Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım.

Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir. 2010 yılında, SEP'e yönelik katkı kuralları, kendi hesabınıza çalışan net kazançlarınızın% 25'inden daha azına izin verilebilir; ya da 49,000 dolar.

Bir SEP IRA ve geleneksel IRA arasındaki diğer benzerlik dağıtım kurallarıdır. Hem IRA hesabının hem de SEP IRA'nın dağıtımı bir noktada alınmalı, ancak bazı dağıtımlar seçmeli ve diğerleri zorlanacak. Her iki dağıtım için uygulanan cezalar ve vergiler, dağıtım sırasında malın sahibinin yaşına ve katkı süresi boyunca varlıkların vergi indirimlerine bağlı olacaktır.

59 Before yaşından önce, erken çekilme% 10 cezaya tabi tutulacaktır. Bu dayatılan federal gelir vergisine ek olarak. Aşağıdakiler dahil% 10 erken geri çekme cezasının ertelenmesi için bazı istisnalar vardır:

Tıbbi Giderler için Kullanılan Para

Geri iadesi mümkün olmayan tıbbi masrafların ödenmesi için para çekilmesi durumunda, bireyin düzeltilmiş brüt gelirinin% 7,5'ini aşan herhangi bir miktar erken çekilme cezasına çarptırılmayacaktır.

Sağlık Sigortasını Ödenen Para

Para cezası verilmeyen bir dağıtım, bir kişinin, eşinin ve herhangi bir bağımlılığın sağlık sigortasını ödemek için kullanılabilir.

İş kaybı

İşsizlik maaşları devlet veya federal kurumlar tarafından ardışık 12 hafta süreyle ödenmiştir.

Yıl içinde dağılım gösteren kişi işsizlik tazminatı alır veya gelecek yıl için.

Kişi yeniden iş başvurusu gerçekleştikten 60 gün sonra dağıtımı alır.

Bir Engellilik İçin Kullanılan Para

Bir kişi 59 yaşından önce devre dışı bırakıldığında ve IRA hesabından bir dağıtım aldığında, dağıtım cezaya tabi değildir. Ruhsatlı bir sağlık sağlayıcısından engelliliğin kanıtlanması, kişinin zihinsel ya da fiziksel bir durumun, bireyin kazançlı bir iş bulmalarını önlediği gösterilmiştir.

İlk ev satın almak için kullanılan para

Paralar, hesap sahibi, eşi, çocuğu, torunu veya hesap sahibinin bir ebeveyni için ilk ev satın almak, inşa etmek veya yeniden düzenlemek için kullanılırsa, para cezası alınabilir. Paralar, fonların dağıtılmasının 120. gününün bitiminden önce uygun iktisap masraflarını ödemek için kullanılmalıdır. İlk ev satın alma işlemi için çekilen paralar, hesap sahibinin ömrü boyunca tekil şahıslar için 10.000 dolardan fazla olamaz. Evli çiftler ömür boyu toplam 20.000 dolar çekebilir.

Vergi Vergisi İçin Kullanılan Para

Bir IRA hesabındaki paralar, eğer bir dağıtım tutarı ile sonuçlanan vergiler varsa IRS tarafından da uygulanabilir. Herhangi bir dağıtım tutarı, herhangi bir ceza ücreti gerektirmez.

Eğitim Giderlerinde Kullanılan Para

Eğer mal sahibinin yüksek öğrenim masraflarını veya mal sahibinin bağlığini finanse etmek için kullanılıyorsa, bu miktarlar cezasız olacaktır. Uygun olan eğitim harcamaları, Eğitim Bakanlığı aracılığıyla öğrenci yardım programlarına katılan uygun bir yüksekokul, üniversite, meslek okulu ve diğer lise okuluna kayıt şartı kapsamında okul, kitap, malzeme ve okul ücretlerini içerir.

Yararlanıcı Dağılımları

SEP programı için, cezasız dağıtımlar bir dizi eşit ödemeden yapılır ve beş yıl veya sahibinin 59 reach yaşına gelene kadar (hangisi daha uzunsa) geçmelidir.

IRA yararlanıcıları için, hesabın sahibi 59 yaşına ulaşmadan ölürse, yararlanıcı için dağıtım tutarları cezalandırılmaz.

Videoyu izle: Haklarımı Öğreniyorum Ünitesi - Gruplar, Kurumlar ve Kalabalık. 5. Sınıf Sosyal Bilgiler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?
Maliye

3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?

600.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? Borcumda 571.817.68 dolar vardı ve üç yıldan az bir sürede parasını ödedim. Ocak 2009'da - en düşükten en düşük olan borçlarım: 385,452,12 $ - Benim evimin ipoteği $ 146,191.47 - Benim kiralık mülk ipotek $ 12,550.75 - Eşitlik satırında $ 10,412.
Devamını Oku
Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi
Maliye

Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi

Hiç bir şeyleri sadece zor yoldan öğrenebileceğini hissettin mi? Hayatın belirli alanlarında ne beklediğiniz söylendi, ancak bunu ilk elden yaşayana kadar tamamen anlayamadınız mı? Biliyorum. En son ilk el dersim sadece birkaç ay önce oldu - düğünümü planladım. Düğünlerin çok zor olduğunu duydum ama hayatımda neden olabileceği kargaşa miktarını asla kendim görmeden asla kavramayacaktım.
Devamını Oku
Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu
Maliye

Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu

On yıldan kısa bir süre sonra, 38 yaşındaki Chris Reining, finansal hayatını değiştirdi ve erken emekli olabilmesi için yeterli para biriktirdi. Hedefler belirleyerek ve harcama alışkanlıklarını iyileştirerek, Chris 35 yaşında bir milyoner oldu ve 37 yaşındayken işinden ayrıldı. Artık boş zamanını yapmak istediği şeyi yapıyor.
Devamını Oku
Bir Bütçe Üzerindeki Evinizi Nasıl Yeniden Yapılandırın
Maliye

Bir Bütçe Üzerindeki Evinizi Nasıl Yeniden Yapılandırın

Ev tadilatı ve iyileştirme maliyetleri, izin verirseniz pahalı olabilir, ancak bir bütçeyi yeniden düzenlemek için birçok yol vardır. Yeniden düzeniniz ya da evinizin iyileştirilmesi, bir odayı yeniden inşa etmek, bir bodrum katını bitirmek, evinizi düzenlemek ya da sadece yıpranmış eşyaları yenilemek ve değiştirmek anlamına gelse de, evinizi perakende satış maliyetlerinden daha az bir oranda iyileştirmenize yardımcı olacak çeşitli yollar mevcuttur.
Devamını Oku