Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak. İleriye dönük bu yenilenmiş hüküm, birçok insan için çok fazla tasarruf anlamına gelebilir.

IRA'nızdan Hayırsever Bağışlar Hakkında Kurallar

Elbette, bu uzantıdan yararlanmayı umuyorsanız, izlenecek bazı kurallar vardır:

  • En az 70 yaşında olmalısın.
  • IRA'nızdan Gerekli Minimum Dağıtım'a tabi olmanız gerekir.
  • Para, doğrudan geleneksel IRA ve / veya Roth Hesabınızdan onaylanmış hayır kurumlarına transfer edilir.
  • Yıllık bağışlar kişi başına 100.000 dolardan fazla olamaz.

Yeni yasada ayrıca, vergi mükelleflerinin Ocak 2011'de geriye dönük IRA hayırsever bağışlar yapmalarına ve 31 Aralık 2010 tarihinde yapılmış sayılmalarına izin veren özel bir kuralı bulunuyor. Bu, 2010'da 100.000 $ 'a kadar olan bonusa ulaşmadığınız takdirde, hala bunu yapma fırsatı.

Hayırsever Rollover Seçeneğinin Avantajlarını Kim Almalıdır?

Vergi mükellefleri, tipik olarak, yardım kesintileri talep etmek için kalemlendirilmelidir. Her yaştaki filizlerin çoğunluğu, standart kesintiyi talep etmeyi tercih eder. Rolü sayesinde, bu dosya sahipleri bu potansiyel kesintiyi geçmek zorunda kalmayacaklar.

Gelir bazında bağış limitleri ile karşılaşanlar, rollover'ı da takdir edeceklerdir. Genellikle, ayarlanmış brüt gelirinizin% 50'sinden fazlasını bağışlayamazsınız (ve bazen% 20-30 ile sınırlıdır). Bununla birlikte, para doğrudan IRA'nızdan hayır kurumuna nitelikli bir yardım dağıtımı olarak geldiği zaman, bu tutar, brüt gelirinizde hesaba katılmadığı için bu limite karşı sayılmaz. Eğer ayarlanmış brüt gelirinizin yarısına kadar para veren biriyseniz, artık IRS'inizden 100.000 $ daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu, 2010 için IRA dağıtımlarına ilişkin federal gelir vergisinde önemli miktarda para ödemekten kaçınmanızı sağlayabilir ve 2011.

Asgari çekilmeye zorlanan, ancak gerçekten bu gelire ihtiyaç duymayan vergi mükellefleri, hayırseverlikle 100,000 dolarlık dağıtım ihtiyacını karşılayabilir.

Kısacası, IRA veya Roth Hesabınızdan kar amacı gütmeyen kuruluşlara nitelikli hayırsever dağıtım yapmaya devam etme fırsatı verdiniz. bu parayı vergi iadenizde gelir olarak saymak zorunda kalmadan. Bunu, mevcut yıl için ve geçen yıl da bir aylık 2010 uzantısı sayesinde yapabilirsiniz.

IRA Hayırsever Bağış Kuralları Tamamlandı

Bu hüküm ilk kez yürürlüğe girdiği için, Amerikalılar sosyal hizmet programları, kültür kurumları, okullar ve daha fazlası gibi değerli nedenlere milyonlarca dolarlık yeni katkılarda bulundular. Bu daha büyük bir topluma yarar sağlar. Ve mutlulukla, aynı zamanda faydaları sen.

Bu kesinlikle vermeyi sürdüren bir armağan!

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi tavsiyelerinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kolej Öğrencileri Para Tasarrufu için 20 Kolay (ve Olağandışı) Yol
Maliye

Kolej Öğrencileri Para Tasarrufu için 20 Kolay (ve Olağandışı) Yol

Çoğu üniversite öğrencisi sıkı bir bütçeye sahiptir. Uşak kiralamak bile yetmez! Çoğu zaman, üniversite öğrencileri, ücretsiz bir çek hesabı almak, kullanılmış ders kitaplarını satın almak, kredi kartlarını kullanmaktan kaçınmak, kupon kullanmak, uzak mesafe telefon görüşmeleri yapmak için Skype kullanmak gibi temel para tasarrufu ipuçlarının farkındadır.
Devamını Oku
Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku
Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?
Maliye

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?

Muhtemelen finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Birçok kişi için “bütçe” altı harfli bir kirli sözcüktür, ama olması gerekmiyor. Muhtemelen uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur, ancak çoğu insan etkili bir bütçe yaratmaya nereden başlayacağını bilmemektedir.
Devamını Oku
7 Ucuz Yemek Hazırlık Fikirleri
Maliye

7 Ucuz Yemek Hazırlık Fikirleri

Bakkal masraflarını azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bir aileyi ya da tek bir kişiyi beslemek maliyetli olabilir. Ancak, yemek hazırlığı için büyük tasarruf yolları vardır. Çok sayıda güçlü yemek hazırlama fikirlerini bilmek ve yapmak için pahalı olmayan yemeklerin bir listesini yapmak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Sistemin nasıl çalıştığını bilmek zorundasınız.
Devamını Oku