Maliye

2018 için bir SEP IRA açmak için Kurallar ve Limitler

Vergilerinizi düşürmek ve emeklilikten tasarruf etmenize yardımcı olmak için uygun maliyetli bir iş arayan serbest çalışan bir işletme sahibi misiniz?

Bu profilinize uyuyorsa, bir SEP (Basitleştirilmiş Emekli Emekli Maaşı) açılması IRA, işinize başlamak için iyi bir emeklilik hesabı olabilir.

İlk kez serbest meslek sahibi olduğumda kendim için kuracak en iyi emeklilik planı olacağını araştırırken, SEP IRA ve Solo 401k arasında daraltdım.

Her ikisi de çok olumlu katkı limitlerine izin vermişlerdir, ancak idari maliyetler ve kurulum kolaylığı SEP IRA'yı kolay bir yanıt haline getirmiştir.

İşletmeniz için bir SEP IRA'yı açmayı düşünüyorsanız, lütfen SEP IRA kuralları ve katkı limitleri ve bir tane açmak ne kadar kolay.

SEP IRA'nın Vergi Ertelenmiş Kompozisyonu Var

Geleneksel bir IRA veya 401k gibi, katkılarınız vergi öncesidir ve vergilendirilebilir gelirinizi önemli ölçüde düşürebilir.

Bir vergi iadesine vergi öncesi dolarlık katkıda bulunuyorsunuz ve bu vergi faturanızı düşürme etkisine sahip. IRA'daki para vergiden ertelenir ve işletmenizin IRA kazançlarında herhangi bir vergi ödemez. Varlıklar birçok yönden yatırım yapılabilir.

Geleneksel IRA kuralları geçerlidir. Emekli olduğunuz için bir SEP IRA'dan para aldığınızda, normal gelir vergileri ödersiniz. (59 yaşından önce SEP IRA varlıklarını geri çekerseniz, bazı istisnalar hariç, muhtemelen bir ceza puanı olarak değerlendirilirsiniz.)

SEP IRA Katkıları İsteğe Bağlı.

İşletme sahipleri için büyük bir bonus, her yıl bir SEP IRA'ya katkıda bulunmanızın gerekmemesidir. Buna ek olarak, koymanız gereken belirli bir miktar yoktur. Bu esneklik, bir yıl sonra net gelirli dalgalanan bir işletme sahibi için paha biçilemez.

Ayrıca, katkıda bulunacak tipik IRA son tarihine tabi değilsiniz: 15 Nisan. Bir vergi uzantısı yazarsanız, katkı yapmak için o zamana kadar bekleyebilirsiniz.

Bir SEP IRA'ya ne kadar katkıda bulunabilirsiniz?

2018'de, uygun bir çalışanın tazminatının% 25'ine kadar bir katkıda bulunabilirsiniz. $55,000. Daha büyük çalışanlar için yakalama katkılarına izin verilir, toplam katkının 6,000 dolardan 61.000 dolara çıkarılması. Göre % 25 kural gelir eşiği $216,000. Yukarıdakiler üzerinde daha fazla katkıda bulunmayacaksınız. Diğer bazı iş emeklilik planlarını düşünmek isteyebilirsiniz.

Şimdi, gelirinizin% 25'ini 275.000 $ 'lık toplam gelire çıkarabileceğinizi söylüyorum. Ama 275.000 $% 25, ​​68.750 $ olacak, bu doğru değil. Ve bu, maksimum katkının biraz daha karmaşık hale geldiği yer.

IRS'nin kıvrımlı hesaplamaları altında, % 25'lik katkı payı ile gelmek için öncelikle gelirinizin katkısı düşülmelidir. Anladım?

Matematik takip edenler için, -% 20 - etkili - çalışıyor. 275.000 $ 'lık bir gelirin toplam tutarı bu şekilde.

275.000 $ 'dan 55.000 $ düşerek, 220.000 $ elde edersiniz. Ve eğer% 25 katını 220.000 $ çarptığınızda, en fazla 55.000 dolarlık katkıya ulaşırsınız.

