Maliye

Medicare için Kimler Katılabilir?

Medicare, ülkemiz hükümeti sağlık bakım programıdır. 33 yaşındayken, kayıt olmaktan endişe etmeden önce yıllarım var. Bununla birlikte, Medicare'e hak kazandıklarında, emekli olduklarında büyük bir caydırmaya bağlı olan birkaç müşteri var. Birçok emekliler için çok büyük.

Medicare sağlık sigortası kapsamına hak kazanan iki grup insan vardır - 65 yaşına ulaşmış olanlar ve engelli olanlar.

65 yaş üstü yetişkinler

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yetişkinlerin çoğu 65 yaşına geldiğinde Medicare için uygundur. Bireyler ABD vatandaşları veya daimi sakinler olmalı ve hak kazanmak için Medicare programına kaydolmalıdır.

Zaten alan bireyler Sosyal güvenliğin faydaları Medicare programına otomatik olarak kaydedilecektir. 65'inci doğum gününden yaklaşık üç ay önce, kayıt paketini gönderecek ve kapsama alanını etkinleştirmek için tamamlanmalıdır. Hastaneye yatmayı kapsayan Medicare bölüm A, ödeme gerektirmez. Ancak, doktorların ziyaretleri ve ayakta tedavi prosedürleri için B bölümü - ilavesi ya da reçeteli ilaç kapsamı gibi ilave harcamalar paraya mal olmaktadır. Prim, gelir seviyesine göre belirlenir. Yani bireyler, kayıt sırasında kendileri için en uygun planın ne olduğuna ve neye malolacaklarına karar vermelidir.

Medicare için Uygun Olmayanlar

Sosyal Güvenlik yardımı almayan kişilerin, Medicare kapsamına başvurmak için yerel sosyal güvenlik bürosuna başvurmaları gerekecektir. Bu kişilerin 65. doğum gününden üç ay önce yapılmalıdır. Kayıt süresi 65'inci doğum gününden üç ay önce başlar ve üç ay sonra sona erer. Bu süre zarfında kayıt yaptıysa, kayıt için herhangi bir ücret ödenmez ve kapsam 65 doğumgününün başlangıcında veya daha kısa bir süre sonra başlar (eğer doğum tarihinden sonra uygulanırsa). Ancak, bu kayıt döneminde bir başvuru yapılmazsa ücret uygulanır. Bu nedenle, zamanında ve üç ay öncesine kadar mümkün olduğu kadar uygulanması önemlidir. Bu, her şeyin doğru bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır ve kapsam, bireylerin doğum ayı başında başlar.

Engelli Bireyler

Medicare kapsamı, yaşlarına bakılmaksızın engelliler için de kullanılabilir. Bir kişi yirmi dört ay boyunca sosyal güvenlik engellilik ödemeleri topladıktan sonra 25 ay boyunca Medicare için uygun hale gelir. Bir kişi Medicare kapsamı için uygun hale gelmeden önce bir kayıt paketi birkaç ay önce gönderilecektir. Sosyal güvenlik engeli olan bir kişi kayıt paketini almazsa, bir paket talep etmek için yerel sosyal güvenlik ofisiyle iletişime geçmelidir.

65 yaşın üzerindeki bir birey gibi, SSI sakatlık ödemeleri alan engelli bireyler de otomatik olarak Medicare için uygundur. Medicare Bölüm A'nın hiçbir maliyeti olmadığından ve hastane bakımı ve bakım tesisi bakımını kapsadığından, kapsamı azaltmanın bir nedeni yoktur. Ancak, eğer engelli bir birey isterse, prim ödemeleri gerektiren Medicare B Kısmı kapsamını reddedebilir. Kayıt paketi ile birlikte bireyin geri kalan bölüm B kapsamını postalayabileceği bir kart bulunmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetleri ile Medicare'in bu hükümet tarafından yönetilen sağlık bakım programından faydalanabilmesi için uygun olan bir şeydir.

Videoyu izle: Avustralya Sağlık Sistemi. Vizelere Göre Sağlık Sigortaları. Aile Hekimliği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fannie ve Freddie Beyaz Saray Punts
Maliye

Fannie ve Freddie Beyaz Saray Punts

Bu ayın başlarında, Beyaz Saray bir NFL bahisçisinin rolünü oynadı ve Fannie Mae ve Freddie Mac ile çok uzak bir alanda ne yapılacağına dair bir punt yaptı. Aslında belki bir sonraki alan bitti. Tahvil yatırımcıları, Fannie Mae ve Freddie Mac'in geleceğine ilişkin ayrıntıları beklemişlerdi. Bu yatırımlar, U Yatırım Notu'ndaki tahvillerin neredeyse% 40'ını geride bıraktı.
Devamını Oku
Medicare Advantage Planlarını Anlamak
Maliye

Medicare Advantage Planlarını Anlamak

Bir HMO veya PPO'ya benzer bir Medicare Advantage planı, Medicare katılımcıları için mevcut olan Medicare planının türüdür. Bu seçenek ayrıca Medicare Bölüm C olarak da anılmaktadır. Bu planlar Medicare tarafından onaylanan özel sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır. Bir Medicare Advantage Planına katılarak, bir katılımcı esasen tüm Medicare A Bölümü'nü (Hospitalization Coverage) ve Medicare Part B'yi (Hekimler Kapsamı) alır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku
Canlı Örnek İnceleme
Maliye

Canlı Örnek İnceleme

Evden ikinci bir gelir elde etmek, bir rüya gibi geliyor, değil mi? Hepimiz kanepemize oturmayı sevmiyor, Netflix'i izliyor ve ceplerimize biraz daha para koyalım mı? İnternet sayesinde, boş zamanlarında biraz fazladan para harcayabileceğiniz birkaç yol var. “İnternetten para kazanmak” için arama yaptıysanız, çevrimiçi para kazanabileceğiniz binlerce ve binlerce yolu gördünüz.
Devamını Oku