Maliye

IRA Kılavuzu için Komple 401k Rollover

Bir IRA'ya 401 bin'lik bir rollover için hayatlarının en büyük parasal kararıdır. Bir emeklilik hesabından biriktirdiğiniz en büyük parayı bir diğerine aktarmayı hayal edin.

Endişelenmeniz gereken cezalar var mı? Vergiler ne olacak? Hareketle daha yüksek ücretler mi ödeyecek misin yoksa ceza mı vereceksin?

401K ve IRA'nız hakkında 9 ipucu ve cevap:

 1. Neden bir IRA'ya 401 (k) dönme yapabilirsin?
 2. Devrilme Seçenekleriniz Nelerdir?
 3. Geleneksel Roth IRAs vs
 4. Doğrudan vs Dolaylı 401 (k) Bir IRA'ya yuvarlanma
 5. IRA'nizi Seçme - Yönetilen veya Kendi Yönlendirmeli?
 6. Your 401k Rollover için en iyi yerler
 7. Sizin 401 (k) Plan Yöneticiniz ve IRA Mütevelli Sizin Ağır Kaldırma Yapalım
 8. Neden bir IRA'ya 401 (k) Rollover yapmak istemeyebilir
 9. Bir IRA'ya 401 (k) Devrilme Toplama

Dışarıdaki herkes, ben de dahil olmak üzere Roth IRA rollover'larının ve dönüşümlerinin izlerini ve kaplarını kapsıyor! Çok fazla insan için çok mantıklılar. Ama eski güvenilir geleneksel IRA'yı asla unutmamalıyız. Bu makalede, geleneksel bir IRA'da olduğu gibi bir IRA'ya 401 (k) rollover nasıl, niçin ve ne zaman yapılacağını ele almak istiyorum.

Roth IRA dönüşümleri kadar faydalı olduğu gibi, bir işveren emeklilik planını geleneksel bir IRA'ya dönüştürmenin sizin için daha iyi çalışacağı zamanlar gerçekten vardır.

Neden bir IRA'ya 401 (k) dönme yapabilirsin?

Bazı 401 (k) planları gerçekten mükemmel. Diğerleri bir sonradan daha iyi değil - şirket bir tane sunuyor, ama vasat ve sade berbat arasında bir yerde oturuyor.

Bir IRA'ya 401 (k) devrilme yapmak isteyebileceğiniz en az beş neden var ve bahse girerim ki birkaç tane daha gelebilirsiniz.

1. Emeklilik planınız üzerinde doğrudan kontrol.

Emeklilik planınız üzerinde doğrudan kontrol sahibi olmayı tercih ederseniz, bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmak isteyeceksiniz.

Bir plan yöneticisi tarafından yönetilen işveren sponsorluk planları olduğundan, genellikle 401 (k) civarında görünmez bir duvar varmış gibi görünebilir. Emeklilik fonlarınıza daha kolay erişim ve karar vermede daha az bürokrasi istiyorsanız, IRA daha iyi bir seçimdir.

2. Daha fazla yatırım seçeneği.

Birçok 401 (k) planı yatırım seçeneklerinizi sınırlandırmaktadır. Bunlar, bir endeks fonu, bir uluslararası fon, bir yükselen piyasa fonu, bir agresif büyüme fonu, bir tahvil fonu ve bir para piyasası fonu - artı şirket stoğu gibi az sayıda yatırım fonu seçeneği sunabilir. Yatırımlarınızı diğer sektörlere yaymak ya da bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız, IRA hesabında daha iyisini yapabilirsiniz.

Birçok 401 (k) plan, yatırım faaliyetlerinizi hisse senedi ve tahvil fonlarına sınırlandırmaktadır.

Emtialar veya emlak yatırım ortaklıkları (GYO'lar) gibi diğer varlık sınıflarına yatırım yapmak isterseniz, bunların hiçbir seçeneği yoktur. Ancak, kendi kendini yöneten bir IRA, neredeyse sınırsız yatırımlara yatırım yapmanıza ve ticaret yapmanıza olanak sağlayabilir.

