Maliye

Sosyal Güvenlik Gelirinizi Nasıl Artırırsınız (ve bu 6 maliyetli hatadan kaçının)

Hepimiz emeklilik planlamasıyla ilgileniyoruz ve sık sık Roth IRAs ve diğer emeklilik hesapları ve stratejileri hakkında konuşuyoruz.

Peki ya Sosyal Güvenlik? Emeklilik planınızın çok kritik, ama yine de göz ardı edilen bir bileşenidir.

Sosyal Güvenlik gelirinizi en üst düzeye çıkarmanın yolları vardır, ancak faydaları toplamaya başlamadan önce en etkili stratejilerin uygulamaya konması gerekir.

Bu, kafa karıştırıcı olabilir çünkü Sosyal Güvenliği ne zaman alabileceğinize dair farklı seçenekler vardır. Örneğin, 62, 67, 70 yaşlarından başlayarak veya seçtiğiniz herhangi bir yaştan faydalanabilirsiniz.

Ancak, emeklilik yaşınızdaki yaşınız, hayatınızın geri kalanı boyunca alacağınız faydaların yanı sıra sizin yararınıza olan miktarı da etkileyecektir.

Faydalarınızı Ne Zaman Alırsınız?

Eğer hak sahibi olduğunuz anda faydalanırsanız - ki bu yaş 62'dir - faydalarınızı erkenden alabilirsiniz, ancak bu da gelecekte elde edeceğiniz avantajları azaltacaktır.

Tam emeklilik yaşın

Bu anlamak için önemli bir yaş. Tam emeklilik yaşı bir kez 65 yaşına geldiğinde, 1943'ten sonra doğanlar için yaş ilerliyor. Tam emeklilik yaşı, 1960 ve sonrasında doğan herkes için 67 olacak. Ve eğer 1943 ile 1954 arasında doğmuş olsaydınız, yaş 66'dır. (Aslında, tam emeklilik yaşını, doğduğun yıla göre 66 yıl ve 3 ay gibi tuhaf bir sayı yapacak olan yaşlara dayalı mezunlar vardır. .)

Tam emeklilik yaşı Sosyal Güvenlik ile ilgili her şey için temel olarak kabul edilir. Temel Sosyal Güvenlik yardımınızın% 100'ünü alacağınız yaşınız. Bu yaştan önce emekli olmanız durumunda, faydalarınız azalır.

Tam Emeklilik Yaşınızı Aşan Yararları Geciktirme

Eğer tam emeklilik yaşınızı geçene kadar fayda elde etmeyi geciktirirseniz, aylık faydalarınızı artırabilirsiniz - sınırlar içinde.

Mevcut yasa, aylık emeklilik yaşınızı her yıl için% 8 oranında artırabilmenizi sağlar. Örneğin, eğer tam emeklilik yaşınız 66 ise, 70 yaşına kadar (4 yıl sonra% 8) biriktirme faydalarını erteleyerek kazancınızı% 32 oranında artırabilirsiniz. Eğer tam emeklilik yaşınız 67 ise, 70 yaşına kadar (3 yıl sonra% 8) faydaları geciktirerek% 24 oranında artırabilirsiniz.

70 yaşını doldurmuş olan yardımların toplanmasını geciktirmek için herhangi bir ek teşvik yoktur. Bu nedenle, Sosyal Güvenlik ödeneğinizin toplanmasına başlayacağınız en son yaş olarak 70 yaşını almalısınız.

Tam Emeklilik Yaşınızdan Önce Faydaları Almak

Yukarıda belirtildiği gibi, 62 yaşından itibaren faydalar alabilirsiniz, ancak fayda azaltılacaktır. Genel olarak konuşmak gerekirse, aylık geliri, her yıl için tam emeklilik yaşınızdan önce faydalanacağınız% 5 ile% 7 arasında azaltılacaktır.

Örneğin, tam emeklilik yaşınız 66 ise ve 62'de faydalanmaya başlarsanız, aylık paranız yaklaşık% 25 oranında azalacaktır. Eğer tam emeklilik yaşınızdaki yardımınız ayda 1,600 $ ise, 62'de faydalanmaya başladığınızda 1.200 dolara (1,600 $ 'lık% 75) indirilecektir.

Faydaları erken almanız aylık gelirinizin düşmesine neden olacağından, muhtemelen gelirinizi bir miktar kazanılmış gelirle desteklemeniz gerekecektir. Ancak, bunu yaparsanız, belirli bir tutarı aşarsanız Sosyal Güvenlik avantajlarınızın düşeceğini unutmayın.

Sosyal Güvenlik avantajlarınızı azaltmadan 15.480 $ (2014) 'a kadar kazanabilirsiniz. Bu eşiğin ötesinde, kazançlarda her iki dolar için bir dolarlık yardımda bulunursunuz. Eğer faydalarınızı 62 yaşında toplarken 35.480 $ kazanırsanız, Sosyal Güvenlik yardımlarında 10.000 $ 'ı kaybedersiniz ($ 35,480 - 15.480 $ = 20.000 $ 2'ye bölünür). Yeterli para kazanıyorsanız, Sosyal Güvenlik ödeneğinizi tamamen ortadan kaldırmak mümkündür.

Ahh.
Ancak, bu tamamen göründüğü kadar kötü değildir, çünkü faydalardaki düşüş artık faydalarınızı artırabilir. Sosyal Güvenlik, her yıl kazancınızı kazandığınız her yıl kazançlarınızı otomatik olarak yeniden hesaplar. Bu, sizin yararınızı hesaplamak için kullanılan 35 yılın çoğunda yaptığınızdan daha fazla para kazanıyorsanız, onların emeklilikte kazandığınız yüksek gelirle değiştirileceğini ve bunun Sosyal Güvenlik'in artmasına neden olacağı anlamına gelir. faydalar ilerliyor.

Sahip olduğunuz Sosyal Güvenlik Avantajları

Yasaya göre, 40 kazanmak gerekir kredi Sosyal Güvenlik yardımlarına hak kazanmak için. Tek bir kredi, Sosyal Güvenlik gelir vergisine tabi kazancınız olan bir takvim çeyreğine eşittir. Yılda dört çeyrek olduğundan, 40 kredinin 10 yıl olduğu anlaşılmaktadır. Kalifiye olmak için sisteme ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor.

Eşiniz aynı şartlara tabi olacak ve kendi adına kendi yararına dosya açabilecek. Eşiniz, daha yüksek Eğer daha yüksek ücretli bir hak kazanırsanız, ya da sizin kazancınızın% 50'sini kazanırsınız.

Önemli Not: Eğer daha yüksek kazançlı bir eşseniz ve 62'de faydalanmaya başlıyorsanız, eşiniz kazancından daha yüksek bir gelir elde edecektir. ya da yarısından sadece üçte birinden fazla değil.

Sosyal Güvenlik Faydalarının Toplanmasında Zamanlama Faktörleri

Bir başlangıç ​​noktası olarak, tam emeklilik yaşınızın tam olarak ne zaman olduğunu öğrenmelisiniz ve evli iseniz eşinizin de aynı şeyi yapması gerekir.

Ardından, yaşam beklentiniz hakkında makul bir tahmin yapmalısınız. Bunu Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SSA) Yaşam Beklentisi Hesap Makinesi'ne giderek yapabilirsiniz.

