Maliye

Roth IRA'ya mı yoksa Tasarruf Tasarruf Planına mı Yatırım Yapmalısınız?

Emeklilik için tasarruf, çoğu birey tarafından yaygın olarak paylaşılan bir hedeftir.

Bağımsız olarak varlıklı olmadıkça veya güvende hissetmek için yeterli miktarda paranız olmadıkça, hiçbir zaman tasarruf etmenize gerek kalmayacak (bunlardan hiçbirine sahip değildim), iş yerinizde paranızı bir kenara koymak istediğinizde rahatınız ve güvenliğiniz için Emeklisin. Yatırım geleceğiniz için bir güvenlik ağı kurmak için ben kadar az ile başlayabilirsiniz1000 dolar veya 500000 $ yatırım! Bir yerlere başlamak zorundasın!

Bu, seçim yapılabilecek emeklilik tasarruf planlarının düzinelerce farklı “türü” olduğu için, herhangi bir şekilde yapılabilir. Her planın kendi faydaları ve dezavantajları vardır, mevcut ve uzun vadeli finansal ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayanı bulmak önemlidir. Askeri ve federal çalışanların üyeleri ek tasarruf araçlarına sahipler ve bu sayede daha da karmaşık bir şekilde nerede kalacağı kararını veriyorlar. Burada hizmet üyelerine, ailelerine ve ABD Federal Hükümet çalışanlarına sunulan iki popüler tasarruf planına bakıyoruz.

Roth IRA-Vergi Sonra Vergi Daha Sonra Ücretsiz

Bir IR IRA, IRS tarafından belirlenen gelir eşikleri altında kalan herhangi bir birey veya evli çift için kullanılabilir. Bir Roth IRA'ya katkıda bulunabilmek için, serbest meslek, maaş, maaş, komisyon ve ikramiyelerden elde edilenler gibi vergilendirilebilir tazminatlardan katkı sağlamanız gerekir. Askeri, devlet ve sivillerin mensupları, gerekli koşulları yerine getirmeleri halinde bir Roth IRA'ya erişebilir.

Roth IRA katkıları vergi sonrası dolarlarla yapılır, yani hesap sahibi, daha önce hiçbir zaman, nitelikli dağıtım olarak alındığında katkı payı veya kazanç konusunda gelir vergisi ödemeyecektir. Nitelikli dağıtımlar, hesabın beş vergi yılı için açık olması ve sahibinin 59 1/2 yaşından sonra herhangi bir zamanda katkı paylarının geri çekilmesini ve kazancını içerir. Bu Roth IRA kuralları, daha önce gelir vergisi ödenmiş ve daha fazla vergilendirme gerçekleşmeyecek şekilde dağıtımlar alındığında daha yüksek bir vergi ayırımında bulunan bireyler için çok faydalıdır.

Roth IRAs neredeyse herhangi bir büyük aracılık ile açılabilir. Bunları, sizin için tüm yatırımları yapacak olan Betterment ve Wealthfront gibi robo-danışmanlarda bile alabilirsiniz.

Tasarruf Planları

Hizmet personeli ve federal çalışanlar için kullanılabilir, Federal Tasarruf Tasarruf Planı emeklilik tasarrufu için dikkate alınması gereken bir başka seçenektir. Sıklıkla TSP tarafından bilinen bu plan, çoğu tasarruf sahibinin tanıdığı standart 401k ile benzerdir. Roth IRA'dan pek çok yönden, TSP'ye yapılan katkılar, vergi öncesi gelir miktarını azaltarak vergi öncesi gelirle yapılır. Tabii ki, vergiler katkı payları üzerinden ödenmediğinden, TSP'den dağıtımlar vergilendirilecektir. Para çekilirken daha yüksek bir gelir vergisi parantezindeyseniz, bu bir dezavantaj olabilir.

İki Arasındaki Farklar

İki plan arasındaki farklar, nasıl vergi olduklarına bakmazlar. Finansal ihtiyaçlarınız için hangi planın en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için aşağıdakileri dikkate alın.

