Maliye

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?

Bugün milyonlarca Amerikalı, bir zamanlar yaptıkları yaşam tarzını yaşamalarına izin vermek için yeterli parası olmayan emeklilik yaşına giriyor.

Hayata erken yatırım yapmaya başladığımız söylenirken, çoğumuz bir sebepten ötürü değil.

Yıllar boyunca “daha ​​çok biriktirebilseydim” ve “daha ​​önce başlayacaklarını” isteyen birçok insanla konuştum.

Emekliliğiniz yaklaşırken batan bir his var ve sahip olduğunuz tüm finansal yanlışlar için üzüntü duyuyorsunuz.

Kendinizi emeklilik yaşına yaklaştığınızı ve emeklilik ihtiyaçlarınızı henüz görmediğinizi ya da daha sonraki yaşamlarınızda tasarruf etmeye başladığınızı düşünüyorsanız, bu çok geç değildir.

Ama… ŞİMDİ harekete geçmeniz gerekiyor.

Bekledikçe, daha zor olacak.

Başlamanıza yardımcı olacak bazı harika ipuçları için okumaya devam edin.

Asla Çok Geç Olmadığını Bilin

Gençken tasarruf yapmaya başlamayan pek çok kişi, başlamak için artık çok geç olduğunu düşünerek durumu görmezden geliyor.

Bu doğru değil.

Gereksinim duyacağınız tüm fonları kurtarmak için daha fazla bir meydan okuma olsa da, yine de yapılabilir.

Birçok insanın 50'li yaşlarında benimle iletişim kurmasını sağladım. Bazıları 60'lı yaşlarında, neredeyse yeterince biriktirmediklerini fark ettiler. Asla emekli olamayacaklarından korkuyorlar.

Onlara emekliliğin bir gerçek olabileceğini cesaretlendirmek için çabuk davranıyorum, fakat hemen değişiklik yapmak zorundalar. Ayrıca, bunu fark etmek zorundadırlar. Erken emeklilik gerçek değil. 60'lı yılların sonlarında ve belki de 70'lerin başında çalışmak zorunda kalacaklar.

Mevcut Durumunuza Bakın

Almak isteyeceğiniz ilk adım, mevcut durumunuza bakmak ve rahat bir emeklilik yaşamak için ne kadar para biriktirmeniz gerektiğini belirlemektir. Emeklilik hesaplarını internette bulabilir veya bir rakam belirlemek için bir mali danışmanla birlikte çalışabilirsiniz. Bir numaraya geldiğinizde hemen harekete geçmeniz ve bir tasarruf planı oluşturmanız gerekir.

Eğer kronik bir spender iseniz, saçmalık satın almayı bırakmak zorunludur. En son iPhone'a ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsun? Tekrar düşün! Yeterli bir tasarruf planına başlayamazken o ayrıcalığı kaybettin.

Tasarruf Seçeneklerine Bakın

Mümkün olduğu kadar çabuk kaydetmeye başlamanız kritik öneme sahiptir. Zaten emeklilik hesabınız varsa, yıllık katkılarınızı maksimize ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. İstisna yok. Vergi öncesi vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu nedenle, hesabınızın ayrıntılarını kontrol ettiğinizden emin olun. Çoğu hesap, 50 yaşına ulaştığınızda bunu yapmanıza izin verir.

İhtiyacınız olanı saklamak için ek hesaplar açmanız gerekebilir. Birçok yatırımcı Roth IRA'ya emeklilik tasarruf seçenekleri olarak bakmayı önerdi. Paranızı nereye yatırdığınıza karar verirseniz verin, katkılarınız üzerinde düzenli bir geri dönüşü garanti edecek çeşitlendirilmiş bir portföyünüz olduğundan emin olun.

Para Tasarruf Seçeneklerine Bakın

Eğer tasarruf için geç bir başlangıç ​​yapacaksanız, her ay ihtiyacınız olan miktarı saklamak için mücadele edebilirsiniz. İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

  • Fazladan para kazanmanın yollarına bak.. Yarı zamanlı bir işe dönüşebildiğiniz bir hobiniz veya ilginiz var mı, yoksa başkalarının aradığı bir yeteneğiniz var mı? Yaratıcı olun ve neler yapabileceğinizi görün.
  • Küçültebilir misin? Yaşadığınız duruma bakın ve küçülüp atamayacağınızı belirleyin. Daha yaşlı ve taşınmış çocuklarınız varsa, bu kadar büyük bir evde kalmanıza gerek olmayabilir.
  • Artık ihtiyacınız olmayan veya kullanabileceğiniz büyük biletleriniz var mı? Örneğin bir tekneniz, bir karavanınız veya kullanılmayan büyük bir biletiniz varsa, şimdi satmak için iyi bir zaman olabilir. Parayı al ve emeklilik hesabına yatır.

Çok geç değil

Durumunuz ne olursa olsun, finansal geleceğinizin sorumluluğunu almak için asla geç değildir. Ama sadece SEN bunu gerçekleştirebilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 En İyi 17 Ücretsiz Müzik Uygulamaları
Maliye

2018 En İyi 17 Ücretsiz Müzik Uygulamaları

Eğer benden hoşlanıyorsanız, neredeyse her türlü etkinlik için müzik dinlemeyi seviyorsunuz. Çalışmak, bir DIY ev projesini tamamlamak mı yoksa sadece dinlenmek istediğinizde, müziğin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu farketmez. Neyse ki, ücretsiz müzik uygulamaları, yerel radyo istasyonlarının uzun ara vermeden en sevdiğiniz şarkıları dinlemenizi sağlar.
Devamını Oku
En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?
Maliye

En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?

Feragatname: Bu yazı Lexington Law tarafından desteklenmektedir. Mükemmel bir kredi geçmişi oluşturmak kolay değildir ve yol boyunca bazı sapmalar olabilir. Özellikle hata yaptınız ya da krediniz kontrolünüz dışında bir şey yüzünden acı çekiyorsa sorun olur. Lexington Yasası, kredi raporunuzdaki negatif öğelerin yanlış, doğrulanmamış veya haksız olduğu durumlarda size yardımcı olabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin"/>
Maliye

52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin

Ailemize para biriktirmeyi sevdiğimiz yollardan biri, bir Mason kavanozu kullanmak ve ona bir değişiklik yapmaktır. Herzaman bir şey için nakit öderiz, ortaya çıkan değişiklik kavanozun içine atılır. Değişim burada ve burada ya da burada ve burada arada sırada dolarlık banknotlar sadece birkaç sent olduğu için, harcayacağımız paraya sahip olmaktan dolayı bunu kaçırmıyoruz ve hepimiz Mason kavanozu daha dolgun ve dolgun büyüdüğünü görmekten hoşlanıyoruz.
Devamını Oku