3. 401'inizin (k) yatırım performansından memnun değilsiniz.

Piyasada son beş yıl içinde% 50 artış görüyorsanız, ancak 401 (k) 'siniz sadece% 30 arttığında, muhtemelen bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmak için endişeleniyorsunuz demektir.

IRA'da pazardan daha iyi performans sağlayacağınıza dair bir garanti olmasa da, en azından piyasayı eşleştirme şansınız olacak. Ve eğer bu 401 (k) planının son birkaç yıldır yaptığından daha iyi olursa, harekete geçme zamanı olabilir.

4. Yüksek ücretlerden kaçmak.

401 (k) planları çok sayıda ücret içerebilir ve hatta saklayabilir. Karşılıklı fon yükü ücretlerine, ticaret komisyonlarına ve diğer ücretlere ek olarak plan yöneticisine ve planlı mütevelerine de bir ücret ödenebilir. Bir 401 (k) planında, ücretler üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

Fakat bir IRA'ya 401 (k) bir devir yaparak, daha fazla kontrole sahip olacaksınız. Yeni başlayanlar için, plan yöneticisi ile ilişkili tüm ücretleri ortadan kaldırırsınız. Ancak, aynı zamanda bir indirim komisyoncusu ile yatırım yapmayı ve yalnızca hiçbir yük yatırım fonu ve borsada işlem gören fon (ETF) ticareti yapmayı tercih edebilirsiniz.

görünüşte küçük IRA ile ücretlerde% 1 veya% 50 azalma, uzun vadeli yatırım performansınızda büyük bir fark yaratabilir.

5. Hesapların konsolidasyonu.

Birden fazla emeklilik hesabınız varsa, birden fazla plan ücreti ödersiniz. Ancak birkaç hesapta hokkabazlık yaparken kapsamlı bir yatırım stratejisi oluşturmak da daha zor olabilir. Çeşitli hesaplarınızı tek bir süper IRA'da birleştirmek daha verimli ve daha az maliyetli olabilir. Bu hem emeklilik yatırım maliyetini düşürecek hem de hayatınızı kolaylaştıracak.

Devrilme Seçenekleriniz Nelerdir?

İşvereninizden ayrılırsanız, 401 (k) planınızla ilgili üç temel seçeneğiniz vardır:

1. Şimdi nakit dağıtımı yapın.

Nakit için acil bir ihtiyaç varsa, bu mantıklı olabilir. Bu, uzun bir işsizlik döneminden veya büyük bir tıbbi olaydan kaynaklanabilir.

Fakat gerçek bir acil durumdan daha az bir süre için herhangi bir emeklilik planından nakit dağıtımı yapmaktan daima kaçınmalısınız.

Sadece uzun vadeli emeklilik hedefi için kurulmuş bir hesabı tüketmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi sonuçları da olacaktır. IRS, izin verilen sıkıntı çekişlerinin bir listesini sağlasa da, sadece% 10 erken para çekme cezasından kaçınmanızı sağlayacaktır. Dağıtım miktarına hala normal gelir vergisi ödemek zorunda kalacaksınız.

2. Parayı plan içerisinde bırakın.

Plandan genel olarak ve özellikle yatırım performansından memnunsanız, bu mantıklı olabilir. Ayrıca, işverendeki yeni veya gelecekteki 401 (k) planına aktarmanızın avantajına da sahiptir.

3. IRA'ya 401 (k) bir rollover yapın.

Bunu, son bölümde verilen beş nedenden biri, bir kısmı veya tümü için yapabilirsiniz.Buradaki avantaj, bir IRA'ya 401 (k) aktarım yaparak, paranın kontrolünü ele geçirebilir, ancak gelir vergisini veya paranın erken çekilme cezasını ödemekten kaçınır.

Ve tabii ki, bu seçenek bu makalenin ana konusudur.

Geleneksel Roth IRAs vs

Bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmaya karar verirseniz, bir sonraki kararınız rollover'ı geleneksel bir IRA'ya mı yoksa bir Roth IRA'ya mı yapacağınızdır.

Bir Roth IRA'ya 401 (k) rollover yapmak için yazdığımdan beri, bu konunun yüksek irtifalarını gözden geçireceğiz. Burada geleneksel ve Roth IRA'ların temellerini gözden geçireceğiz, ancak bu makalenin ana odağına geri döneceğiz, ki bu da geleneksel bir IRA'ya 401 (k) dönüş yapıyor.

IRA'nın her türüne bir rollover yapmanın avantajlarını ve eksilerini inceleyerek basitleştirelim.

Geleneksel IRA'lar

Artıları:

 • Herhangi bir vergi sonucu olmadan bir IRA'ya tam 401 (k) aktarım yapabilirsiniz
 • Geleneksel bir IRA'ya gelecekteki katkılar genellikle vergiden düşülebilir
 • Bu seçenek, şu anda emekli olmanızdan daha düşük bir vergi aylığı içinde olmayı beklediğinizden daha büyük bir anlam ifade etmektedir (yüksek erteleme, düşük vergi oranlarını geri çekme, yani)

Eksileri:

 • Geleneksel IRA’dan gelen dağıtımlar geri çekildikten sonra vergilendirilebilir.
 • Gerekli minimum dağılımlar (RMD'ler) 70 1/2 yaşından başlamalı ve planınızı yavaşça tasfiye etmenize ve yaptığınız gibi vergi yükümlülüklerine maruz kalmanıza neden olacaktır.
 • Bu seçenek, şu anda olduğundan daha fazla emekli aylığında aynı veya daha yüksek vergi aylığı içinde olursanız çok az anlam ifade edecektir.

Roth IRAs

Artıları:

 • En az 59 ve 1/2 yaşında olduğunuz sürece Roth IRA'dan vergisiz dağıtımlar yapabilir ve Roth planı en az beş yıl boyunca varlığını sürdürür.
 • RMD'ler bir Roth IRA'da gerekli değildir; Bu, onları gerektirmeyen tek emeklilik planı türüdür. Bu, planınızı hayatınızın geri kalanı boyunca büyütmeye devam edebilmenizi ve hatta paranızdan kurtulabilmenizi mümkün kılabilir.
 • Vergi faturanızın emekli maaşının şu anki seviyeye eşit veya daha yüksek olmasını beklerseniz, Roth IRA mükemmel bir stratejidir.
 • Roth IRA'nın dağıtımları vergilendirilecek olan Sosyal Güvenlik ödeneğinizin miktarını artırmayacaktır.

Eksileri:

 • 401 (k) rollover'ınızın miktarını dönüşümün yıl (lar) ında bir Roth IRA'ya gelirinize eklemelisiniz. Devir tutarı, erken çekilme için% 10'luk ceza olmamakla birlikte, normal gelir vergisine tabi olacaktır.
 • Dönüşüm miktarı sizi% 15'ten% 25'e veya hatta% 33'e kadar daha yüksek bir vergi parasına yönlendirebilir.
 • Emeklilikte daha düşük bir vergi indirimi beklediğiniz takdirde, dönüşüm daha az mantıklı olacaktır.

Emeklilikte% 15 vergi oranından muaf olabilmek için dönüşümde% 33 vergi ödüyorsanız, zayıf bir değişim olabilir!

Sadece bir Roth IRA'ya 401 (k) rollover yapmaya karar verirseniz, bir Roth IRA dönüşümü yapmanız gerekecektir. Bir IRA standard 401 (k) rollover daha karmaşık bir çeşittir, ama bir Roth IRA sizin için daha iyi çalışacağına karar verirseniz, ekstra çabaya değer.

Doğrudan vs Dolaylı 401 (k) Bir IRA'ya yuvarlanma

Bunu bir güvenlik sorunu olarak her şeyden daha çok düşünmeyi seviyorum. Şaka yapmıyorum - Bu yanlış olsun ve vergi ve cezalarda binlerce size mal olabilir!

Doğrudan bir rollover olarak da bilinir mütevelliden vesileye geçiş 401 (k) planınızın dengesi doğrudan IRA'nıza gider. Bu, paranın bir hesaptan diğerine geçişi, sizin tarafınızdan herhangi bir sorumluluk veya sorumluluk olmadan, en basit rollover türüdür.

Dahası, para bir emeklilik planından diğerine geçtiği için, vergi stopajı olmayacaktır. 401 (k) bakiyenin% 100'ü doğrudan IRA hesabına gider.

Dolaylı bir rollover, ilk olarak 401 (k) planından dağıtımın size geldiği yerdir. Oradan parayı bir IRA hesabına taşırsın.

Bu tür rollover ile ilgili iki sorun var ve bunlar büyük:

 • Stopaj vergileri - 401 (k) planındaki dağıtım doğrudan size ulaştığından, plan yöneticisinin genellikle vergi karşılığı ayırması gerekir. Dağıtım miktarının% 10'u veya% 20'sidir.
 • 401 (k) dağıtım fonunun 60 gün içinde bir IRA hesabına aktarılması gerekmektedir, aksi takdirde tüm dağıtım hem gelir vergisine tabi olacak, hem de 59 1/2 yaşın altındaysanız,% 10 erken para çekme cezası .

İlk problemde birkaç dakika geçirmek istiyorum. 401 (k) yöneticisi dolaylı devir tutarı üzerinden gelir vergisi almazsa, IRA hesabına aktarılacak paranız miktarı tam dağıtım miktarından daha az olacaktır. Anladım?

401 (k) planınızdan 100.000 $ 'lık bir dolaylı transfer yaparsanız, 60 gün içinde parayı IRA'ya taşıyacaksanız, plan yöneticisi gelir vergileri için% 20 kesinti yapar. Yani, 100.000 $ 'lık bir dağıtım alırken, IRA'ya aktarmanız için sadece 80.000 $' a sahipsiniz.

Bu sizi iki sonuçtan biri ile bırakır ve ne de iyi bir şey değildir:

 • Devir tutarının tamamını almak için IRA transferine 20.000 dolar tutarında emekli maaşı eklemeniz gerekecek, ya da
 • Sadece 80.000 $ 'lık bir para yatıracaksınız ve stopaj vergileri nedeniyle IRA'ya yapmayan 20.000 ABD Doları, normal gelir vergisine ve muhtemelen% 10'luk bir erken geri çekme cezasına tabi olacaktır.

Ve eğer bir sebep varsa - ne olursa olsun - dolaylı devreden 100.000 dolarlık hiçbiri IRA'ya dönüştürmez. Tutarın tamamı hem normal gelir vergisine, hem de 59 1/2 yaşın altında ise,% 10'luk erken para cezasına tabi olacaktır.

Dolaylı bir rollover yapmaktan iyi bir şey gelmez, ama çok fazla kötü şey olabilir.

En iyi tavsiyem: Dolaylı rollover seçeneğinin mevcut olmadığını ve sadece IRA'ya doğrudan 401 (k) aktarım yapacağını farz et. Bu bir yanlışlık veya yanlış hesaplamalar imkansız hale getirir.

IRA'nizi Seçme - Yönetilen veya Kendi Yönlendirmeli?

Bir Roth IRA yerine bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmaya karar verdiyseniz ve doğrudan bir aktarma yapmak için seçtiğinizde (akıllıca) karar verdiyseniz, bir sonraki adım ne tür bir IRA hesabını istediğinizi düşünmektir. Emeklilik paranızın hedefi olarak.

Muhtemelen cevaplaman gereken ilk soru öz-yönelimli bir hesap için yönetilen bir hesap isteyip istemediğiniz.

Yönetilen hesap hesabı, sizin için yatırım yapmanın tüm ayrıntılarını ele alan bir yatırım yöneticisine dönüştürdüğünüz yer. Yönetici veya yatırım platformu bir portföy oluşturur, bunu oluşturan menkul kıymetleri ve fonları satın alır, periyodik olarak yeniden dengelenir, temettüleri yeniden yatırır ve gerektiğinde yatırım pozisyonu satın alır ve satar. Hayatınızdaki her şeyle ilgilenirken sizin için her şeyi hallediyorlar.

Öz-yönelimli bir hesap sadece ismin ima ettiği şey. Genellikle indirim komisyoncusu ile çalışır ve kendi yatırım kararlarınızı verirsiniz.

Hangi tür bir hesap seçmelisiniz?

Yönetilen bir hesap aşağıdaki durumlarda mantıklıdır:

 • Çok az yatırım deneyiminiz varsa veya hiç yok
 • Kendi yatırımlarınızı yönetmenin kötü bir geçmişe sahip olması
 • Gerçekten yatırım mekaniği ile ilgilenmiyor
 • Yoğun bir hayat geçirin ve yatırım yapmak için zamanınız yok
 • Birinin paranı senin için yönetmesi konusunda rahatsın

Kendinden yönetilen bir hesap daha iyi çalışırsa…

 • Sen deneyimli bir yatırımcısın
 • Başarılı bir şekilde yatırım yapabilme yeteneğiniz ile rahatsınız
 • Yatırım yapmaya çok ilgi duyuyorsunuz
 • Kendi yatırımlarınızı yönetmek için zamanınız ve mizacınız var.
 • Başka kimseye güvenmiyorsunuz, yatırımlarınızı daha iyi yönetebilirsiniz

Hangi hesap türünün sizin için en iyi şekilde çalışacağı konusunda uzun düşünün. Büyük bir emeklilik yuva yumurtası oluşturmak uzun yıllar alır, ancak ezmek için sadece birkaç kötü yatırım kararları.

Your 401k Rollover için en iyi yerler

Yönetilen bir hesap mı yoksa kendi kendine yönlendirilmiş bir hesap mı istediğinize karar verdikten sonra, IRA'nızı kurmak istediğiniz mütevelli türünü seçmek için bir konumda olursunuz.

Dört temel seçenek vardır:

1. İndirim aracıları.

Öz-yönelimli bir hesap istiyorsanız, bunlar sizin için en iyi seçenek olacaktır. Bunlar arasında ve özellikle ticaret komisyonları dahil en düşük ücretler var. Eğer aktif bir tüccar olmayı planlıyorsanız, bu özellikle önemli olacaktır. İndirim aracıları da en fazla sayıda yatırım seçeneği sunma eğilimindedir.

En çok indirim yapan aracılar, çok çeşitli ticaret araçları, yatırım yardımı ve eğitim kaynakları sağlar.

İndirim aracılarının örnekleri arasında E * TİCARET, Scottrade, TD Ameritrade ve Charles Schwab bulunmaktadır.

2. Tam hizmet aracıları.

Bu brokerler yönetilen hesaplar için daha iyidir. Aslında, bu kategorideki çoğu brokerin uzmanlığı bu. Bunlar, hesabınızın doğrudan kişisel yönetimini sunacak veya sizi risk toleransı ve hedeflerinize dayanarak önceden belirlenmiş portföylere yerleştirecektir.

Kişisel bir dokunuşla yatırım yapmak istiyorsanız tam hizmet brokerleri mükemmel bir seçimdir. Yatırımlarınızı sizin için yönetecek kişisel bir mali danışman verilecektir. Bu, finansal danışmanınızın tüm yatırım kararlarıyla ilgili döngüye devam etmesine rağmen, size yatırım yapmayı sağlar.