  • Katkı limitleri TSP'de yılda 18.000 $ 'a kadar, Roth IRA'da (2016 için) yıllık 5.500 $' a kadar katkı sağlayabilirsiniz.
  • Minimum çekilme yaşı TSP hesap sahipleri, dağıtımlar için erken para çekme cezalarından kaçınmak için 59 1/2 yaş olmalıdır. Roth IRA sahipleri, 59 1/2 yaşından sonra herhangi bir yaşta ceza ve kazanç olmaksızın katkı yapabilirler.
  • Gerekli minimum dağılımlar (RMD) - Asgari zorunlu dağıtımlar, böyle bir zorunluluğu olmayan Roth IRA'ya kıyasla 70 atC'de TSP'den alınmalıdır. Gerekli asgari dağıtımın yapılmaması, IRS'den% 50 ceza ile sonuçlanır.

Hangisini Yaptım?

9 yıllık askeri kariyerim boyunca, hem Roth IRA'ya hem de TSP'ye erişimim oldu. Sadece Ulusal Muhafızlarda olduğumdan beri, esasen Roth IRA ile başladım, çünkü yatırımlarım üzerinde daha fazla kontrol sahibi oldum. 2005 yılında kuruluncaya kadar TSP benim için uygun bir seçenek haline gelmedi. Ona bir ton nakit akıtmış olmama rağmen, hala benimkini ve karımın Roth IRA'sını maksimize etmeyi tercih ettim. Bunun yanı sıra acil durum fonlarımızı gerçekten geride bırakarak, TSP'yi geçmeye karar verdik. Şahsen, ben Roth IRA'nın kontrolünü beğendim - istediğimi alabilirim ve potansiyel olarak vergiden muaf bir yuva yumurtasının emeklilikte beni beklemesi.

Aktif görev için, TSP, maaşınızdan doğrudan çekilebileceğinden daha cazip olabilir. Ayrıca, TSP'ye uygun fonlar aldıkları birçok kamu hizmeti işi de vardır. Bu durumda, ücretsiz paraya karşı tavsiye etmek zordur. Maça koyardım ve sonra başka bir şeye yatırım yaparım. Roth IRA hesabı.

Her şeyden önce, kurtarmak için asla kötü bir şey olmamasıdır. TSP veya Roth- sadece emeklilik için bir şeyler sakladığınızdan emin olmanız gerekir. Her ikisi de ayrı avantajlar ve bazı durumlarda dezavantajlar sunuyor. Hem Roth IRA'ya hem de TSP'ye erişimi olan askerler ilk önce bir Roth IRA'ya katkıları maksimize etmek ve daha sonra her iki plandan en fazla fayda sağlamak için TSP'ye ek tasarruflar yapmaktan yararlanabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamı için başvururken, farkında olmanız gereken birçok farklı değişken vardır. Kuşkusuz bunlar, satın aldığınız koruma türünü ve miktarını içerecektir - sevdiğiniz kişilerin beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması için, ilerlemek için yeterli paraya sahip olmasını sağlamak isteyeceğinizden.
Devamını Oku
Eşler Arası Kredilerin Türleri
Maliye

Eşler Arası Kredilerin Türleri

Son birkaç yılda eşler arası kredi verme alanlarının sayısı arttıkça, sunulan kredi türleri de genişlemektedir. Bu siteler şimdi bir zamanlar sadece geleneksel bankalar ve kredi köpekbalıkları aracılığıyla mevcut olan eşler arası krediler sağlamaktadır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: “Bir krediyi nasıl alabilirim?
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu

Paramı akıllıca yatırım yapmayı düşündüğümde, birkaç şeyden etkilendim. Benim yaşımı, emekliliğimi, her ay ne kadar para biriktirdiğimi ve yalan söylemediğimi düşünüyorum, ayrıca korkudan da etkilendim. 70'li ve 80'li yaşlarda çalışmak zorunda kalma korkusu hoş değil. Ya yaşımda hastalanırsam? Yaşlı kalmak istemiyorum, hasta ve kırdım.
Devamını Oku
Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok halkın mali planlarında önemli bir üründür. Bunun bir nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, borçlu ve cenaze masraflarının ödenmesi, günlük yaşam giderlerinin devam eden ödenmesi de dahil olmak üzere, uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için yararlanıcı (veya faydalanıcı) tarafından kullanılabilir olmasıdır. ve hatta geleceğe yatırım yapmak için.
Devamını Oku