Hesaplamanın kıvrıldığını söyledim, demek istediğim buydu. Fakat bizim amacımız için, gelirinizin% 20'sini bir SEP IRA'ya katkıda bulunabileceğinizi varsaymalısınız. (Bunun nasıl çalıştığına dair derin bir dalış yapmak istiyorsanız, katkının hesaplanması için IRS formülüne bakın.)

YılMaksimum Yıllık KatkıAzami Karşılıklı Tazminat
2018$55,000$275,000
2017$54,000$270,000
2016$54,000$270,000
2015$53,000$265,000
2014$52,000$260,000
2013$51,000$255,000
2012$50,000$250,000
2011$49,000$245,000
2010$49,000$245,000
2009$49,000$245,000

Çalışanların bir SEP IRA için Uygun Olmasını Sağlayan Nedir?

Eğer çalışanlarınız varsa, bir dizi sınavı geçtikleri sürece, onlara aynı yüzdeyi katmak zorunda kalacaksınız - sadece onların maaşlarına göre değil. Genel olarak, küçük bir işletmenin çalışanları aşağıdakiler varsa SEP IRA'ya uygundur:

 • 21 yaşından büyükler
 • IRA katkısının yapıldığı yıldan önceki beş yılın en az üçünde iş için çalıştınız.
 • 2018'de işten tazminat olarak 550 $ veya daha fazla ücret aldım (bu, gelecek yıllarda COLA düzeltmeleri ile yükselebilir). Bununla birlikte, IRS, bir işverenin “uygun bir çalışanı belirlemek için daha az kısıtlayıcı şartlar kullanabileceğini” belirtmektedir.

Bununla birlikte, IRS, bir işverenin “uygun bir çalışanı belirlemek için daha az kısıtlayıcı şartlar kullanabileceğini” belirtmektedir. Bir sendika sözleşmesinin kapsadığı çalışanlar, işinizden gelir elde etmeyen yerleşik olmayan yabancıların yanı sıra, bir SEP'den de hariç tutulabilir. Uygun olan tüm çalışanlar, yarı zamanlı ve mevsimlik işçiler ve yıl boyunca ölen, işten çıkarılan ya da işten çıkarılacak ya da işten çıkarılacak çalışanlar da dahil olmak üzere, SEP'e katılmalıdır.

Bir SEP IRA kurmak ve Dosyalama Gereksinimlerini Korumak

Bir SEP IRA kurmak için öncelikle planın mutemetesini seçmelisiniz. Bu bir banka, bir yatırım fonu ailesi, çeşitlendirilmiş bir yatırım komisyonculuğu veya yönetilen bir yatırım hesabı olabilir.

Bu üç ek adımı takip etmelidir:

 • Tüm uygun çalışanlara fayda sağlamak için yazılı bir anlaşma yapın.
 • Çalışanlara sözleşmeyle ilgili belirli bilgiler verin.
 • Her çalışan için bir IRA hesabı oluşturun.

Plan mütevazı tüm kurulum adımlarında size yardımcı olabilir. Yazılı sözleşme, işverenin adını ve çalışan katılımını sağlamak için gerekli şartları içermelidir. Ayrıca bir tahsis formülü içermeli ve sizin ya da işletmenizde başka bir sorumlu yetkili tarafından imzalanmış olmalıdır.

IRS, formun IRS'ye dosyalanması gerekmese de, bu amaçla Form 5305-SEP, Basitleştirilmiş Çalışan Emeklilik-Bireysel Emeklilik Hesapları Katkı Sözleşmesi sağlar. 5305'i kullanmak istemezseniz, planı yönetmek için seçtiğiniz mütevazi, sizin için kesinlikle kendi belge formatına sahiptir.

