Maliye

Medicare için Kimler Katılabilir?

Medicare, ülkemiz hükümeti sağlık bakım programıdır. 33 yaşındayken, kayıt olmaktan endişe etmeden önce yıllarım var. Bununla birlikte, Medicare'e hak kazandıklarında, emekli olduklarında büyük bir caydırmaya bağlı olan birkaç müşteri var. Birçok emekliler için çok büyük.

Medicare sağlık sigortası kapsamına hak kazanan iki grup insan vardır - 65 yaşına ulaşmış olanlar ve engelli olanlar.

65 yaş üstü yetişkinler

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yetişkinlerin çoğu 65 yaşına geldiğinde Medicare için uygundur. Bireyler ABD vatandaşları veya daimi sakinler olmalı ve hak kazanmak için Medicare programına kaydolmalıdır.

Zaten alan bireyler Sosyal güvenliğin faydaları Medicare programına otomatik olarak kaydedilecektir. 65'inci doğum gününden yaklaşık üç ay önce, kayıt paketini gönderecek ve kapsama alanını etkinleştirmek için tamamlanmalıdır. Hastaneye yatmayı kapsayan Medicare bölüm A, ödeme gerektirmez. Ancak, doktorların ziyaretleri ve ayakta tedavi prosedürleri için B bölümü - ilavesi ya da reçeteli ilaç kapsamı gibi ilave harcamalar paraya mal olmaktadır. Prim, gelir seviyesine göre belirlenir. Yani bireyler, kayıt sırasında kendileri için en uygun planın ne olduğuna ve neye malolacaklarına karar vermelidir.

Medicare için Uygun Olmayanlar

Sosyal Güvenlik yardımı almayan kişilerin, Medicare kapsamına başvurmak için yerel sosyal güvenlik bürosuna başvurmaları gerekecektir. Bu kişilerin 65. doğum gününden üç ay önce yapılmalıdır. Kayıt süresi 65'inci doğum gününden üç ay önce başlar ve üç ay sonra sona erer. Bu süre zarfında kayıt yaptıysa, kayıt için herhangi bir ücret ödenmez ve kapsam 65 doğumgününün başlangıcında veya daha kısa bir süre sonra başlar (eğer doğum tarihinden sonra uygulanırsa). Ancak, bu kayıt döneminde bir başvuru yapılmazsa ücret uygulanır. Bu nedenle, zamanında ve üç ay öncesine kadar mümkün olduğu kadar uygulanması önemlidir. Bu, her şeyin doğru bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır ve kapsam, bireylerin doğum ayı başında başlar.

Engelli Bireyler

Medicare kapsamı, yaşlarına bakılmaksızın engelliler için de kullanılabilir. Bir kişi yirmi dört ay boyunca sosyal güvenlik engellilik ödemeleri topladıktan sonra 25 ay boyunca Medicare için uygun hale gelir. Bir kişi Medicare kapsamı için uygun hale gelmeden önce bir kayıt paketi birkaç ay önce gönderilecektir. Sosyal güvenlik engeli olan bir kişi kayıt paketini almazsa, bir paket talep etmek için yerel sosyal güvenlik ofisiyle iletişime geçmelidir.

65 yaşın üzerindeki bir birey gibi, SSI sakatlık ödemeleri alan engelli bireyler de otomatik olarak Medicare için uygundur. Medicare Bölüm A'nın hiçbir maliyeti olmadığından ve hastane bakımı ve bakım tesisi bakımını kapsadığından, kapsamı azaltmanın bir nedeni yoktur. Ancak, eğer engelli bir birey isterse, prim ödemeleri gerektiren Medicare B Kısmı kapsamını reddedebilir. Kayıt paketi ile birlikte bireyin geri kalan bölüm B kapsamını postalayabileceği bir kart bulunmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetleri ile Medicare'in bu hükümet tarafından yönetilen sağlık bakım programından faydalanabilmesi için uygun olan bir şeydir.

Videoyu izle: Avustralya Sağlık Sistemi. Vizelere Göre Sağlık Sigortaları. Aile Hekimliği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları
Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var. Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Konsinye Dükkanlar için Alışveriş Kuralım Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklandım.
Devamını Oku
Swagbucks gibi 19 En İyi Site
Maliye

Swagbucks gibi 19 En İyi Site

Çeşitli günlük çevrimiçi görevleri tamamlayarak para kazanmayı seviyorsanız, Swagbucks'ı tanıyabilirsiniz. Swagbucks gibi anketler almak, oyun oynamak, video izlemek ve sadece birkaç aktivite için çevrimiçi alışveriş yapmak için para ödemeniz gereken başka birçok site var. Çevrimiçi gelirinizi artırmak için Swagbucks gibi bu alternatif siteleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
Devamını Oku
Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol
Maliye

Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol

Bir sanat aşığı iseniz, duvarlara çekici tuval baskıları ve diğer duvar sanatı türleri ile kaplanma fikrini gerçekten beğenebilirsiniz. Kalbi şarkı yapan sanat hakkında bir şey var. Bir eve ya da müzeye kaç kez girdiniz ve duvarlarda görünenlerle tamamen içeri girdiniz. Misafir odasında asılı bir tuval resmi olan bir arkadaşım var.
Devamını Oku
Nakit için Kullanılmış Aletleri Nasıl Satılır
Maliye

Nakit için Kullanılmış Aletleri Nasıl Satılır

Cihazlarınızı yakında mı yükseltiyorsunuz? Bu eski buzdolabını, dondurucuyu, çamaşır makinesini, kurutucuyu, sobayı veya diğer büyük cihazları değiştirmeniz gerekiyor mu? Öyleyse, eski cihazınızı satabilir ve bunun için para alabilirsiniz. Yenilerini satın aldığınız eski cihazların satılabildiği birçok yer var.
Devamını Oku