Maliye

Sosyal Güvenlik Eşlik Faydaları Kuralları: Sevdiğiniz Bir Kişi için Emekli Geliri

Emekliliğe yakın olan bir çok bebeğim boomer istemcisinde, Sosyal Güvenlik Faydalarını hesaplamak finansal planlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Aylık emeklilik hakkının iyi anlaşılması önemlidir, böylece diğer emeklilik kovalarının emeklilik için gerekli olan gelirlerinin (eğer varsa) kısa düşüşünü üreteceğini biliyoruz. Müşterilerimin birçoğunda, kocanın en büyük ekmek sahibi olduğunu, dolayısıyla Sosyal Güvenlik Yardımları konusunda pek fazla soru olmadığını. Bazı soruların ortaya çıkması eşin sosyal güvenlik faydasıdır. Eşin birkaç yıl önce çalıştığı durumlarda kafa karıştırıcı olabilir ve sosyal güvenliğe ne kadar ödeme yaptıklarından tam olarak emin olamaz.

Evli iseniz, sosyal güvenlik yardımlarını kazanç geçmişinize dayalı olarak talep edebilirsiniz ya da eşinizin sosyal güvenlik yardımının% 50'sine eşit olan sosyal güvenlik ödeneklerini alabilirsiniz. Evli çiftler ve sosyal güvenlik faydaları için çeşitli avantajlar vardır ve bazı durumlarda daha uzun bir süre için fayda elde etme yeteneğine sahipsiniz. Eğer bir dul sizseniz, sosyal güvenlik ödeneği haklarını da talep edebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Spousal Faydaları Nasıl Çalışır?

Eşiniz veya karınız sosyal güvenlik başvurusunda bulunmuşsa, kendi sosyal güvenlik yardımlarınızı iş kayıtlarınızdan hesaplamanız veya kocanızın veya eşinizin eş faydası olarak alacağının% 50'sini talep etme seçeneğine sahipsiniz. Hem kendi sosyal güvenlik yardımlarınızı hem de eş anlı kazancınızı aynı anda toplayamazsınız. Her ikisine de hakkınız varsa, ikisinden büyük olanı alacaksınız.

Normal emeklilik yaşından (ya da daha sonra) hayatta kalanlar yararlanan bir dul, ölen eşin sosyal güvenlik yardımının% 100'ünü alacaktır. 60 yaş ve normal emeklilik yaşınız arasındaki sosyal güvenlik ödeneği için başvuruda bulunursanız, aldığınız miktar% 71 ila% 99 oranında küçülür. Aldığınız miktarı artırmak için mümkün olduğunca uzun süre sosyal güvenlik yardımlarını almayı geciktirmek her zaman daha iyidir.

Erken Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Spousal Benefit

Tam emeklilik yaşına ulaşmadan önce emekli maaşı toplamaya başlarsanız, hayat süreniz boyunca faydası kalıcı olarak azaltılır. Bu seçeneği seçmeden önce, hayatınızda bu kadar erken fayda sağlayarak etkileri azaltmanız önemlidir.

Evli Çiftler ve Sosyal Güvenlik Avantajları için Avantajlar

Evli bir çiftseniz ve sosyal güvenlik yardımlarınızı almayı erteleyemezseniz, uzun vadede aldığınız sosyal güvenlik yardımlarının miktarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak bir strateji kullanabilirsiniz.Teknik “62/70 Stratejisi” olarak adlandırılır ve sosyal güvenlik ödeneğinden yararlanır.

Yaşamları boyunca daha az kazanan eş, sosyal güvenlik yardımları için 62, daha yüksek kazançlı eşler ise, en fazla yararın sağlanacağı 70 yaşına kadar kendi yardımlarını geciktirir. Daha yüksek kazançlı eşlerin faydası büyümeye devam edecektir. Sizden birisinin geçmesi gerekiyorsa, daha küçük sosyal güvenlik yardımları da aynı şekilde ölecektir - hayatta kalanlar daha yüksek maaş ödeneği ile birlikte ayrılacaklardır. Yüksek kazançlı eş, 70 yaşına ulaştığında, sosyal güvenlik ödeneğini düşürür ve daha yüksek kazançlı eşin daha büyük faydasını toplamaya başlarsınız.

