Yatırım

Basit bir IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Çoğu insan bir BASİT IRA'yı hiç duymamış ve bunun 401 (k) 'dan nasıl farklı olduğunu merak etmektedir.

BASİT IRA'nın anlamı Çalışanlar için Tasarruf Yatırım Maç Planı.

BASİT bir IRA'ya başlamak:

 1. BASİT IRA hakkında bilmeniz gereken 7 şey.
 2. BASİT IRA Kurulması ve Dosyalama Gereksinimlerinin Bakımı
 3. Basit bir IRA nereden açabilirim?

İşvereninizin 401 (k) 'ya karşı BASF IRA sunabileceği yönündeki temel farklılıklardan biri, SIMPLE IRA'ların 100'den az çalışanı olan işverenlere yönelik olmasıdır.

Buna ek olarak, işvereniniz için bir BASIT IRA'nın idari maliyeti, 401 (k) 'nin ne olacağından çok daha azdır.

Bunlar, 401 (k) 'a karşı bir BASİT IRA sunan bir işveren görmenin yaygın nedenleridir.

SIMPLE IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

1. İşveren Katkılarınız% 100 Tazminatlıdır.

En fazla 401 (k) ile işveren için belirli bir yıl boyunca işe alınmanız gerekir. Bu, eğer bu işvereni terk edecekseniz, bu işverenin size uygun katkılarını alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak 401 (k) ile, üç ile beş yıl arasında herhangi bir yeriniz var. 401 (k) hakem takvimiSIMPLE IRA ile farklıdır.

SIMPLE IRA ile, işveren hesabınıza yatırdığı zaman% 100 kazanılırsınız.

Bu kesinlikle 401 (k) 'den büyük bir farktır. Hem siz hem de herhangi bir çalışanınız, sadece plana kendi katkılarınızdan değil, aynı zamanda işveren tarafındaki katkıları eşleştirmekten de faydalanabilirsiniz.

2. İşverenler BASİT BİR IRA'da Eşleşmeli

Her yıl, işverenin, bir eşleşme formunda olsun ya da seçilmemiş bir katkı olarak adlandırılan şekliyle SIMPLE IRA hesabınıza katkıda bulunması gerekmektedir. Eşleşen katkı, işverenin en azından neyle eşleştiğini eşleştirmesi gerektiğini belirtir. Yani,% 3 ile eşleşen iseniz, işveren de% 3 ile eşleşmelidir. Bunu not et % 3, işverenin eşleşmesi gereken en büyük miktardır.401 (k) 'ye kıyasla oldukça farklı olabilir.

İşveren, eşleştirme tutarını beş yıllık sürenin iki katı için% 1'e düşürme seçeneğine sahiptir. Bunun anlamı, işveren bunu yaparsa, bu beş yılın kalan üçü için% 3'lük bir oranla eşleşmeleri gerektiği anlamına gelir. Hesaplama biraz zor olabilir, ancak işvereninizin ne olursa olsun eşleştiğini bilin.

Eğer işveren eşleşmemeyi seçerse, “seçime katkısız bir katkı” yapabilirler. Bu, maaşınızın% 2'sine katkıda bulunacağı anlamına gelir. Maaşınızın% 3'üne katkıda bulunsanız bile, sadece% 2 oranında katkıda bulunacaktır.

3. Çalışanlar Yatırımları Kontrol Ediyor

En fazla 401 (k) s ile, işvereninizin size sağladığı yatırım seçenekleri ile sınırlıdır. Bu, SIMPLE IRA ile karşılaştırıldığında oldukça farklıdır. Kendi hesabına çalışan bir emeklilik planı olmak için, BASİT IRA, paranızın tam olarak ne şekilde yatırılacağına dair size takdir yetkisi verir. Bireysel hisse senetleri, yatırım fonları, ETF'ler veya CD'ler satın almak istiyorsanız, izin verilir. Bu aynı özellikte bir SEP IRA teklifler.

