Maliye

IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerikalıların 18 ve 42 yaşları arasında yaklaşık 10 kez iş değiştirdiğini tahmin etmektedir. İş değiştirenlerin bu pozisyonların sadece yarısında bir 401 bin hesabına sahip olsaydı, önemli bir para yönetimi sorununu temsil ederdi: birden fazla yatırım portföyü ve hesap ekstrelerini ve yatırım belgelerini sıralamak için bir dağ.

IRA'ya 401 bin Rollover'ın Faydaları

Görevi basitleştirmek için esnek bir çözüm, 401k rollover ile IRA'ya tek bir hesap şemsiyesi altında varlıkları birleştirmektir. Birçok finansal kuruluş tarafından sunulan rollover IRA, yatırımlarınızı birleşik varlık tahsis planı haline getirmenize yardımcı olabilir. (Unutmayın: 401k'in yanı sıra, bu 403b, 457'ler, Emeklilik Planları, Basit ve SEP IRA'ları içerebilir)

Bu makaleyi beğendiyseniz, aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun: 401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devretme, Bir Süper IRA ile Emekli Varlıklarını Konsolide Etme, Hala Çalışıyorken Hizmet İçi 401k Dağıtım Nasıl Yapılır.

Rollover IRA'lar için 401k, Geniş Avantajlar Sağlıyor

İşveren destekli emeklilik hesaplarına kıyasla, bir rollover IRA daha geniş bir yelpazede yatırım seçenekleri ve dağıtım planlaması için daha fazla esneklik sağlayabilir. İşveren sponsorluğundaki planların üzerinde aşağıdaki faydaları sunun:

  • Basitleştirilmiş yatırım yönetimi. Varlıkları birden fazla emeklilik planından birleştirmek için tek bir rollover IRA kullanabilirsiniz. Örneğin, birkaç farklı işveren tarafından desteklenen çeşitli farklı emeklilik planlarında hala paranız varsa, bu varlıkların tümünü tek bir uygun rollover IRA'ya aktarabilirsiniz.
  • Seçim özgürlüğü, kontrol. Bir işten ayrıldıktan veya emekli olduktan sonra emeklilik varlıklarını yönetmek için bir rollover IRA kullanmak, herkes için geçerli bir stratejidir. Ve rollover IRA'yı sağlayan finansal kuruma bağlı olarak, benzersiz finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli yatırım seçeneklerine sahip olabilirsiniz. IRA hesap sahibi olarak, kendi kişisel risk toleransınızı, yatırım felsefenizi ve finansal hedeflerinizi en iyi yansıtan kesin yatırım karışımını geliştirirsiniz.
  • Daha esnek dağıtım hükümleri. IRA'lar için İç Gelir Hizmeti dağıtım kuralları genel olarak IRA hesap sahiplerinin cezasız çekilmeleri için 59½ yaşına kadar beklemelerini gerektirirken, özel durumları ele almak için çeşitli hükümler bulunmaktadır. Bu hükümler genellikle 401k zorlu çekilme kuralları işveren planından daha geniş ve daha kolay sömürüdür.
  • Değerli emlak planlama özellikleri. IRA'lar emlak planlamasında işveren tarafından desteklenen planlardan daha faydalıdır. IRA varlıkları, her biri, ömürleri boyunca vergiden avantajlı yatırım yönetimini sürdürmek için streç IRA kavramı gibi planlama yapılarından faydalanabilecek çok sayıda faydalanıcıya bölünebilir. Ayrıca, IRS kuralları artık bireylerin bir şirketten varlık almasını sağlar. bir IRA devrimi için emlak planlama yönlerini daha da geliştirerek, bir Roth IRA'ya bağlı emeklilik hesabı. Karşılaştırıldığında, işverenin sponsor olduğu planlardan faydalanıcı dağıtımlar genellikle nakit ödeme olarak götürü miktarlarında alınır.

Verimli Roller Dikkatli Planlama gerektirir

Doğrudan veya dolaylı olarak 401k'lik bir Rollover'ı IRA'ya yürütmenin iki yolu vardır. Bu ikisi arasındaki farkı anlamanız önemlidir, çünkü dikkatli değilseniz bazı vergi sonuçları ve ek engeller olabilir. Birlikte doğrudan rolloverEski işvereninizin emeklilik planını işleten finansal kurum, parayı doğrudan yeni rollover IRA'nıza aktarır. Endişelenmeniz gereken bir vergi, ceza veya son tarih yoktur.

