Maliye

Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil

Şimdi ya da sonra? Sosyal Güvenlik ne zaman alınır?

Şimdi ya da sonra? Sosyal güvenliğinizi ne zaman alacağınız söz konusu olduğunda, bu çoğu emeklinin kendilerine sorduğu ortak bir sorudur. Ve sonra tekrar kendilerine soruyorlar. Sonra komşu kapıya sorarlar. Herkese bildiklerini sorduktan sonra, doğru zaman geldiğinde hala kafası karışıyorlar. Onu erken mi alıyorsun? Ya da tam faydayı elde edene kadar bekler misiniz? Sosyal güvenliğinizi almak için doğru zamanınız olduğunda kasiyere yerel marketten sormaya hazırlanırsanız, yapma. Bakalım size sağlam nedenler sunabilir miyim Sosyal güvenlik yardımlarınızı alın şimdi, daha sonra değil.

CD'nizin Ödemesi Nedir?

Ne düşündüğünü biliyorum. Banka CD'lerinin sosyal güvenlik yardımınızla ne ilgisi var? Bir saniye içinde oraya gideceğim. İlk olarak, 5 yıllık CD oranlarına bakalım. Net olarak, 5 yıllık CD oranları şu anda yaklaşık% 3,5 (Haziran 2009 itibariyle) ödüyor. Şimdi Sosyal Güvenlik İdaresi'ne göre, ortalama emekli maaşı, kendi parası olarak 1150 dolar kazanacak. Dolayısıyla mevcut CD oranlarına göre, bir emekli maaşı, onlara aynı aylık faydayı sağlamak için yaklaşık 395.000 $ 'a ihtiyaç duyacaktır. Nakit yatırımı yapmadan aynı aylık faydayı sağlayacak güvenli bir yatırım bulmak zor.

Açıkçası, sosyal güvenlik programının genel gücü konusunda endişe var. Fakat son bir emekli maaşı için, önümüzdeki birkaç yıl boyunca biriken bu kontrolleri görmeyi beklemelidirler.

Stoklar hakkında ne

Birçok kişi şu anda borsada mükemmel bir satın alma fırsatı olduğunu tartışıyor (bunlardan biri olabilirim). Ancak “güvenli” bir yatırım için borsaya bakmak için emekli olacağına dair kısa bir süre söylemek, Eskimo'ya klimalar için ihtiyaç duyduğunu söylemek gibi bir şey. Bence noktayı aldın. Değere yönelik temettü ödeyen hisse senetleri, 2001-2002 yıllarında teknoloji stoklarının piyasada bir çok yatırımcıyı geride bırakmasıyla daha da kötü bir durum olmasa da kötü bir şekilde aşağıya çekildi. Paranın bir kısmı hisse senedi maruziyetine sahip olsa da, her ay hükümetten sosyal güvenlik kontrolü almak kadar güvenli değil.

Bazı Güvenlik Gerekiyor

Emeklilerin çoğu, emekli maaşlarını emeklilikte birincil gelir kaynağı olarak görecekler. Ama bir yıl içinde söz konusu şirket tahvillerinin gücünü gördü, hükümet kurumları aksadı ve birçok belediye tahvili gerçekte ne kadar sigortalı olduklarını sorguladılar, tek güvenli sığınak hazinelerdi. Sokakta bir peni alıp hazine getirilerini çıkarabilmekten daha fazlasını yapabileceğiniz bir dönem vardı. Emekliler için gelir kaynağı mı? Daha erken bir yaşta sosyal güvenlik almayı tercih etmek, diğer yatırımlarınız için güvenli bir yer bulmak zorunda kalmadan size güvenli bir gelir sağlayacaktır.

İkinci Düşünce Üzerine

Hepimiz biliyoruz ki, Sosyal Güvenlik'i almak için ne kadar beklerseniz o kadar çok senede% 8'lik bir kazanç elde edersiniz. Eğer buna ihtiyacınız yoksa, neden sadece sosyal güvenlik yardımlarınızı almayı geciktirmiyorsunuz? İşte şimdi bunu almak isteyebileceğiniz bir sebep var. Avantajlarınızı düşük bir oranda almayı seçerseniz, normal emeklilik yaşına geldiğinizde aklınızı her zaman değiştirebilir ve yeniden uygulayabilirsiniz. İşte yakalama… Bu noktaya kadar aldığınız tüm avantajları geri ödemek zorundasınız. Geri ödemek zorunda olduğunuz tek şey müdürdür. Tahakkuk edecek bir faiz olmayacaktır. Paraya ihtiyacınız yoksa kötü bir strateji değil ve endişelenecek başka sıradan geliriniz yok. Eğer öyleyse, dikkatli olmanız gereken yer burası. Sosyal güvenliğinizi erken devrederken, hala işe alınmak, aldığınız sosyal güvenlik kontrollerinden vergi almanızı sağlayacaktır.

Sosyal Güvenlik Fayda Hesaplayıcıları

Sosyal güvenliği almayı seçmeden önce bazı planlama yapın. SSA.gov'a gidin ve beklenen faydasının ne olduğunu bulmak için hesap makinelerini kullanın. Hala çalışıyorsanız vergi koşullarının bilincinde olun. Tüm ödevlerinizi yaptıktan sonra işler yukarı ve yukarı çıkıyor… Hazır, Ayarla, Emekli Olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'de En İyi 17 Banka
Maliye

2018'de En İyi 17 Banka

Muhtemelen bankaların çoğunun, bakiyeleri kontrol etmenize, ödemeleri yapmanıza, para transfer etmenize vb. Olanak sağlayan çevrimiçi yeteneklere sahip olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak, orada hiçbir yerde sadece tuğla-harç lokasyonu olmayan online bankalar da var. Bu çevrimiçi bankacılık şirketleri federal hükümet tarafından talep edilen aynı güvenlik ve diğer yüksek standartlarda tutulur ve iyi olanlar FDIC tarafından sigortalıdır; Bu bankaların çoğu için gerçek bir fiziksel yer bulamazsın
Devamını Oku
İyi Yorum için Söyle
Maliye

İyi Yorum için Söyle

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yolları araştırdıysanız, muhtemelen bir düzine farklı anket sitesine girmiş olursunuz. Tüm sitelerin farklı artıları ve eksileri olacak. Kanepede para kazanmak istiyorsanız, ancak sizin için en uygun web sitesi hangisi olduğunu bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku
En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları
Maliye

En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları

Bu zor ekonomik zamanlarda, çoğu finansal planlamanın önemini kabul eder. Kaynaklarınızın en iyi etkiyi sağladığından emin olmak istersiniz; bu durum, durumunuza iyi çalışan ve geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olacak bir harcama planı oluşturmak anlamına gelir. İyi bütçeleme yazılımı, maliyetten sorumlu olmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
ProOpinion İncelemesi
Maliye

ProOpinion İncelemesi

İnsanlar internette para kazanmayı düşündüklerinde, çoğu insan anket almayı düşünüyor. Anket siteleri, boş zamanlarınızda ekstra harcama yapmak için en popüler yollardan biri haline gelmiştir. Katılabileceğiniz düzinelerce ve düzinelerce farklı anket web sitesi var. Her birinin farkında olmanız gereken farklı avantajları ve dezavantajları olacak.
Devamını Oku