Maliye

Finansal Hedefler ve Emeklilik için Tasarruf Önerileri

Bu hafta, Sally P.'den bir soru aldım.

Ben 32 yaşındayım, kendi hesabına çalışıyorum ve yılda yaklaşık 400,000 dolar kazanıyorum. Bir ev satın almak için 100.000 dolar biriktirdim ama bir apartman dairesine indirilmek üzere toplam 200.000 dolar tasarruf edene kadar beklemek istiyorum. Para şu an için yüksek getirili bir tasarruf hesabında oturuyor. Emeklilik hesabım yok ve kefalet için para biriktirmeye ek olarak bir tane de para yatırmam gerekip gerekmediğini merak ediyorum. Öyleyse, ne kadar yatırım yapmalıyım ve ne tür bir hesap en iyisidir?

Emeklilik için ne zaman tasarruf etmelisiniz?

İlk olarak, Sally genç yaşta çok fazla para kazanmak için arkasına büyük bir patladı. Ama sonra bir emeklilik hesabını kurup finanse etmemek için onu bileğime tokatlayacağım! İlk işinizden gelir elde etmeye başlar başlamaz geleceğinize yatırım yapmaya başlamalısınız.

Sally iyi bir iş çıkarmakta, ancak bazı yapıları mali hayatına uygulamaktan faydalanabilir. Aşağıda, 40.000 ABD Doları veya yılda 400.000 ABD doları kazanırsanız olsun, aşağıdaki sırayla gerçekleştirmeniz gereken beş finansal hedef vardır:

Finansal Hedef # 1: Acil Durum Fonu Oluşturma

Aşağıdaki alıntı, ödüllü kitabımın 2. bölümünden. Para Kızın Akıllı Zengin Büyümeye Hareket Ediyor:

… Acil bir fona sahip olmanız kesinlikle ilk finansal hedeflerinden biri olmalıdır. Biriyle gerçek belaya girebilirsin. Hiçbirimiz geleceğimiz, ekonomimiz veya sağlığımız olduğunda geleceğin ne olduğunu bilmiyoruz. En iyisini umduğumuz, ama en kötüsünü planladığımız çok önemlidir. Bir kısmını veya gelirinizi kaybettiyseniz, hala ödenecek yaşam masraflarınız vardır. İşsizlik ödeneği işten çıkarılmanızda size yardımcı olabilir, ancak bu gelir sadece geçicidir ve tüm masraflarınızı karşılamamaktadır.

Acil bir fona ne kadar para ayırmanız gerekir, kişisel durumunuza göre değişir. Ama FDIC sigortalı tasarruf veya para piyasası mevduat hesabı gibi güvenli bir yerde en az üç ila altı aylık yaşam masraflarını korumanızı öneriyorum. Acil durum paranız asla yatırım yapılmamalıdır, çünkü bu bir miktar riske maruz kalmaktadır, ne de başka hesaplarla karıştırılmalıdır. Asla, nakit rezervlerine asla korkunç bir acil durumdan başka bir şey için dalmayın.

Finansal Hedef # 2: Uygun Sigortası Alın

Bilinmeyene hazırlıklı olmanın önemli bir kısmı yeterli sigortalıdır. Pek çok kişi, ilk etapta mali sıkıntıya girer çünkü doğru türde sigortalara sahip değildirler. Net değeriniz büyüdükçe, beklenmedik olaylardan korunmak için daha fazla varlığa ve gelire sahip olursunuz. Yeterli sigorta olmadan, sağlık, maluliyet, yaşam, otomobil, ev sahibi, kiracı ve uzun süreli bakım gibi bir felaket olayı, kazandığınız her şeyi çok zor bir şekilde halledebilir.

Finansal Hedef # 3: Yüksek Faizli Borcunu Öde

Bir acil durum fonu bulunduğunuzda ve yeterli sigortaya sahip olduğunuzda, bir sonraki mali önceliğiniz kredi kartları ve avans kredileri gibi yüksek faizli borçlarını ödemek olmalıdır. Acil durum fonunuzun üstünde ve ötesinde fazladan paranız varsa, pahalı borcu ödemek için kullanın, böylece faiz giderini kaydedersiniz.

