Maliye

Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil

Şimdi ya da sonra? Sosyal Güvenlik ne zaman alınır?

Şimdi ya da sonra? Sosyal güvenliğinizi ne zaman alacağınız söz konusu olduğunda, bu çoğu emeklinin kendilerine sorduğu ortak bir sorudur. Ve sonra tekrar kendilerine soruyorlar. Sonra komşu kapıya sorarlar. Herkese bildiklerini sorduktan sonra, doğru zaman geldiğinde hala kafası karışıyorlar. Onu erken mi alıyorsun? Ya da tam faydayı elde edene kadar bekler misiniz? Sosyal güvenliğinizi almak için doğru zamanınız olduğunda kasiyere yerel marketten sormaya hazırlanırsanız, yapma. Bakalım size sağlam nedenler sunabilir miyim Sosyal güvenlik yardımlarınızı alın şimdi, daha sonra değil.

CD'nizin Ödemesi Nedir?

Ne düşündüğünü biliyorum. Banka CD'lerinin sosyal güvenlik yardımınızla ne ilgisi var? Bir saniye içinde oraya gideceğim. İlk olarak, 5 yıllık CD oranlarına bakalım. Net olarak, 5 yıllık CD oranları şu anda yaklaşık% 3,5 (Haziran 2009 itibariyle) ödüyor. Şimdi Sosyal Güvenlik İdaresi'ne göre, ortalama emekli maaşı, kendi parası olarak 1150 dolar kazanacak. Dolayısıyla mevcut CD oranlarına göre, bir emekli maaşı, onlara aynı aylık faydayı sağlamak için yaklaşık 395.000 $ 'a ihtiyaç duyacaktır. Nakit yatırımı yapmadan aynı aylık faydayı sağlayacak güvenli bir yatırım bulmak zor.

Açıkçası, sosyal güvenlik programının genel gücü konusunda endişe var. Fakat son bir emekli maaşı için, önümüzdeki birkaç yıl boyunca biriken bu kontrolleri görmeyi beklemelidirler.

Stoklar hakkında ne

Birçok kişi şu anda borsada mükemmel bir satın alma fırsatı olduğunu tartışıyor (bunlardan biri olabilirim). Ancak “güvenli” bir yatırım için borsaya bakmak için emekli olacağına dair kısa bir süre söylemek, Eskimo'ya klimalar için ihtiyaç duyduğunu söylemek gibi bir şey. Bence noktayı aldın. Değere yönelik temettü ödeyen hisse senetleri, 2001-2002 yıllarında teknoloji stoklarının piyasada bir çok yatırımcıyı geride bırakmasıyla daha da kötü bir durum olmasa da kötü bir şekilde aşağıya çekildi. Paranın bir kısmı hisse senedi maruziyetine sahip olsa da, her ay hükümetten sosyal güvenlik kontrolü almak kadar güvenli değil.

Bazı Güvenlik Gerekiyor

Emeklilerin çoğu, emekli maaşlarını emeklilikte birincil gelir kaynağı olarak görecekler. Ama bir yıl içinde söz konusu şirket tahvillerinin gücünü gördü, hükümet kurumları aksadı ve birçok belediye tahvili gerçekte ne kadar sigortalı olduklarını sorguladılar, tek güvenli sığınak hazinelerdi. Sokakta bir peni alıp hazine getirilerini çıkarabilmekten daha fazlasını yapabileceğiniz bir dönem vardı. Emekliler için gelir kaynağı mı? Daha erken bir yaşta sosyal güvenlik almayı tercih etmek, diğer yatırımlarınız için güvenli bir yer bulmak zorunda kalmadan size güvenli bir gelir sağlayacaktır.

İkinci Düşünce Üzerine

Hepimiz biliyoruz ki, Sosyal Güvenlik'i almak için ne kadar beklerseniz o kadar çok senede% 8'lik bir kazanç elde edersiniz. Eğer buna ihtiyacınız yoksa, neden sadece sosyal güvenlik yardımlarınızı almayı geciktirmiyorsunuz? İşte şimdi bunu almak isteyebileceğiniz bir sebep var. Avantajlarınızı düşük bir oranda almayı seçerseniz, normal emeklilik yaşına geldiğinizde aklınızı her zaman değiştirebilir ve yeniden uygulayabilirsiniz. İşte yakalama… Bu noktaya kadar aldığınız tüm avantajları geri ödemek zorundasınız. Geri ödemek zorunda olduğunuz tek şey müdürdür. Tahakkuk edecek bir faiz olmayacaktır. Paraya ihtiyacınız yoksa kötü bir strateji değil ve endişelenecek başka sıradan geliriniz yok. Eğer öyleyse, dikkatli olmanız gereken yer burası. Sosyal güvenliğinizi erken devrederken, hala işe alınmak, aldığınız sosyal güvenlik kontrollerinden vergi almanızı sağlayacaktır.

Sosyal Güvenlik Fayda Hesaplayıcıları

Sosyal güvenliği almayı seçmeden önce bazı planlama yapın. SSA.gov'a gidin ve beklenen faydasının ne olduğunu bulmak için hesap makinelerini kullanın. Hala çalışıyorsanız vergi koşullarının bilincinde olun. Tüm ödevlerinizi yaptıktan sonra işler yukarı ve yukarı çıkıyor… Hazır, Ayarla, Emekli Olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zengin bir Evlilik ™ 'in 7 Temel Prensibi
Maliye

Zengin bir Evlilik ™ 'in 7 Temel Prensibi

Büyüdüğüm zaman, sert darbeler okulu aracılığıyla çok fazla para dersi aldım. Büyümek için çok fazla para yardımı aldım ve çok şey demek istiyorum. Bir keresinde, üniversitedeki para konusunda kısayken babamın yeni bir kredi kartı açmamı ve yeni kıyafetler alabilmem gerektiğini hatırlıyorum. Sonunda, daha fazla kredi kartı açtım ve okulu bitirmek için öğrenci kredileri aldım.
Devamını Oku
Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler
Maliye

Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler

Boş zamanlarında yaptığınız her şeyden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, video oyunları oynayarak veya internette gezinerek bile. Herkes kazanç potansiyelini arttırmak için bir yol aradığı için, para kazanabilecek hobileri bulmak, cüzdanını gerçekten zevk aldığınız aktiviteleri yapmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku