Sigorta

Çocuğunuz için Hayat Sigortası Almalı mı?

Televizyonda, çocuğunuz için bir hayat sigortası poliçesi almaktan bahseden Gerber reklamını fark etmiş olabilirsiniz.

Herhangi bir ebeveyne çocuklarını korumak için ne kadar gidebileceklerini sor ve çoğunun gitmesi gerektiği kadarını söylerdim.

Çocuklar için hayat sigortası satın almanız mantıklıysa ve sigorta için yarım oylama ile “evet” ve diğer yarısı da “hayır” diyebilirsiniz.

Benim için kesinlikle 'hayır' tarafındayım. Neden soruyorsun? Bunu bir anlığına alacağız.

Artı Tarafı

Birçoğu, çocuğunuz için bir hayat sigortası poliçesi almanın, gelecekte faydalı olacak düşük maliyetli bir para harekatı olduğunu savunuyor. Çocuğun sağlık sorunları ile büyüdüğü ya da ailesinin bir sağlık sorunu yaşamalarını zorlaştıracak sağlık sorunları öyküsü olması halinde gelecek için etkili bir plan olabilir. Genellikle hayat sigortası, kazandığınız gelir miktarını temel alır. Çocuğunuzun gelecekte yapacağı para miktarı konusunda doğru bir varsayım yapamayacağınız için, kendi gelirinizi bir kılavuz olarak kullanabilirsiniz.

Aşağı taraf

Çocuklar için hayat sigortasına karşı öneride bulunan uzmanlar genellikle politikaların güncelliğini yitirir ve şimdi çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmak için daha iyi seçenekler vardır. 529 planları gibi diğer kaynakların gelecekteki tasarruflar için daha uygun olabileceğini düşünüyorlar. Herkes çocuklarının hayat sigortası poliçelerini bugün satın almıyor. Eğer kapsama alanı varsa, genellikle sadece bir şey olduğunda, genellikle 5000 dolar civarında olmak üzere gömülme masraflarını karşılar.

Şahsen, çocuklarının sigortalı olmaları için “satıldı” hayat sigortası poliçeleri ve yaşlandıklarında bir tasarruf aracıyla karşılaştım. Artık çocuklar yaşlandıkça, ebeveynler hayal kırıklığına uğruyorlar (burada iyi davranıyorlar), nakit değerinin neredeyse inandıkları kadar birikmemiş olması. Hayat sigortası yatırım stopu olarak satılıyor ve bunu hatırlıyorsanız:

Hayat sigortası bir yatırım değildir. Dönemi.

Çocuklarım için bir hayat sigortası poliçesi alma niyetim yok ve yok. Hisse senedi alımında kullandığımız emekli hesaplarının yanı sıra 529 planına da başladık. Yaşlandıkça, ben de gelir elde ettikleri anda Roth IRA'ları açmayı planlayacağım (Baba bordroyu almaya hazır 🙂) Sonunda hayat sigortası ihtiyacını göremiyorum. onlar. Amy yanılıyor muyum? Eminim başkalarının konuyla ilgili fikirleri vardır, ama fikrimi değiştirmeme sebep olmaz.

Bir çocuğun sigorta poliçesi nasıl alınır

Çocuğunuza bir çeşit hayat sigortası yaptırmanız gerektiğini düşünüyorsanız, burada birçok finans uzmanının katılabileceği bir strateji var. Bir hayat sigortası poliçesine sahip olmanın yanı sıra, diğer tasarruf araçlarını kullanmak da iyi bir mali uygulamadır. Bir ebeveynin en iyi bahsi yenilenebilir ve daha sonra tüm hayat sigortasına dönüştürülebilen 20 yıllık bir dönem politikası satın almaktır.

