Maliye

Eş Olmayan IRA Yararlanıcı Kuralları - Bu Pahalı Hatalardan Kaçının

Eski kolej oda arkadaşım genç kardeşi kanserden kaybetti ve oda arkadaşımı emekli maaşı hesabından faydalandı.

Haberleri duyduğumda inanamadım. Bu kadar genç birinin kaçabilmesi mümkün değil, değil mi?

Eski üniversite oda arkadaşımın küçük kardeşinin hasta olduğunu duymuştum, ama daha iyi olacağını düşündü.

34 yaşında öldüğünü duyduğumda, tam bir şok geçirdim. Bu gün bile, gittiğine inanamıyorum. Genç, atletik ve kalbi gülümsemesinden daha büyüktü. Sadece doğru görünmedi.

Birkaç ay geçti ve dostum bana, abisinin ona emekli hesabının faydalanıcısı olan 401 (k) adını verdiğini bildirmek için bana ulaştı. Ne yapacağından emin değildi, bu yüzden tavsiyemi arıyordu.

İnsanların IRA'ların ve diğer yatırım hesaplarının hak sahibi faydalanıcıya geçmesine yardımcı olmaları yaygındır. Yararlanıcının küçük erkek kardeşi olduğu için bu anlamda farklıydı. Onu yazmamı engelleyen makalelerden biri, ama diğerlerinin bu deneyimden geçeceğini biliyorum.

Bu size geldiğinde bilmeniz gerekenler.

Eş Olmayan IRA Yararlanıcı Kuralları

Arkadaşımın kardeşinin 401 (k) planını miras alarak yaşadığı durum, “eş-olmayan faydalanıcı” olarak adlandırılır. Bu, IRS'nin, IRA veya 401 (k) gibi bir emeklilik planını tanımlamak için kullandığı bir terimdir, bu da nihayetinde merhumun eşinden başka biri tarafından miras alınır. Eşsiz bir eşin yaptığı tüm miras seçeneklerine sahip olmadığı için bu özel bir sınıflandırmadır. Bu nedenle, eşi olmayan faydalanıcılara uygulanan özel kurallar vardır.

İlk olarak, bir emeklilik planının sahibinin ölümünden sonra bir eşe geçmesini gerektiren kurallar yoktur. Ve kesinlikle merhumun evli olmadığı durumlarda, bir emeklilik planı mutlaka eşine geçmeyecektir. Aslında, muhtemelen genel olarak varsayıldığından daha yaygın bir sonuçtur.

Emekli maaşı bir eş tarafından devralındığında, genel olarak hesabı kendi emeklilik planına devredebilir ve dolaysız vergi sonuçları yoktur.

Ancak eş olmayan bir kişi temel olarak üç seçenekle sınırlıdır:

  1. Hemen dağıtımı yap - Böyle bir dağıtım için normal gelir vergisi ödemek zorunda kalacaksınız, ancak 59 1/2 altında ise erken çekilme için% 10 ceza uygulanmayacaktır.
  2. Emrinin emeklilik hesabını koru - Bu seçeneğe sahipsiniz, ancak yaşam beklentiniz boyunca gerekli minimum para çekme işlemi yapmanız gerekecek. Bir sonraki bölümde bu konuya gireceğiz.
  3. Devralınan bir IRA oluştur - Bu tür bir hesap merhum adına kalacak ve fonlar vergiden ertelenmiş bir şekilde büyümeye devam edebilir. Bu hesabı IRA veya 401 (k) planı için kullanabilirsiniz. Yepyeni bir emeklilik hesabı yaratıyor olsanız da, bu plana katkıda bulunamazsınız.

Devralınan bir IRA kurarsanız, para, mevcut hesaptan doğrudan ve hemen olarak bilinen bir hesaba taşınmalıdır. trustee to trustee aktarımı. Bu, emekliye ait emeklilik planlarından kişisel olarak dağıtımı veya devir bakiyesini almayı başaramayacağınız ve kendi emeklilik hesaplarınızla olabildiğince başka bir IRA'ya göndereceğiniz anlamına gelir. Para her zaman merhumun hesabından doğrudan yeni hesaba geçmelidir.

Her Seçenek Gerekli Minimum Dağılımları Dahil Etmeli (RMD)

Eşsiz bir faydalanıcı olarak hangi seçeneği seçerseniz seçin, plandan gerekli asgari dağılımları (RMD) almanız gerekecektir. Tam olarak bunun nasıl kurulacağı ve ne kadar geri çekilmeniz gerektiği, merhumun halihazırda yaşamakta olan RMD'leri almaya başlayıp başlamadığına bağlı olacaktır.

En azından, yaşam beklentinize dayanan dağıtımlar yapmaya başlamak zorunda kalacaksınız. IRS aslında yaşam beklentisi tabloları sağlar ancak oldukça karmaşık bir süreçtir ve bir tane oluşturmak için neredeyse kesinlikle profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyacaktır.

Eğer merhum RMD'leri almaya başlamış olsa da, herkesin Roth IRAs * hariç tüm emeklilik planlarıyla 70 1/2 yaşını doldurmaya başlaması gerekiyorsa, o zaman RMD'nizin miktarı emekli yılın RMD'sinin miktarı olacaktır. ya da onun ölümü.

* (Lütfen dikkat: Eşsiz faydalanıcı kuralların tartışılması, geleneksel IRA'ları ve 401 (k) 'nın sadece işveren sponsorluk planlarını devralmak için geçerlidir. Roth IRA'lar farklı kurallara ve çok farklı vergi sonuçlarına sahiptir. Roth IRA'lara ilişkin ayrı bir makalede eş olmayan faydalanıcı kurallar.)

Merhumun ölümünden sonra veya merhum hiçbir zaman RMD almaya başlamadıysa, RMD'ler kendi yaşam beklentinize dayanacaktır.

RMD kuralı, hem devralınan 401 (k) planlarına hem de geleneksel IRA'lara uygulanır.

RMD'lerde normal gelir vergisi ödemek zorunda kalacaksınız, ancak 59 1/2 veya daha eski olmasanız bile,% 10 erken para çekme cezası olmayacaktır.

Faydalanıcı Küçüktür - Kurallar Aynı mı?

Bu, miras kalan emeklilik planlarının ortak bir sonucudur, çünkü çocuklar - küçük çocuklar da dahil olmak üzere - her türlü emeklilik planında sıklıkla yararlanıcı olarak adlandırılmaktadır. Bu, merhum evlilik olduğunda bile gerçekleşebilir, ancak boşanma durumlarında çok yaygındır.

Emeklilik planında bir reşit olmayan kişi olarak isimlendirmek gayet yasaldır. Ancak reşit olmayan bir çocuk olduğu için, hesabı yönetmek için yasal kapasiteye sahip olmayacaktır. Bu nedenle, küçük bir çocuğu planınıza lehdar olarak adlandırmayı seçerseniz, ayrıca bir gözaltı düzenlemesi de oluşturmanız gerekir.

Bu, Tekdüzen Hediyeden Küçükler Yasasına (UGMA) göre hesap için bir bakıcı seçtiğiniz bir düzenlemedir.Bu yasa, bir emanetçinin emeklilik planındaki parayı yönetme ve mahkeme denetimi olmadan yapma yetkisine sahip olmasını sağlar.

Bir çocuk bakıcı olarak adlandırılmayan bir emeklilik planı miras alırsa? Bu kesinlikle bir komplikasyon. Böyle bir durumda, çocuğun ebeveynleri, mahkemeye emeklilik planının emanetçi olarak adlandırılmak üzere dilekçe vermek zorunda kalacaklardır. Ancak çocuğun ebeveynleri yoksa - planını kendi çocuklarınızdan bir veya daha fazlasına bırakıyorsanız kesinlikle bu durum söz konusu olabilir - hesap mahkeme tarafından atanmış bir vasi tarafından yönetilmek zorundadır. mahkeme.

Potansiyel Eş-Olmayan Yararlanıcı Komplikasyonları

Eş olmayan faydalanıcı düzenlemeler kendi sorunlarıyla birlikte gelir. Ancak ek komplikasyonlara neden olabilecek durumlar vardır. Belki de en önemli durum, aynı emeklilik planı üzerinde birden fazla faydalanıcının olduğu yerdir.

İnsanların hem eşlerini hem de çocuklarını aynı emeklilik planına lehtar olarak isimlendirmeleri nadir değildir. Ancak daha büyük olasılıkla, birden fazla çocuğun her birinin aynı planın bir bölümünü miras alması daha olasıdır.