Tam hizmet veren brokerlerin olumsuz tarafı, genellikle oldukça büyük bir yatırım portföyü gerektiriyor. Örneğin, en az yönetilen hesap değeri 50.000 ABD doları, 100.000 ABD doları veya hatta 500.000 ABD doları olabilir. İkinci negatif ücrettir. Genelde toplam hesap değerinizin% 1'ini aşan ücretler ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Yani, toplam yatırım getirisi oranı% 7 ise, efektif oranınız% 6'dan az olacaktır. Bu profesyonel bir yatırım yönetimi için kötü bir ticaret değil, ancak bunun sizin için çalışıp çalışmayacağına karar vermeniz gerekecek.

Tam hizmet veren brokerler arasında Edward Jones, Ameriprise, Wells Fargo Advisors ve Raymond James bulunmaktadır.

3. Robo-danışmanlar.

Bunlar otomatik çevrimiçi yatırım platformlarıdır. Bir robo-danışman hesabına kaydolup para yatırdıktan sonra, tüm süreç tamamen otomatik hale getirilmedikçe, bir insan yatırım danışmanının tüm yatırım işlevlerini yerine getireceklerdir. Bu, portföy ve yatırım seçimi, yeniden yatırım ve hesap yeniden dengelemenin bir bilgisayar algoritması tarafından ele alındığı anlamına gelir.

Bu hesaplar, elden çıkarılan yatırımlar için mükemmeldir. Genellikle çok düşük veya hatta olmayan minimum hesap bakiyesi gereksinimleri vardır ve hizmetleri için çok düşük ücret alırlar. Bu ücretler% 0,25 kadar düşük olabilir.

Robo danışmanların olumsuz tarafı fiziksel konumlardan yoksundur, bu yüzden yatırımlarınızı tartışmak için düşemezsiniz. Ve otomatik olduklarından, müşteri hizmeti yönü genellikle sınırlıdır.

Onlarca robo-danışman platformu var, ama en önemlilerinden ikisi Betterment and Wealthfront. Her ikisi de IRA hesaplarını ve düzenli vergilendirilebilir yatırım hesaplarını barındırır.

4. Yatırım Fonu Aileleri.

Eğer elinizin altında yatırım yönetimini istiyorsanız ve esas olarak uzun vadeli, satın alma ve tutma türünde bir yatırımcıysanız, yatırım fonu aileleri de sizin için iyi bir şekilde çalışabilir. Bunlar, tüm yatırım fonu ve / veya ETF portföyüne sahip yatırım şirketleridir. Her bir fon aslında kendi başına yönetilen bir portföy olduğundan, sadece hangi fonlara yatırım yapacağınızı seçmelisiniz ve sonra arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz.

Eğer bir fon ailesi kullanırsanız, yüksüz fonları tercih etmelisiniz. Bunlar, tipik olarak fonun değerinin% 1 ila% 3'ü arasında değişen yük ücretlerini ödemek zorunda kalmadan fonlardaki pozisyonları satın almanızı sağlar.Ancak, aktif olarak para alımında bulunma olasılığınız olmadığından, ücretler genellikle diğer hesap türleri ile olacaklarından daha az sorun olacaktır.

Karşılıklı fon ailelerinin örnekleri arasında Vanguard Group, Fidelity Investments, T. Rowe Price ve American Funds sayılabilir. Bu şirketlerin her biri, endeks fonları ve sektör fonları dahil seçim yapabileceğiniz düzinelerce veya yüzlerce fon var.

Sizin 401 (k) Plan Yöneticiniz ve IRA Mütevelli Sizin Ağır Kaldırma Yapalım

Çoğumuz uzman olmak için yeterli emeklilik planı yapmıyoruz. Dolayısıyla, bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmak istediğinize karar verirseniz, işlemi hem geçerli 401 (k) plan yöneticinize hem de yeni IRA güvenceye devretmeniz en iyisidir. Her ikisi de “işte” olduğu için, bunun nasıl gerçekleşeceğini tam olarak bilirler.

Geçiş sürecindeki en iyi arkadaşın yeni IRA mütevelli olmanız muhtemeldir. Genellikle bir IRA hesabına sahip olmak daha iyidir, ancak yeni bir IRA açmak hiç de zor değildir.

