Maliye

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

Hangi ertelenmiş Comp planı en iyisidir?

Son yıllarda, Ertelenmiş Tazminat Planlarının kullanımı büyük ölçüde artmıştır. Bu, büyük ölçüde mevcut iş piyasasından kaynaklanmaktadır… işverenler, yetenekli çalışanları cezbedecek ve tutacak yeni yollar aramaktadır. Çalışanlara sağlanan faydalara yaklaşmanın yeni yollarına bakmak, bunu başarmaya yönelik bir yoldur. Çalışan el kitabını okuduğunuzdan ve ertelenmiş tazminat planınızın kurallarını tam olarak anladığınızdan emin olun.

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

En basit şartlarda, bir Ertelenmiş Ücret Planı, bir mal sahibinin veya bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını gelecekteki bir tarihte ödenmesine izin vermesine izin verir. Bu planlar iki temel kategoriye ayrılmıştır: Kalifiye ve Niteliksiz planlar. Her bir plan türü belli avantajlara sahiptir, ancak aralarındaki en büyük fark, planların IRS tarafından vergilendirilmesi şeklindedir.

Kalifiye Olmayan Planlar

Nitelikli olmayan bir planda, işveren, çalışanlara sağlanan faydalar ödenene kadar vergi indirimi almaz… ve o zamanlar çalışanlara vergilendirilebilir. Artı tarafta, kalifiye olmayan bir plan oluşturmak genellikle daha ucuzdur. Ayrıca, işveren katkıları sınırlı değildir ve bu planlar önemli raporlama veya dosyalama düzenlemelerine sahip değildir.

Nitelikli Planlar

Nitelikli bir planda, raporlama gereklilikleri daha önemlidir, yüksek ücretli çalışanların katılması yasaktır ve bir işverenin katkıda bulunabileceği miktar sınırlıdır. Bununla birlikte, nitelikli planlar, dağıtılıncaya kadar vergi ertelenmesine izin verilen faydaları içerir. Ek vergi indirimi de mümkün olabilir, çünkü nitelikli planlar genellikle IRA'ya veya başka bir (nitelikli) plana devredilmesi için uygundur.

Hangi ertelenmiş tazminat planı en iyi?

Şey, bu zor bir soru. Vergi erteleme genellikle bir fayda olarak düşünülse de, bir çalışanın vergi oranı, tazminat ödenmeden önce artmışsa, bu bir dezavantaj olabilir. Ancak, vergi oranları artmazsa (ya da düşerse), iyi dengelenmiş bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını erteleyerek hemen hemen her zaman yararlanması muhtemeldir.

Vergi oranları, Ertelenmiş Fayda Planını düşünürken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür ve ayrıca dikkate alınması gereken başka hususlar da vardır. Yapmanız gereken en iyi şey, eşsiz durumunuza göz atabileceğiniz ve Ertelenmiş Fayda Planı oluşturmanın sizin için iyi bir hareket olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak nitelikli bir mali profesyonel ile konuşmaktır.

haciz

Ertelenmiş tazminat planlarının birçoğu bir çeşit hakem takvimi olacaktır. Bir zamanlar çok çekici ertelenmiş bir planım vardı, ama tek aksam 9 yıllık bir hakemlik programıydı. Bu genellikle “altın kelepçe” olarak adlandırılır. Bu güzel bir avantajdır, ancak başka bir yerde cazip bir teklifle karşı karşıya kaldığınızda daha da zor bir karar alır. Ertelenmiş planınıza geldiğinde tüm kuralları anladığınızdan emin olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Hediye Kartları Vereceğim 32 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Hediye Kartları Vereceğim 32 En İyi Uygulamalar

İster hobilerimizden ister günlük alışkanlıklarımızdan, ister nakit isterse en iyi eşdeğer, hediye kartları olsun, biraz fazladan para kazanmayı seviyoruz. Ücretsiz hediye kartları kazanmak için bu uygulamalardan birini kullanıyor musunuz? Aksi takdirde, zaten çevrimiçi yaptığınız etkinlikler için ödeme almaya başlayabilirsiniz. Zaten yaptığını yapmak için ödeme alma düşüncesi çekici geliyorsa, bu uygulamalara göz atmanız gerekiyor!
Devamını Oku
Mali Zehirli İnsanlarla Mücadele Etmenin 9 Akıllı Yolu
Maliye

Mali Zehirli İnsanlarla Mücadele Etmenin 9 Akıllı Yolu

Arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınız veya hatta maddi olarak zehirli insanlar olan müşterileriniz var mı? Biliyorsunuz, maddi felaketin içinde ya da kenarında yaşayan insanlar, ama neredeyse hiç normal değil gibi gözüküyor mu? Onlarla ilişkinizin zararsız olduğunu düşünebilirsiniz, ama değil.
Devamını Oku
Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?
Maliye

Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?

“Bir RV var” - Kuzen Eddie, Noel Tatili Bir çocukken annem ve üvey babam beni yaz boyunca kuzey Kaliforniya ve Nevada'da RV gezilerine çıkarırdı. Çocukluğumun en güzel anılarından biri olduğunu hatırlıyorum. Yaşlandıkça, Rose ailesine bir RV yolculuğunun geldiğini biliyordum.
Devamını Oku