Sigorta

Mortgage Koruması mı yoksa Vadeli Hayat Sigortası mı Almalısınız?

Araba sigortası kontrol et.

Sağlık sigortası kontrolü.

Hayat sigortası.

Mortgage koruma hayat sigortası-Bekleyin… ne?

Günümüzde satın alabileceğiniz çok farklı tipte sigortalarla, sigortayı zavallı hale getirmek çok kolaydır.

Evinizdeki ipotek hayat sigortası teeters ile kapsama alanı satın almak çok fazla çitlik.

Kendimden önce, ipotek hayat sigortasının tam olarak ne olduğuna bakalım, o zaman satın almaya değer olup olmadığını göreceğiz. Son olarak, bir hayat sigortası poliçesi almak gibi başka hangi alternatifleri düşünebileceğinize bakacağız.

Mortgage Koruması Hayat Sigortası Ne Değildir?

İlk olarak, neyi açıklamak istedim ipotek hayat sigortası değil. Bunu PMI (Özel Mortgage Hayat Sigortası) ile karıştırmayın. PMI, yeni ev satın alırken veya inşa ederken bir peşinat (tipik olarak% 20) yapamazsanız, bankanız veya borç verenin ihtiyaç duyduğu şeydir. İnşa ettiğimiz evdeki durumumuzda biliyorum, banka PMI sigortasını önlemek için% 20 talep ediyor. Daha resmi bir tanım için, Wikipedia'nın ne dediğine bakalım:

ABD'de özel mortgage sigortası (PMI), bir konut kredisi almak için gerekli olabilecek bir menkul kıymet havuzuna borç veren veya mütevelliye ödenecek bir sigortadır. Bir ipotek sahibinin krediyi geri ödeyememesi durumunda ve borç verenin ipoteğe konu mülkün iadesi ve satışı sonrasında masraflarını karşılayamaması durumunda, zararları telafi etmek için bir sigortadır. Tipik fiyatlar 55 $ / ay'dır. 100.000 $ için finanse edilen veya 1.500 $ / yıl gibi yüksek bir tutar. Tipik bir 200.000 dolarlık kredi için.

Mortgage Koruma Hayat Sigortası Nedir

Mortgage koruma hayat sigortası, bir sigorta planıdır. teklif edilmemeli Sigorta acenteniz tarafından - büyük olasılıkla bankanız tarafından sunulacaktır. Kısa bir süre önce yeni bir ev satın aldıysanız veya refinanse ederseniz, posta kutunuzun evinizi sigorta ettirmek için teklifleri doldurma şansı vardır. Satın almaya karar vermeden önce, tam olarak ne olduğunu öğrenelim.

Mortgage hayat sigortası, genellikle ipoteğinizi (bankaunuz gibi) içeren finans kurumu aracılığıyla satın alınan bir sigortadır.

Satın alınan teminat tutarı, size bir şey olursa bankanın faydalanıcı olduğu ve krediyi ödeyeceği kredi miktarıdır. Çoğu durumda, politika, ödediğiniz primin aynı kalmasına rağmen, konut kredinizi öderken, yılların miktarının azalmasıyla azalan bir dönemdir.

Daha fazla bilgi bulmak için merak ettim, bulabildiğim şeyi görmek için internete gittim. Googling'ten sonraMortgage Hayat Sigortası“Aşağıdaki web sitesine rastladım. Mortgage Hayat Sigortası ile dönem vadeli hayat sigortası arasında gerçek bir maliyet karşılaştırması yapmayı ümit ediyordum (işte bu yüzden görüyorum ki), ve bu sitenin cevabı var gibi görünüyordu. Web sitesi, bazı temel bilgileri girdiysem ve beni arayarak 3 sigorta acentesiyle anlaştığımı kabul ettiğimde, istediğim teklifi alabileceğimi bildirmişti. Araştırma adına, onunla devam ettim.

Formu doldurduktan ve klavyemde “enter” a bastıktan hemen sonra, ofis telefonum çaldı ve çevrimiçi şirketten beni çağıran bir temsil oldu.Vay, bu hızlıydı.. Onlara lisanslı bir mali danışman olduğumu ve ipotek hayat sigortasını karşılaştırmaya çalışırken araştırma yaptığımı açıkladım. Onunla iyiydi, ama örnek olarak beni kullanarak bir karşılaştırma yapmak için; Tıbbi geçmişimle ilgili bilgi vermem gerekiyordu.Elbette, hiç sorun değil. Bir dizi soruyu cevapladıktan sonra, vadeli sigorta için teklifleri iptal etmeye başladı.Bir dakika bekle… Vadeli sigortayı biliyorum. Mortgage hayat sigortası hakkında bilgi almaya çalışıyorum. Daha sonra, hayat sigortası dönemine kıyasla bana ne alıntı yaptığını sordum. Onun cevabı

“Ah. Eh, ipotek hayat sigortası önermiyoruz. Overpriced olduğunu düşünüyoruz ve bu terimin çoğu insan için daha uygun olduğunu düşünüyoruz ”.

Doh! Bu iyi, ama soruma cevap vermedi. Site açık olsa bile, “çıkıyorÜCRETSİZ Mortgage Koruması Hayat Sigortası Teklifi“Teklif etmiyorlar bile. Koyunca itiraf ettiğimi itiraf etmeliyim. Ve şimdi son birkaç haftadır telefonum, kendimi satın alabileceğim bir şey satmaya çalışan sigorta acenteleriyle konuşuyor.

Şüphe Ederken Bankacınıza Sorduğunuzda

Bir minik barikat, aradığım cevabı bulmama engel olmayacaktı. Şu anda bir ev kurma sürecinde olduğum için, doğrudan bankamıza giden daha fazla bilgi almak için daha iyi bir yol olmadığını düşündüm. İpotekli hayat sigortası sunup sunmadığını ve hayatla nasıl kıyaslaştığını sorgulayarak ona e-postayla gönderdim. İşte onun cevabıydı:

İpotek kredilerimizle sunuyoruz. Primler, kredi miktarına, borçluların yaşına ve tütün ürünlerinin kullanımına bağlı olarak geniş bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Bir avantaj, cevap vermek ve hemen hemen hiç yüklenmemesi için birkaç soru ile hayat sigortası elde etmektir. Dezavantaj, maliyetin dönem vadesinden çok daha yüksek olmasıdır, ancak ipotek ömrü azalan bir dönemdir ve borçluya herhangi bir fayda sağlamaz. İpoteği ödemek için borçluya ve bankaya parası öder.

Maliyet ve faydaları karşılaştırmak için herhangi birine karar vermeden önce borçlulara seviye terimini aramasını öneriyorum. Yararlanıcıya ödenen faydaları tercih etmeyi tercih ederim ve daha sonra bu fonların nasıl kullanılacağına karar verebilirler. İyi bir örnek şu anda sahip olduğumuz oran ortamı içinde. % 5'in altında bir faiz oranına sahip olursam, hayat sigortası fonlarını alıp aylık bir faydayı ödeyebilir veya düşük faizli bir ipotek ödemek yerine tüm tutarı yatırmak eşimin çıkarına olabilir. İpotek hayatı ile bu seçeneğe sahip değilsiniz.

Son olarak, daha somut bir şey. Bankacıya dönem hayat sigortasını tercih ettiğini ancak ipotek hayat sigortası sigortası almanın mantıklı olabileceği konusunda bazı iyi noktaları ortaya çıkardığını duymak güzeldi.

Mortgage Hayat Sigortası Alış AlırkenOlabilir)

Mortgage Hayat Sigortası, bir dizi tıbbi ekran ve onay almak için kan çalışması yapmanıza gerek kalmayacak şekilde basitleştirilmiş bir sorun ürünü olarak kabul edilir. Önceden var olan koşullara sahip biri için mantıklı olabilir.

Ayrıca, eğer birisi fazladan form doldurmaktan ve bir hemşireye sahip olmaktan kurtulmak istemiyorsa, could mantıklı olmak.lütfen aklınızda bulundurun: İpotek hayat sigortasına kıyasla uygun bir seçenek olabilecek “Muayene Hayat Sigortası Yok” olarak adlandırılan sigorta ürünleri bulunmaktadır.

Hala Daha Çok Istiyorum


fotoğraf kredisi: Kevin McShane

Şimdiye kadar bulduğum bilgilerden hala tam olarak memnun kalmadım, sigorta uzmanı Aaron Pinkston'dan danışmanlık aldım. Aşağıdaki sorulardan Aaron'a, ipotek hayat sigortasına biraz daha ışık tutmayı ve terimle karşılaştırmayı nasıl umuyor diye sordum.

Mortgage Ödeneği Koruma Sigortası Primleri Kredi Seviyesi İle Karşılaştırıyor mu? (İyi sağlık varsayarsak)

Mortgage koruma hayat sigortası uygun olmayan bir şekilde satılmaktadır. Bu ekstra kolaylık, maliyetin daha yüksek olma eğiliminde olduğu anlamına gelir, çünkü yüklenme süreci kesin olamaz. Daha kesin bir yüklenim süreci ile, en uzun vadeli yaşam politikaları, karşılaştırılabilir bir ipotek hayat politikasından daha az maliyetli olma eğiliminde olacaktır.

Herhangi bir zamanda yeniden finanse edeceğiniz, yeni bir ipotek yaşamı politikası için tekrar başvurmanız gerektiği fikrini açıklayabilir misiniz?

Hayat sigortası zamansız ölümünüz durumunda ailenizi mali felaketten korumak için tasarlanmıştır (bu PMI'dan farklıdır). Finansal sigortalama sürecinin bir parçası olarak ipotek belgelerinizi gerektiren bir hayat sigortası poliçesine başvurmuş olsanız bile, hayat politikasını kabul ettiğinizde, sizindir. Hayat sigortası poliçenizi sahte iddialarla (ya da yalan söylüyorsanız) almadığınız sürece, hayat sigortası şirketleri bunu sizden alamazlar. Ayrıca, bir finansal veya sağlık değişikliği nedeniyle kapsama için yeniden kalifiye olmanızı da gerektirmez. Bence bu harika bir haber.

İkisi arasında alışveriş yapan birine ne önerirsiniz?

Kolaylık ve hız bir numaralı önceliğiniz ise, ipotek hayat sigortası poliçelerini diğer basitleştirilmiş sorun politikalarıyla birlikte düşünün. Fiyat, şirket kalitesi vb. Gibi diğer şeyler sizin için daha önemliyse, başka bir hayat sigortası seçeneği daha iyi çalışabilir. Hepimiz farklıyız - herkes için doğru cevap yok.

Mortgage Hayat Sigortası veya Vadeli Hayat Sigortası Satın Almalı mı?

Bu sorulara gerçekten cevap vermek birçok soruya bağlıdır:

  • Yaşın kaç?
  • Sağlığın nasıl?
  • sigara kullanıyormusun?
  • Ne kadar sigortaya ihtiyacınız var?
  • Birincil riskiniz ipoteği ödüyor mu? veya
  • Geçtikten sonra aileniz için bir gelir akışı sağlamak mı?

Birçok durumda hayat sigortası satın alma hayat sigortası satın almaktan daha mantıklı olduğunu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum. Bunu kaçırırsanız, ne kadar vadeli hayat sigortası aldığımı anlatan bir yazı yazmıştım. Hayat sigortası kapsamımın amacı, burada olmasaydım, ipoteğimizi ödemek ve aileme bakmaktı. Benzer bir isteğiniz varsa, o zaman hayat sigortasına ciddi bir bakış atın.

Tırnak almak için gittiğinde,alışveriş yapmak için emin olun. Yaşınız ve sağlığınız, diğer faktörlerin yanı sıra, hangi sigorta şirketinin sizin için en iyi ücreti alacağını belirleyecektir.

Ücretsiz hayat sigortası teklifine ihtiyacınız var mı? Bu sayfadaki teklif formunu bugün 3 dakikadan kısa bir sürede teklifinize ekleyin!

fotoğraf kredisi: Truthout.org

Videoyu izle: BELEDİYE, İMAR VE GAYRİMENKUL MEVZUATI - Ünite 8 Özet

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sağlık Sigortası Primlerinde Para Tasarrufu
Sigorta

Sağlık Sigortası Primlerinde Para Tasarrufu

Sağlık hizmetleri reformu hakkındaki tüm yeni tartışmalarda, pek çok Amerikalının sağlık sigortası primlerinin cüzdanlarına yüklediği zorluğu hissetmeleri sürpriz değil. Birçok aile, birçoğu zar atmayı seçen ve sigorta kapsamı bulunmayan gök gürültülü sağlık sigortasının maliyetlerini karşılamaya çalışırken aydan aya mücadele ediyor.
Devamını Oku
Standart İnceleme
Sigorta

Standart İnceleme

Size olabilecek tüm korkunç şeylerden bahsedelim! Aslında belki de bu en iyi fikir değil, ama trajik bir şeylerin ne zaman tetikleyebileceğini asla bilemezsiniz. Sigorta planlarını bu kadar önemli kılan şey budur. Sorun şu ki, sigorta için alışveriş yapmak ezici ve stresli. Piyasada bir düzine farklı sigorta ve 6.000'den fazla taşıyıcı var.
Devamını Oku
En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Sigorta

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi rant sigortası poliçesini bulmak, çoğu rantın istediği şeydir, ancak tüm farklı seçenekleri tartarak çok fazla zaman harcamak istemez. Daha da kötüsü, birçok kiracı bu konuda fazla bir şey bilmiyor ya da önemli olduğunu düşünüyor. Ama ev, konut, apartman dairesi veya apartman dairesi kiraladığınız evi kiralarsanız, ev sahibi sigortası ev sahibinin sigortasından daha az önemli değildir.
Devamını Oku