Bir rollover durumunda, bir rollover yapmak istediğiniz yeni IRA'yı istemeniz yeterlidir. 401 (k) plan yöneticinizin iletişim bilgileri de dahil olmak üzere sizden belirli bilgileri isteyeceklerdir.

Ayrıca, transfer yapabilmelerini sağlayacak bazı belgeleri imzalamanız gerekir. Oradan, 401 (k) plan yöneticinizle iletişime geçmek de dahil olmak üzere transferi ele alacaklar.

Süreçte de 401 (k) plan yöneticisini dahil etmelisiniz, ancak sadece çeşitli derecelerde yardım sağlayabilirler. Ne de olsa, planlarından ayrılacaksınız, bu yüzden size yardımcı olmaktan daha az hevesli olabilirler. Ve bazı plan yöneticileri hiç yardımcı olmaya isteksiz olabilirler.

En iyi strateji, IRA mütevelliğinin bu süreçte liderlik yapmasına ve 401 (k) plan yöneticisini sadece gerektiğinde dahil etmesine izin vermektir!

En iyi işlemlerde, bazı soruları cevaplayacak ve en baştan bazı formları imzalayacaksınız, daha sonra bu transfer iki plan arasında ele alınacak.

Neden bir IRA'ya 401 (k) Rollover yapmak istemeyebilir

Çoğu durumda, bir IRA'ya 401 (k) rollover yapmak doğru seçim olacaktır. Ama aynı zamanda, bir IRA'ya bir 401 (k) aktarımının tartışması tamamlanmayacaktı. değil bu tür bir rollover yapmak istiyorum.

Şirketiniz için artık çalışmadığınız halde 401 (k) planınızı tam olarak nerede tutmayı tercih etmenin bazı nedenleri nelerdir?

 • Performans, yatırım seçimleri ve yapı dahil olmak üzere planla ilgili her şeyden çok memnunsunuz.
 • Sahip olduğunuz 401 (k) planınız, hangi türden IRA hesabına gireceğinize göre, çoğu yönden karşılaştırılabilir.
 • 401 (k) planınız profesyonel olarak yönetiliyor, ancak profesyonel yatırım yönetimi ücreti olmadan.
 • Alacaklı / Dava / İflasın Korunması - 401 (k) planları her üç federal yasadan korunmaktadır, ancak IRA'lar devlet yasası ile korunabilir veya korunmayabilir. Eyaletinizdeki yasalar IRA'nizi korumazsa, parayı 401 (k) planında bırakmanız daha iyi olabilir.
 • 72 (t) dağılımı - eğer işinizi kaybederseniz ya da 55 yaşını doldurduktan sonra ya da erken emekli olursanız, bir IRA'dan değil, 401 (k) planından cezasız dağıtım yapabilirsiniz.
 • Eski 401 (k) planınızı yeni bir işverenin 401 (k) planına aktarabilirsiniz, ki bu genellikle IRA hesaplarında geçerli değildir.
 • RMD'ler hala 70 1/2 yaşından sonra çalışıyorsanız 401 (k) 'ye uygulanmaz. Onlar irade IRA hesaplarında gerekli.

Çok yaygın olmayan, ancak nadir olmayan bir durum daha var. 401 (k) planınızda büyük miktarda işveren şirket stoğunuz olduğunda geçerlidir.

Net gerçekleşmemiş değerlendirme kuralı veya NUA.

Bu şekilde çalışır:

401 (k) planınızda büyük miktarda şirket hisse senedi varsa ve bir IRA'ya tam bir devir gerçekleştirirseniz, IRA'dan alınan dağıtımlar normal gelir vergisi oranlarına tabi olacaktır. 59 1/2 değerini almadan önce dağıtımları alırsanız, ayrıca% 10 erken para çekme cezası ödemeniz gerekecektir.

Diğer taraftan şirket hisselerini 401 (k) planınızda bırakırsanız, özel bir avantaj elde edersiniz - NUA.