Eğer bir eş artı bir ya da daha fazla çocuksa, ya da başka bir partiyse, eş, normal olarak, eşinin emeklilik planını devralacak olan basitliği kaybedecektir.

Buna ek olarak, eğer 70 1/2 yaşını doldurmadan ölürseniz ve bu nedenle RMD'leri almaya başlamamış olsaydınız, her bir faydalanıcı, kendi yaşam beklentisine bağlı olarak, RMD'leri ayrı ayrı hesaplayabilir.

Ama eğer 70 1/2 yaşına ulaştıktan sonra ölürseniz ve RMD'leri almaya başladıysanız, durum daha fazla karışabilir. Eğer yaparsanız, birden fazla yararlanıcınız için RMD'ler esas alınacaktır. En eski yararlanıcının yaşam beklentisi. Doğal olarak, eğer eşiniz faydalananlardan biri ise, RMD'ler eşe ve çocuğunuza eşinizin yaşam beklentisine dayanacaktır.

Bu, genç faydalanıcılar için bir sorun yaratabilir. Bu, daha kısa bir yaşam beklentisine dayanarak çekilmeleri gerekeceği anlamına gelecektir. Örneğin, 10 yaşındaki bir çocuk 40 yaşındaki eşinizin yaşam beklentisine dayanan RMD almak zorunda kalacak.

Bu, yalnızca genç faydalanıcılar için potansiyel bir vergi yükümlülüğü yaratmayacak, aynı zamanda genç yararlanıcıların emeklilik yaşına gelmeden önce hesabı tüketme potansiyelini de koruyacaktır. Planınız, kendi emeklilik hesabınızı kendi emeklilik maaşlarınız için ödeme yapmaya yardımcı olmaksa, genç yararlanıcılar için bu şekilde çalışmayabilir.

Emeklilik Planı Yararlanıcıları İnsan Olmak zorunda Değil

Belirli bireyleri emeklilik planlarınızın lehtarı olarak adlandırmanız gerekmez. Ayrıca, mülkünüzü yararlanıcı olarak atayabilir veya bu amaç için bir güven kurabilirsiniz. Ancak, her ikisi de mükemmel bir seçenek değildir.

Mülkünüzü lehdar olarak isimlendirirseniz, mülkünüzü tahliye için kuruyorsunuz demektir. Bu, herhangi bir para dağıtılmadan önce mülkünüzün mahkemelerden geçmek zorunda kalacağı anlamına gelir. Ve muafiyet sırasında, fonların nihai dağıtımını değiştirebilecek mülke karşı zorluklar girilebilir. Eğer bireyler emeklilik planlarınızda lehtarlar olarak isimlendirilirse, bu hesaplar hakemlikten geçmek zorunda kalmayacak ve para sizin seçtiğiniz dağıtım planına göre doğrudan onlara dağıtılacaktır.

Buna ek olarak, 70 1/2 yaşına ulaşmadan ölürseniz, tüm para beş yıldan fazla bir süre içinde çekilmeyecektir. Ve 70 1/2 'ye ulaştıktan sonra ölseniz bile, hesabın nihai faydalanıcıları temel alınarak RMD almak zorunda kalacaklar. kendi yaşam beklentiniz. Bireysel faydalanıcıları isimlendirirseniz, çıkacak sonuç daha ağır bir vergi yükü yaratacaktır.

Emeklilik hesaplarınızın lehdarı olarak bir güvenin isimlendirilmesi ile ilgili sorun, güvenin faydalanıcısının kendi fonlarını kendi emeklilik hesabına taşıyamayacağı veya bu hesaplara hak sahiplerini bu hesaplara veremeyeceği yönündedir. ölüm. Bu şekilde, eşiniz güvenin faydalanıcısıysa, hesapları ölümünden sonra doğrudan çocuklarınıza geçiremez - hesaplar güvenin bir parçası olacaktır. Bu onların yaşam beklentilerini temel aldıklarından daha az sıklıkta RMD alma fırsatını reddedecektir. Ve bu tabii ki daha yüksek vergi yükümlülüklerine yol açabilir.

Bu ikilem için bir geçici çözüm olabilir, ancak emeklilik planlarının faydalanıcısı bir geri alınabilir güven. Bu durumda, RMD'ler güvenin en eski faydalanıcısının yaşam beklentisine dayanacaktır.

