Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım.

Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir. 2010 yılında, SEP'e yönelik katkı kuralları, kendi hesabınıza çalışan net kazançlarınızın% 25'inden daha azına izin verilebilir; ya da 49,000 dolar.

Bir SEP IRA ve geleneksel IRA arasındaki diğer benzerlik dağıtım kurallarıdır. Hem IRA hesabının hem de SEP IRA'nın dağıtımı bir noktada alınmalı, ancak bazı dağıtımlar seçmeli ve diğerleri zorlanacak. Her iki dağıtım için uygulanan cezalar ve vergiler, dağıtım sırasında malın sahibinin yaşına ve katkı süresi boyunca varlıkların vergi indirimlerine bağlı olacaktır.

59 Before yaşından önce, erken çekilme% 10 cezaya tabi tutulacaktır. Bu dayatılan federal gelir vergisine ek olarak. Aşağıdakiler dahil% 10 erken geri çekme cezasının ertelenmesi için bazı istisnalar vardır:

Tıbbi Giderler için Kullanılan Para

Geri iadesi mümkün olmayan tıbbi masrafların ödenmesi için para çekilmesi durumunda, bireyin düzeltilmiş brüt gelirinin% 7,5'ini aşan herhangi bir miktar erken çekilme cezasına çarptırılmayacaktır.

Sağlık Sigortasını Ödenen Para

Para cezası verilmeyen bir dağıtım, bir kişinin, eşinin ve herhangi bir bağımlılığın sağlık sigortasını ödemek için kullanılabilir.

İş kaybı

İşsizlik maaşları devlet veya federal kurumlar tarafından ardışık 12 hafta süreyle ödenmiştir.

Yıl içinde dağılım gösteren kişi işsizlik tazminatı alır veya gelecek yıl için.

Kişi yeniden iş başvurusu gerçekleştikten 60 gün sonra dağıtımı alır.

Bir Engellilik İçin Kullanılan Para

Bir kişi 59 yaşından önce devre dışı bırakıldığında ve IRA hesabından bir dağıtım aldığında, dağıtım cezaya tabi değildir. Ruhsatlı bir sağlık sağlayıcısından engelliliğin kanıtlanması, kişinin zihinsel ya da fiziksel bir durumun, bireyin kazançlı bir iş bulmalarını önlediği gösterilmiştir.

İlk ev satın almak için kullanılan para

Paralar, hesap sahibi, eşi, çocuğu, torunu veya hesap sahibinin bir ebeveyni için ilk ev satın almak, inşa etmek veya yeniden düzenlemek için kullanılırsa, para cezası alınabilir. Paralar, fonların dağıtılmasının 120. gününün bitiminden önce uygun iktisap masraflarını ödemek için kullanılmalıdır. İlk ev satın alma işlemi için çekilen paralar, hesap sahibinin ömrü boyunca tekil şahıslar için 10.000 dolardan fazla olamaz. Evli çiftler ömür boyu toplam 20.000 dolar çekebilir.

Vergi Vergisi İçin Kullanılan Para

Bir IRA hesabındaki paralar, eğer bir dağıtım tutarı ile sonuçlanan vergiler varsa IRS tarafından da uygulanabilir. Herhangi bir dağıtım tutarı, herhangi bir ceza ücreti gerektirmez.

Eğitim Giderlerinde Kullanılan Para

Eğer mal sahibinin yüksek öğrenim masraflarını veya mal sahibinin bağlığini finanse etmek için kullanılıyorsa, bu miktarlar cezasız olacaktır. Uygun olan eğitim harcamaları, Eğitim Bakanlığı aracılığıyla öğrenci yardım programlarına katılan uygun bir yüksekokul, üniversite, meslek okulu ve diğer lise okuluna kayıt şartı kapsamında okul, kitap, malzeme ve okul ücretlerini içerir.

Yararlanıcı Dağılımları

SEP programı için, cezasız dağıtımlar bir dizi eşit ödemeden yapılır ve beş yıl veya sahibinin 59 reach yaşına gelene kadar (hangisi daha uzunsa) geçmelidir.

IRA yararlanıcıları için, hesabın sahibi 59 yaşına ulaşmadan ölürse, yararlanıcı için dağıtım tutarları cezalandırılmaz.

Videoyu izle: Haklarımı Öğreniyorum Ünitesi - Gruplar, Kurumlar ve Kalabalık. 5. Sınıf Sosyal Bilgiler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Adam 6 yılda Mortgage Ödemesini Nasıl Yaptı?
Maliye

Bu Adam 6 yılda Mortgage Ödemesini Nasıl Yaptı?

Kanada'dan alacaklar, ipotek ödemelerinde harcadığı aşırı para miktarıyla ilgili bir çağrı yaptı ve sadece altı yıl içinde tüm dengeyi ödemeye karar verdi. Keyfini çıkarın! Kendinizden biraz bahsedeyim 41 yaşındayım ve lise eğitimimin 16. yılındayım. İki çocukla evlisim; 8 yaşında bir kız ve 4 yaşında bir erkek.
Devamını Oku
Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler
Maliye

Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler

Henüz parasız bir toplumda yaşamıyoruz, herkes size doğrudan para yatırma, PayPal ya da Venmo yoluyla para veriyor. O gün gelinceye kadar, periyodik olarak nakde çevrilmesi gereken kişisel bir kontrol alacaksınız. Neyse ki, bir banka hesabı olmadan kişisel çek bozabilir! Bu yıl yerel veya çevrimiçi bir yan işe başlarsanız, tek ödeme yönteminiz bir kağıt kontrolü olabilir.
Devamını Oku
Bugün En Para Kazanmak için 27 En İyi Side İşler
Maliye

Bugün En Para Kazanmak için 27 En İyi Side İşler

Ekstra para kazanmak istediğinizde, bakmanız gereken ilk yer çevrimiçi. Online en iyi taraf işler esnek saatler, evden çalışma kolaylığını sunar ve size nakit öderler. Günde sadece 15 dakika ya da tüm bir geceniz varsa farketmez, hemen çevrimiçi para kazanmaya başlayabilirsiniz!
Devamını Oku