Yatırım kontrol faktörü iki şekilde ortaya çıkar:

1. Çalışanların yatırım vekili seçimi. Planı, çalışanın planı tutmak için kendi finansal kurumunu seçmesini sağlayabilirsiniz. Bu sadece çalışanlara daha fazla seçenek sunmakla kalmaz, aynı zamanda işveren olarak tüm planın herkes için yönetilmesi yükünü hafifletir.

2. Öz-yönelimli yatırım. Katılımcılar sadece finans kurumunu değil, aynı zamanda kendiniz yatırım yapmakla da ilgilenebilirler. Bu, paranın nasıl yatırıldığını, nereye yatırıldığını ve üstlenmeye istekli oldukları risk düzeyini seçebildikleri anlamına gelir.

4. Çalışanlar, gelirin% 100'ünü BASİT IRA'ya dahil edebilirler.

SIMPLE IRA'da yılda 12.500 $ (2017 ve 2018) 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. 50 yaşın üzerindeyseniz, 3000 dolarlık bir katılım payı kazanırsınız. Lütfen 12.500 $ 'lık (ya da 15.500 $)' ın, 401 bin dolara katkıda bulunmaya uygun 18.000 $ 'dan (ya da 24.000 $) daha düşük olduğunu unutmayın.

Basit IRA katkısı limit tutarı, 3.000 $ 'lık ilave ücret ile yılda 12.500 $' dır. Ne de bir SEP IRA ya da Solo 401'e (k) katkıda bulunabildiğiniz kadar 54,000 $ 'a kadar.

Ancak, 12,500 $ tutarındaki SIMPLE IRA katkı limiti, geleneksel ya da Roth IRA için 5,500 $ 'lık katkı payının iki katından fazladır. Ve 50 veya daha büyük yaştaki insanlar için 15.500 dolarlık katkı payı, geleneksel ve Roth IRA'lar için 6,500 $ 'lık sınırın neredeyse 2 ½ katıdır.

BASİT IRA'nın% 100'lük özelliği, çalışanın gelirlerinin neredeyse tamamını, katkıya kadar, maksimum katkıya kadar, plana katkıda bulunabileceği anlamına gelir. Bu, bir çalışanın 30.000 dolar kazanması durumunda, gelirlerinin ilk 12.500 $ 'lık planına katkıda bulunabileceği anlamına gelir. Katkıda, sadece dolar tutarıyla ilgili bir sınırlama yoktur.

Evet, SEP IRA veya Solo 401 (k) gibi diğer planlara daha fazla katkıda bulunabileceğiniz doğru. Ancak, her ikisi de yüzdeye dayalı olduğundan, işletmeniz bu seviyelere ulaşmak için nispeten yüksek bir gelire sahip olmak zorunda kalacaktır. Ancak, kendi işinize ayrılan geliriniz yılda 100.000 dolardan azsa, SIMPLE IRA'nın işiniz için daha iyi bir seçim olmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Örneğin, SIMPLE IRA'lar IRS ile özel raporlar doldurmayı gerektirmez. Ayrıca, ayrımcılığa ve en ağır testlere tabi değildirler. Her şeyden çok bir grup IRA'sı. Ve küçük bir işletme için, basit bir avantajdır.

5. BASİT İRA'ların Krediye İzin Vermemesi

Bir çok 401 (k) s kredi karşılığı var Bu, çalışanın ihtiyaç duyduğu takdirde paralarına karşı borç almasına izin verir.SIMPLE IRAs ile, bu durum böyle değil. Bunun, para çekmek için son çare olabileceğini düşünüyorsanız bunu unutmayın.

Bunun doğru olmasının nedeni, basit bir IRA'nın öncelikle ve bir IRA olmasıdır. Ve bir geleneksel ya da bir Roth IRA'dan borç alamıyor olmanız gibi, basit bir IRA'dan borç alamazsınız. Muhtemelen de kötü bir şey değil. Herhangi bir emeklilik planının en önemli işlevi, sizin emekliliğiniz için vergi korumalı bir yatırım portföyü oluşturma yeteneğidir. BASİT bir IRA'ya karşı borçlanamayacağınız için, planı birincil amaçlanan amaç için kullanmaya zorlanacaksınız.