Mütevelli ve yazılı anlaşma oluşturulduktan sonra, aşağıdakilere aşağıdakileri vermelisiniz:

 • SEP'i kabul ettiğine dikkat edin
 • Tahsisi almak için herhangi bir şart
 • İşveren katkısının tahsis edileceği temel

Önemli: Ayrıca, çalışanlarınıza formun tamamlanmış form 5305-SEP'inin bir kopyasını ya da kullanılan diğer yazılı sözleşmenin bir kopyasını ve form için talimatlarını vermelisiniz. Her çalışan aşağıdaki bilgilere sahip olana kadar kabul edilmez:

 • IRA'ların, işverenin katkıda bulunduğu kuruluştan başka bir beyanda bulunarak, farklı getiri oranları sağlayabileceği ve farklı şartlar içerebileceği belirtilmiştir.
 • SEP yöneticisinin, etkilerinin yazılı bir açıklaması ile birlikte, yürürlük tarihinden itibaren 30 gün içinde herhangi bir değişikliğin bir kopyasını sunacağına dair bir açıklama.
 • Yönetici, bir katılımcının IRA'sına bir sonraki yıl 31 Ocak tarihine kadar yapmış olduğu herhangi bir işveren katkısının katılımcısı için yazılı bildirim verecektir.

Siz ve her bir çalışanınız, ilk katkınızı yaptığınız anda ve en azından yılda bir kez, plan mütevellisinden bir beyan alacaksınız. Mütevelli ayrıca, plandan çekilen fonlar için harcayacağı herhangi bir ücret veya komisyonun açık bir dil açıklamasını da sağlamalıdır. Plan, gerektiğinde dosya uzantıları da dahil olmak üzere planın oluşturulmasını istediğiniz yıl için iş gelir vergisi beyannamenizin vadesi kadar geç olarak ayarlanabilir.

Bir SEP IRA'yı Açmanız İçin Üç Neden

Eğer bir SEP IRA açmak için bir pozisyonda iseniz o zaman kesinlikle gerekir. Mevcut en iyi serbest çalışan emeklilik planlarından biridir.

İşte bu planın birbirinin üstünde öne çıkmasının üç nedeni var:

1. Hızlı Emekli Tasarrufu

50 yaş ve üzerindeyseniz 55.000 ABD Doları veya 60.000 ABD Doları, SEP IRA mümkün olan en yüksek katkı sınırlarından birini sunar. Bu geleneksel ya da Roth IRA ya da SIMPLE IRA ile elde edebileceğinizden çok daha yüksektir. Her yıl bu tarz bir katkı yapan yedi haneli bir emeklilik portföyünü ne kadar hızlı toplayabileceğinizi düşünün.

Yıllık% 55 yatırım getirisiyle, yılda 55.000 dolar katkıda bulunarak, planınız sadece 12 yılda 1 milyon dolara ulaşabilir. Bu, 30 yaşında bir SEP IRA'ya başlarsanız, sadece emeklilik planınızda sadece 42 yaşında olduğunuzda bir milyoner olacağınız anlamına gelir.

Hadi bir adım daha atalım. Aynı katkı desenine 50 yaşına kadar devam ederseniz, sadece 20 yıllık katkılardan sonra yaklaşık 2,3 milyon dolar kazanırsınız. Bu erken emeklilik için bir reçete gibi görünüyor, sence de öyle değil mi?

2. MAJOR Gelir Vergisi Kesintisi Yaratma

Ancak, hızlı portföy birikimini geçtikten sonra, SEP IRA'nın vergi indirimi olan diğer bir avantajını ele alalım. 55,000 dolar vergiye tabi gelirinizde büyük bir düşüş var. Federal gelir vergisi için% 25'lik vergi parası ve devlet gelir vergisi için% 5'lik bir oran olduğunuzu varsayarsak, her yıl gelir vergileri için 16.200 dolar tasarruf edersiniz.

3. Çalışanları Kapsayacak Bir SEP IRA'yı Genişletme Yeteneği

Eğer işinizde çalışanlarınız varsa veya ileriye gitmeyi planlıyorsanız, bir SEP IRA bunları kolaylıkla düzenleyebilir. Ancak çalışanların SEP IRA'ya eklenmesi konusunda bir tuhaflık var. Bir IRA olduğundan, bireysel Emeklilik hesabı, plana sponsor olabilirsiniz, ancak plandaki her çalışan kendi hesabını açmak zorunda kalacak. Bu küçük bir rahatsızlıktır, ancak tek uygulayıcı statüsünden kolayca geçiş yapmanıza ve emeklilik maaşı olan çalışanlara sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. Ve bugünkü iş piyasasında, cömert bir emeklilik planı sunmak, işinize en iyi yeteneği çekmek için sanal bir gerekliliktir.