Bununla birlikte, nispeten düşük bir faiz oranına sahipse veya bir ipotek, konut kredisi kredisi veya öğrenci kredisi gibi bir vergi indirimi ile gelirse, bir borcu erken ödememelisiniz. Bunun yerine, daha yüksek bir getiri oranı kazanmak için paranızı kullanmalısınız, böylece geleceğiniz için servet biriktirin.

Finansal Hedef # 4: Emekliliğe Yatırım

Bir sonraki adım, emeklilik için mümkün olduğunca agresif bir şekilde tasarruf etmeye başlamaktır. İyi bir kural, brüt gelirinizin en az% 10'unun bir işyeri planı, Bireysel Emeklilik Düzenlemesi (IRA) veya kendi hesabına çalışan bir hesap gibi bir emeklilik hesabına yatırılmasıdır. Eğer bunu karşılayabilirseniz,% 15 veya daha fazla yatırım yapın. Yaralanana kadar her yıl katkıda bulunduğunuz yüzdeyi artırın! Yolda kocaman bir emeklilik yuvasında otururken, yaptığına sevineceksin.

Finansal Hedef # 5: Diğer Hedeflere Kaydet

Bir emeklilik hesabı oluşturduktan ve tutarlı bir şekilde katkı sağladıktan sonra, bir ev satın almak, bir çocuğun eğitimini finanse etmek veya bir tatil yapmak gibi başka hedefler için ekstra paranızı kullanabilirsiniz.

Serbest Meslek Sahibi Olursanız Emeklilik için Nasıl Tasarruf Edilir?

2011 yılı için, Sally geleneksel bir IRA'ya sadece 5.000 dolar kazandırabilir, fakat aynı zamanda serbest meslek sahibi olmak için bir emeklilik hesabına daha fazla para koyabilir. SEP-IRA, SIMPLE IRA ve 401 (k) gibi işletmeler ve serbest çalışan bireyler için mevcut olan farklı türde emeklilik hesapları hakkında daha fazla bilgi edinmek için IRS Emeklilik Planları Karşılaştırma Tablosunu kullanın.

Videoyu izle: BİRİKİM YAPAMIYORUZ DİYEN YENİ EVLİLER. İZLEYİN.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Apple hisse senedi nasıl alınır
Maliye

Apple hisse senedi nasıl alınır

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Apple Inc., iPhone ve iPad gibi dünyanın en ünlü elektronik cihazlarının arkasındaki teknoloji şirketidir. Neredeyse baktığınız her yerde bir Apple ürününde bir şey ararken birini görebilirsiniz. Apple iPhone gibi iyi bilinen bir ürün genellikle iyi bilinen bir yatırım fırsatı sunar.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?"/>
Maliye

Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?

Kendiniz hakkında biraz bilgi verin, bir iş koçuyum ve 175 milyondan fazla kişiyle röportaj yaptığım bir web şovum var. Tüm mülakatlar, Sitemde, Milyoner olarak adlandırılan ücretsiz. 70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Bir Honda Civic $ 19,300, bir öğrenci kredisi olan $ 3,400, ikinci bir öğrenci kredisi 22.780 $ ve bir ev kredisi toplamı 24.560 $ olan bir kredim vardı.
Devamını Oku
İyi Nitelikli Bir Avukat Nasıl Seçilir?
Maliye

İyi Nitelikli Bir Avukat Nasıl Seçilir?

Yasal temsile ihtiyacınız olduğunda, iş için en iyi avukatı seçmek istersiniz. Televizyonda, internette ve reklam panolarında reklam yapan pek çok avukatla, size hizmet etmek için hangisinin en uygun olduğunu bulmak zor. Etrafınızı sormak, araştırma yapmak, sorularınızı hazırlamak ve potansiyel avukatlarla görüşmek suretiyle, ihtiyaçlarınız için en uygun olanı bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol
Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar. Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır.
Devamını Oku