6. BASİT IRA İki yıllık Kural.

Bu, BASİT IRA'da kesinlikle belirtilmesi gereken bir şeydir. Emeklilik planlarının çoğu - 401 (k) s, normal IRAs veya Roth IRAs, vs. - 59.5 yaşın altında ise% 10 erken geri çekme cezasına sahiptir. Ancak BASİT IRA ile, bir adım daha ileri sürer.

Başladığınız BASİT IRA, iki yıldan azsa ve normal para cezası yerine% 10 para cezası verirseniz, bir % 25 ceza sıradan gelir vergisine ek olarak.

Bunu göz ardı etmeyin. Sadece para çekme işleminde geçerli olmadığını unutmayın. Eğer SIMPLE IRA'nızı rollover IRA'ya aktarmaya çalışıyorsanız,% 25'lik ceza da geçerli olacaktır. Düzenli bir IRA'ya dönüştürmeden veya parayı ödemeden önce iki yıl beklemeyi unutmayın.

7. 2018 Katkısı için Artış Yok

Sadece 4 numaralı sayıyı kaçırmış olursanız, katkılar 2018'e gelmedi ve 12.500 $ seviyesinde kaldı. Yakalama katkı payı da 3.000 $ 'da aynı. Bu, birilerinin dönmesi anlamına gelir 2018 yılında 50 ve basit bir IRA'ya erişim hakkı toplamına katkıda bulunabilir $15,500.

BASİT IRA Kurulması ve Dosyalama Gereksinimlerinin Bakımı

Basit bir IRA kurmak, geleneksel veya Roth IRA'yı kurmaktan sadece biraz daha karmaşıktır. Bir finans kurumu seçerek başlıyorsunuz (aşağıda ele alacağız) ve ardından üç adımı takip ediyoruz:

 1. Tüm uygun çalışanlara fayda sağlamak için yazılı bir anlaşma yapın.
 2. Çalışanlara sözleşmeyle ilgili belirli bilgiler verin
 3. Her çalışan için bir IRA hesabı oluşturun

Yazılı anlaşma, IRS Form 5304-SIMPLE veya IRS Form 5305-SIMPLE kullanılarak tamamlanabilir. (Her katılımcı kendi finans kurumunu seçerse 5304 kullanılır. Planın tamamı için mali kurumu belirleyecekseniz 5305 kullanılır).

IRS’le birlikte form doldurulmamalıdır.Ancak, tüm ilgili imzalar da dahil olmak üzere, formun tamamlanmış bir kopyasını dosyada tutmalısınız. Planda tutmak için kullanacağınız finans kurumu tarafından sağlanan bir pro forma da kullanabilirsiniz. Aynı amacı gerçekleştirecek.

Seçim döneminin başında uygun çalışanlara yıllık bir bildirim sağlamanız (ya da tamamlanmış 5304 ya da 5305 formunun bir kopyasını sunmanız gerekir). Bu, aşağıdakilerin her çalışanına bildirecektir:

 1. Çalışanların SIMPLE IRA planında bir maaş azaltma seçimini yapma veya değiştirme şansı;
 2. Çalışanların, eğer varsa, çalışanların SIMPLE IRA'sının mütevelliğini yapacak bir finans kurumu seçebilme yeteneği;
 3. Eşleşen katkılar veya özel olmayan katkılar yapma kararınız;
 4. Özet bir açıklama (finans kuruluşu bu bilgiyi sağlamalıdır); ve
 5. Belirlenmiş bir mali kurum kullanıyorsanız, çalışanın kendi bakiyesini maliyet veya ceza olmadan transfer edebileceği yazılı bildirimi.

Plan, her bir uygun çalışan tarafından veya her biri için belirlenmeli ve plana yapılan tüm katkılar buna dahil olmalıdır. Plan, 1 Ocak - 1 Ekim arasında belirlenmelidir. Ne yazık ki, bir BASPRA IRA'nın bir 401 (k) planı ile mümkün olabileceği gibi bir Roth hükümeti olamaz.