Ve inanıyorum ya da aslında ayrı hesaplar için ikincil bir fayda yoktur. Her çalışanın kendi adında bir hesabı olacağından, hesaplarında yapılan yatırım seçimlerinden her biri sorumlu olacaktır. Bu, her bir plandaki yatırımları seçme ve yönetme konusunda herhangi bir sorumluluğa sahip olarak sizi işveren olarak rahatlatacaktır. Hızlı emeklilik birikiminin, büyük vergi indiriminin ve çalışanları plana ekleme yeteneğinin birleşimi, SEP IRA'yı neredeyse büyülü kılıyor. İşletmeniz için bir emeklilik planı açmak istiyorsanız, bu planı ayrıntılı bir şekilde kontrol etmek için kendinize borçlusunuz.

Bir SEP IRA'yı Nereden Açabilirim?

Bir SEP IRA'yı açmak, düzenli bir yatırım hesabı açmak kadar kolay. Bu planlardan birini hemen hemen herhangi bir finansal danışman veya finansal kurumun yardımıyla açabilirsiniz. Favori sağlayıcılarımdan bazıları:

Scottrade

Kullanıyorum Scottrade yıllardır ve çevrimiçi yatırım hesapları için platformuma gidiyorum. Benim düşünceme göre, tüm aracı yatırımcılar için mükemmel araçlar ve eğitim ile çevrimiçi aracılık konusunda en iyilerdir. Önce ayağa fırlayacak ve kendi SEP IRA'nıza yatırım yapacaksanız, o zaman Scottrade en iyi seçiminiz olacak.

Scottrade ile bir SEP IRA açın

şerefiye

İyileştirme, SEP IRA hesapları sunan bir robo-danışmanıdır. Bir robo-danışman, risk toleransınızı belirlemek için kısa bir dizi soruya cevap vermenizi sağlar ve daha sonra bu bilgiyi alır ve sizin için tüm yatırımları yapar. Dönemsel olarak oturum açmak ve portföyünüzü yeniden dengelemek yerine, İyileştirme sizin için yeniden dengelenir ve size düşük performans gösteren yatırımlardan kurtulmanızı sağlar. Kendi SEP IRA'sına yaklaşma yaklaşımı isteyen herkes için Betterment, çok düşük maliyetle harika bir çözüm sunuyor.

İyileştirilmiş bir SEP IRA'yı açın

TD Ameritrade

TD Ameritrade bu listede bir nedenden dolayı ve bu ETF'ler. Hesabınızı başlatmaya yönelik süreçleri, diğer çevrimiçi aracı kurumlar kadar kolay olsa da, bunları birbirinden ayıran bir özellik sunar; ÜCRETSİZ ETF TRADES. TD Ameritrade ücretsiz ticaret yapabileceğiniz 100'den fazla borsada işlem gören para sunar. Bu, çevrimiçi aracı kurumların en cömert teklifi. SEP IRA yatırımlarınıza yatırım yapmak için ucuz bir yol arıyorsanız, TD Ameritrade size herhangi bir ücret ödemeden yaklaşma olanağı sunar.

Wealthfront

Wealthfront, Betterro'nun bağımsız robo danışmanları arasındaki ana rakibi. Ama onu öne çıkaran birkaç uzmanlık var. Örneğin, çoğu robo danışmanı portföyleri hisse senetleri ve tahviller arasında bölünürken, Wealthfront karıĢına gayrimenkul ve doğal kaynaklar katar. Bu, genellikle bu platformlara kıyasla daha yüksek bir çeşitlilik seviyesidir.

Wealthfront Yolu özelliği, emeklilik planında ilginç bir katkı. Yatırım hedefleri oluşturmanıza ve daha sonra onlara en iyi şekilde nasıl ulaşacağınıza dair senaryoları çalıştırmanıza izin verir. Hedefleriniz ve fonlama kabiliyetiniz için en iyi karışıma ulaşıncaya kadar sayılarla oynayabilirsiniz.

Ally Invest (eskidenTrade King)

Ally Invest, en az iki cephede SEP IRA hesapları için mükemmel bir yatırım platformudur.

Birincisi maliyet. Ally Invest'in yıllık ücreti yoktur. Ancak komisyonlar, sektördeki en düşük oranlardan biri olan ticaret başına sadece 4,95 $ 'dır. İkincisi yatırım platformunun kendisidir. Hesabınızı aktif ticaret için kullanmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara ve kaynaklara sahiptir. Özellikle opsiyon ticareti gibi neredeyse sınırsız yatırım seçenekleri var. Aynı zamanda uzun saatler ticaret imkanı sunmakta, piyasalar için 1 ½ saate kadar işlem yapabilmenizi ve kapatıldıktan sonra bir saate kadar varabilmenizi sağlamaktadır.

Ally Invest, kendiniz yap-yap yatırımcısı için ve özellikle aktif bir yatırımcıysanız mükemmel bir yatırım platformudur. Ancak, aynı zamanda çok makul ücretlerle çeşitli yönetilen hesap seçenekleri sunarlar. Bu, hesabınızın geri kalanıyla DIY rotasına giderken profesyonel olarak yönetilen paranızın bir kısmına sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

E * TİCARET

E * TİCARET uzun vadeli yatırımcılar için mükemmel bir yatırım platformudur - bu gerçekten bir emeklilik planı için sahip olmak istediğiniz şeydir. Ve hemen hemen her türden bir yatırım planı ve emeklilik planı sundukları için, aynı broker ile birkaç hesabınız olabilir.

İşlem ücretleri, aralığın üst sınırında. Ancak aynı zamanda, 2.700 no-load, işlem ücreti yatırım fonu da sunmuyorlar. Onlar da servis seviyesine geldiğinde daha iyi platformlardan biri. Hesabınızla ve ticaret faaliyetlerinizle istediğiniz kadar broker yardımı alabilirsiniz. Tam olarak yönetilen bir hesap istiyorsanız, bunu E * TİCARET Sermaye Yönetimi aracılığıyla alabilirsiniz.

TD Ameritrade ile bir SEP IRA açın

SEP IRA'lara ek olarak işinizde başka emeklilik planlarına bile sahip olabilirsiniz ve başka bir şirkette başka bir emeklilik planına katılsanız bile, küçük işletmeniz için bir SEP IRA kurabilirsiniz.

Tek sahipler, ortaklıklar ve şirketler tüm SEP'ler oluşturabilir. Aslında, planın başlangıç ​​maliyetine uygulanabilecek planın ilk üç yılında yıllık 500 $ 'a kadar yıllık vergi kredisine hak kazanabilirler.

Eğer küçük bir işiniz varsa ya da kendi başınıza çalışacaksanız ve geleceğiniz için çok fazla zorluk çekmeden çalışan bir emeklilik planı istiyorsanız, bir SEP IRA sizin için uygun olabilir.

Videoyu izle: 167. Bilgi Arayanlar Çalıştayı 13 Nisan 2017

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın
Maliye

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın

En büyük evcil hayvan değil mi? Köpekler, “insanın en iyi arkadaşı” ismini hiçbir şey için kazanmadılar ve çoğu insan için, evcil hayvanlar aile üyeleriydi. Evcil hayvanlarımız düştüğümüzde bize rahatlık verir ve en çok ihtiyacımız olduğunda bizi güldürür ve en azından bekleriz; karşılığında, onlara bir ev, yiyecek ve çok sayıda snuggles sağlıyoruz.
Devamını Oku
Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku
Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın
Maliye

Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın

Sadece satın aldığınız ürünü daha azına satıldığını bulmak için kaç kez satın aldınız? Bana saydığımdan daha çok kez oldu. Aslında, geçen ay büyük bir çift siyah elbise botu satın aldım. E-posta gelen kutuma gelen reklam, botların 39.99 dolara satıldığını ve bunun iyi bir fiyat olduğunu düşündüğünü söyledi.
Devamını Oku