine, tutumlu, servet inşa etmek ve sağlam bir mali pozisyona sahip olmak daha iyidir.

Para biriktirmenin birçok yolu var. Onları öğren, hayal et ve harekete geç. Tutumlu davran. Cüzdanınız size teşekkür edecek. Eh, belki de hemen değil, ama zamanla olacak.

Son düşünceler

Tüm bu ipuçlarını birbirine bağlayan ortak bir iş parçacığı vardır: daha fazla kazanın, daha fazla tasarruf edin ve daha az harcama yapın. Bu, servet inşa etmek için orta-hızlı pistte sizi alacak bir denklem. Elbette, bu bir gecede düzeltme değil, ama yolculuğa değer.

Kendinizi motive etmek için, servetinizle neler yapabileceğinizi hayal edin. Belki de günlük işinizden ayrılabilir ve çok daha tatmin edici olan bu görev yolculuğuna devam edebilirsiniz. Belki de düşündüğünden daha fazlasını verebilirsin. Çocuklarınıza ve torunlarınıza bir miras bırakın! Gökyüzü sınırdır.

Bu gönderi başlangıçta Credit.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Kürşat Zengin - Kalp Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler
Yatırım

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler

En çok kazanılan yetişkinler gibi, 401K planına para yatırıyorsanız, muhtemelen bunun emekliliğiniz için bir kurulum olduğunu biliyorsunuzdur. Vergilemeden önce her maaştan paylaştırdığınız yüzdeyi sadakatle sayarsınız ve eğer şanslıysanız, belirli bir yüzdeyle eşleşen bir şirketle işiniz vardır.
Devamını Oku
Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!
Yatırım

Bir Roth IRA için Çok Fazla Kazanın? Saçmalık!

Roth IRA katkısı yapmak için çok fazla para kazanıyor musunuz? IRS kurallarına göre, değiştirilmiş ayarlanabilir brüt geliriniz birden fazla olursa, Roth IRA katkısı yapmanız yasaktır: ortaklaşa evlenmek için 183.000 $, ya da tek bir kişi ya da hane reisi olarak başvuruyorsanız $ 125,000. Bu kategoriye girmek, bir Roth IRA katkısı olamaz, değil mi?
Devamını Oku
Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?
Yatırım

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?

Yalan söylemem. Biraz zaman alacak. Ama evet, her gün işe giderken kahve dükkanını atlayarak 100.000 doların üzerinde para kazanabilirsiniz. Oh, ve hala kahvenizi evde yapabilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor… En sevdiğiniz kahveyi yerel sürücünüzde söyleyin, 3 $ (daha pahalıya mal olabilir). Ayrıca, evde en sevdiğiniz kahve içeceği için 1 dolara mal olduğunu söyleyelim (daha ucuza mal olabilir).
Devamını Oku