Basit bir IRA nereden açabilirim?

BASİT bir IRA, çok sayıda potansiyel mütevelli aracılığıyla açılabilir. Bunlar bankaları, yatırım aracı kurumlarını, yatırım fonu ailelerini ve yönetilen yatırım hesabı brokerlerini içerebilir. Süreç, hem geleneksel hem de Roth IRA'yı açmakla kıyaslanabilir.

Her ne sebeple olursa olsun, basit IRA'lardan daha geleneksel, Roth, rollover ve hatta SEP planları gibi basit IRA planlarını kabul eden daha az yatırım aracı kurumları vardır. Aşağıda, incelediğimiz (veya kullandığınız) ve planınız için bir vekil olarak önerdiğimiz dört yatırım aracı vardır.

Scottrade

Scottrade birkaç yıldır kullandığım bir online yatırım komisyoncusu. Bence mevcut olan en iyi brokerlik platformlarından bir tanesi. Her seviyede uzmanlık seviyesinde yatırımcılar için mükemmel ticaret araçları ve eğitim kaynakları var.

İndirimli bir yatırım aracılık platformu olan Scottrade, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları, borsa yatırım fonları (ETF'ler) ve opsiyonlar gibi her türlü yatırımla ticaret yapmanızı sağlar. Olağanüstü müşteri hizmetlerine sahipler ve ticaret başına 6,95 ABD doları, sektörün tam ortasındalar.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir gerçek, Scottrade'nin yakın zamanda TD Ameritrade tarafından satın alınmasıdır. Scottrade bağımsız bir yatırım komisyonculuğu işlevi görmeye devam ederken, her zaman TD Ameritrade'e devredilebilecek olasılıklar vardır.

Bu tamamen kötü bir şey değil, çünkü bu bir sonraki tavsiyedir.

TD Ameritrade

TD Ameritrade'in tam bir incelemesini yaptık ve SIMPLE IRA planı için iyi bir mütevelli olarak tavsiye ettik. Endüstrinin en düşük ticaret ücretlerine sahip değiller (ticaret başına 9,99 dolar), ancak genel olarak güçlü bir IRA yeteneğine sahipler. Borsalar, opsiyonlar, yatırım fonları, ETF'ler, vadeli işlemler, Forex, tahviller ve hatta mevduat belgeleri sunan, çeşitlendirilmiş bir brokerdır.

Sadece mükemmel müşteri hizmetlerine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda yüz yüze iletişim kurmayı tercih etmeniz durumunda ülke çapında 100'den fazla şubeye sahipler. Ayrıca kişisel bilgilerinizi, hedeflerinizi, gelirinizi, varlıklarınızı ve risk toleransınızı analiz eden bir Emeklilik Hesaplama aracına sahiptirler ve ilerlemenizi izlemenin yanı sıra hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı gösterir.

Ayrıca ücretsiz ticaret yapabileceğiniz 100'den fazla ETF sunar. Her yerde, TD Ameritrade bir SIMPLE IRA planını veya herhangi bir başka IRA hesabını barındırmak için mükemmel bir platformdur.

E * TİCARET

Ayrıca E * TİCARET'i de gözden geçirdik ve bunu yaparken aktif yatırımcılar için en iyi yatırım platformu olarak değerlendirdik. Platform, bağımsız yatırımlar, gerçek zamanlı teklifler, kişiselleştirilebilir planlama araçları, yatırım yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Ticaret başına 7.99 Dolar, sanayi fiyatları üzerinde orta seviyede. Ama aynı zamanda 2,700'den fazla yük yok, işlem ücreti yatırım fonu yok. Ve hemen hemen her tür yatırım veya emeklilik planı sundukları için, tüm hesaplarınızı tek bir aracılık ile tutmak için E * TİCARET'i kullanabilirsiniz.