  • Sağlık durumu başka bir faktördür. Genel olarak mükemmel bir sağlığınız varsa ve aile geçmişiniz yaşlılıkta da olsa böyle olma eğiliminde olduğunu doğrularsa, Sosyal Güvenlik yaşam beklentisine uygun şekilde bir ayarlama yapabilirsiniz. Tersine, hayatınızı kısaltması beklenen bir durumunuz varsa, faydaları erkenden toplamaya başlamak mantıklıdır.
  • Sonra düşünün Genel mali kaynaklarınız. Eğer şimdi gelire kesinlikle ihtiyacınız olan bir durumdaysanız - ve başka bir kaynak yok - o zaman mümkün olduğunca erken yardım almaya başlamak için çok az seçenek var. Ancak, yaşam masraflarınızı birkaç yıl boyunca karşılayabilecek mali kaynaklarınız varsa, Sosyal Güvenlik yardımlarının alınmasını geciktirmek, aylık faydalarınızda büyük bir fark yaratabilir.
  • Gelecekteki istihdam planları. Herkes 60'larına ulaştıklarında çalışmayı bırakmayı planlamaz. Yaptığınız işten hoşlanıyorsanız ve en az 70 yaşına kadar yapabileceğiniz bir şey varsa, o zaman gecikme faydaları açık ve karlı bir seçenektir.
  • Son olarak kişisel tercihler kararında bir yer var. Hala nispeten genç ve sağlıklıyken, sahile taşınmak ve boş zamanlarını yaşamak niyetindeyseniz, o zaman faydaları erken almak, durumunuz için daha iyi çalışır.

Aylık Sosyal Güvenlik Yardımınızı Hesaplama

Oldukça kesin bir sayı elde etmek için Sosyal Güvenlik Emeklilik Tahmincisine gidebilirsiniz.

Faydalar, en yüksek 35 yıllık kazancınızı içeren, 59 yaşına kadar enflasyona endeksli bir formüle dayanarak hesaplanır. İnsanların vergilendirilebilir gelirlerini (özellikle serbest çalışanlar) en aza indirmeye çalışmasının modaya uygun olmasına rağmen, emeklilik planlamasının sizin için başka türlü düşünmeniz gerekir. Çünkü aylık gelirinizi artırmanın en iyi yolu, çalışma yıllarınızda gelirinizi arttırmaktır.

Bu, aynı zamanda, en yoğun kazançlarınızda iseniz 60'larınızda çalışmaya devam etmeniz için mükemmel bir neden. Yüksek bir gelir kazandığınız her yıl, daha düşük kazançlı bir yılı nakavt edecek ve aylık Sosyal Güvenlik ödeneğini artıracaktır.

Sosyal Güvenliği İçeren 6 Ortak Hata

Bunlar, insanların Sosyal Güvenlik konusunda rutin olarak yaptıkları hatalardır:

1. Doğru tavsiyeyi sağlamak için SSA'daki iyi milletlere güvenmek. SSA personeli finansal danışman değildir ve kişisel mali durumunuzu bilmezler. Seçeneklerinizi açıklayabilirler, ancak hangi yönde gitmeniz gerektiğini önermezler.

2. Finansal danışmanların da doğru Sosyal Güvenlik tavsiyesini sağlayabileceğini düşünmek. Sosyal Güvenlik, uzmanlar tarafından giderek daha fazla hizmet alan ve finansal danışmanların kapsamının ötesinde, tamamen ayrı bir kategoridir.

3. Kazanç geçmişinizin doğru olduğundan emin olmak için kontrol edin. Tabii ki, SSA kayıtlarının doğru olduğunu varsaymak daha kolay, ancak eğer öyleyse, ödediğiniz faydaları kaybediyor olabilirsiniz.

4. 62'de faydalar için başvurmak - sadece yapabildiğiniz için. İnsanların çoğu, genellikle uzun vadeli sonuçlara çok az düşünüldüğünde, 62'de fayda toplamaya başlar.

5. Eşinizin 62'de fayda toplaması gerektiğini düşünün. Bu, gecikmiş emekliliğinize bağlı olarak kendi çıkarlarının artabileceğine dair yanlış düşünceyle el ele gider. Fakat SSA buna izin vermeyecek.

6. Çok uzun yaşamayacağınızı varsayarsak. 65 yaşındaki ortalama bir insanın 20 yıl daha yaşayacağı düşünülürse, sürecin çok erken aşamalarında fayda elde etmek, büyük bir stratejik hata olduğunu kanıtlayabilir.

Sosyal Güvenlik Avantajlarınızı En Üst Düzeye Çıkarmaya Yönelik Stratejiler

50'li yaşlardayken bunu ciddi olarak düşünmelisin. İşte o zaman akıllı bir karar vermek için zamana ve güncel bilgilere sahip olacaksınız. Sosyal Güvenlik avantajlarından yararlandıktan sonra, seçtiğiniz herhangi bir seçeneğe kilitlenirsiniz.

Fakat…

Bu kilitlemeden sizi çıkarabilecek bazı stratejiler var:

Dosya ve askıya al. Bu bir nakit yedeği oluşturmanıza yardımcı olacak bir stratejidir. Avantajlarınızı talep edip, askıya alın. Faydaları topladığınız sürece aylık fayda tutarınız artmaya devam edecektir. Ancak, acelenizde nakit gerektiğine karar verirseniz, talebinizi askıya alabilirsiniz ve SSA size ödenmemiş aylık faydalar için bir çek gönderecektir (ancak kontrolün gelmesinden üç ay önce alabileceğini anlayın).

Bu, ayrıca, askıya alma döneminde büyük bir sağlık olayınız olduğunda da işe yarayabilir. Gelecekteki faydaları oluşturmak için askıya alıyorsanız ve ilk başta düşündüğünüz sürece yaşamayacağınıza inanmanıza neden olan bir sağlık sorununuz varsa, bu süre zarfında beklediğiniz yaşta geri dönebilirsiniz. Avantajlarınız, ve şimdi size bir götürü miktarında ödeme yapmalarını sağlayın.

Eşzamanlı faydalar için dosya ve askıya alma. Bu aslında oldukça yaygın bir stratejidir. Faydalar için dosya açarsınız ve herhangi bir fayda ödenmeden önce derhal bir askıya alma talebinde bulunursunuz. Bu eşinizin yeteneğini tetikleyecektir. Kayıtlarınızda özel avantajlar için başvurunuz. SSA, sizin menfaatiniz için zaten başvurmadıkça, buna izin vermeyecektir. Bu, bir eşin faydaları toplamasına izin verirken, diğeri daha büyük bir fayda oluşturmaya devam ediyor.

Sosyal Güvenlik yardımları için 67'de dosya açtığınızı varsayalım. Bu, eşinizin bağımlı bir eş fayda sağlamasını sağlayacaktır. Yardım ödemelerini derhal askıya alırsanız, 70 yaşından sonra etkinleştirebilirsiniz, böylece hak ettiğiniz maksimum aylık faydayı elde edersiniz.

En azından tam emeklilik yaşınızda olmanız gerektiğini ve çiftin yalnızca bir üyesinin aynı zamanda faydaları kaydedip askıya alabileceğini anlamak önemlidir.

Şu anda hak talebinde bulunun, daha sonra hak talebinde bulunun. Bunu bir eski eşin kazanç kaydını kullanarak yaparsınız, ve şu anda evli bir insanla aynı şekilde çalışır. Eski eşinizinkilere ek olarak kendi kazançlarınız uyarınca da hak sahibi olmanız gerekir. Ancak tam emeklilik yaşınıza ulaştığında boşanmış eşli faydalar için bir başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra kendi menfaatlerinizi eski eşinizin lehine erteleyeceksiniz.

Eski eşiniz ölmüşse, bunu geride kalanlar için yardım ederek yapabilirsiniz. Bu arada, kendi kazanç kredileriniz artacak ve 70 yaşına geldiğinizde bunu daha yüksek bir faydayı sağlayacaksınız.

Koruyucu dosyalama bildirimi yapın. Ne zaman dosyalayacağınızdan emin değilseniz, bu iyi bir seçenektir. Bu resmi bir başvuru değildir, ancak altı ay boyunca belirli bir başvuru tarihini koruyacaktır. Altı aylık dönemin sonuna doğru ilerlerken, tekrar dosyalayabilirsiniz. Bu, tam emeklilik yaşınızdaysanız ve geleceğinizin ne olduğundan emin değilseniz, faydalarınızı korumak için mükemmel bir yoldur.

Örneğin, Sosyal Güvenlik avantajlarının toplanmasını gereksiz kılan belirli finansal fırsatlar olabilir. Ancak bunun nasıl gerçekleşeceğinden emin değilseniz ve belirli bir yaştan itibaren fayda elde etmek için kilitlemek istiyorsanız, koruyucu dosyalama ifadesi seçeneklerinizi açık tutmanızı sağlayacaktır. Sosyal Güvenlik bürosuna, şahsen veya yazılı olarak başvurarak bunu yapabilirsiniz.

Sadece Dosya Seçimi Durumunda Bir Hata Olmaya Çıkıyor…

Faydalar için erken kayıt yaptırmanız ve bir hata yaptığınızı fark etmeniz durumunda, değişiklik yapmak için başvurduğunuz tarihten itibaren 12 aya kadar zamanınız vardır. Bu bir başvurunun geri çekilmesi, ve göründüğü kadar kolay değil.

Geri çekilmeniz durumunda, 12 aylık dönemde topladığınız tüm faydaları geri ödemeniz gerekecektir. Ancak, bir kez yaptığınızda, orijinal dosyalarınızı geri alma etkisine sahip olacaktır. Bu, sahip olmak için değerli bir seçenek, ancak hayatınızda sadece bir kez seçebileceğiniz biridir.

Almış olduğunuz avantajları geri ödeyemezseniz veya 12 aylık süre sona ererse, hak talebinizi askıya alabilirsiniz. Eğer tam emeklilik yaşınıza ulaştıktan sonra bunu yaparsanız, yılda bir kez% 8'lik bir oranda emeklilik kredileri biriktirebilirsiniz (faydaların toplanmasında bir gecikmeye benzer). 70 yaşına ulaştığınızda strateji artık etkili olmayacaktır, çünkü o yaşın ötesinde sizin yararınıza hiçbir artış olmayacaktır.

NOT: Kongre bu boşluğu ortadan kaldırmayı düşünüyor, bu yüzden stratejiyi uygulamaya hazır olduğunuzda geçerli olmayacak. Açıkçası, bu oldukça zor bir konu; Yakında emekli olmayı düşünüyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa, mali uzmanınızı gördüğünüzden emin olun.

Videoyu izle: İp Adresinden Ev Adresini Bulurum !!!!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

18 Ucuz Mobil WiFi Hotspot Planları
Maliye

18 Ucuz Mobil WiFi Hotspot Planları

Gittiğiniz her yerde ücretsiz wifi noktaları gibi görünüyor, ama her yerde değiller. Gittiğiniz her yerde olsalar bile, ek güvenlik ve daha hızlı veri hızları için kişisel bir wifi hotspot kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ucuz mobil wifi noktaları, gittiğiniz her yerde her zaman internet erişimine sahip olmanızı sağlar.
Devamını Oku
Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası
Maliye

Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası

Sağlık koşulları, yaşla birlikte, hayat sigortanız için uygunluğunuzu belirleyen temel faktörlerdir. Daha spesifik olarak, bir politika için ödeyeceğiniz prim oranını belirlerler. Büyük bir şemada, uyku apnesi risk seviyesi ölçeğinde genellikle nispeten düşüktür. Ama çoğunlukla sahip olduğunuz uyku apnesinin derecesine bağlıdır.
Devamını Oku
Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu
Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi artırmak zor olabilir, bu nedenle hane harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır: 1.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama J
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama J

Medicare'ye ayak uydurmanın çok zor olmasının bir nedeni de sürekli değişiyor olmasıdır. Hükümet her zaman sağlık hizmetlerine kısıtlamalar ekliyor ya da alıyor. Medicare kapsamı değişmeye devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda ek sigorta da kapsamayı sürdürmektedir. Medicare mükemmel bir hükümet programıdır ve ülke çapında milyonlarca yaşlı için sağlık hizmeti sunmaya yardımcı olur, ancak her şeyi kapsamaz.
Devamını Oku