Örneğin, 10.000 $ 'lık bir poliçe daha sonra 280.000 $' lık sigorta kapsamına yükseltilebilir. Bir yetişkin olarak, çocuk tıbbi testler ve prosedürler olmaksızın hayat sigortası kapsamına girer. Bazıları da hayat sigortası poliçelerini, vergi-ertelenmiş para yatırımı olarak kullanırlar. Yatırımın kazancına vergiden dolayı, ilk çekimler vergisiz primlerden. Bu, bir aileye sahip olmaları ve hayat sigortasında 1 milyona ihtiyaç duydukları zamanın yerine geçmeyeceklerdir, ancak herhangi bir sağlık problemi varsa, onlara bir şey verecektir.

Tüm prim fonlarını kullandıktan sonra, kazanç vergisine karşı da ücretsiz kredi alabilirsiniz. Politikayı ömür boyu saklamanız gerekecek ya da alınan miktar üzerinden vergi ödemek zorunda kalacaksınız.

Bir suçluluk gezisi değil

Ne yazık ki, bir ebeveynin avantajını kullanacak ve satış taktiği olarak suçluluktan yararlanacak kötü olmayan ajanlar var. Böyle hikayeler duyduğumda beni rahatsız ediyor. Satın alma hayat sigortası, finansal olarak akıllı bir harekettir ve sadece çocuklarınızı sevdiğiniz için yapılmamalıdır.

Ancak, bir ebeveyn olarak yeterli hayat sigortası kapsamına sahip değilseniz ya da emeklilik hesabınıza doğru gitmiyorsanız, paranızı çocuklarınızı sigorta ettirmeye harcamamalısınız.

Size bir şey olursa, çocuğunuzun tekrar düşecek hiçbir şeyi olmayacaktır. Özellikle sigortalılarınız değiştikçe kendi sigorta ihtiyaçlarınızı gözden geçirin. Sigorta acentenizle veya mali danışmanınızla konuşun ve bir çocuk politikası satın almadan önce sahip olduğunuz sigorta miktarının kendi gereksinimlerinizi karşılamaya yeterli olduğundan emin olun.

Politika, önemli ücretlere ve ücretlere tabidir. Yatırım portföyleri piyasa riskine tabidir. Ölüm yardımı garantileri, ihraç eden hayat sigortası şirketinin tazminat yükümlülüğüne tabidir. Krediler, poliçenin ölüm ödeneğini ve nakit teslimiyet değerini azaltacak ve politikadan vazgeçerse vergi sonuçları doğuracaktır.

Videoyu izle: Çocuğumun Gelecek Güvence Altına Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Sigortanın satın alınması genellikle insanların beklediği bir şey değildir. Ancak onsuz küçük bir beklenmedik olay bile büyük bir mali felakete dönüşebilir. Globe Life Insurance Company incelememiz bu şirketi anlamanıza yardımcı olmak için buradayken, sadece doğru sigorta oranlarına sahip olmak değil, aynı zamanda doğru sigorta şirketinden bu korumayı elde etmek de çok önemlidir.
Devamını Oku
2018'de En İyi Gömme Sigorta Planları | Bilmen gereken herşey
Sigorta

2018'de En İyi Gömme Sigorta Planları | Bilmen gereken herşey

Bir defin sigorta poliçesi nedir? Normal hayat sigortası poliçesinden nasıl farklıdır? Bu iki soru, hayat sigortası seçenekleri hakkında yeni bir müşteriyle konuştuğumuzda her zaman ortaya çıkıyor. Bu tür bir son harcama politikasına neden ihtiyaç duyduğunuzu anlamak, sizin için doğru olup olmadığını bilmenin ilk adımıdır.
Devamını Oku
Primerica Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Primerica Hayat Sigortası İncelemesi

Kendiniz ve sevdiğiniz kişiler için genel finansal güvenliği planlarken, hayat sigortası genellikle bir rol oynamalıdır. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirin, bağımlıların ve hayatta kalanların kendi ceblerinden bir borç veya başka masraflar ödemek zorunda kalmayacaklarından emin olmaları için kullanılabilir.
Devamını Oku