Dullar ve Sosyal Güvenlik Faydaları

Eşiniz uzaklaşırsa, 60 yaşından itibaren maddi çıkar için uygunsunuz demektir.

Eğer eşiniz geçmeden önce sosyal güvenlik yardımları almaya başlarsanız, hangisi daha büyük olsun - kendi sosyal güvenlik ödeneğiniz ya da maddi menfaatiniz - almaya devam edersiniz, ancak ikisini de aynı anda alamazsınız.

Sosyal Güvenlik Yardımı Gerekir?

Sosyal Güvenlik yardımlarınızı anlamaya çalışırken zor bir zaman geçiriyorsanız, en iyi kaynaklarınız www.ssa.gov adresini ziyaret edebilir veya yerel Sosyal Güvenlik ofisinizi arayabilir. Sosyal Güvenlik yardımlarıyla ilgili bir sorumun olduğu ve kimin araacağından emin olmadığım bir örneğim vardı. Başka nereye gideceğini bilmeden, yerel ofisimizi aradım ve hemen birilerine ulaştım. Soruma hemen cevap verebildiler - ve bu oldukça karmaşık bir soruydu. Onlara Kudos!

Videoyu izle: Bilgisayar Kullanılıyor Sağlık İçin Dikkat Edilmesi Gerekliler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Facebook ile Para Kazanabilirsiniz 13 Yolları
Maliye

Facebook ile Para Kazanabilirsiniz 13 Yolları

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya ağıdır. Tam teşekküllü bir işletme sahibi olun ya da sadece bir tane ürün satıyorsanız, Facebook ile para kazanabilirsiniz. Sadece arkadaşlarına mesaj göndermek ve sınavlar yapmak için Facebook kullanıyorsan, bu önerilerin bir kısmının gelirini artırdığını ya da bir yan işe başladığını düşün.
Devamını Oku
Yüksek Net Değer İnsanları Hayat Sigortası veya Kendinden Sigorta Almalı mıdır?
Maliye

Yüksek Net Değer İnsanları Hayat Sigortası veya Kendinden Sigorta Almalı mıdır?

Hayat sigortasına ihtiyaç duymadıklarını varsaymak için yüksek net değeri olan insanlar için muhtemelen sıra dışı değildir. Sonuçta, belirli bir miktar paranız olduğunda, kendinizi esasen kendi sigortalı olarak değerlendirebilirsiniz. Ama öz-sigorta sigorta değildir. Bu yüksek net değer bireyler için bile geçerli olabilir. Yüksek net değere sahip insanlar genellikle yüksek yaşam harcamalarına ve yüksek borçlara sahiptir.
Devamını Oku
Roth IRA vs 401k: Zengin Nasıl Emekli
Maliye

Roth IRA vs 401k: Zengin Nasıl Emekli

Bir Roth IRA vs 401k arasındaki farkın neler olduğunu merak ettiniz mi? Bu soruyu sorduysanız endişelenmeyin. Yalnız değilsin. Her nasılsa, eğitim sistemimiz bize tarih ve bilimi öğretir, ancak yatırım ve emekliliğin temellerini öğretmeyi unutur. Hem Roth IRA hem de 401k, bileşik büyümenin avantajlarından yararlanmanıza yardımcı olacak harika yollardır, böylece yaşlandıkça daha fazla paraya sahip olursunuz.
Devamını Oku
Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme
Maliye

Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme

Hayat sigortası için başvururken dikkate alınması gereken birkaç farklı kriter vardır. Elbette, bunlar satın alacağınız teminatın türünü ve miktarını içerecektir. Bunun nedeni, yararlanıcınızın (veya yararlanıcıların) devam eden finansal ihtiyaçlarını karşılamak için çok miktarda sigorta korumasına sahip olacağından emin olmaktır.
Devamını Oku