Maliye

DB (k) Emeklilik Planı Kuralları. Yeni 401k mı?

Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, “emeklilik”Neredeyse arkaik oluyor. Ulusal İstatistik Dairesine göre (ONS) Özel sektördeki işçilerin sadece% 35'i geçtiğimiz yıl bir şirket emeklilik fonu ödedi. Çoğu işveren 401 bin planları kabul etmiş ve çalışanların omuzlarına kendi emekliliklerini finanse etmekle yükümlü olma sorumluluğunu koymuştur. Kontrol sahibi olmak bir nimet olabilirken, aynı zamanda iki ucu keskin bir kılıç da olabilir. Özellikle, tüm yatırım seçeneklerini tam olarak anlamak için zaman ayırmayanlar için. Bu insanlar için sadece bir çözüm olabilir. Denir DB (k) emeklilik planı ve işte nasıl çalıştığına dair kurallar.

401 (k) Maç + Emeklilik Planı = DB (k)

DB (k) emeklilik planı tam olarak nedir? Esas olarak, bir emekli maaşının gelir akışının faydalarını bir 401 (k) planının eşleştirmesi ile birleştirir. Emekliliğe sahip olan pek çok bomba, onları seviyor çünkü bağlı oldukları bir gelir akışı olduğunu biliyorlar. DB (k), bu istikrarlı gelirin lüksünü, önyükleme ile eşleşen bir katkı ile sunar. Emeklilik planlamasında da kekinize sahip olmanın ve yemek yemenin en yakın örneği olabilir.

DB (k) s Çalışanlara Popüler Olabilir

Birçok küçük işletme, Basit IRA'yı veya bir SEP IRA'yı atlatacak ve sadece isim tanıması nedeniyle 401 (k) planına gidecek. Perks gibi çalışanlar ve 401 (k) planlı bir potansiyel işveren, bir eşleşme ile SEP IRA'nın çok daha çekici olduğunu göstermektedir. DB (k), olma potansiyeline sahiptir. Sonraki emeklilik planlarının hane adı. Karşılaştığım çoğu işçinin 401 (k) 'lığı gerçekten onları anlamıyor. Anne ve babanın sahip olduğu emeklilik tarzı bir gelire sahip olmak daha güvenli ve daha az karmaşık bir çözüm olabilir.

DB (k) İşverenler İçin Pahalı mı?

Söylemesi zor. Bu planların son zamanlarda benimsenmesiyle, işverenlerin bu işe başlamak için acele etmedikleri görülüyor. Kayma ekonomisinin en büyük engel olduğuna eminim. Bunları başlatan şirketler için, büyük olasılıkla çok iyi bir nakit yedeği var. Ancak, bir iş bir seferde iki emeklilik planını finanse ediyormuş gibi değil. Aslında, hem tanımlanmış fayda planları hem de 401 (k) planlarını sunan herhangi bir işletme, bunları bu yeni seçenekle birleştirebilir.

Daha az evrak işi herkesi mutlu bir kampçı yapar

2-500 çalışanı olan şirketler DB (k) nin emeklilik planlarına sahip olabilir. 401 (k) planlarının en ağır kurallar için belirli “test gereksinimlerini” karşılaması gerektiğinde, DB (k) muaftır ve bir plan dökümü ve basit bir form olan 5500 ile işiniz DB (k) stili sallanmaya ve yuvarlanmaya hazırdır .

Bu planlar “aşırı ağır” kurallardan muaftır ve bir şirket sadece bir Form 5500 ve bir plan dokümanı ile bir araya getirebilir. Genel planın maliyeti sorudur. Yeni planlar olmak, söylemek zor, ama okudum çoğu raporlara dayanarak daha ucuz olmalı hem 401 (k) hem de emekli maaşı planına sahip olmaktan daha ucuz olmalı.

DB (k) Planlarından Çalışanlara Sağlanan Faydalar

Bir gelir akışı, işveren maçı ve emeklilikten tasarruf etmek için gerçekten temiz bir araç. Kısacası, DB (k), dört çekici niteliğe sahiptir:

  • Yaşam için Aylık Paycheck. Gelir akışı bir çalışanın maaşının yerini almayacaktır, ancak kesinlikle yardımcı olacaktır. Şirket için daha uzun bir süre çalışmış olan çalışanlar ödüllendirilir: Emeklilik geliri ya eşittir.

a) Son ortalama ödeme sürelerinin% 1'i hizmet yılı sayısını veya

b) Birbirini takip eden en yüksek kazançlı yıllarında işçinin ortalama maaşının% 20'si.

  • 401k için Otomatik Kayıt. Çalışanların varsayılan olarak gelecek için tasarruf etmeleri. (Çıkış yapmayı seçebilirler.)
  • Şirket otomatik olarak bir işçinin maaşının% 4'ünü 401 (k) hesabına yönlendirir. Şirket ayrıca, bu miktarın% 50'sini de karşılayacak. (Çalışanların katkı seviyesini% 4'ten aşağı veya yukarı değiştirme seçeneği vardır.)
  • Bir çalışanın bir DB (k) emeklilik planına tam olarak hak kazanması sadece üç yıl alır. Yani şirketi terk etseler bile, para onlarındır.

DB (k) Emekli Kurtarıcı mı?

Şimdilik, söylemek zor. Gördüğüm en güçlü fayda, kilit çalışanlarınıza daha fazlasını sunabilme becerisidir. Eğer bir tatlı emeklilik paketi sunabiliyorsanız, personelinizi daha verimli ve daha kolay yönetmeye yardımcı olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri
Maliye

Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri

Paranızla başarılı olmanın en büyük yollarından biri, her ay paranızın nereye gittiğini bilmek. Birçok insan mali sıkıntıya düşüyor ama neden bu temel finansal yönetim ilkesini kaçırdıklarını anlamıyorlar. Bütçede bulunmak ve harcamalarınızı takip etmek, sıkı ebeveynlere sahip olmak gibi bir izlenim bırakabilir: Bütçeniz size ne yapmanız gerektiğini söyler ve harcama takip sayfanız, bütçenizi takip etmediğinizde sizi utandırmak veya cezalandırmaktır.
Devamını Oku
Gelecek için En İyi 16 Kariyer
Maliye

Gelecek için En İyi 16 Kariyer

Doğumda büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilen şanslılardan biri olmadıkça, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir. Hayal gücünüzü bulmanın, genellikle, bu mükemmel uyuma yerleşmeden önce farklı endüstrilerde çeşitli deneyimler yaşadıktan sonra geldiğini aklınızdan çıkarmayın.
Devamını Oku
Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar

Herkes parayı sever! Temel ihtiyaçlar için alışveriş yaparken, daha fazla para biriktirmek istiyoruz ve aşağıdaki uygulamalar, doların biraz daha uzağa gitmesine yardımcı olacak. Bu makaledeki tüm uygulamalar, her cüzdan bilinçli alışverişçinin bildiği ve sevdiği inanılmaz bir uygulama olan Ibotta'ya çok benziyor. Ibotta nedir?
Devamını Oku
2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları
Maliye

2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları

Bazı uygulamalar para kazanmanıza yardımcı olurken, çeşitli şekillerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olan başkaları da vardır. Aşağıdaki 15 uygulama, cebinizde daha fazla para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Ve listelenen uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirildiğinden, bunları denemeniz ve ne kadar para biriktirebileceğinizi görmeniz riski yoktur.
Devamını Oku