Maliye

Başarılı Bir Emeklilik İçin 457 Planınız Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Farklı emeklilik planları söz konusu olduğunda, farkında olabileceğinizden daha fazlası var: 401k, 403b'ler, Keogh Planları, DB (k) 'ler. Başın dönüyor mu? Daha az bilinen bir emeklilik planı, 457 Planıdır (genellikle Ertelenmiş Tazminat planı veya Ertelenmiş Comp olarak adlandırılır). Daha az bilinen bir emeklilik çünkü sadece belirli türdeki çalışanlara sunuldu. Devlet ve yerel kamu çalışanları ve bazen kar amacı gütmeyen kuruluş çalışanları genellikle 457 emeklilik planını sunmaktadır. Yalnızca federal gelir vergileri ve kilise dışı kuruluşlardan ödeme yapmaktan muaf olan işverenler aşağıdakiler dahil 457 plan sunabilir:
  • Devlet ve yerel yönetimler
  • Hastaneler
  • Eğitim Organizasyonları
  • Hayır Kuruluşları veya Vakıflar
  • Ticaret kuruluşları
Vergiler alınmadan önce maaşınızdan otomatik kesintilerle 457 planına katkıda bulunmayı tercih edebileceğiniz daha yaygın olarak bilinen 401 (k) planına benzer. Ayrıca 401 (k) gibi, para da parayı çekene kadar 457 emeklilik hesabında vergi ertelenir. Bununla birlikte, katkı limitleri ve erken para çekme işlemleri 457 plan sahibi için farklı muamele görür.

457 Katkı Sınırları

Eğer işvereniniz emeklilik hesabınız olarak sadece 457 bir plan sunuyorsa, 50 yaşın altındaysanız en fazla 18.000 dolar ve 50 yaşın üstündeyseniz 24.000 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca 401 (k) ya da 403 (b) teklifleri, hem 457 planına hem de diğer mevcut emeklilik hesaplarından birine katkıda bulunma seçeneğine sahipsiniz. Yerel üniversite tarafından istihdam edilen birkaç müşterim var ve 457 planına ve 403'e (b) katkıda bulunma seçeneğine sahipler. Her hesap için maksimum limite kadar yatırım yapabilirsiniz! Bu, 2015 yılında sizin için 457 planınıza 18.000 ABD Doları ve 50 yaşın altındaysanız 401 (k) veya 403 (b) planına 18.000 $ (ya da eğer bittiyse 44.000 $ 'a kadar) katkı sağlayabileceğiniz anlamına gelir. 50 yaş. Bu muhtemelen demeden gider, ancak bu miktara katkıda bulunabilmek için yeterli miktarda gelire sahip olmanız gerekir. Bu, emeklilik birikimlerini planlanandan daha geç başlatan veya vergi indirimlerinden veya çalışanların mümkün olduğunca eşleşmesinden yararlanmak isteyen insanlar için harika bir seçenektir. 2015 ve gelecek yıllar için, bu planlara maksimum katkı 500 $ artışlarla artacak ve enflasyona endekslenecektir.

457 Plan için Katkı Sınırlarını Yakala

Eğer takvim yılı bitmeden 50 yaşın üzerindeyseniz, 2015'te “bir katılım payı” almaya hak kazanırsınız. Bir hükümet 457 planınız varsa, ilave 6,000 dolarlık katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca 2015 yılında, daha önce 457 planınıza yeterince katkıda bulunmamışsanız, 18.000 $ 'a kadar bir katılım payı kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, 18.000 $ 'lık özel ikramiyeyi 50 yaş üstü katkıyla birleştiremezsiniz.

