Maliye

Ho┼č Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!

Bugün iyi bir arkada┼č─▒m olan SSG Chris Henry'yi AfganistanÔÇÖdan y─▒llarca süren görevinden geri kabul etmek için heyecanland─▒m.

Chris ve ben liseden beri iyi arkada┼č oldum ve birkaç y─▒l sonra Milli Muhaf─▒zlara kat─▒ld─▒─č─▒nda birçok delici bir araya geldik. Chris'in kar─▒s─▒ Sabine'i çok uzun zamand─▒r ilk kez kucaklad─▒─č─▒n─▒ görmek için kar┼č─▒lama evindeki törende olmak çok güzeldi.

Hikâyelerini bu kadar özel k─▒lan ┼čey, Sabine'in asl─▒nda Hollanda'l─▒ olmas─▒ ve onun vizesini ABD'de oldu─ču için onaylatmaya çal─▒┼č─▒yor olmas─▒yd─▒. Aylar önce burada olmas─▒ gerekiyordu, ama i┼čler gecikmeye devam ediyordu. Sonra saf bir mucizeyle, Chris'in eve gelmesinden iki gün önce onayland─▒. ─░yi zamanlama hakk─▒nda konu┼č, tamam m─▒? Hikâyelerinin çok haval─▒ oldu─čunu dü┼čündüm ve Sabine'e, tan─▒┼čt─▒klar─▒ hikayeyi ve erke─činin deniza┼č─▒r─▒ ülkelerde hizmet etmesini sa─člamak için neler anlatt─▒─č─▒n─▒ anlatmas─▒n─▒ istedim.

Chris ve Sabine'in Hikayesi.

Kas─▒m 2006'dayd─▒ ve ABD'de t─▒rnak ustas─▒ olan üvey annemi ziyaret ediyordum. T─▒rnaklar─▒n─▒ almak için ona gelen bir k─▒z (Amy) beni d─▒┼čar─▒ ç─▒kard─▒ ve Chris'le tak─▒lmaya ba┼člad─▒k. Bir hafta boyunca oradayd─▒m ve Hollanda'ya geri dönmek zorunda kald─▒m. Chris ve ben MSN konu┼čtuk çok sohbet ettik ama bir gün cep telefon numaram─▒ anlad─▒ ve beni arad─▒. ┼×ubat 2007 Do─čum gününü kutlamak için bir haftal─▒─č─▒na Chris'e gittim. Bundan sonra MSN'ye geri döndü ve ileti┼čimde kalmak için telefon etti.

Nisan 2007'de ailemle tan─▒┼čmak ve Hollanda'y─▒ görmek için Hollanda'ya geldi. (büyük bir kültür ┼čoku vard─▒ ama çok be─čendi). Bu ziyaretten sonra eyaletlere geri dönmek zorunda kald─▒ ve tekrar bilgisayar ve telefona geri döndük. Bizim telefon faturalar─▒ çok pahal─▒ ama buna de─čer. Chris ile 2007 yaz─▒nda 3 hafta geçirdim. ─░lk haftada bir haftadan fazla zaman geçirdik.

Teklif

Nisan ve A─čustos 2007 aras─▒nda Chris annemi ve babam─▒ elime sormakla çok me┼čguldü ve babam─▒n do─čum gününü bana önerdi. Ak┼čam biraz kar─▒┼č─▒k duygular vard─▒ çünkü Chris'in annesi meme kanseri oldu─čunu haber ald─▒. ┼×imdi 2 y─▒l kanser ücretsiz yap─▒yor. Zor zamanlard─▒ çünkü Hollanda'ya geri dönmek zorunda kald─▒m ve Chris annenin hastal─▒─č─▒yla u─čra┼čmak zorunda kald─▒. Ke┼čke onun ve ailesinin yan─▒nda olabilseydim. Kas─▒m 2007'de Chris'in 2008'in sonunda konu┼čland─▒r─▒laca─č─▒ telefonda söyledi.

─░┼čte gelin geliyor


8 Ocak 2008'de Hollanda'da evlendik. Dü─čünden sonra 3 hafta yaz tatillerim vard─▒ ve dayanamad─▒m, kocam─▒ konu┼čland─▒r─▒lmadan önce sadece 3 hafta boyunca görecektim. Benim i┼čim bir ma─čaza müdürü olarak ma─čaza müdürü ve ben de Chris'le benim içinde oldu─čum tüm durum hakk─▒nda patronumla konu┼čtum. Patronum, Haziran'la 3 ay boyunca Chris'le birlikte olmam için ba┼č parma─č─▒m─▒ verdi. A─čustos. 3 ay içinde Amerika'da aile ve arkada┼člar─▒m─▒z için ikinci dü─čünümüzü 5 Temmuz 2008'de yapt─▒k. Muhte┼čem 3 ay sonra geri dönmem gerekti. Çok zordu çünkü bir daha ne zaman görü┼čece─čimizi bilmiyordum.

