Maliye

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

Hangi ertelenmiş Comp planı en iyisidir?

Son yıllarda, Ertelenmiş Tazminat Planlarının kullanımı büyük ölçüde artmıştır. Bu, büyük ölçüde mevcut iş piyasasından kaynaklanmaktadır… işverenler, yetenekli çalışanları cezbedecek ve tutacak yeni yollar aramaktadır. Çalışanlara sağlanan faydalara yaklaşmanın yeni yollarına bakmak, bunu başarmaya yönelik bir yoldur. Çalışan el kitabını okuduğunuzdan ve ertelenmiş tazminat planınızın kurallarını tam olarak anladığınızdan emin olun.

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

En basit şartlarda, bir Ertelenmiş Ücret Planı, bir mal sahibinin veya bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını gelecekteki bir tarihte ödenmesine izin vermesine izin verir. Bu planlar iki temel kategoriye ayrılmıştır: Kalifiye ve Niteliksiz planlar. Her bir plan türü belli avantajlara sahiptir, ancak aralarındaki en büyük fark, planların IRS tarafından vergilendirilmesi şeklindedir.

Kalifiye Olmayan Planlar

Nitelikli olmayan bir planda, işveren, çalışanlara sağlanan faydalar ödenene kadar vergi indirimi almaz… ve o zamanlar çalışanlara vergilendirilebilir. Artı tarafta, kalifiye olmayan bir plan oluşturmak genellikle daha ucuzdur. Ayrıca, işveren katkıları sınırlı değildir ve bu planlar önemli raporlama veya dosyalama düzenlemelerine sahip değildir.

Nitelikli Planlar

Nitelikli bir planda, raporlama gereklilikleri daha önemlidir, yüksek ücretli çalışanların katılması yasaktır ve bir işverenin katkıda bulunabileceği miktar sınırlıdır. Bununla birlikte, nitelikli planlar, dağıtılıncaya kadar vergi ertelenmesine izin verilen faydaları içerir. Ek vergi indirimi de mümkün olabilir, çünkü nitelikli planlar genellikle IRA'ya veya başka bir (nitelikli) plana devredilmesi için uygundur.

Hangi ertelenmiş tazminat planı en iyi?

Şey, bu zor bir soru. Vergi erteleme genellikle bir fayda olarak düşünülse de, bir çalışanın vergi oranı, tazminat ödenmeden önce artmışsa, bu bir dezavantaj olabilir. Ancak, vergi oranları artmazsa (ya da düşerse), iyi dengelenmiş bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını erteleyerek hemen hemen her zaman yararlanması muhtemeldir.

Vergi oranları, Ertelenmiş Fayda Planını düşünürken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür ve ayrıca dikkate alınması gereken başka hususlar da vardır. Yapmanız gereken en iyi şey, eşsiz durumunuza göz atabileceğiniz ve Ertelenmiş Fayda Planı oluşturmanın sizin için iyi bir hareket olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak nitelikli bir mali profesyonel ile konuşmaktır.

haciz

Ertelenmiş tazminat planlarının birçoğu bir çeşit hakem takvimi olacaktır. Bir zamanlar çok çekici ertelenmiş bir planım vardı, ama tek aksam 9 yıllık bir hakemlik programıydı. Bu genellikle “altın kelepçe” olarak adlandırılır. Bu güzel bir avantajdır, ancak başka bir yerde cazip bir teklifle karşı karşıya kaldığınızda daha da zor bir karar alır. Ertelenmiş planınıza geldiğinde tüm kuralları anladığınızdan emin olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?
Maliye

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyası, Maliye Askerliği ve 50 $ Amazon hediye kartı olan bir kopyanın şanslı alıcısısınız. Ne bekliyorsunuz? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol
Maliye

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol

Eğer online para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen PayPal'ı ödeme almanın bir yolu olarak kullanmayı düşünmüşsünüz. Hızlı ve güvenli olduğundan, PayPal çevrimiçi çalışma için en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir. PayPal ile para kazanmanın tüm kolay yollarından şaşırabilirsiniz. Bazıları küçük görevleri içerir, diğerleri gerçekten pasif gelir yöntemleridir.
Devamını Oku
IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin
Maliye

IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerikalıların 18 ve 42 yaşları arasında yaklaşık 10 kez iş değiştirdiğini tahmin etmektedir. İş değiştirenlerin bu pozisyonların sadece yarısında bir 401 bin hesabına sahip olsaydı, önemli bir para yönetimi sorununu temsil ederdi: birden fazla yatırım portföyü ve hesap ekstrelerini ve yatırım belgelerini sıralamak için bir dağ.
Devamını Oku
4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli
Maliye

4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli

Bugün, kocasıyla birlikte on binlerce doların borcunu ödeyen Sarah'dan borç başarı hikayesini paylaşıyoruz! Bize biraz kendinden bahsedin Hi! Benim adım Sarah ve ben bir eşim ve evden çalışan bir anne ve iki küçük kızım, 2 ve 1 yaşlarım var. Kişisel finansmanı ve para kazanmayı veya tasarruf etmeyi içeren her şeyi seviyorum!
Devamını Oku