457 Planından Erken Para Çekme

457 planına kaydedilen para emeklilik için tasarlandı, ancak 401 (k) ve 403 (b) planlarından farklı olarak, 597 yaşından önce, 597 yaşından önce para cezası olmaksızın çekilebilirsiniz. Bu, çoğu zaman 457 planıyla gözden kaçan çok önemli bir kuraldır. Erken emekli olmuş ve 457 planını eski danışmanlarından alınan bir tavsiyeye dayanarak bir IRA'ya geçirmiş olan bir kişiyle bir karşılaşma yaşadım. (“Eski” dedim). IRA'ya geçiş yaparak, paranıza erişmeniz gerektiğinde cezadan kaçınmak için erken para kazanma yeteneğini kaybedersiniz. Erken geri çekilme için herhangi bir ceza yoktur, ancak 457 planından (herhangi bir yaşta) çekileceğiniz herhangi bir paraya gelir vergisi ödemeye hazır olun. Diğer emeklilik planlarında olduğu gibi, 457 planınızdan 70 ve 50 yaşlarında da dağıtım yapmaya başlamak zorundasınız.

Your Roll bir IRA içine bir 457 Plan?

Yukarıda belirttiğim gibi, bu seçeneğe sahipsiniz. İşlem, bir 401k'nın üzerinde bir IRA'ya yuvarlanmaya çok benzer. Bir hatırlatma olarak, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı erken emekli olmanız durumunda ihtiyatlı olmanız gerekir. Paraya ihtiyacınız yoksa hemen emekliliğe hazır olana kadar hesabınızdaki parayı bileşik olarak bırakmak en iyi ilginizdir, ancak erken çekimlerde% 10'luk bir ceza ödemeyeceğinizi bilmek güzel bir şeydir. başka seçenek olmamalı. Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Emeklilik Çabuk Gelir! - Axa Hayat Emeklilik Reklamı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bağlandın mı?
Maliye

Bağlandın mı?

Şu anda kendinize ne sorduğunuzu biliyorum, “Yeleğe ne diyorsunuz?” Hayır, Old Navy'deki son fırsatlarını paylaşmıyorum. Benim bahsettiğim şey, emeklilik planlarınızla ilgili olarak planlarını almaktır. Tasfiye programı… .ne nedir? Bir hakediş programı, işvereninizin onlarla birlikte kalmak için size bir teşvik vermesi için bir yoldur.
Devamını Oku
Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır
Maliye

Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır

İşlerinizi yürütmek ve meşgul profesyonellerin ve varlıklıların tamamlamak için zamanlarının olmadığı günlük görevleri göz önünde bulundurarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, kendi kişisel konsiyerj işinizi başlatmayı düşünebilirsiniz. Minimum başlangıç ​​maliyetleri ve çeşitli görevleri yerine getirme yeteneği sayesinde, bu, evden çalışmak istediğiniz mükemmel iş fırsatı olabilir.
Devamını Oku
P2P Borçlular ve Yatırımcılar için Upstart Yorumlar
Maliye

P2P Borçlular ve Yatırımcılar için Upstart Yorumlar

Upstart, internette bulunan yeni eşler arası (P2P) kredi platformlarından biridir. Ancak bu platform hızla ilerliyor ve hem borç alan hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Hizmetin neredeyse iki yaşında olmasına rağmen, Upstart, ister borçlu ister yatırımcı olsun, kullanmak için daha iyi P2P platformlarından biri olabilir.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Gelirinizi Nasıl Artırırsınız (ve bu 6 maliyetli hatadan kaçının)
Maliye

Sosyal Güvenlik Gelirinizi Nasıl Artırırsınız (ve bu 6 maliyetli hatadan kaçının)

Hepimiz emeklilik planlamasıyla ilgileniyoruz ve sık sık Roth IRAs ve diğer emeklilik hesapları ve stratejileri hakkında konuşuyoruz. Peki ya Sosyal Güvenlik? Emeklilik planınızın çok kritik, ama yine de göz ardı edilen bir bileşenidir. Sosyal Güvenlik gelirinizi en üst düzeye çıkarmanın yolları vardır, ancak faydaları toplamaya başlamadan önce en etkili stratejilerin uygulamaya konması gerekir.
Devamını Oku