Maliye

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

Hangi ertelenmiş Comp planı en iyisidir?

Son yıllarda, Ertelenmiş Tazminat Planlarının kullanımı büyük ölçüde artmıştır. Bu, büyük ölçüde mevcut iş piyasasından kaynaklanmaktadır… işverenler, yetenekli çalışanları cezbedecek ve tutacak yeni yollar aramaktadır. Çalışanlara sağlanan faydalara yaklaşmanın yeni yollarına bakmak, bunu başarmaya yönelik bir yoldur. Çalışan el kitabını okuduğunuzdan ve ertelenmiş tazminat planınızın kurallarını tam olarak anladığınızdan emin olun.

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

En basit şartlarda, bir Ertelenmiş Ücret Planı, bir mal sahibinin veya bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını gelecekteki bir tarihte ödenmesine izin vermesine izin verir. Bu planlar iki temel kategoriye ayrılmıştır: Kalifiye ve Niteliksiz planlar. Her bir plan türü belli avantajlara sahiptir, ancak aralarındaki en büyük fark, planların IRS tarafından vergilendirilmesi şeklindedir.

Kalifiye Olmayan Planlar

Nitelikli olmayan bir planda, işveren, çalışanlara sağlanan faydalar ödenene kadar vergi indirimi almaz… ve o zamanlar çalışanlara vergilendirilebilir. Artı tarafta, kalifiye olmayan bir plan oluşturmak genellikle daha ucuzdur. Ayrıca, işveren katkıları sınırlı değildir ve bu planlar önemli raporlama veya dosyalama düzenlemelerine sahip değildir.

Nitelikli Planlar

Nitelikli bir planda, raporlama gereklilikleri daha önemlidir, yüksek ücretli çalışanların katılması yasaktır ve bir işverenin katkıda bulunabileceği miktar sınırlıdır. Bununla birlikte, nitelikli planlar, dağıtılıncaya kadar vergi ertelenmesine izin verilen faydaları içerir. Ek vergi indirimi de mümkün olabilir, çünkü nitelikli planlar genellikle IRA'ya veya başka bir (nitelikli) plana devredilmesi için uygundur.

Hangi ertelenmiş tazminat planı en iyi?

Şey, bu zor bir soru. Vergi erteleme genellikle bir fayda olarak düşünülse de, bir çalışanın vergi oranı, tazminat ödenmeden önce artmışsa, bu bir dezavantaj olabilir. Ancak, vergi oranları artmazsa (ya da düşerse), iyi dengelenmiş bir çalışanın gelirlerinin bir kısmını erteleyerek hemen hemen her zaman yararlanması muhtemeldir.

Vergi oranları, Ertelenmiş Fayda Planını düşünürken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür ve ayrıca dikkate alınması gereken başka hususlar da vardır. Yapmanız gereken en iyi şey, eşsiz durumunuza göz atabileceğiniz ve Ertelenmiş Fayda Planı oluşturmanın sizin için iyi bir hareket olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak nitelikli bir mali profesyonel ile konuşmaktır.

haciz

Ertelenmiş tazminat planlarının birçoğu bir çeşit hakem takvimi olacaktır. Bir zamanlar çok çekici ertelenmiş bir planım vardı, ama tek aksam 9 yıllık bir hakemlik programıydı. Bu genellikle “altın kelepçe” olarak adlandırılır. Bu güzel bir avantajdır, ancak başka bir yerde cazip bir teklifle karşı karşıya kaldığınızda daha da zor bir karar alır. Ertelenmiş planınıza geldiğinde tüm kuralları anladığınızdan emin olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?
Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.
Devamını Oku
Beyin gücünü artırmak için en iyi 10 süper market
Maliye

Beyin gücünü artırmak için en iyi 10 süper market

Saatlerce / conferrin 'çiçeklerle / yağmurla istişare ederek uzaklaşabilirim / Ve başım çizilmeye çalışacağım / Düşüncelerim meşgulken hatchin' / Eğer sadece bir beynim olsaydı. -Scarecrow, Oz Büyücüsü Bir finansal planlama pratiği, birkaç web sitesi, süper müthiş bir eş, 3 rambitanlı erkek, çok muhtaç bir köpek, haftada 4 gün Crossfit antrenmanları- beynimdeki gücü arttırmaya gerek yok Alırım?
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)"/>
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahalı olabilir. Kablo TV paketleri, çok temel paketler için 40 $ veya üzeri fiyattan kapsamlı paketler için 150 $ + 'ya kadar. Büyük bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama bütçede gerçekten bir iş yapabilir. Sonuç olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollarını ararlar.
Devamını Oku
Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları
Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var. Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Konsinye Dükkanlar için Alışveriş Kuralım Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklandım.
Devamını Oku