Maliye

Medicare için Kimler Katılabilir?

Medicare, ülkemiz hükümeti sağlık bakım programıdır. 33 yaşındayken, kayıt olmaktan endişe etmeden önce yıllarım var. Bununla birlikte, Medicare'e hak kazandıklarında, emekli olduklarında büyük bir caydırmaya bağlı olan birkaç müşteri var. Birçok emekliler için çok büyük.

Medicare sağlık sigortası kapsamına hak kazanan iki grup insan vardır - 65 yaşına ulaşmış olanlar ve engelli olanlar.

65 yaş üstü yetişkinler

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yetişkinlerin çoğu 65 yaşına geldiğinde Medicare için uygundur. Bireyler ABD vatandaşları veya daimi sakinler olmalı ve hak kazanmak için Medicare programına kaydolmalıdır.

Zaten alan bireyler Sosyal güvenliğin faydaları Medicare programına otomatik olarak kaydedilecektir. 65'inci doğum gününden yaklaşık üç ay önce, kayıt paketini gönderecek ve kapsama alanını etkinleştirmek için tamamlanmalıdır. Hastaneye yatmayı kapsayan Medicare bölüm A, ödeme gerektirmez. Ancak, doktorların ziyaretleri ve ayakta tedavi prosedürleri için B bölümü - ilavesi ya da reçeteli ilaç kapsamı gibi ilave harcamalar paraya mal olmaktadır. Prim, gelir seviyesine göre belirlenir. Yani bireyler, kayıt sırasında kendileri için en uygun planın ne olduğuna ve neye malolacaklarına karar vermelidir.

Medicare için Uygun Olmayanlar

Sosyal Güvenlik yardımı almayan kişilerin, Medicare kapsamına başvurmak için yerel sosyal güvenlik bürosuna başvurmaları gerekecektir. Bu kişilerin 65. doğum gününden üç ay önce yapılmalıdır. Kayıt süresi 65'inci doğum gününden üç ay önce başlar ve üç ay sonra sona erer. Bu süre zarfında kayıt yaptıysa, kayıt için herhangi bir ücret ödenmez ve kapsam 65 doğumgününün başlangıcında veya daha kısa bir süre sonra başlar (eğer doğum tarihinden sonra uygulanırsa). Ancak, bu kayıt döneminde bir başvuru yapılmazsa ücret uygulanır. Bu nedenle, zamanında ve üç ay öncesine kadar mümkün olduğu kadar uygulanması önemlidir. Bu, her şeyin doğru bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır ve kapsam, bireylerin doğum ayı başında başlar.

Engelli Bireyler

Medicare kapsamı, yaşlarına bakılmaksızın engelliler için de kullanılabilir. Bir kişi yirmi dört ay boyunca sosyal güvenlik engellilik ödemeleri topladıktan sonra 25 ay boyunca Medicare için uygun hale gelir. Bir kişi Medicare kapsamı için uygun hale gelmeden önce bir kayıt paketi birkaç ay önce gönderilecektir. Sosyal güvenlik engeli olan bir kişi kayıt paketini almazsa, bir paket talep etmek için yerel sosyal güvenlik ofisiyle iletişime geçmelidir.

65 yaşın üzerindeki bir birey gibi, SSI sakatlık ödemeleri alan engelli bireyler de otomatik olarak Medicare için uygundur. Medicare Bölüm A'nın hiçbir maliyeti olmadığından ve hastane bakımı ve bakım tesisi bakımını kapsadığından, kapsamı azaltmanın bir nedeni yoktur. Ancak, eğer engelli bir birey isterse, prim ödemeleri gerektiren Medicare B Kısmı kapsamını reddedebilir. Kayıt paketi ile birlikte bireyin geri kalan bölüm B kapsamını postalayabileceği bir kart bulunmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetleri ile Medicare'in bu hükümet tarafından yönetilen sağlık bakım programından faydalanabilmesi için uygun olan bir şeydir.

Videoyu izle: Avustralya Sağlık Sistemi. Vizelere Göre Sağlık Sigortaları. Aile Hekimliği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme
Maliye

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme

Sigorta için alışveriş yaparken, yapmanız gereken en büyük kararlardan biri, hangi şirketi seçeceğinizdir. Muhtemelen kafanın üstünden yaklaşık 10 taşıyıcıyı adlandırabilirsin. Sadece isimlerini biliyorsunuz, onları en iyi seçim yapmaz. Şirketleri karşılaştırırken nelere dikkat etmelisiniz?
Devamını Oku
10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri
Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler.
Devamını Oku
Harcama Yarışı # 1 - Sonuçlar
Maliye

Harcama Yarışı # 1 - Sonuçlar

İlk Harcama Yarışması 30 Haziran 2012 itibariyle sona ermiştir. İşte bazı cevaplarım, bazıları da geçiş yapmak için cazip geliyor: Araba Yıkama “Arabalarımın her biri için bir araba yıkama planı için ayda 11,99 dolar ödüyorum … Yani ben tam hizmet yıkama, havlu kuru (onlar tarafından) ve ücretsiz vakum için 1 $ 'dan az olduğumu söyleyebilirim.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcunda 40.000 ABD Dolarını Nasıl Ödenür?
Maliye

Öğrenci Kredi Borcunda 40.000 ABD Dolarını Nasıl Ödenür?

Borçta “$ 40,000” i nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu? 40.000 $ 'lık borcumu tüm öğrenci kredilerimden aldım. Üç derecem var - lisans derecelerim bir B.S. İş ve bir B.A. yönetimde. Ve sonra bir de Finans MBAim var. Üniversite boyunca tam zamanlı çalışmış olmama rağmen, öğrenci kredilerime gerçekten fazladan fazla para vermedim.
Devamını Oku