Bu, beş yıllık bir ödemeye dayalı RMD'lere sahip olmaktan kesinlikle daha iyidir. Ancak, faydalanıcılarınızın kendi yaşam beklentileri üzerinden RMD'leri yaymalarına izin veren doğrudan bireysel faydalanıcı tanımlamaları kadar iyi değildir.

Emeklilik planı yararlanıcıları söz konusu olduğunda, bireysel rota neredeyse her zaman daha iyidir.

Eşsiz Yararlanıcı Kuralların Toplanması

Eşsiz faydalanıcı durumlarda ortaya çıkabilecek bazı komplikasyonları gördüğünüze göre, kendi faydalanma planlarınızı gözden geçirerek faydalanıcı tanımlarının nasıl kurulduğunu görmelisiniz.

Açıkçası, bir emeklilik planı yararlanıcısı atama işlemek için en basit yolu sadece eşinizi adlandırmaktır. Ancak, isim vermek için bir eşiniz yoksa ve / veya birden fazla lehtarınız varsa, en iyi bahsinizi düzenlemeyi en az komplikasyona yol açacak şekilde kurmaktır. Eğer bir kişi emeklilik planınızda lehdar olarak adlandırabilecek kadar önemliyse, o zaman bunu mümkün olan en faydalı şekilde kurmak için yeterince önemlidir.

Ne yazık ki, zaten ölü olan bir kişinin sahip olduğu bir emeklilik planına eş-olmayan faydalanıcı iseniz, ancak seçim yapmak için bir seçiminiz olmayacaktır. Önceden yapılması gereken bu durumlardan biri, ancak gerçeğin ardından çok az şey yapılabilir.

Kendi emeklilik planlarınızdaki faydalanıcılara dikkat ediniz. Birisi planınızın faydalanıcısını yapmak için kesinlikle soylu olsa da, en iyisini yapmak için gereksiz komplikasyonlara ve vergilere ihtiyaç duymazsınız.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Smartphone ile Para Kazanmak için 50 Yolları
Maliye

Smartphone ile Para Kazanmak için 50 Yolları

Bir öğe varsa, evden çıktığımızda asla unutmayacağımızdan emin oluruz, bu bizim akıllı telefonumuzdur. Cüzdanınızı ve ehliyetinizi telefonunuzdan daha fazla terk etme olasılığınız daha yüksektir. Bu iyi mi, kötü mü? Para harcamanızı kolaylaştıran bir cüzdanın aksine, cüzdanınızı unuttuğunuzda bile, akıllı telefonunuzla para kazanmanın birçok yolu vardır!
Devamını Oku
5 Yıldızlı Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

5 Yıldızlı Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok kişinin genel finansal planlarının önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni, faydalanıcının (veya yararlanıcıların) aldığı gelirlerin çok çeşitli ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir. Bunlar arasında, son harcamaların ödenmesi, büyük borçların ödenmesi ve / veya devam etmekte olan yaşam giderlerinin ödenmesi sayılabilir; böylece sevdiklerinin maddi sıkıntıya, özellikle de onlar için zor bir zamanda karşılaşmaları gerekmez.
Devamını Oku
Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?
Maliye

Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?

Mezun olduktan sonra hukuk diplomamı almayı düşündüğüm bir an vardı. Bu, kariyerime başlamak için hazır olduğumu fark edene kadar çok kısa bir an oldu. Several Çeşitli sınıf arkadaşlarımın hukuk derecelerini sürdürdüm ve gerçekten buna değer olup olmadığını merak ettim. Merak ettim, stajyer Kevin'e, ne kazandığını görmek için araştırma yapmak için görevlendirdim.
Devamını Oku
Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?
Maliye

Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?

Benim memleketimde, eşimin ve ben yapmaktan zevk aldığımız şeylerden biri, eski mahkememizi SIU Salukis'i görerek basketbol sahasında mücadele ediyor. Eminim ki, benzer bir etkinliğe katılmakla ilgili olabilir, ister eski üniversiteniz olsun, ister yerel spor takımınız olsun, ya da belki profesyonel bir takım oyunu görmeye gideceğiniz en önemli pazarlardan birinde yaşıyor olabilirsiniz. .
Devamını Oku