Biraz ┼čans─▒m─▒z vard─▒ çünkü Chris, görevlerine gitmeden önce ABD'de yo─čun bir e─čitimden sonra evdeydi. 2008 y─▒l─▒n─▒n Kas─▒m ay─▒nda bir haftal─▒─č─▒na evde olaca─č─▒ ortaya ç─▒kt─▒ ve bir hafta boyunca onu görüp ho┼čça kal demeye karar verdim. Hollanda'y─▒ görmeye giderken, 2 gün boyunca evde olaca─č─▒n─▒ söyledi. O korkunçtu. Bir pazar günü uçtu─čumu sand─▒m, jet lag'─▒mla vakit geçirmek için kavga ettim ve o gece arkada┼člarla ak┼čam yeme─či için d─▒┼čar─▒ ç─▒kt─▒k. Ertesi sabah Chris e┼čyalar─▒n─▒ toplamak zorunda kald─▒ ve Fort Riley'ye gittik. Oradayken o gece ayr─▒laca─č─▒n─▒ duyduk. En zor güle güle oldu!

Aylar taraf─▒ndan uçuyordu; Çok stresli aylar. Ve nisan 2009, 2 haftal─▒─č─▒na R & R'─▒na ev sahipli─či yapt─▒. Sonunda tekrar görü┼čece─čiz. Süperdi, birlikte geçirdi─čimiz zaman─▒, aileyi ve arkada┼člar─▒m─▒ harcad─▒k. Chris iki hafta sonra benden bir gün önce ayr─▒ld─▒ ... görevlerine geri döndü ve Hollanda'ya geri uçuyordum. ┼×imdi sonsuza kadar birlikte olmak bizim için çok yak─▒n oluyorÔÇŽ. ┼×─░MD─░ !!

Uzun bir süre sonra ilk kucakla┼čma.

Ho┼čgeldiniz ev chris

O gün nihayet geldi. Orada olmaktan ve bu özel bulu┼čmaya ┼čahit olmaktan çok memnun oldum. Allah, ülkemiz için kurban edilenleri korusun ve her zaman en büyük fedakarl─▒─č─▒ yapanlar─▒ hat─▒rlay─▒n. Tanr─▒ Amerika'y─▒ Korusun!

Videoyu izle: FIFA 18. Yolculuk: Avc─▒ ─░ade. Resmi Hikaye Fragman─▒

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Krizden Nas─▒l Kurtulur?
Maliye

Finansal Krizden Nas─▒l Kurtulur?

Epik bir aile tatili olmas─▒ gerekiyordu. O kadar. Resim: Nashville, Tennessee'deki ge├žici kirac─▒l─▒─č─▒m─▒za yeni ta┼č─▒nd─▒k ve bir ara verdik. O zamanlar fark etmedi─čimiz en g├╝zel ┼čey, yeni okul b├Âlgemizin ÔÇťFall BreakÔÇŁ olarak adland─▒rd─▒─č─▒ ger├že─čiydi. ┼×imdi, ┼×├╝kran G├╝n├╝ i├žin okuldan ara verdik, ama bu ├Âzel k─▒r─▒lma, Ekim.
Devam─▒n─▒ Oku
─░nsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak i├žin 4 Yasal Yollar─▒
Maliye

─░nsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak i├žin 4 Yasal Yollar─▒

B├╝y├╝d├╝─č├╝n├╝zde ne yapmak istedi─činizi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝zde, insani bir kobay hi├ž akl─▒n─▒zdan ge├žmedi mi? Muhtemelen de─čil. ÔÇťGine domuzuÔÇŁ terimi baz─▒ olumsuz ├ža─čr─▒┼č─▒mlar ta┼č─▒yabilir. Ancak, bor├žlar─▒ ├Âdemek, tasarruf hesab─▒n─▒z─▒ art─▒rmak ya da sadece maa┼čl─▒ maa┼č ├Âdemelerini durdurmak i├žin para kazanmak i├žin harika bir yoldur.
Devam─▒n─▒ Oku
├ťniversite ├ľ─črencileri i├žin 7 B├╝y├╝k ─░┼čler
Maliye

├ťniversite ├ľ─črencileri i├žin 7 B├╝y├╝k ─░┼čler

Kolej maliyetleri hem ├Â─črenciler hem de ebeveynler i├žin giderek artan bir y├╝k getiriyor. Bu y├╝k├╝ hafifletmenin bir yolu ├╝niversite ├Â─črencilerine i┼č bulmakt─▒r, ancak bir i┼či tam zamanl─▒ bir ├╝niversite y├╝k├╝yle dengelemek zor olabilir. Bug├╝n ├╝niversite ├Â─črencileri i├žin 7 harika i┼čin bir listesini, ├╝niversite ├Â─črencilerinin yo─čun program─▒nda ├žal─▒┼čabilecek, ancak yine de iyi bir maa┼č kazanmay─▒ ba┼čarabilecek i┼čleri payla┼čaca─č─▒z.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir 403b'yi geleneksel bir IRA'ya d├Ân├╝┼čt├╝rebilir misiniz? Kesinlikle!
Maliye

Bir 403b'yi geleneksel bir IRA'ya d├Ân├╝┼čt├╝rebilir misiniz? Kesinlikle!

Bir├žok insan─▒n kariyerleri boyunca ├že┼čitli i┼čverenlerden ge├žmesiyle, i┼čverenin destekli emeklilik hesaplar─▒n─▒n arkas─▒nda bir iz b─▒rakmak olduk├ža yayg─▒nd─▒r. Bu hesaplar─▒n her birinin kendi ba┼člar─▒na b├╝y├╝meye devam etmesine izin vermek m├╝mk├╝n olsa da, bu nadiren maliyeleriniz i├žin en iyi se├ženek.
Devam─▒n─▒ Oku