Şirket hisse senedini içeren bir dağıtım aldığınızda, sadece hisse için ödediğiniz miktar üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaksınız. Hisse senedindeki herhangi bir kazanç, daha düşük olan, ancak% 20'den daha yüksek olmayan daha uygun sermaye kazançları vergi oranında vergilendirilecektir.

Çok miktarda şirket stoğunuz varsa ve hisse senedinde önemli miktarda takdir varsa, stoğu 401 (k) planında tutmak ve sadece bir IRA'ya 401 (k) aktarım yapmak en iyisidir. 401 (k) planındaki şirket dışı stok varlıkları.

Bir IRA'ya 401 (k) Devrilme Toplama

Bir IRA'ya 401 (k) rollover yapmamanın nedenleri veya bir Roth IRA'ya dönüşüm yapmak için sağlam nedenlere rağmen, uzun bir listeye rağmen, geleneksel bir IRA'ya rollover yapmak gerçekten çok fazla zaman var. stratejisi.

Kendi tercihlerinize ve yatırım hedeflerinize ek olarak 401 (k) planınızı değerlendirin ve bunları geleneksel bir IRA hesabının sağladığı faydalarla karşılaştırın. Rollover seçeneklerini güvenilir bir finansal danışmanla ayrıntılı olarak tartışmaktan çekinmeyin.

401 (k) planınızı oluşturmak için uzun ve zor çalıştı ve bir gün hayatta kalabileceğiniz en önemli yollardan biri olacak. Hangi seçeneğin bu hedefi en iyi şekilde yerine getireceğini dikkatli bir şekilde düşünmek için kendinize borçlusunuz.

Videoyu izle: Tribülasyon sonrası

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mail ile Ücretsiz Dergi Abonelikleri Almanın 3 Yolu
Maliye

Mail ile Ücretsiz Dergi Abonelikleri Almanın 3 Yolu

Ücretsiz dergi aboneliklerine ücretsiz olarak posta yoluyla erişmeyi mi düşünüyorsunuz? Seni bilmiyorum, ama dergileri internette okumaktan büyük bir hayran değilim. Kanepeye basmayı ve elimde bir dergi tutmayı, sessiz bir günde sayfaları gezmeyi tercih ederim. Dergi abonelikleri pahalı olabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl"/>
Maliye

Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl

Kredi kartı borcunuz varsa, yalnız olmadığınızı bilin. Ortalama hanehalkı 15.000 ABD Dolarını aşan kredi kartı borcuna sahip ve ortalama faiz oranı Bankrate'e göre% 16'nın üzerindedir. Yalnızca asgari ödeme yapıyorsanız, muhtemelen bu borcu yirmi yıldan fazla taşıyacaksınız. Bu plan size iyi gelmezse, kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde kurtarabileceğiniz yollar vardır.
Devamını Oku
GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı
Maliye

GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı

Uyumaya. 10 dakika sonra… Yüksel ve tekrarla. Bu, her sabah tipik uyku rutinimdi. Çoğu insan, orduda olduğundan, doğal olarak sabah bir insan olduğumu varsayar. #notevenclose Ben bir bonafide gece kuşuyum. Genelde saat 9'dan sonra ikinci ve bazen üçüncü rüzgarı alırım. Aslında, bloguma başladığımda blog'umun çoğunu yaptım.
Devamını Oku
Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?
Maliye

Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?

Garajımızda, eski (yaklaşık yedi yaşında ya da öylesine) buzdolabımız var. Sadece iyi çalışıyor ve biz evde altı kişi olduğu ve mutfakta küçük bir buzdolabı olduğu için düzenli olarak kullanıyoruz. Ayrıca dışarıda bir partiye ev sahipliği yaptığımızda da kullanışlı oluyoruz, böylece insanlar evin içine girmek yerine garajdan içecek ve soğuk yiyeceklere erişebiliyorlar.
Devamını Oku