E * TİCARET, 24 saat telefonla ulaşılabilen müşteri hizmetleri konusunda iyi bilinir. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz kadar çok veya az hesap yardımı da sunarlar. Ve tamamen yönetilen bir hesap istiyorsanız, E * TİCARET, E * TİCARET Sermaye Yönetimi kolu aracılığıyla bunu sunar. Bu, SIMPLE IRA planınızın kendinden yönlendirilmiş bir bölüm ve profesyonel olarak yönetilen bir bölüm arasında bölünmesini sağlamanıza bile olanak tanır.

OptionsHouse

SeçeneklerEğer kendiniz yatırım yapmayı tercih ederseniz, mükemmel bir seçimdir. Tamamen çeşitlendirilmiş bir yatırım komisyonculuğu platformu, tüm yatırım araçlarını sunarken, özellikle de opsiyon ticareti dahil.

OptionsHouse, yepyeni planlar için mükemmel hale getirebilecek minimum hesap bakiyesi gereksinimine sahip değildir. Ticaret başına 4.95 $ 'lık komisyonlar, ücret yapısının çok düşük olan sonuna yakındır. Adındaki “seçeneklere” rağmen, daha pasif varlıklara da yatırım yapabilirsiniz. OptionHouse, binlerce yatırım fonu ve ETF'ye yatırım yapmanızı sağlar.

BASİT bir IRA açmayı düşünüyorsanız ve kendi hesabınıza çalışan emeklilik planlarını değerlendiriyorsanız, sizin için plana ev sahipliği yapması için bunlardan herhangi birine bakın.

Videoyu izle: Teşkilat-ı Mahsusa Hakkında Bilmeniz Nedir 10 Bilgi

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi
Yatırım

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi

Aşağıdaki rapor firmam tarafından hazırlanmıştır ve yatırımcılara otomobil sektörü tahvilleri hakkında önemli bilgiler vermeyi sürdürme çabalarının bir parçasıdır. Firmam LPL Financial, bireysel tahvili kapsamamaktadır, ancak umarım aşağıdakiler yatırım karar verme sürecinize yardımcı olabilir. 30 Mart'ta Başkan Obama ve Oto Görev Gücü, hem Chrysler hem de GM tarafından sunulan uygulanabilirlik planlarının “yaşayabilirliğe güvenilir bir yol oluşturmadıklarını” açıkladılar.
Devamını Oku
2018 için Synchrony Bank Review
Yatırım

2018 için Synchrony Bank Review

Merkezi Connecticut'ta Stamford'da bulunan Synchrony Bank, herhangi bir yerde mevcut olan en yüksek faiz oranlarından bazılarını ödeyen bir çevrimiçi bankadır. 2003 yılında kurulmuş olan Synchrony Financial organizasyonunun bir parçasıdır, ancak köklerini 1932'ye kadar izler. Synchrony Financial'in varlıkları 90 milyar dolardan fazladır ve ABD'deki en büyük özel marka kredi kartlarının sağlayıcısıdır.
Devamını Oku
T. Rowe Fiyat İnceleme
Yatırım

T. Rowe Fiyat İnceleme

Dünyanın en büyük yatırım aracılık şirketlerinden biri olan T. Rowe Price, dünya çapında 43 ülkede yatırım müşterilerine sahiptir. 1937'de kurulan şirket, 6.000'den fazla iştirak sahibidir ve yönetim altındaki varlıklarda 776,6 milyar dolarlık bir paya sahiptir. T. Rowe Price belki de en iyi yatırım fonları için bilinir.
Devamını Oku
401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?
Yatırım

401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?

Tipik olarak çoğu insan, eski 401'ini (k) geleneksel bir IRA'ya aktarmaları gerektiğini otomatik olarak varsaymaktadır. Ancak, son zamanlarda bir çok insan başka bir seçenek hakkında soru soruyor - ve 401 (k) 'yı bunun yerine bir Roth IRA' ya dönüştürebilirsiniz. 401K'mı bir Roth IRA'ya devretmeli miyim? Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku