Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak. İleriye dönük bu yenilenmiş hüküm, birçok insan için çok fazla tasarruf anlamına gelebilir.

IRA'nızdan Hayırsever Bağışlar Hakkında Kurallar

Elbette, bu uzantıdan yararlanmayı umuyorsanız, izlenecek bazı kurallar vardır:

  • En az 70 yaşında olmalısın.
  • IRA'nızdan Gerekli Minimum Dağıtım'a tabi olmanız gerekir.
  • Para, doğrudan geleneksel IRA ve / veya Roth Hesabınızdan onaylanmış hayır kurumlarına transfer edilir.
  • Yıllık bağışlar kişi başına 100.000 dolardan fazla olamaz.

Yeni yasada ayrıca, vergi mükelleflerinin Ocak 2011'de geriye dönük IRA hayırsever bağışlar yapmalarına ve 31 Aralık 2010 tarihinde yapılmış sayılmalarına izin veren özel bir kuralı bulunuyor. Bu, 2010'da 100.000 $ 'a kadar olan bonusa ulaşmadığınız takdirde, hala bunu yapma fırsatı.

Hayırsever Rollover Seçeneğinin Avantajlarını Kim Almalıdır?

Vergi mükellefleri, tipik olarak, yardım kesintileri talep etmek için kalemlendirilmelidir. Her yaştaki filizlerin çoğunluğu, standart kesintiyi talep etmeyi tercih eder. Rolü sayesinde, bu dosya sahipleri bu potansiyel kesintiyi geçmek zorunda kalmayacaklar.

Gelir bazında bağış limitleri ile karşılaşanlar, rollover'ı da takdir edeceklerdir. Genellikle, ayarlanmış brüt gelirinizin% 50'sinden fazlasını bağışlayamazsınız (ve bazen% 20-30 ile sınırlıdır). Bununla birlikte, para doğrudan IRA'nızdan hayır kurumuna nitelikli bir yardım dağıtımı olarak geldiği zaman, bu tutar, brüt gelirinizde hesaba katılmadığı için bu limite karşı sayılmaz. Eğer ayarlanmış brüt gelirinizin yarısına kadar para veren biriyseniz, artık IRS'inizden 100.000 $ daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu, 2010 için IRA dağıtımlarına ilişkin federal gelir vergisinde önemli miktarda para ödemekten kaçınmanızı sağlayabilir ve 2011.

Asgari çekilmeye zorlanan, ancak gerçekten bu gelire ihtiyaç duymayan vergi mükellefleri, hayırseverlikle 100,000 dolarlık dağıtım ihtiyacını karşılayabilir.

Kısacası, IRA veya Roth Hesabınızdan kar amacı gütmeyen kuruluşlara nitelikli hayırsever dağıtım yapmaya devam etme fırsatı verdiniz. bu parayı vergi iadenizde gelir olarak saymak zorunda kalmadan. Bunu, mevcut yıl için ve geçen yıl da bir aylık 2010 uzantısı sayesinde yapabilirsiniz.

IRA Hayırsever Bağış Kuralları Tamamlandı

Bu hüküm ilk kez yürürlüğe girdiği için, Amerikalılar sosyal hizmet programları, kültür kurumları, okullar ve daha fazlası gibi değerli nedenlere milyonlarca dolarlık yeni katkılarda bulundular. Bu daha büyük bir topluma yarar sağlar. Ve mutlulukla, aynı zamanda faydaları sen.

Bu kesinlikle vermeyi sürdüren bir armağan!

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi tavsiyelerinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız
Maliye

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız

Askerlik mesleğim boyunca sürekli olarak kısaltmalar ile çevrelenmiştim. Ordu onlar için kötü şöhret: APFT, MOPP, PMCS, AWOL. Bunlar var olan binlerce kişiden sadece bir avuç. Bazıları biliyorum. Çoğu yok. Sürekli olarak en çok neyin peşinde olduklarını araştırmak zorundaydım. Orduda kısaltmalar beklenirken, finansal hizmetler sektöründe ne kadar yaygın olacağını hayal bile edemedim.
Devamını Oku
Görüş Bürosu İncelemesi
Maliye

Görüş Bürosu İncelemesi

Anket siteleri, insanların kendi evlerinin rahatlığında para kazanmanın en popüler yollarından biri haline gelmiştir. Bu anket programlarının ardındaki fikir basittir. Binlerce şirket müşterisinden ve hedef kitlesinden fikir almak istiyor ve bunu yapmanın en iyi yolu internet. Şirketler ve tüketiciler arasındaki uçurumu kapatmak için, anket panelleri olarak düzinelerce ve onlarca web sitesi oluşturuldu ve bu siteler tüketicileri anketlere bağlamaya yardımcı oldu.
Devamını Oku