Bir ile dolaylı rolloverŞahsen eski planınızdan para alırsınız ve bu parayı 401k'den bir rollover IRA'ya yatırmanız için sorumluluk üstlenirsiniz. Bu durumda, eski işverenin planındaki varlıkların değerini temsil eden bir çek, eksi% 20 oranında federal vergi stopajı alırsınız. Parayı 60 gün içinde yeni bir devir hesabına yatırırsanız, dolaylı bir devreden vergi ve herhangi bir ceza ödemek zorunda kalmazsınız.

Yine de,% 20 stopaj vergisi ve olası cezalarını kendi cebinizden ödemek zorunda kalacaksınız, ancak normal gelir verginizi kaydettiğinizde stopaj vergisi size yansıtılacaktır ve fazla miktar size iade edilecektir. % 20'den fazla borçlusanız, vergi beyannamenizi kaydettiğinizde ek ödeme yapmanız gerekir.

IRA Rollovers Potansiyel Downsides

Konsolide IRA rollover'larına birçok avantajı olsa da, akılda tutulması gereken bazı potansiyel dezavantajlar vardır. Bir IRA'da 1 milyon dolardan fazla varlıklar, bazı kişisel iflas senaryolarında borçlarınızı karşılamak için alınabilir. İşveren tarafından desteklenen bir plandaki varlıklar pek çok durumda kolaylıkla alınamaz.

Ayrıca, geleneksel bir IRA devrimi ile, çalışmaya devam edip etmemenize rağmen, 70½'e ulaştıktan sonra, 1 Nisan'a kadar dağıtım yapmaya başlamalısınız, ancak bu yaştan sonra çalışmaya devam ederseniz, işveren sponsorluğundaki planlar dağıtım gerektirmez. (Roth IRA'lar, sahibinin ömrü boyunca dağıtım yapmasını istemiyor.)

Unutmayın, emeklilik varlıklarını ve vergilemeyi düzenleyen yasalar karmaşıktır. Ayrıca, durumunuza uygulanabilecek birçok istisna ve sınırlama vardır. Herhangi bir karar vermeden önce, insanların emeklilik planlarını yapılandırmasına yardımcı olan deneyime sahip bir mali danışmanla konuşmayı düşünün.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Bir hayat sigortası poliçesi için alışveriş yaptıysanız, bu tür kapsama alanlarının genel finansal planlamanız için ne kadar önemli olduğunun farkında olabilirsiniz. Çünkü, o olmadan, sevdiklerinizi veya diğer mağdurları mali sıkıntı riski altında bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası planı satın almadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı farklı kriterler var.
Devamını Oku
100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)
Maliye

100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)

Hızlı paraya mı ihtiyacınız var? Evet, bir günde yüz dolar veya hatta birkaç yüz dolar kazanmanın birçok yolu var. Nakit kazanmanız ve hızlı bir şekilde kazanmanız için birkaç nedeniniz olabilir. Araba tamir veya ev onarımı gibi beklenmedik bir masraf kapınızın önüne geçebilir. Ya da unuttuğunuz sigorta faturasını sadece altı veya on iki ayda bir gelir.
Devamını Oku
Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)
Maliye

Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)

Mevcut aylık kredi ödemenizi yapmak için mi uğraşıyorsunuz? Borcunuzu birleştirdiğinizde, daha düşük bir faiz oranı ödeyerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ve yakın gelecekte yükselmesi öngörülen faiz oranları ile, bugünkü kredilerinizi konsolide etmek, beklediğinize kıyasla size ekstra para kazandırabilir. Kredi kartı borcunuz, öğrenci kredileriniz veya tıbbi borcunuz varsa, bazı şirketler, borçlarınızı daha düşük bir faiz oranı ve daha esnek geri ödeme koşulları ile tek bir aylık ödemede birl
Devamını Oku
İlk Teknik Federal Kredi Birliği İncelemesi
Maliye

İlk Teknik Federal Kredi Birliği İncelemesi

Ülkenin dört bir yanında kullanabileceğiniz birçok farklı banka ve kredi birliği var. Her biri, mükemmel banka için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken farklı ürünler, avantajlar ve dezavantajlara sahiptir. Birini diğerinden ayıran nedir? Bugün, First Tech Federal Credit Union'a bakacağız.
Devamını Oku