Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak. İleriye dönük bu yenilenmiş hüküm, birçok insan için çok fazla tasarruf anlamına gelebilir.

IRA'nızdan Hayırsever Bağışlar Hakkında Kurallar

Elbette, bu uzantıdan yararlanmayı umuyorsanız, izlenecek bazı kurallar vardır:

  • En az 70 yaşında olmalısın.
  • IRA'nızdan Gerekli Minimum Dağıtım'a tabi olmanız gerekir.
  • Para, doğrudan geleneksel IRA ve / veya Roth Hesabınızdan onaylanmış hayır kurumlarına transfer edilir.
  • Yıllık bağışlar kişi başına 100.000 dolardan fazla olamaz.

Yeni yasada ayrıca, vergi mükelleflerinin Ocak 2011'de geriye dönük IRA hayırsever bağışlar yapmalarına ve 31 Aralık 2010 tarihinde yapılmış sayılmalarına izin veren özel bir kuralı bulunuyor. Bu, 2010'da 100.000 $ 'a kadar olan bonusa ulaşmadığınız takdirde, hala bunu yapma fırsatı.

Hayırsever Rollover Seçeneğinin Avantajlarını Kim Almalıdır?

Vergi mükellefleri, tipik olarak, yardım kesintileri talep etmek için kalemlendirilmelidir. Her yaştaki filizlerin çoğunluğu, standart kesintiyi talep etmeyi tercih eder. Rolü sayesinde, bu dosya sahipleri bu potansiyel kesintiyi geçmek zorunda kalmayacaklar.

Gelir bazında bağış limitleri ile karşılaşanlar, rollover'ı da takdir edeceklerdir. Genellikle, ayarlanmış brüt gelirinizin% 50'sinden fazlasını bağışlayamazsınız (ve bazen% 20-30 ile sınırlıdır). Bununla birlikte, para doğrudan IRA'nızdan hayır kurumuna nitelikli bir yardım dağıtımı olarak geldiği zaman, bu tutar, brüt gelirinizde hesaba katılmadığı için bu limite karşı sayılmaz. Eğer ayarlanmış brüt gelirinizin yarısına kadar para veren biriyseniz, artık IRS'inizden 100.000 $ daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu, 2010 için IRA dağıtımlarına ilişkin federal gelir vergisinde önemli miktarda para ödemekten kaçınmanızı sağlayabilir ve 2011.

Asgari çekilmeye zorlanan, ancak gerçekten bu gelire ihtiyaç duymayan vergi mükellefleri, hayırseverlikle 100,000 dolarlık dağıtım ihtiyacını karşılayabilir.

Kısacası, IRA veya Roth Hesabınızdan kar amacı gütmeyen kuruluşlara nitelikli hayırsever dağıtım yapmaya devam etme fırsatı verdiniz. bu parayı vergi iadenizde gelir olarak saymak zorunda kalmadan. Bunu, mevcut yıl için ve geçen yıl da bir aylık 2010 uzantısı sayesinde yapabilirsiniz.

IRA Hayırsever Bağış Kuralları Tamamlandı

Bu hüküm ilk kez yürürlüğe girdiği için, Amerikalılar sosyal hizmet programları, kültür kurumları, okullar ve daha fazlası gibi değerli nedenlere milyonlarca dolarlık yeni katkılarda bulundular. Bu daha büyük bir topluma yarar sağlar. Ve mutlulukla, aynı zamanda faydaları sen.

Bu kesinlikle vermeyi sürdüren bir armağan!

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi tavsiyelerinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Şimdi Para Gerekir? Bugün Ödenen 14 Yasal Yol
Maliye

Şimdi Para Gerekir? Bugün Ödenen 14 Yasal Yol

Bazen sadece hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var - TODAY'ta olduğu gibi. Belki de beklenmedik bir araba tamircisine sahipsin, çünkü şanzıman çıktı ya da lastiği patlattın. Neyse ki, çabuk para almak için birçok yasal yol var. Doğru çalışırsanız, aşağıda listelenen para kazanma fikirlerinin bir kombinasyonunu deneyebilir ve nakit akışınızı daha da artırabilirsiniz.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz. Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir.
Devamını Oku
Bütçeleme nedir ve neden bir bütçe önemlidir?
Maliye

Bütçeleme nedir ve neden bir bütçe önemlidir?

“Bütçelendirme” kelimesi aklınızda olumsuz düşünceler getirir mi? Yoksa bütçeyle yaratma ve yaşama düşüncesinde biraz bilgisiz misiniz yoksa göz korkutuyor musunuz? Burada bir yargı yok. Ben de aynı şekilde hissetmiştim. Bütçelemeyi okurken veya düşündüğümde bu düğümü midemde bulabilirim. Hayatımın geri kalanı için pirinç ve fasulye üzerinde yaşama vizyonları olurdu.
Devamını Oku